وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه با کار کمتر به نتایج بهتر دست یابیم؟

توضیحات کوتاه :
همه ما با این واقعیت موافق هستیم که هر چه بیشتر تلاش کنیم، نتیجه بهتری خواهیم گرفت. اما آیا می‌توان با کمتر کار کردن، به نتایج بهتری دست یافت و دیگران را تحت‌تأثیر قرار داد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 19

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه با کار کمتر به نتایج بهتر دست یابیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای موفقیت در کار همه ما به دنبال این هستیم که هوشمندانه‌تر کار کنیم نه زیادتر. با ترکیب مناسبی از مهارت، تاکتیک و ابزار، می‌توانید کمتر کار کنید و بر دیگران تأثیر بگذارید. این کار نیازمند این است که خارج از چهارچوب‌ها و قوانین کنونی فکر کنید و خلاقیت به خرج دهید. سپس راهکارهایی را به کار گیرید که به طور مستقیم، تأثیرگذاری کارهای شما را افزایش دهند. در این مقاله قصد داریم این راهکارها را برای شما ذکر کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه کمتر کار کنیم و بهتر نتیجه بگیریم؟

همه ما با این واقعیت موافق هستیم که هر چه بیشتر تلاش کنیم، نتیجه بهتری خواهیم گرفت. اما آیا می‌توان با کمتر کار کردن، به نتایج بهتری دست یافت و دیگران را تحت‌تأثیر قرار داد؟ به عبارت دیگر، آیا می‌توان با کار کمتر، به موفقیت‌های بیشتری دست یافت؟ همه به دنبال پاسخ این سؤال هستند. همه ما می‌خواهیم با تلاش کمتر و با سرعت هرچه بیشتر، به بالاترین اثربخشی و درآمد ممکن برسیم. این طرز تفکر یک کارمند مدرن است.

 

چگونه باورهای افراد میلیونر را بسازیم؟

 

همه ما به دنبال این هستیم که هوشمندانه‌تر کار کنیم نه زیادتر. پاسخ به این سؤال مثبت است. با ترکیب مناسبی از مهارت، تاکتیک و ابزار، می‌توانید کمتر کار کنید و بر دیگران تأثیر بگذارید. این کار نیازمند این است که خارج از چهارچوب‌ها و قوانین کنونی فکر کنید و خلاقیت به خرج دهید. سپس راهکارهایی را به کار گیرید که به طور مستقیم، تأثیرگذاری کارهای شما را افزایش دهند. در این مقاله قصد داریم این راهکارها را برای شما ذکر کنیم. مطمئناً این لیست جامع نیست اما شما را در جهت درست برای افزایش اثرگذاری بدون افزایش حجم کار، راهنمایی می‌کند.

1. یادگیری مهارت برای داشتن موفقیت شغلی

برای موفقیت در کار یک یا دو حوزه شغلی پیدا کنید که در حال حاضر پر تقاضا هستند و سپس در آنها مهارت کسب کنید. اگر افراد کمی توانایی انجام این کار را داشته باشند، ارزش کاربردی شما برای دیگران افزایش می‌یابد و شما در آن زمینه تبدیل به مرجع خواهید شد. حتی اگر حوزه‌ای باشد که به طور موقت محبوب باشد، می‌توانید در مدت زمان اندکی، به اثرگذاری قابل توجهی برسید. اگر کارتان را درست انجام دهید، خواهید دید که با انجام کار کمتر، ده برابر بیشتر برای تلاش‌های خود نتیجه دریافت خواهید کرد.

 

چگونه با کار کمتر به نتایج بهتر دست یابیم؟

 

2. اسرار کاری خود را افشا نکنید

اسرارآمیز بودن یک عامل مهم اثرگذاری است. برای اینکه بیشترین تأثیر را روی افراد بگذارید، کار شما باید باعث شود که طرف مقابل با خود بگوید: وای! چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ او می‌تواند به راحتی نقطه آغاز و انتهای کار شما را ببیند اما نمی‌تواند ببیند که چگونه از نقطه A به نقطه B رسیدید. به عبارت دیگر، شما باید ارزش ملموس خلق کنید بدون اینکه نشان دهید که چگونه این کار را انجام می‌دهید. این کار در راستای نکته قبلی، یعنی یادگیری یک مهارت کمیاب، است اما بیشتر بر کنجکاوی احساسی و کمتر بر نتیجه نهایی تمرکز دارد. انسان موجودی کنجکاو است اگر بتوانید همراه با تحریک حس کنجکاوی، ارزش ملموسی هم برای افراد ایجاد کنید، تأثیر زیادی بر آنها خواهید گذاشت.

3. تخصص؛ یکی از رموز موفقیت در کار

طبق ضرب‌المثل معروف همه کاره و هیچ کاره، فردی که همه کار بلد است ممکن است در زندگی عملکرد خوبی داشته باشد امادر کار خود موفق نباشد. اثرگذاری عالی تنها از طریق تخصص به وجود می‌آید. تخصص ممتاز و برجسته بسیار سریعتر از شعبده‌بازی توجه افراد را به خود جلب می‌کند. به این دلیل که افزایش تدریجی در سطح مهارت، اثر شگفت‌انگیزی بر نظر مردم از لحاظ اثرگذاری کلی خواهد داشت. بنابراین اگر تنها بر یک یا دو مهارت تمرکز کنید و آنها را به سطوح بالا برسانید، اثری که بر ذهن مردم می‌گذارید بسیار بالاتر از زمانی است که چندین مهارت را در سطح متوسط بلد باشید و می‌توانید موفقیت‌های بیشتری در کار خود کسب نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: مهارت های لازم برای موفقیت در زندگی و کار

چگونه با کار کمتر به نتایج بهتر دست یابیم؟

 

4. تنها از ابزارهای با کیفیت استفاده کنید

تلاش برای بریدن یک تخته چوب تازه با یک اره کند و قدیمی مسلماً تلاشی نافرجام است. چون باید تلاش زیادی بکنید تا کمی در کار خود پیشرفت کنید. این اصل در همه جنبه‌های زندگی صادق است. نباید اجازه دهید که عدم کارایی شما را شکست دهد. اگر ابزارهایی که در اختیار دارید با نیازهای آن کار همخوانی ندارند، کسی را پیدا کنید که آن ابزارها را در اختیار داشته باشد و با او معامله کنید، او را استخدام کنید یا او را به درون فرایند کار دعوت کنید. استفاده از ابزارهای درست می‌تواند حجم کار را به طرز شگفت‌انگیزی کاهش دهد.

 

چگونه با کار کمتر به نتایج بهتر دست یابیم؟

 

5. انتظارات را بالا نبرید اما همیشه بیش از حد انتظار عمل کنید

فردی که کارایی و اثربخشی بالا ندارد، همیشه ویژگی‌های محصول یا خدمات خود را بزرگنمایی می‌کند. این فرد استانداردها را چنان بالا می‌برد که محصولش نمی‌تواند به آن استانداردها و انتظارات مشتری برسد. اگر می‌خواهید اثرگذاری کار خود را بالا ببرید و در کار خود موفق شوید، باید دقیقاً عکس این فرد عمل کنید. وقتی با مشتری در مورد کالا یا خدمات خود حرف می‌زنید، کمی محصول خود را پایین‌تر از سطح واقعی توصیف کنید تا بتوانید بالاتر از سطح انتظار ظاهر شوید. با این کار به نظر می‌رسید که همیشه فراتر از وظایف خود عمل می‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک جذب و افزایش مشتری های وفادار

چگونه با کار کمتر به نتایج بهتر دست یابیم؟

 

6. قانون 20/80 را اجرا کنید

قانون 20/80 بیان می‌کند که 80 درصد نتایج از 20 درصد تلاش‌ها به دست می‌آیند. اگر بتوانید آن بخش 20 درصدی را که بیشترین اهمیت را برای شما دارند شناسایی کنید، می‌توانید بهره‌وری خود را بالا برده بدون اینکه حجم کار خود را افزایش دهید. اگر این 20 درصد را خودتان انجام دهید، می‌توانید 80 درصد مابقی را به دیگران بسپارید. به عنوان مثال، زمانی که می‌بینید جواب دادن به تلفن‌ها و ایمیل‌ها سرعت شما را کم می‌کنند و توجه شما را می‌گیرند، این قانون را به خاطر آورید و سریعاً روند انجام دادن کارها را تغییر دهید. اگر کار فوری پپیش بیاید که مجبور شوید چیزی را از برنامه خود حذف کنید، اطمینان حاصل کنید که آن کار بخشی از آن 20 درصد حیاتی نباشد. با به کار بردن قانون 20/80 می‌توانید با انجام دادن کار کمتر بهره بیشتری ببرید.

 

چگونه کسب درآمد از آمازون را یاد بگیریم؟

 

رسیدن به نتایج بیشتر و اثرگذاشتن روی دیگران با کار کمتر شاید یکی از بزرگترین آرزوهای انسان در حوزه شغل و کسب‌وکار باشد. این ایده با عقیده رایج که تلاش بیشتر را منجر به نتایج بهتر می‌داند در تضاد است. امروزه می‌توان با کار کمتر، اما هوشمندانه‌تر، به نتایج بسیار بهتری رسید. تحقیقات نشان داده‌اند که کمتر کردن ساعات و روزهای کاری، می‌تواند به بهره‌وری کارمندان کمک زیادی کند. بنابراین، باید به دنبال راه‌هایی بود که این هدف را محقق نمود. هرچند یک استراتژی جامع برای رسیدن به این هدف وجود ندارد، اما می‌توان با ترکیب چندین راهکار مختلف، بهره‌وری و اثربخشی نتایج فعالیت‌های کاری را به طرز شگفت‌انگیزی افزایش داد. با انجام این راهکارها، می‌توانید زندگی شغلی کم‌استرس‌تر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید و موفقیت‌های بیشتری در کار خود کسب نمایید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب‌وکار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-at-work
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط