موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قانون موفقیت

توضیحات کوتاه :
همانگونه که موفقیت در تعریف، از منظر افراد گوناگون با توجه به نوع نگرش آنها به زندگی و هستی متفاوت است، بنابراین قانون موفقیت نیز به‌همین نسبت می‌تواند متفاوت باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.9k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 1 دقیقه
قانون موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

 موفقیت تا حدود زیادی مفهومی شخصی است. با وجود این می‌توان مصادیق مشترکی را میان عموم افراد تشخیص داد که آنها پس از دستیابی به آن‌ معمولاً خود را فرد موفقی خطاب می‌کنند. به همین ترتیب قانون موفقیت نیز می‌تواند برای آن موفقیت‌های معمول در میان افراد مختلف به نوعی تعریف شود و اصول آن مورد شناسایی قرار گیرد. در این مقاله برخی از قانون‌های موفقیت را مورد بررسی کلی قرار می‌دهیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا قانونی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد؟

همانگونه که موفقیت در تعریف، از منظر افراد گوناگون با توجه به نوع نگرش آنها به زندگی و هستی متفاوت است، بنابراین قانون موفقیت نیز به‌همین نسبت می‌تواند متفاوت باشد. موفقیت می‌تواند از نظر برخی افراد حفظ سلامتی و حیات، از نظر برخی دیگر کسب درآمد بیشتر، دستیابی به مدارج علمی، کسب رضایت خانواده، جامعه و خداوند و یا مجموعه‌ای از این موارد باشد. اما با وجود این هیچ تعریف جامعی به دلیل تفاوت سلایق و دیدگاه‌های متفاوت افراد برای موفقیت وجود ندارد. به عنوان مثال "وینستون چرچیل" در تعریف موفقیت می‌گوید: موفقیت توانایی رفتن از یک شکست به دیگری بدون از دست رفتن شوروشوق است که ممکن است از نظر بسیاری افراد تعریف مناسبی نباشد. بنابراین موفقیت تا حدود زیادی مفهومی شخصی است. با وجود این می‌توان مصادیق مشترکی را میان عموم افراد تشخیص داد که آنها پس از دستیابی به آن‌ معمولاً خود را فرد موفقی خطاب می‌کنند. به همین ترتیب قانون موفقیت نیز می‌تواند برای آن موفقیت‌های معمول در میان افراد مختلف به نوعی تعریف شود و اصول آن مورد شناسایی قرار گیرد. در ادامه برخی از قانون‌های موفقیت را مورد بررسی کلی قرار می‌دهیم.

 

مقاله پیشنهادی: قوانین موفقیت در کسب و کار چیست؟

با مشاهده دوره پاراسل از قوانین موفقیت اطلاع حاصل نمایید

 

دوازده قانون موفقیت

 • قانون اول: تعیین اهداف مشخص توسط هر فرد
 • قانون دوم: تلفیق نیروهای ذهنی افرادی که اهداف مشترک دارند در جهت دستیابی به آنها. زیرا انسان با توجه به ساختار وجودی اجتماعی خود تنها در سایه همکاری با دیگران می‌تواند طعم موفقیت را بچشد.
 • قانون سوم: خودباوری و اعتمادبه‌نفس که نیروی محرکه هر فرد برای موفقیت است.
 • قانون چهارم: استفاده مناسب از زمان و منابع
 • قانون پنجم: ابتکار و رهبری درست در استفاده بجا از منابع در مسیر اهداف

 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با قوانین موفقیت بیل گیتس

قانون موفقیت

 

 • قانون ششم: قدرت تصویرسازی و تخیل شرایط و مسیر پیش‌رو
 • قانون هفتم: اشتیاق فراوان برای اجرای نقشه‌های ذهنی و واقعیت بخشیدن به آنها
 • قانون هشتم: توانایی تسلط بر خویشتن در شرایط بحرانی و محرک احساسات. تا زمانی که فرد بر ذهن خود کنترل نداشته باشد نخواهد توانست بر مسیر دستیابی به اهداف نیز کنترل داشته باشد زیرا شروع حرکت درست یا غلط در اندیشه رخ می‌دهد و این مسئله‌ای بسیار مهم است.
 • قانون نهم: عادت به انجام درست کار، بیشتر از اشتیاق برای دریافت پاداش آن. بدین معنا که فرد در جهت کسب اهداف، کار خود را با اشتیاق انجام دهد نه اینکه آن را تنها یک وسیله بداند. اگر از مسیر لذت ببرید بدون آنکه متوجه شوید به مقصد می‌رسید.
 • قانون دهم: ذهن آزاد جهت تفکر دقیق. تنها هنگامی می‌توانید نقشه درستی برای دستیابی به اهدافتان ترسیم کنید که با یک ذهن آزاد قدرت تفکرتان را دقیقاً بر اهدافتان متمرکز نمایید. شاید لازم باشد برای این کار از روش‌های مراقبه و تمرکز ذهنی به صورت روزانه استفاده نمایید.
 • قانون یازدهم: درس گرفتن از شکست‌ها و ادامه بهتر مسیر به جای متوقف کردن ذهن در آن شکست‌ها که سبب از دست رفتن زمان حال و وقوع شکست‌های بیشتر می‌شود.
 • قانون دوازدهم: توانایی پذیرش تغییر. ممکن است در مسیر متوجه شوید که اهدافتان را به درستی انتخاب نکرده‌اید و یا خود را به درستی نشناخته‌اید، پس باید توانایی پذیرش تغییر و یا حتی ایجاد تغییر را داشته باشید. در نهایت این شما هستید که می‌توانید خودتان را بشناسید، اهدافتان را تعیین کنید و مسیرهایی را برای دستیابی به آنها با کمک دیگران ترسیم نمایید و طبق آنها حرکت کنید. پس خودتان و خواسته‌هایتان را درست بشناسید. این قدم اول و مهمترین قدم است و در این صورت موفقیت چندان دور از دسترس نخواهد بود.

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-law-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آسمان گفته:
۰ | ۰

گاهی با شنیدن کلمه موفقیت مضطرب میشم. نمی دونم دقیقا موقفقیت چی هست. چطور می شه به یه آدم موفق تبدیل شد. یکم راهنماییم کنید.ممنون

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آسمان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش ما در تیم عزت خواه دات کام یاری رساندن به کاربران و همراهان عزیز می باشد تا بتوانند با پشتکار خود قله های موفقیت را طی نمایند. موفقیت از دیدگاه هر شخصی متفاوت می باشد و نمی توان تعریف واحدی برای آن بیان نمود. به شما توصیه می گردد ابتدا هدف خود را در زندگی مشخص نمایید و زندگی افرادموفقی را که این مسیر راطی کرده اند دنبال نمایید و از آنها الگو بگیرید. مشاهده برنامه های الان وقتشه هم به شما توصیه می گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط