مهم ترین راز موفقیت

  • 1298
  • 0

راز موفقیت چیست؟

در ابتدا برای به نتیجه رسیدن در رابطه با هر گونه موضوعی ، اینکه تعریف درستی از آن موضوع داشته باشیم به ما کمک می کند. حال به بررسی این مطلب می پردازیم که به طور کل موفقیت به چه معناست. هر شخص این واژه را با توجه به تصوری که از اهداف و آرزوهای خود دارد تعریف می کند، زیرا به طور کل دست یابی به رویاهایی که در سر پرورش می دهیم یکی از تعاریفی است که در این رابطه ارائه شده است. حال این پیشرفت و دست یابی به موفقیت های روز افزون را در چندین مورد مختلف بررسی می کنیم.

 

راز موفقیت

 

 عامل پیروزی در زندگی

 با توجه به نظرات عده ای از اندیشمندان یکی از عوامل پیروزی، شناخت درست خواسته ها و آرزوهاست، زیرا طبیعتاً فردی که دانش درستی از آنچه میخواهد و یا اصلا پس زمینه ای از آن در ذهنش ندارد در چه موضوعی قرار هست که موفق شود؟! در نتیجه در ابتدا بهتر است که بدانیم که چه اتفاقی را می خواهیم رقم بزنیم و سپس به دنبال گام های بعدی باشیم. عامل بعدی و در واقع به گفته عده ای، یکی از مهمترین عوامل موفقیت در هر زمینه ای، باور سازیِ درست و دارای اندیشه ای "کامیاب" بودن است. این بدین معناست که هر شخص با توجه به هریک از اهدافش زمینه فکری لازم برای رسیدن به آن هدف را نیز فراهم کند و در ذهنش ابتدا در آن مقام و منسب به پیروزی دست یافته باشد و سپس در بیرون نیز با عزم جزم هدفش را دنبال کند.

 

مهمترین راز موفقیت در زندگی

 

 راز زندگی چیست

 راز زندگی به طور کل در یک جمله خلاصه شده، و آن جمله این است: حواست باشد، حواسم باشد، که قبل از مردن، نَمیریم! اگر ما اینگونه بیاندیشیم که ممکن است هر لحظه، آخرین لحظاتِ عمر خود را سپری کنیم، بنابراین به جای تمامی افکار و کارهای بیهوده وصرفا سرگرم کننده، زندگیمان را زندگی کنیم؛ و نه اینکه زنده بمانیم و وقت بگذرانیم تا زمانی که مرگمان فرا برسد، کاری که خیلی از افراد در حال حاضر مشغول به انجام آن هستند و نام آن را زندگی کردن گذاشته اند!

راز موفقیت در کار

بر طبق تعدادی از نظریات، در مرحله اول به طور کل، پیشرفت در هر زمینه شغلی و کسب و کار نیازمند دانش و علاقه بالای فرد در همان زمینه است. بعد از این مورد، مسئله پشتکار و تلاش در آن حرفه مطرح می شود که برای دست یابی به مدارج بالا در هرگونه کار و حرفه ای ضروری است. برنامه ریزی منسجم نیز به این موضوع کمک شایانی خواهد کرد و علاوه بر آن کمک گرفتن و همکاری با نیروی متخصص و کاردانِ مرتبط با آن کسب و کار، پیشرفت کار را به شدت جلو خواهد انداخت.
در رابطه با موارد بالا و برای فهمیدن هر چه بهتر عمق مطلب، کتاب های متفاوتی نوشته و سایت ها و کانال های جامع و متنوعی طراحی شده اند که در ادامه به یکی دو مورد از آنها اشاره میکنیم:

کتاب راز موفقیت

این کتاب از آنتونی رابینز یکی از شناخته شده ترین وپر طرفدارترین نویسندگان دنیاست. کتاب راز موفقیت در رابطه با نحوه دست یابی به آمال و آرزوها و چگونگی حفظ آن ها است. جهت دستیابی به این مهم می توانید در این زینه در موتورهای جستجوگر تحقیق نمایید.

 

مهم ترین راز موفقیت

 

سایت هایی با عنوان راز کامیابی و موفقیت

این سایت ها در خصوص متد های  نوین دست یابی به رویاهایی است که اکنون جامع عمل پوشیده و به واقعیت تبدیل می شوند، و شامل یک سری اطلاعات مفید و مناسب در این زمینه هستند. واژه هایی همچون قانون جذب، تصویرسازی ذهنی، عزت نفس کودکان، هوش اقتصادی و غیره  تحت عنوان اصلی با نام "راز موفقیت" به چشم می خورد. در همین رابطه عبارتی وجود دارد که شاید بار ها به گوش ما رسیده باشد و آن عبارت "قانون راز" یا همان "قانون جذب" است که در زیر به طوربسیار خلاصه به این موضوع میپردازیم:

قانون جذب

در کتاب راز یا “the secret” که در سال 2006 توسط Rhonda Burne نوشته شده است، به طور مفصل بر این نکته تاکیید شده است که به هر آن چه که می اندیشید، دست پیدا می کنید. و به طور واضح تر انسان از طریق کائنات هر آنچه را که در ذهن دارد به سمت خود جذب می کند. این موضوع، از نظر جمعی از نویسندگان حقیقتی انکار نا پذیر است که در این کتاب و پس از آن بسیاری مقالات و تعدادی کتاب های دیگر به آن پرداخته شده و بر صراحت آن با دلیل و مثال های بسیاری تاکیید شده است. و از آنجایی که امتحان روش های پیشنهادی درباره صحت قانون راز بی ضرر و اشکال به نظر می رسد، هر فردی می تواند شخصا در این رابطه تجربه کسب کرده و درستی آن را تایید و یا رد کند.

در پایان می توان اضافه کرد که شاید مهم ترین راز کامیابی و پیروزی به یک مورد اختصاص نمی یابد و در واقع متشکل از جمعی از تمامی اصول فکری و روش هایی  باشد که در بالا و بسیاری مقاله های مرتبط با این موضوع وجود دارد.


با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-most-important-secret-of-success

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط