تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

در مسیر موفقیت بدون توقف گام بردارید | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
در هر عصر و زمانی افراد بسیاری را می‌توان یافت که بر خلاف سایر افراد جامعه بدون آنکه لحظه‌ای متوقف شوند، رو به جلو گام بر می‌دارند و برای هر لحظه خود برنامه‌ای دارند. اصول موفقیت آنها چیست؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
در مسیر موفقیت بدون توقف گام بردارید | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه می توان بدون توقف در مسیر موفقیت گام برداشت؟ چه نکاتی در این مسیر می تواند به ما کمک نماید؟ در این مقاله راهکارهایی ارائه می شود که با به کاربردن آنها در زندگی می توانید در مسیر موفقیت بدون توقف گام بردارید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان بدون توقف در مسیر موفقیت گام برداشت؟

در هر عصر و زمانی افراد بسیاری را می‌توان یافت که بر خلاف سایر افراد جامعه بدون آنکه لحظه‌ای متوقف شوند، رو به جلو گام بر می‌دارند و برای هر لحظه خود برنامه‌ای دارند. اصول موفقیت این افراد چیست؟

چگونه می‌توان فارغ از هر دغدغه‌ای با تکیه بر استعداد، مهارت، توانایی، دانش و البته با انگیزه و اشتیاق در مسیر موفقیت گام برداشت. موارد زیر که برخی از اصول افراد موفق هستند شما را در این راستا کمک خواهند کرد.

 

کسب و کارتان را مدیریت کنید

 

1. در دایره افرادی قرار بگیرید که آینده را در ذهن شما متصور می‌شوند نه گذشته

اگر خود را در میان افردی یافتید که دائماً به فکر گذشته هستند، به سختی می‌توانید پیشرفت و موفقیت خود را شاهد باشید. قرار گرفتن در حوزه و دایره افرادی که ترجیح می‌دهید مثل آنها باشید، الگوی خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد.

دیگر شما را به واسطه گذشته‌ای که داشته‌اید نمی‌شناسند بلکه به واسطه آینده‌ای که خلق خواهید کرد، شناخته خواهید شد.

2. مواردی که باعث ناراحتی شما شده‌اند را رها کنید اما هرگز آنها را فراموش نکنید

برای آنکه بتوانیم جزء افراد توقف‌ناپذیر قرار بگیریم، باید بارهای اضافه روحی یا ذهنی خود را کنار بگذاریم. در نتیجه باید فوراً و به صورت کامل، افرادی که موجب ناراحتی یا اشتباهات شما شده‌اند را ببخشید.

بخشیدن به معنای فراموش کردن نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که برای مثال دیگر بیزینس خود را با افرادی که شما را به خطا برده‌اند، ادامه ندهید.

 

موفق شدن

 

3. اهداف واضح و روشنی داشته باشید

طبق تحقیقات روانشناسی، اهداف انگیزشی، به طور واضح و دقیق ارائه می‌شوند و زمان‌بندی مناسبی برای آنها صورت می‌گیرد. اهداف شما می‌تواند بر رفتار تمرکز یابد.

مثلاً می‌توانید برای خود تعیین کنید که در هر روز 500 کلمه بنویسید. یا می‌توانید این اهداف را بر مبنای نتایج دلخواه خود تعیین کنید، مثلاً می‌توانید بگوئید من می‌خواهم در اول ژوئن 2016 مقاله‌ای را در نیویورک تایمز به چاپ برسانم.

اکثر افراد، اهداف رفتار محور را بهتر و انگیزشی‌تر می‌دانند. زمانی که نتیجه‌ای را از ته دل بخواهید و تمنای آن را داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید برای آن تلاش کنید و هدف شما بر نتیجه کار متمرکز خواهد شد.

اهداف نتیجه محور، زمانی که بازه زمانی کوتاه مدت انتخاب شود، بهتر هستند و در این صورت برای تئوری و فلسفه‌های بلند مدت کارآیی بهتری خواهند داشت. در صورتی که چرای شما قوت و قدرت داشته باشد، چگونه انجام دادن راه خودش را پیدا خواهد کرد.

4. برای موفق شدن به جای تعلل و آنالیز فوراً پاسخگو باشید

انتظاری که قبل از شروع یک کار وجود دارد از انجام آن سخت‌تر خواهد بود. تفاوتی ندارد این کار مثبت یا منفی باشد. بنابراین برای شروع آن اقدام کنید. به خودتان یاد دهید هر زمان که احساس کردید باید کاری را انجام دهید، سریعاً به سراغش بروید.

سؤال پرسیدن از خودتان را موقف کنید. زمان را به خاطر آنالیز از دست ندهید. شما تعیین می‌کنید که پس از تصمیم‌گیری باید چه کاری انجام دهید. تا زمانی که اقدام نکنید تصمیم شما به عنوان یک فرضیه باقی خواهد ماند اما با شروع کردن، عملی و واقعی خواهد شد.

 

موفقیت

 

5. به جای سختی آسودگی و راحتی را انتخاب نمایید

پیچیدگی بسیار آسان است. اغلب تحقیقات و مطالعات آکادمیک بسیار پیچیده و دشوار هستند. شکستن پوسته و رسیدن به هسته حقیقت، سخت است.

همانطور که لئوناردو داوینچی می‌گوید: «سادگی نهایت پیچیدگی است»، افراد اندکی را می‌توان یافت که حقیقت را به شما هدیه دهند. زمانی که از آنها سوالی می‌پرسید، شاید شما را به دشواری بیندازند و این گونه پاسخ دهند: «راه‌های متفاوتی وجود دارد» یا بگویند: «بستگی دارد».

عقل و خرد، ساده و بی‌انتها هستند. خرد را یاد بگیرید و سرلوحه تمام امور خود قرار دهید.

6. هرگز در مورد پیروزی و پیشرفت‌های دیگران حسادت نشان ندهید

توقف‌ناپذیری به این معنا است که شما به طور سخاوتمندانه بهترین‌ها را برای دیگران می‌خواهید، حتی افرادی که احساس می‌کنید رقبای شما هستند. رشک و حسادت به ضمیر انسان مربوط می‌شوند و خارج از محدوده ترس، عمل می‌کنند.

دلیل اینکه شما از موفقیت‌های دیگران خوشحال می‌شوید این است که مطمئن هستید آسیبی به شما نخواهند رساند. شما در کنترل خودتان قرار دارید و مسلماً با فرد دیگر متفاوت هستید. شما دارای قدرتی هستید که می‌توانید با دیگران شریک شوید. این همان کاری است که شما باید انجام دهید.

 

 بدون توقف گام بردارید

 

7. هر از گاهی به گذشته خود نگاهی بیندازید

seth Godin که یک نویسنده و بازاریاب است می‌گوید: «در صورتی که بیش از شما شکست بخورم، من برنده خواهم بود». افراد معمولاً نگاهی به گذشته نمی‌کنند، زیرا ترس از شکست آنها را فلج می‌کند. تنها در صورتی می‌توانید در گروه افراد توقف ناپذیر قرار بگیرید که فکر کردن در مورد آن را متوقف کنید.

8. چه چیزی موجب شده نتایج موفقی به دست بیاورید

زمانی که برای انجام کاری ارزشمند اقدام می‌کنید، فوایدی وجود دارد که البته می‌تواند موجب آشفتگی شما نیز شود. می‌توانید به راحتی مراحل کار قبلی خود را بررسی نمایید. به تمرینات خود ادامه دهید و مهارت لازم را به دست بیاورید. هرگز اندوخته‌های خود در این مسیر را فراموش نکنید.

9. ابتدا فکر کنید و سپس ده برابر آن عمل کنید

اکثر افراد حتی آنهایی که در نظر شما سطح بالا هستند، عملکردشان ده برابر تفکراتشان نیست. در حقیقت، شما باید با تقویت سیستم افکار و اعتقادات خود همه این افراد را پشت سر بگذارید. آیا می‌توانید خود را متقاعد کنید که با ده برابر پتانسیلی که دارید به پیش بروید.

آیا می‌خواهید برای هدفی اقدام کنید که احتمالاً برای خودتان و دیگران دیوانگی به شمار می‌رود؟ آیا تمایل دارید برای اهداف خود گام‌های مهمی بردارید؟ اعتماد داشته باشید. جهان برای رسیدن شما هم پیمان خواهد شد.

 

مقاله پیشنهادی: ثروتمندان خودساخته و رازهایی درباره حرکت آنها در مسیر موفقیت

مسیر موفقیت

 

10. اهداف خود را بالاتر از توانایی‌هایتان در نظر بگیرید

در صورتی که اهداف شما منطقی هستند، شما را مجبور به خلق موفقیت نخواهند کرد. توقف ناپذیر بودن به این معنا است که اهدافتان شما را به گونه‌ای به چالش دعوت کند که به چیزی بیش از قابلیت‌های فعلی خود دست یابید. Jim Rohn می‌گوید: «آرزو نکنید ای کاش هدف و کارم آسان‌تر بود، آرزو کنید کاش من بهتر بودم».

11. زمانی را به بازیابی خود اختصاص دهید

زمانی که شما بر نتایج مترکز می‌شوید، در حقیقت به طور صد در صد بر نحوه عملکرد خود تمرکز یافته‌اید. این کار نه تنها موجب می‌شود شما در لحظه حضور داشته باشید، بلکه زمان لازم برای بازسازی و استراحت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

توانایی و قابلیت شما برای فعالیت در سطوح بالا شبیه انجام تمرینات سختی ورزشی است. در صورتی که در حین تمرینات و مسابقات استراحت کافی را نداشته باشید. نمی‌توانید مقاومت بدنی خود را افزایش دهید. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر نوع «استراحتی» موجب تقویت و بازسازی نخواهد شد.

برخی موارد آرامش بیشتری را برای شما ایجاد خواهند کرد. نوشتن، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه، گذارندن اوقات فراغت با همسر و فرزندان، آماده کردن یک غذای خوشمزه و صرف آن در کنار خانواده یا کمک و خدمت رسانی به سایر افراد، می‌تواند از مواردی باشد که برای فرد حس آرامش را به ارمغان بیاورد.

انجام این قبیل امور باعث بازسازی افراد موفق می‌شود و می‌توانند اهداف خود را بهتر و با قدرت بیشتر دنبال کنند.

 

در مسیر موفقیت بدون توقف گام بردارید

 

12. قبل از آمادگی کامل برای دستیابی به اهداف خود اقدام نمایید

اکثر افراد منتظر می‌مانند. آن‌ها تمایل دارند پس از آن که زمان، سرمایه و ارتباطات کافی را در اختیار گرفتند، برای هدف‌هایشان گام بردارند. تا زمانی که احساس امنیت نکنند، منتظر می‌مانند.

اما افرادی که توقف ناپذیر هستند هرگز فرصت را اینگونه از دست نمی‌دهند. افراد توقف ناپذیر سال پیش اقدام کرده‌اند. حتی پنج سال قبل از آنکه بدانند واقعاً درصدد رسیدن به چه چیزی هستند. قبل از آنکه پولی داشته باشند.

قبل از آنکه پاسخ تمام سؤال‌هایشان را بدانند. آنها زمانی شروع کردند که هیچ کسی آنها را باور نداشت. تنها محرک و انگیزه‌ای که آنها احتیاج داشتند، ندای درونی‌شان بود که موجب تحریک و تشویق می‌شد.

13. آیا برای رسیدن به هدف به اجازه دیگران نیاز دارید؟

شخصی که در زمینه سرمایه گذاری املاک فرد موفقی است می‌گوید: «همیشه دیگران این سؤال را از من می‌پرسند که آیا می‌توانیم وارد زمینه کاری املاک شویم؟» در پاسخ به این افراد، او می‌گوید: «نه نمی‌توانید».

دلیل پاسخ خود را اینگونه توجیه می‌کند و می‌گوید افرادی که واقعاً به دنبال چنین کاری هستند بدون توجه به پاسخ من علاقه خود را پیگیری می‌کنند. افراد بسیاری وجود دارند که دائماً کارهای دیگران را تقلید و کپی برداری می‌کنند. آن‌ها نمی‌دانند واقعاً به دنبال چه چیزی هستند و علاقه شخصی خودشان چیست.

دائماً از چیزی به سراغ چیز دیگری می‌روند. می‌خواهند به سرعت به طلا برسند. از این رو پس از کندن زمین برای رسیدن به طلا، درست در همان چند قدمی رسیدن، به سراغ نقطه دیگری می‌روند تا شاید زودتر به هدف خود برسند. هیچ کس برای تبدیل رویا به واقعیت به شما اجازه نخواهد داد.

 

بیزینس پرسود و پردرآمد آمازون را راه اندازی کنید

 

14. برای خود استثناء قائل نشوید

تجربه شخصی Zig Ziglar در این مورد قابل توجه است. او می‌گوید: «به مسافرت رفته بودم و تا ساعت 4 صبح بیدار بودم. ساعتم دقیقاً 5:30 به صدا در آمد. تمام عضلات و وجودم می‌گفت که باید خواب را ادامه دهم. نسبت به خودم متعهد شدم و هر طور که بود خودم را متقاعد ساختم از تخت خواب جدا شوم. در تمام طول روز حس خوبی نداشتم و اصلاً عملکرد خوبی نشان ندادم.»

به گفته Zig Ziglar یک تصمیم زندگی او را تغییر داد. «اگر در آن لحظه من به تمایل روحی، احساسی، فیزیکی و انسانی خودم پایبند بودم، باید این استثنا را برای خودم قائل می‌شدم. یک هفته بعد شاید استثنای چهار ساعت خواب در روز و هفته بعد هشت ساعت خواب در روز را برای خودم تعیین می‌کردم. این استثناهایی که برای خود قائل می‌شویم در نهایت به قانون تبدیل می‌شوند.

اگر آن روز به خواب خود ادامه داده بودم آیا تمام طول روز را همان طور بد سپری می‌کردم؟ مراقب استثناهایی که برای خود ایجاد می‌کنید، باشید». زمانی که شما توقف ناپذیر باشید، مطمئن هستید به چیزی که می‌خواهید، دست پیدا می‌کنید.

باید در مورد خودتان به قطعیت برسید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که به خودتان اعتماد داشته باشید و برای رسیدن به اهداف خود اقدام کنید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/move-toward-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط