مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پدیده موفقیت

توضیحات کوتاه :
موفقیت اتفاقی نیست. مطمئناً این جمله را بارها و بارها شنیده و در مقالات مخلتف خوانده‌اید. دستیابی به موفقیت کار سخت و دشواری است. در حقیقت موفقیت برای ما یک هدف نهایی می‌باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
پدیده موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

این سؤال که چگونه ثروتمند شویم، یک سؤال بسیار رایج است که در بیشتر اوقات به چگونه یک شبه یا در کوتاه مدت ثروتمند شویم تبدیل می‌شود. حتی اگر روش‌های پیشنهاد شده موقتی باشند و آنها را به یک راه حل همیشگی نرساند هم برای این افراد اهمیتی ندارد. حقیقت این است که موفقیت یک هدف یا یک مقصد نهایی نیست، موفقیت در اصل، طرز فکر و نگرشی است که شما برای رسیدن به اهداف خود خواهید داشت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موفقیت چیست و چگونه انسان موفقی شویم؟

موفقیت اتفاقی نیست. مطمئناً این جمله را بارها و بارها شنیده و در مقالات مخلتف خوانده‌اید. دستیابی به موفقیت کار سخت و دشواری است. همه ما عادت کرده‌ایم که موفقیت را به عنوان یک هدف نهایی در نظر بگیریم. برای مثال:

  • من زمانی که بتوانم شغل مورد علاقه خود را پیدا کنم، می‌توانم موفق باشم.
  • اگر بتوانم اولین یک میلیون دلار خود را به دست بیاورم، موفق شده‌ام.
  • هر زمان که عشق را در زندگی خود پیدا کردم، می‌توانم ادعا کنم که فرد موفقی بوده‌ام.

در تمامی مثال‌های عنوان شده از یک چهارچوب مشخص استفاده شده است. در تمامی آنها موفقیت را به عنوان یک مقصد نهایی در نظر گرفته‌اند. مقصدی که همه ما بعد از یادگیری نقشه راه، می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم. اما نکته‌ای که باید بدانید این است که این طرز فکر، اشتباه است. حقیقت این است که موفقیت یک هدف یا یک مقصد نهایی نیست، موفقیت در اصل، طرز فکر و نگرشی است که شما برای رسیدن به اهداف خود خواهید داشت.

 

راه اندازی کسب و کار مطمئن

 

شما نمی‌توانید بعد از رسیدن به اهداف‌تان، نگرشی که شما را به هدف نهایی رسانده است را فراموش کنید. بلکه باید این را بپذیرید که شاید مجبور باشید آن را در تمام طول زندگی همراه خود داشته باشید. اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، باید بدانید که موفقیت چیزی نیست که شما بتوانید به سرعت به آن دست پیدا کنید. ذات انسان‌ها به این شکل است که تمایل دارند همه چیز را راحت و سریع به دست بیاورند. ثروتمند شدن یکی از این موارد است.

این سؤال که چگونه ثروتمند شویم، یک سؤال بسیار رایج است که در بیشتر اوقات به چگونه یک شبه یا در کوتاه مدت ثروتمند شویم تبدیل می‌شود. حتی اگر روش‌های پیشنهاد شده موقتی باشند و آنها را به یک راه حل همیشگی نرساند هم برای این افراد اهمیتی ندارد. مغز ما همواره به دنبال راهی است که کمترین موانع ممکن را درون خود داشته باشد.

اگر با دانستن اینکه اصول موفقیت در زندگی با ذات طبیعی شما در تضاد است و شما را به چالش می‌کشد، همچنان به دنبال تعریف موفقیت هستید، با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم 8 توصیه مناسب برای رسیدن به خواسته‌ها در زندگی را عنوان نموده و موانع اصلی موفقیت را معرفی نماییم.

 

موفقیت

 

راه‌های رسیدن به اهداف در زندگی

1. نسبت به کاری که انجام می‌دهید، متعهد باشید

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که انگیزه در نتیجه داشتن تعهد به وجود می‌آید. اگر می‌خواهید در مسیر موفقیت به خوبی پیش رفته و به اهداف خود دست پیدا کنید، باید همواره نسبت به کاری که انجام می‌دهید تعهد داشته باشید. تا زمانی که شما مسئولیت خود را باور نداشته باشید، نمی‌توانید انگیزه لازم برای پیش روی در مسیر حرکت به سوی هدف مورد نظر خود را داشته باشید.

2. برای موفق شدن، همیشه به دنبال نتیجه نباشید

همانطور که پیش‌تر عنوان کردیم، به موفقیت به چشم یک مقصد نهایی نگاه نکنید. مسلماً اینکه به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید، نوعی موفقیت به شمار می‌رود اما توجه به هدف نباید شما را از مسیر غافل کند. شما در طول این مسیر پیشرفت کرده و هر روز چیزهای جدیدی را یاد می‌گیرید. پس تا آنجا که می‌توانید از این مسیر استفاده کرده و از آن لذت ببرید. همواره به چیزهایی که در این مسیر یاد می‌گیرید، فکر کنید و به دنبال پیشرفت خود در زمینه‌های مختلف باشید.

 

موفق شدن

 

3. از مسیر حرکت به سمت موفقیت لذت ببرید

اگر قرار است به هدفی تنها به چشم یک وظیفه نگاه کنید، هیچ وقت آن هدف را انتخاب نکنید. هدفی که انتخاب می‌کنید باید برای شما شادی بخش بوده و در مسیر حرکت به سمت آن نهایت لذت را ببرید. اگر در مسیر، خسته شده و همه چیز به نظرتان کسل کننده باشد، چگونه می‌خواهید انگیزه لازم برای پیش روی در آن مسیر را داشته باشید؟ سعی کنید تا آنجا که می‌توانید از هر چیزی که با آن رو به رو می‌شوید، لذت ببرید.

4. از افکار ناامید کننده دوری کنید

تأثیر افکار روی نتایج کار، بیش از آن چیزی است که شما بتوانید تصور کنید. ممکن است ذهن شما درگیر افکار مختلفی باشد، اما این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که کدام یک از این افکار را انتخاب نمایید. شما با داشتن یک انتخاب درست می‌توانید در مسیر حرکت خود جهش خوبی داشته و با موفقیت پیش بروید. اما با داشتن یک انتخاب اشتباه هر روز از هدف خود دور و دورتر شوید. مهم‌ترین کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که از منطقه امن ذهنی خود خارج شوید.

 

مقاله پیشنهادی: راه های مقابله با افکار منفی | عزت خواه دات کام

رسیدن به موفقیت

 

5. به رویاهای خود فکر کنید تا موفقیت را تجربه کنید

یکی از راه‌های مناسب برای اینکه در مسیر باقی بمانید و انگیزه خود را از دست ندهید، فکر کردن به رویاها می‌باشد. همه ما رویاهایی داریم که دوست داریم در زندگی به آنها دست پیدا کنیم. به رویاهای خود فکر کرده و خودتان را در جایگاهی تصور کنید که به آنها دست پیدا کرده‌اید. با این کار نه تنها انگیزه تلاش برای رسیدن به آنها را پیدا می‌کنید، بلکه مطابق قانون جذب رسیدن به این رویاها را برای خود میسرتر می‌کنید.

6. با چالش‌های زندگی رو به رو شوید

خیلی اوقات، انسان‌ها به دلیل ترسی که از شکست خوردن و احتمال نرسیدن به هدف مورد نظر خود دارند، از قدم گذاشتن در مسیر اجتناب می‌کنند. باید این را بدانید که موفقیت ساده و راحت به دست نمی‌آید. شما حتی اگر بارها شکست را هم تجربه کرده‌اید، باز هم باید خود را برای شکست بعدی آماده کنید تا در آخر به هدف خود دست پیدا کنید. تنها نکته‌ای که بعد از هر شکست باید به یاد داشته باشید این است که از آن شکست درس بگیرید و با دانش بیشتر ادامه مسیر را پیش بروید. پس همان کاری را که دوست دارید انجام دهید، حتی اگر از آن می‌ترسید.

7. هر چیزی که تمرکز شما را برهم می زند را پشت سر بگذارید

ممکن است در هنگام حرکت به سمت یک هدف مشخص، با خیلی چیزها رو به رو شوید که تمرکز شما را از هدف اصلی منحرف کند. سعی کنید تنها رو به جلو حرکت کنید و از هر چیزی که تمرکز شما را بر هم می زند گذر کرده و آن را پست سر بگذارید. برای رسیدن به موفقیت تنها روی عواملی متمرکز شوید که شما را به هدف اصلیتان نزدیک‌تر می‌کنند.

 

پدیده موفقیت

 

8. تنها کسی که باید به او تکیه کنید، خودتان هستید

اینکه از دیگران انتظار داشته باشید کاری که بر عهده شما است را برایتان انجام دهند، یک انتظار دور از ذهن و بدون منطق است. همیشه باید این را بدانید که شما به هر موفقیت و موقعیتی که برسید، این موفقیت تنها متعلق به خود شما است. هر کس به هر موفقیتی در زندگی دست پیدا می‌کند، تنها مربوط به خود اوست. پس سعی کنید تنها به خودتان تکیه کرده و از دیگران انتظارات نامعقول نداشته باشید.

موانع موفقیت در زندگی

1. به دنبال راه‌های میانبر و رسیدن سریع به اهداف خود بودن

شما می‌توانید این بخش را به وفور در تبلیغات تلویزیونی برای لاغری سریع یا بلند قد شدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن ببینید. چرا که بازایاب‌ها همگی می‌دانند که انسان‌ها به طور طبیعی همواره به دنبال راهی هستند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به هدف خود دست پیدا کنند.

 

فروش در آمازون

 

2. داشتن ترس از شکست

یکی از بزرگ‌ترین موانعی که همه ما حداقل یکبار با آن رو به رو شده‌ایم، ترس از شکست است. متاسفانه زمانی که یک فرد از شکست خوردن می‌ترسد، انگیزه و انرژی لازم برای پیش رفتن در آن مسیر را به هیچ عنوان نمی‌تواند پیدا کند. سعی کنید با این حس مقابله کنید تا بتوانید به هدف‌های بزرگ‌تر و موفقیت‌های چشمگیرتر دست پیدا کنید.

3. داشتن احساس گناه به خاطر شکست

خیلی اوقات، افراد بدون اینکه حتی خودشان متوجه باشند در برخی موارد احساس گناه می‌کنند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که حین صحبت با یکی از دوستان خود درباره چیزی که دوست دارید، بگویید: «آره، من می دانم که باید این کار را انجام دهم اما... » و سپس یک بهانه برای انجام ندادن آن کار عنوان می‌کنید. گاهی این بهانه تراشی آگاهانه و گاهی بدون فکر است. سعی کنید دست از بهانه تراشی بردارید و با دلایل خودساخته و بی معنا خودتان را از هدفی که در ذهن دارید، دور نکنید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-phenomenon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط