موفقیت در روابط عاطفی

  • 12 تير 1397
  • 656
  • 0

راز یک رابطه عاطفی موفق چیست؟

عوامل بسیار زیادی بر موفقیت در روابط عاطفی و اجتماعی تاثیرگذار هستند. روابط عاطفی یکی از مهمترین عواملی است که در زندگی وجود دارد و باعث تحکیم روابط دوستانه و خانوادگی می‌شود. عوامل موفقیت در رابطه با این موضوع بسیار زیاد می‌باشد که در زیر چند مورد از مهمترین این موارد بیان شده است.

1- عشق، کلید موفقیت

درست است که عشق تبدیل به یکی از کلیشه‌ها در بسیاری از موارد شده است اما حقیقتاً عشق، کلید موفقیت در تمامی رابطه‌ها از جلمه روابط اجتماعی می‌باشد. زمانی که صحبت از عشق به میان می‌آید معمولاً تصوری از حس بوجود آمده میان دو جنس مخالف در ذهن پدید می‌آید اما اینطور نیست. عشق کلاً به معنای حس زیاده طلبی یا میل به حفظ کردن چیزی به صورت فوق العاده زیاد است. این حس می‌تواند بین مادر و فرزند، خواهر و برادر، یک فرد با دوست صمیمی خود و انواع مختلف دیگر باشد. اینکه چرا عشق باعث تحکیم در روابط عاطفی و موفقیت در آن می‌شود به دلیل محبت، ایثار و بخششی است که عاملش عشق می‌باشد. آری، عشق به معنی ایثار و بخشش است که باعث ایجاد رابطه‌ای عاطفی و موفق می‌گردد.

 

موفقیت در روابط عاطفی

 

2- بخشش، نه قربانی شدن!

همانطور که در بالا مشاهده کردید عشق را بخشش و ایثار تعریف کردیم اما افرادی هم وجود دارند که در درک موفقیت از روابط عاطفی دچار اشتباه شده‌اند. افراط در هر کاری نه تنها عوامل مثبت در آن کار را افزایش نمی‌دهد بلکه باعث متضرر شدن در آن کار می‌شود. انسان‌های زیادی را می‌بینیم که در زندگی تمامی میل‌ها و خواسته‌هایشان را نادیده گرفته و فقط به خواسته‌های اطرافیانشان توجه می‌کنند. این، یعنی قربانی شدن نه موفقیت! قرار نیست در زندگی خودتان را برای کسی قربانی کنید، حتی اگر آن فرد، نزدیک‌ترین فرد به شما مانند همسرتان باشد. شما با این کار، خود واقعیتان را از بین می‌برید و تبدیل به کسی می‌شوید که به عنوان یک انسان متکی به خود و پخته نمی‌توان روی آن حساب باز کرد! این انسان‌ها معمولاً محکوم به شکست می‌باشند و موفقیت برایشان توهمی بیش نیست.

 

طرز فکر یک کارآفرین

 

3- احترام متقابل

احترام متقابل یعنی با ارزش شمردن دیدگاه‌ها، تفکرات و رفتارهای طرفین. این مورد بسیار مهم است چرا که شما با احترام گذاشتن به عقیده‌های طرف مقابل، نشان می‌دهید که آن شخص برای شما اهمیت دارد و در نتیجه از طرف مقابل نیز احترام دریافت می نمایید. شایسته است طرفین به عقاید یکدیگر احترام بگذارند تا در زندگی به موفقیت در روابط عاطفی برسند.

4- تهدید کردن، عامل شکست

تهدید کردن یعنی تحقیر طرف مقابل و به چالش کشیدن قدرت تصمیم گیری شخص. این کار نه تنها باعث موفقیت و تحکیم در روابط نمی‌شود بلکه همیشه باعث سرد شدن روابط، عصبانیت‌های پی در پی، دعواهای بی مورد و هزاران مورد دیگر می‌شود. رفتارهای تهدید آمیز در اکثر مواقع یعنی شما عصبی شده‌اید و تصمیم گیری شما بر اساس احساساتتان در آن لحظه می‌باشد. زمانی که عصبی هستید سعی کنید از خودتان واکنشی نشان ندهید. به خود فرصت دهید تا آرام شوید، بعد زمانی را به صحبت کردن راجع به مشکل پیش آمده اختصاص بدهید.

5- به من دستور نده!

از جمله‌های دستوری به شدت پرهیز کنید. زمانی که شما رئیس یک شرکت هستید اجازه دارید به نیروهایتان، دستور بدهید اما زمانی که به دنبال موفقیت در رابطه می‌باشید این کار به هیچ عنوان درست نیست! شما مدیر و رئیس نیستید، شما یک دوست، عضوی از خانواده یا همسر هستید که قرار است یک رابطه را با عشق نگه داری کنید. دستور دادن در روابطی که نیاز به احساسات مثبت مانند عشق و از این قبیل احساسات دارد، باعث توهین به دانسته‌ها و شعور طرف مقابل می‌شود.

 

روابط عاطفی موفق

 

6- شرط و شروط گذاشتن و به خطر انداختن موفقیت در روابط عاطفی

در روابط عاطفی شما قرار است با مدیریت رابطه، عشق ورزی و .... یک مسیر موفقیت و پیشرفت عاطفی و احساسی را طی کنید. در رابطه‌ها قرار نیست معامله‌ای صورت گیرد پس برای  یکدیگر شرط و شروط نگذارید. این کار عین یک معامله می‌ماند، معامله‌ای که می‌تواند آرام آرام یک رابطه احساسی مثبت و قابل قبول را به یک رابطه سرد و تماماً منطقی پیش ببرد. یعنی رابطه‌ای که اگر من یک عمل مثبت برای طرف مقابلم انجام دادم، فوراً انتظار این را دارم که شخص مقابل جواب من را با یه کار مثبت دیگر بدهد و برعکس، اگر از طرف مقابل خطایی دیدم خودم را مجاز می دانم تا نگرانی‌ از انجام کار اشتباه نداشته باشم!

دنبال نمودن یکی از قسمت های برنامه اینترنتی الان وقتشه با عنوان: با این چهار کلید به بهترین رابطه ی عاشقانه برسید !می تواند گزینه بسیار مفید و مناسبی در رسیدن به موفقیت در روابط عاطفی باشد. جهت دسترسی به این فایل ویدئویی رایگان کلیک نمایید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط