مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برای رسیدن به موفقیت چه گام هایی برداریم

توضیحات کوتاه :
اگر هیچگونه شکست یا اشتباهی را تجربه نکرده اید، اتفاق بسیار خوبی است. اما اگر چیزی وجود دارد که شما را ناراحت می‌کند و به خاطر آن خودتان را سرزنش می‌کنید، یاد بگیرید خودتان را ببخشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای رسیدن به موفقیت چه گام هایی برداریم

 

خلاصه ای از مقاله

 اگر شما یاد بگیرید که خودتان را ببخشید، می‌توانید دیگران را نیز ببخشید. با این کار شما کمی آزاد و رها می‌شوید و زمانی که این اتفاق می‌افتد، ذهن شما به مرور خالی می‌شود. هنگامی که ذهن شما خالی شود، شما فرصت خواهید داشت که به این فکر کنید که در آینده به دنبال چه چیزی می‌باشید. شاید بتوان گفت که 90 درصد افراد نمی‌دانند که در زندگی به دنبال چه چیزی هستند، تنها این را می‌دانند که به دنبال چه چیزهایی نیستند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

یاد بگیرید خودتان را ببخشید

اکنون زمان بخشیدن خودتان می‌رسد. اگر هیچگونه شکستی را تجربه نکرده یا اشتباهی را در زندگی نداشته‌اید، این اتفاق بسیار خوبی است. اما اگر چیزی وجود دارد که شما را ناراحت می‌کند و شما به خاطر آن خودتان را سرزنش می‌کنید، یاد بگیرید خودتان را ببخشید. اگر شما یاد بگیرید که خودتان را ببخشید، می‌توانید دیگران را نیز ببخشید. با این کار شما کمی آزاد و رها می‌شوید و زمانی که این اتفاق می‌افتد، ذهن شما به مرور خالی می‌شود. هنگامی که ذهن شما خالی شود، شما فرصت خواهید داشت که به این فکر کنید که در آینده به دنبال چه چیزی می‌باشید. شاید بتوان گفت که 90 درصد افراد نمی‌دانند که در زندگی به دنبال چه چیزی هستند، تنها این را می‌دانند که به دنبال چه چیزهایی نیستند.

ممکن است فردی بگوید من دیگر نمی‌خواهم بدبخت باشم یا از بی پولی خسته شده‌ام و نمی‌خواهم دیگر به این شکل زندگی کنم. اما اگر از این فرد بپرسید پس به دنبال چه چیزی می‌باشد، جوابی برای این سؤال ندارد. حتی برای یک لحظه هم نمی‌داند که می‌خواهد به چه کسی تبدیل شود، فقط این را می‌داند که می‌خواهد عوض شود. مثل این می‌ماند که شما یک سری لباس دارید و آنها را دور می‌اندازید. اکنون شما دیگر لباسی ندارید و آیا به این فکر کرده‌اید که چه لباسی را می‌خواهید؟ پس سعی کنید به این موضوع فکر کنید.

 

موفقیت در بهبود مدیریت کسب و کار

 

فرمول طلایی موفقیت

همانطور که ممکن است بدانید، استاد حسین عزت خواه حدود 17 سال سابقه ورزش‌های رزمی را در کارنامه خود دارند. یکی از کسانی که ایشان را به ورزش‌های رزمی علاقه مند کرده است، بروسلی بوده است. بروسلی یک جمله بسیار معروف دارد و می‌گوید: «ذهن خودتان را خالی کنید. هیچگونه شکل و قالبی نداشته باشید و همچون آب باشید.» شما آب را در هر ظرفی که بریزید، شکل همان ظرف را می‌گیرد. شما نیز باید به همین شکل باشید. بدین ترتیب زمانی که آنالیز را انجام داده، متوجه مشکلات شده، آن‌ها را پشت سر خود گذاشتید، درس‌های لازم را گرفته و خودتان را بخشیدید می‌توانید ذهن خود را خالی می‌کنید.

زمانی که می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید از یک فرمول استفاده کنید. این فرمول ده‌ها میلیون دلار ارزش دارد. با این فرمول شما می‌توانید به یک مولتی میلیونر تبدیل شوید. شما می‌توانید بهترین بیزینس را راه اندازی کرده، بزرگ‌ترین امپراطوری را ساخته، زیباترین رابطه ممکن در زندگی را داشته و بهترین دوست‌ها را پیدا نمایید و در نهایت همیشه پر انرژی باشید. شما حاضرید برای دریافت فرمولی که به شما کمک می‌کند تا بی نهایت موفق شوید، چقدر هزینه کنید؟

از حذف کردن در زندگی واهمه‌ای نداشته باشید

اگر شما فرد باهوشی باشید، مطمئناً حاضرید که بهای این فرمول را پرداخته و هزینه زیادی را برای آن بپردازید. یک فرد باهوش حاضر است تمام سرمایه و دارایی خود را بدهد تا بتواند به فرمولی دست پیدا کند که زندگی او را تغییر می‌دهد. چرا که از این تغییر، شما ماهی گیری را یاد می‌گیرید نه اینکه صرفاً ماهی را داشته باشید. ما این فرمول را بدون هیچ هزینه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهیم. این فرمول بسیار ساده است اما اجرا کردن آن، کار دشواری است. اگر توانستید آن را اجرا نموده و روزی در زندگی موفق شدید و زندگیتان تغییر کرد، این فرمول را به شخص دیگری که به آن احتیاج دارد یاد داده و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فرمول مورد نظر این است: همیشه از خودتان بپرسید که آیا من می‌توانم این کار را حذف کنم یا نه؟ آیا من می‌توانم این دوست یا آدمی که در زندگی‌ام حضور دارد را حذف کنم؟ آیا من می‌توانم این کار را در بیزینس خود انجام دهم؟ آیا من می‌توانم شغل خود را تغییر داده یا به طور کلی آن را حذف نمایم؟ از خودتان بپرسید آیا می‌توانید آدم‌های زندگیتان، روابط، اخلاق، غذای مورد علاقه، ورزشی که انجام می‌دهید و به طور کلی روتینی که دارید را حذف نمایید؟

برای مثال، اگر شما هر روز 10 صبح از خواب بیدار می‌شوید و به اخبار گوش می‌دهید، از خودتان یک سؤال ساده بپرسید. آیا می‌توانید عادت گوش دادن به اخبار را حذف کنید؟ در کنار این سؤالات، نیاز است که تمایل عجیبی به حذف کردن داشته باشید. زمانی که بتوانید مواردی را حذف کنید، باید به این نتیجه برسید که آنها ارزش‌های اصلی زندگی شما نبوده‌اند. پس در نتیجه بهتر است که حذف شوند. پس تا جایی که می‌توانید حذف کنید.

به صحبت بروسلی برگردید و طبق گفته او، ذهن خود را خالی کنید. تا زمانی که این کار را انجام نداده‌اید، نمی‌توانید چیز جدیدی را یاد بگیرید. باید بدانید که ذهن شما و زمانی که دارید ظرفیت مشخصی دارد. شما تنها 24 ساعت فرصت دارید. پس باید شروع به حذف کردن نمایید. باید سعی کنید تعداد زیادی از دوستان خود را که می‌دانید برای شما مفید نیستند، حذف کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر رشد فردی در رسیدن به موفقیت

گام هایی برای رسیدن به موفقیت

 

کاری را انجام دهید که عاشق آن هستید

خیلی از شما تنها در جهت باد حرکت می‌کنید و تا به حال این سؤالات را از خودتان نپرسیده‌اید. تاکنون از خودتان پرسیده‌اید که آیا می‌توانید سیگار کشیدن را از عادات خود حذف کنید؟ همین یک سؤال ساده شما را به چالش می‌کشد و شما متوجه می‌شوید که چه چیزهایی در زندگیتان خوب است و چه چیزهایی بد. شما می‌توانید تشخیص دهید که چه مشتریانی در بیزینس شما باید باشند و چه مشتریانی نیز باید حذف شوند.

بدین ترتیب تک تک موارد زندگیتان با هدف جلو می‌رود و دقیقاً به چیزی شباهت پیدا می‌کند که شما دوست دارید. چرا که موفقیت زمانی معنا پیدا می‌کند که هر شخصی کاری را انجام دهد و لایف استایلی را داشته باشد که عاشق آن می‌باشد. در این صورت است که شما می‌توانید یک فرد را موفق بدانید. در این زمینه کار یا رشته مورد نظر هم تفاوتی نمی‌کنند. برای یک نفر موفقیت می‌تواند کمک کردن به همه انسان‌های زمین باشد و فردی دیگر موفقیت را درس خواندن در یک دانشگاه خوب دنیا بداند.

هر کسی موفقیت شخصی خود را دارد اما زمانی می‌تواند موفق باشد که کاری را انجام دهد که حقیقتاً عاشق آن است. فرمولی که می‌تواند شما را به این زندگی برساند، دقیقاً همین است. پس این سؤال را به صورت مداوم از خودتان بپرسید. طبق گفته‌های استاد حسین عزت خواه چیزی که زندگی ایشان را به شدت تغییر داده است، همین فرمول است. ایشان زمانی که قرار بود کاری را با شخص دیگری انجام دهند، از خودشان می‌پرسیدند که آیا می‌توانند آن کار را حذف کنند؟

در 90 درصد این مواقع نیز همه این کارها حذف می‌شدند. چرا که همه آنها کارهای بیهوده‌ای بوده‌اند. برای مثال آیا شما جزء آن دسته از افراد هستید که به اخبار گوش می‌دهند؟ از خودتان بپرسید که آیا این اخبار تاکنون به زندگی شما کمکی کرده است؟ مطمئناً پاسخ شما منفی است. پس آنها را حذف کنید. شاید شما با یکی از دوستان خود بیرون می‌روید اما احساس می‌کنید وقت خود را هدر می‌دهید و این دوست تمام انرژیتان را از شما می‌گیرد. حال این سؤال در ذهنتان به وجود می‌آید که آیا می‌توانید او را از زندگی خود حذف کنید؟ جواب شما مثبت است. چرا که اگر او را از زندگی خود حذف کنید، چه بسا زندگی بهتری را نیز پیدا نمایید. در رابطه، دوستی، بیزینس، درس خواندن یا حتی مطالعه کردن، عادت حذف کردن را پیدا کنید. شما نیازی ندارید که همه کتاب‌ها را بخوانید.

افراد خیلی بزرگ که به نقاط خیلی بالایی از موفقیت رسیده‌اند، دقیقاً این فرمول را اجرا کرده‌اند. چرا که با این روش قدرت انتخاب آنها خیلی بیشتر می‌شود. آن‌ها شاید در طول روز 2 یا 3 کار مختلف را انجام دهند اما همین چند کار بیشترین تأثیر را خواهند داشت. در نقطه مقابل، افرادی که نتایج خیلی ضعیفی می‌گیرند، روزانه کارهای خیلی زیادی را انجام می‌دهند اما در نهایت نتایجی که به دست می‌آورند، خوب نمی‌باشد.

پس به خوبی به این فرمول دقت کنید. چرا که این فرمول میلیون‌ها دلار ارزش دارد. شما اگر چندین کتاب درباره موفقیت را مطالعه نمایید یا در جلسات مشاوره بهترین افراد دنیا شرکت کنید، احتمالاً بعد از نتیجه گیری به این فرمول دست پیدا می‌نمایید. چرا که زمانی که به شما می‌گویند بیزینس خود را اصلاح کرده یا رابطه خود را درست کنید، شما با این فرمول این کار را انجام می‌دهید. این فرمول به مرور زمان شما را از چیزهایی که دارید رها می‌کند و در نهایت شما آماده پذیرش چیزهایی می‌شوید که می‌تواند زندگی و شخصیت شما را خیلی بهتر نماید.

 

چگونه می توان موفق شد

 

اهمیت صبر کردن در مسیر رسیدن به موفقیت

این مسئله که بتوانید همیشه سرشار از انرژی باشید و به چیزهایی فکر کنید که قصد دستیابی به آنها را دارید، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما بخواهید یک پیتزای ایتالیایی بسیار خوشمزه درست کنید، به یکسری مواد برای تهیه آن نیاز دارید. یکی از مهم‌ترین مواد مورد نیاز خمیری است که می‌خواهید با آن نان درست کنید. یکی از بزرگ‌ترین المان‌هایی که برای رسیدن به رویاهای زندگی خود به آن احتیاج دارید، صبر می‌باشد. اگر این مورد را نداشته باشید، ممکن است تا 99 درصد کار را پیش بروید اما در گام آخر خسته شده و آن را رها کنید. هر چیزی ممکن است به ذهن شما بیاید که شما را از رسیدن به رویایی که در ذهن دارید، دور کند. فراموش نکنید که شما تنها یکبار زندگی می‌کنید و اگر در همان یک بار نتوانید زندگی رویایی خود را داشته باشید، در حقیقت زندگی خود را باخته‌اید. پس اولین المانی که باید برای رسیدن به رویاهای خود یاد بگیرید را فراموش نکنید.

به گفته استاد حسین عزت خواه افراد زیادی برای مشاوره به ویژه در زمینه آمازون به سراغ ایشان رفته و عنوان کرده‌اند که این کار، جواب مورد نظر را به آنها نداده است و به این باور رسیده‌اند که این کسب و کار نتیجه بخش نیست. نکته مهم درباره این افراد این است که آنها صبر ندارند. مسئله‌ای که استاد حسین عزت خواه بارها و بارها با این افراد در میان می‌گذارند این است که برای ساخت یک بیزینس و امپراطوری بزرگ، آن‌ها به زمان نیاز دارند. چنین نیست که یک امپراطوری یا بیزینس بزرگ یک شبه در برابر شما ظاهر شود. اگر داستان سرنوشت مک دونالد، مایکروسافت یا هر کمپانی بزرگ دیگر را مطالعه نمایید، می‌بینید که آنها یک شبه به جایگاه کنونی خود دست پیدا نکرده‌اند.

 

موفقیت در کسب درآمد میلیاردی

 

با توجه به رویایی که دارید، باید بدانید که آن رویا ممکن است به زمان نیاز داشته یا شما شرایط آن را نداشته یا حتی شاید اطلاعات، تجربه یا سرمایه کافی برای آن را نداشته باشید. پس باید صبر کنید و یاد بگیرید. اگر این فاکتور بسیار مهم را در نظر نگیرید، خیلی سریع دست از تلاش می‌کشید. شما در اطراف خودتان افراد زیادی را می‌شناسید که عنوان می‌کنند، دوست داشتند برای مثال خواننده شوند اما اکنون بی خیال رویای خود شده‌اند. زمانی که از آنها دلیل این رفتارشان را می‌پرسید، در جواب می‌گویند که چند آهنگ را هم خوانده‌اند اما به جایگاهی که می‌خواسته‌اند نرسیده‌اند و در نهایت این رویای خود را رها کرده‌اند. فاکتور صبر بسیار مهم است.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-steps-to-take-to-gain-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط