مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت در روابط عاطفی

توضیحات کوتاه :
 انسان‌های زیادی را می‌بینیم که در زندگی تمامی خواسته‌هایشان را نادیده گرفته و فقط به خواسته‌های اطرافیانشان توجه می‌کنند. این، یعنی قربانی شدن نه موفقیت!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3.67

تعداد امتیازها: 3

  • 3.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
موفقیت در روابط عاطفی

 

خلاصه ای از مقاله

روابط عاطفی یکی از مهمترین عواملی است که در زندگی وجود دارد و باعث تحکیم روابط دوستانه و خانوادگی می‌شود. عوامل موفقیت در رابطه با این موضوع بسیار زیاد می‌باشد که در مقاله زیر چند مورد از مهمترین این موارد بیان شده است.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

راز یک رابطه عاطفی موفق چیست؟

عوامل بسیار زیادی بر موفقیت در روابط عاطفی و اجتماعی تأثیرگذار هستند. روابط عاطفی یکی از مهمترین عواملی است که در زندگی وجود دارد و باعث تحکیم روابط دوستانه و خانوادگی می‌شود. عوامل موفقیت در رابطه با این موضوع بسیار زیاد می‌باشد که در زیر چند مورد از مهمترین این موارد بیان شده است.

 

طرز فکر یک کارآفرین

 

1- عشق، کلید موفقیت

درست است که عشق تبدیل به یکی از کلیشه‌ها در بسیاری از موارد شده است اما حقیقتاً عشق، کلید موفقیت در تمامی رابطه‌ها از جلمه روابط اجتماعی می‌باشد. زمانی که صحبت از عشق به میان می‌آید معمولاً تصوری از حس بوجود آمده میان دو جنس مخالف در ذهن پدید می‌آید اما اینطور نیست. عشق کلاً به معنای حس زیاده‌طلبی یا میل به حفظ کردن چیزی به صورت فوق‌العاده زیاد است. این حس می‌تواند بین مادر و فرزند، خواهر و برادر، یک فرد با دوست صمیمی خود و انواع مختلف دیگر باشد. اینکه چرا عشق باعث تحکیم در روابط عاطفی و موفقیت در آن می‌شود به دلیل محبت، ایثار و بخششی است که عاملش عشق می‌باشد. آری، عشق به معنی ایثار و بخشش است که باعث ایجاد رابطه‌ای عاطفی و موفق می‌گردد.

 

مقاله پیشنهادی: کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید

موفقیت در روابط عاطفی

 

2- بخشش، نه قربانی شدن!

همانطور که در بالا مشاهده کردید عشق را بخشش و ایثار تعریف کردیم اما افرادی هم وجود دارند که در درک موفقیت از روابط عاطفی دچار اشتباه شده‌اند. افراط در هر کاری نه تنها عوامل مثبت در آن کار را افزایش نمی‌دهد بلکه باعث متضرر شدن در آن کار می‌شود. انسان‌های زیادی را می‌بینیم که در زندگی تمامی میل‌ها و خواسته‌هایشان را نادیده گرفته و فقط به خواسته‌های اطرافیانشان توجه می‌کنند. این، یعنی قربانی شدن نه موفقیت! قرار نیست در زندگی خودتان را برای کسی قربانی کنید، حتی اگر آن فرد، نزدیک‌ترین فرد به شما مانند همسرتان باشد. شما با این کار، خود واقعیتان را از بین می‌برید و تبدیل به کسی می‌شوید که به عنوان یک انسان متکی به خود و پخته نمی‌توان روی آن حساب باز کرد! این انسان‌ها معمولاً محکوم به شکست می‌باشند و موفقیت برایشان توهمی بیش نیست.

 

موفقیت در روابط عاطفی

 

3- احترام متقابل

احترام متقابل یعنی با ارزش شمردن دیدگاه‌ها، تفکرات و رفتارهای طرفین. این مورد بسیار مهم است چرا که شما با احترام گذاشتن به عقیده‌های طرف مقابل، نشان می‌دهید که آن شخص برای شما اهمیت دارد و در نتیجه از طرف مقابل نیز احترام دریافت می‌نمایید. شایسته است طرفین به عقاید یکدیگر احترام بگذارند تا در زندگی به موفقیت در روابط عاطفی برسند.

4- تهدید کردن، عامل شکست

تهدید کردن یعنی تحقیر طرف مقابل و به چالش کشیدن قدرت تصمیم‌گیری شخص. این کار نه تنها باعث موفقیت و تحکیم در روابط نمی‌شود بلکه همیشه باعث سردشدن روابط، عصبانیت‌های پی‌در‌پی، دعواهای بی‌مورد و هزاران مورد دیگر می‌شود. رفتارهای تهدیدآمیز در اکثر مواقع یعنی شما عصبی شده‌اید و تصمیم‌گیری شما بر اساس احساساتتان در آن لحظه می‌باشد. زمانی که عصبی هستید سعی کنید از خودتان واکنشی نشان ندهید. به خود فرصت دهید تا آرام شوید، بعد زمانی را به صحبت کردن راجع به مشکل پیش آمده اختصاص بدهید.

 

مقاله پیشنهادی: تنها راه تبدیل شکست به موفقیت

موفقیت در روابط عاطفی

 

5- به من دستور نده!

از جمله‌های دستوری به شدت پرهیز کنید. زمانی که شما رئیس یک شرکت هستید اجازه دارید به نیروهایتان، دستور بدهید اما زمانی که به دنبال موفقیت در رابطه می‌باشید این کار به‌هیچ عنوان درست نیست! شما مدیر و رئیس نیستید، شما یک دوست، عضوی از خانواده یا همسر هستید که قرار است یک رابطه را با عشق نگه‌داری کنید. دستور دادن در روابطی که نیاز به احساسات مثبت مانند عشق و از این قبیل احساسات دارد، باعث توهین به دانسته‌ها و شعور طرف مقابل می‌شود.

 

روابط عاطفی موفق

 

6- شرط و شروط گذاشتن و به خطر انداختن موفقیت در روابط عاطفی

در روابط عاطفی شما قرار است با مدیریت رابطه، عشق‌ورزی و .... یک مسیر موفقیت و پیشرفت عاطفی و احساسی را طی کنید. در رابطه‌ها قرار نیست معامله‌ای صورت گیرد پس برای  یکدیگر شرط و شروط نگذارید. این کار عین یک معامله می‌ماند، معامله‌ای که می‌تواند آرام آرام یک رابطه احساسی مثبت و قابل قبول را به یک رابطه سرد و تماماً منطقی پیش ببرد. یعنی رابطه‌ای که اگر من یک عمل مثبت برای طرف مقابلم انجام دادم، فوراً انتظار این را دارم که شخص مقابل جواب من را با یه کار مثبت دیگر بدهد و برعکس، اگر از طرف مقابل خطایی دیدم خودم را مجاز می دانم تا نگرانی‌ از انجام کار اشتباه نداشته باشم!

 

موفقیت در روابط عاطفی

نکته مهم درمورد حفظ رابطه عاطفی

به یاد داشته باشید در ابتدای هر رابطه‌ای، طرفین رابطه همه چیز را با عینک خوشبینی نگاه می‌کنند. تمام وقایع و اتفاقاتی که می‌افتد را نیمه پر لیوان می‌دانند و از زاویه‌ای مثبت آنها را تحلیل می‌کنند. اما در صورتی که نگرش و تصور درستی نسبت به حفظ این رابطه وجود نداشته باشد، رابطه عاطفی به امری روزمره و تکراری تبدیل خواهدشد. این نقطه همان جایی است که سرمنشأ مشکلات آینده خواهد بود. با به وجود آمدن یک رابطه عاطفی نباید احساس وابستگی به طرف مقابل شدت بگیرد اما در عین حال در انجام همه کارها و احساسات باید دو طرف شریک هم دیگر باشند و البته خودخواهی را کنار بگذارند.

دنبال نمودن یکی از قسمت‌های برنامه اینترنتی الان وقتشه با عنوان: با این چهار کلید به بهترین رابطه ی عاشقانه برسید !می‌تواند گزینه بسیار مفید و مناسبی در رسیدن به موفقیت در روابط عاطفی باشد. جهت دسترسی به این فایل ویدئویی رایگان کلیک نمایید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-in-emotional-relationship
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
ملیحه گفته:
۰ | ۰

سلام نکات خیلی خوبی را بیان کردید. خیلی کاربردی هستند. ممنون از اینهمه تلاش و انرژی

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما ملیحه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بدین وسیله از ابراز لطف و محبت شما به تیم عزت خواه دات کام تقدیر و تشکر می‌گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط