تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه می توان با رشد فردی به موفقیت رسید؟

توضیحات کوتاه :
مفهوم موفقیت در زندگی تنها به کسب ثروت یا اختراع کردن محدود نمی‌شود، بلکه رشد ویژگی‌های مطلوب فردی نیز می‌تواند در طبقه بندی موفقیت قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 1.8k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه می توان با رشد فردی به موفقیت رسید؟

 

خلاصه ای از مقاله

اکثر انسان‌های موفق، ابتدا به رشد فردی خود پرداخته‌اند و سپس توانسته‌اند موفقیت هایی در زمینه های دیگر کسب نمایند و از نتیجه آن به نفع اطرافیان خود نیز استفاده کنند. در این مقاله به 8 مورد از راهکارهایی پرداخته‌ایم که می‌تواند به رشد و توسعه فردی شما کمک کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان مفهوم موفقیت را واقعیت بخشید؟

مفهوم موفقیت در زندگی تنها به کسب ثروت یا اختراع کردن محدود نمی‌شود بلکه رشد ویژگی‌های مطلوب فردی نیز می‌تواند در طبقه بندی موفقیت قرار گیرد. در واقع اکثر انسان‌های موفق، ابتدا به رشد فردی خود پرداخته‌اند و سپس توانسته‌اند از نتیجه آن به نفع اطرافیان خود نیز استفاده کنند. در این مقاله به 8 مورد از راهکارهایی پرداخته‌ایم که می‌تواند به رشد و توسعه فردی شما کمک کند.

 

مدیریت کسب و کار

 

1. ایده خوب به هدف خوب منتهی می‌شود

زمانی که ایده‌ای به ذهن انسان خطور می‌کند، تبدیل به یک تصویر ذهنی می‌شود. تصویر ذهنی نیز بعد از مدتی به شکل یک عادت ذهنی درآمده و عادت نیز در نهایت به صفتی ذهنی مبدل خواهد شد. یکی از روش‌های پیدا کردن ایده این است که با دقت به محیط اطراف خود دقت کنید یا در کتاب‌ها، تصاویر و فیلم‌هایی که می‌خوانید یا می‌بینید به دنبال یافتن ایده برای خود باشید.

2. نقش ارتباطات در موفقیت و رشد فردی

گاهی می توانید در سالروز تولد افرادی که با آنها ارتباط دارید یا مناسبت‌های دیگر برایشان یادداشتی بفرستید تا به آنها نشان دهید برای  رابطه ای که بین شما برقرار است، اهمیت زیادی قائل هستید. همه ما مشغله داریم، اما اگر هر هفته 5 دقیقه را صرف نوشتن یادداشتی برای دوستان یا یکی از اعضای خانواده کنیم، تا پایان سال 52 بار این این کار را انجام داده‌ایم. این کار در واقع نوعی سرمایه گذاری تضمین شده در زمان است که نتیجه آن را به زودی خواهید دید.

 

رسیدن به موفقیت

 

3. از قدرت جملات مثبت غافل نشوید

یکی از تکنیک‌های ساده و در عین حال مؤثر، استفاده از جملات مثبت به جای جملات منفی است. هر گاه فکری منفی یا محدود کننده به ذهنتان خطور کرد و تمرکزتان را به هم زد، بلافاصله فکر مثبتی را جایگزین آن کنید. مثلاً عصر جمعه و بعد از گذراندان یک روز شاد و راحت، ممکن است با خودتان فکر کنید: «کاش فردا مجبور نبودم به سرکار بروم». قبل از این که فکر منفی، در ذهنتان جا باز کند، بلافاصله فکر مثبتی را جایگزین آن کنید. مثلاً با خود بگویید: «چقدر خوشحالم که صبح می‌خواهم بروم سرکار و مطمئنم هفته‌ای پرکار و عالی را پیش رو دارم».

همیشه در هر پیشآمدی به جنبه مثبت آن فکر کنید. مثلاً در مورد همین مسأله کار، عده‌ای هستند که شاید آرزوی داشتن کاری همانند شما را داشته باشند. فهرستی از تمام ویژگی‌های مثبت کار خود تهیه کنید و مدام آن را با خود مرور کنید. طولی نخواهد کشید که الگوی منفی ذهنتان از بین رفته و در نتیجه شما با اشتیاق بیشتری بر سر کار حاضر خواهید شد و کیفیت کارتان بالاتر خواهد رفت.

4. همیشه قبل از خواب، عملکرد روزانه خود را ارزیابی کنید

یکی از عادت‌های خوبی که می‌توانید در خود پرورش دهید این است که خودتان، عملکردتان را قضاوت کنید. بنجامین فرانکلین، معتقد بود که خودارزیابی یکی از مهمترین استراتژی‌هایی است که به افزایش کارکرد فردی انسان کمک می‌کند. هر شب قبل از خواب، ده دقیقه به ارزیابی خود بپردازید. مثلاً در مورد کارهای خوبی که انجام داه اید فکر کنید و برای کارهای نادرستتان به دنبال راه جبران باشید.

چون در این صورت است که می‌توانید از رشد و تعالی فردی خود مطمئن باشید. افراد موفق، صرفاً متفکرتر از دیگران هستند. اگر روزانه زمانی را صرف فکر کردن کنید، به تدریج ویژگی‌های منفی‌تان (اعم از افکار خرافی تا شایعه پراکنی و اهانت به دیگران) از بین می‌رود و ذهن شما آماده دریافت افکار مثبت خواهد شد. با تمرین این روش، زمانی خواهد رسید که اشتباهاتتان به حداقل رسیده و قدرت فردی شما افزایش خواهد یافت.

 

مقاله پیشنهادی: با برنامه ریزی برای رشد شخصی رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید

 رشد فردی

 

5. روح سالم در خواب سالم

موثرترین و کارآمدترین ساعت زنگ دار، درون ذهن شما قرار دارد. اگر به این گفته معتقدید، با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید در ساعتی که دوست دارید بیدار شوید:

 • قبل از رفتن به تخت خواب، حدود 10 دقیقه روی یک صندلی راحت بنشینید.
 • چشمانتان را ببندید و دستانتان را به آرامی روی زانوهایتان بگذارید.
 • چند دقیقه نفس عمیق بکشید. به این صورت که تا 5 شماره، هوا را به داخل ریه‌ها بکشید، تا 10 شماره آن را نگه دارید و سپس به طور کامل، خارج کنید.

این دستور را حداقل 20 بار با خود تکرار کنید: «من ساعت (ساعت مورد نظرتان) شاداب، سرحال و هوشیار از خواب بیدار می‌شوم.» این جمله را حتماً با حس و هیجان بیان کنید. بعد از آن، چند ثانیه خودتان را تصور کنید که در زمان مورد نظر از خواب بیدار شده‌اید و احساس بسیار خوبی دارید. (هرچه تصویر ذهنی‌تان دقیق‌تر و با جزئیات بیشتری باشد، بهتر است). با چند بار تکرار این روش می‌توانید در زمان مورد نظرتان بیدار شوید.

6. مدیتیشن با کیفیتی را تجربه کنید

به کمک این استراتژی‌ها می‌توانید کیفیت مدیتیشن خود را بهبود بخشیده و ذهنی آرام داشته باشید:

 • مدیتیشن را هر روز، در زمانی مشخص و در محلی آرام انجام دهید. به این ترتیب ذهن شما عادت کرده و وقتی وارد محل مورد نظر می‌شوید، به خودی خود وارد فاز آرامش می‌شود.
 • بی شک، صبح زود بهترین و موثرترین زمان برای انجام مدیتیشن است. یوگا کارهای هندی معتقدند که انجام یوگا پیش از طلوع آفتاب از چنان قدرت جادویی برخوردار است که ذهن فرد را به بالاترین حد از آرامش می‌رساند. به همین خاطر اکثر افرادی که تمرینات فکری و تمرکزی انجام می‌دهند این زمان از روز را برای مدیتیشن انتخاب می‌کنند.
 • قبل از شروع به مدیتیشن، به ذهن خود دستور بدهید تا ساکت بماند. به این منظور از جملات تاکیدی و تلقینی استفاده کنید. مثلاً «من تمرکز خودم را حفظ می‌کنم و آرام می‌مانم.»
 • اگر افکار منفی و مزاحم به ذهنتان خطور کرد، سعی نکنید آنها را به اجبار از سرتان خارج کنید بلکه آنها را همانند ابرهایی تصور کنید که از میان آسمان در حال عبور هستند. همچنین می‌توانید ذهن خود را همانند دریاچه‌ای راکد و آرام تصور کنید که کوچکترین موج و لرزشی روی آن وجود ندارد.
 • در ابتدا، 10 دقیقه برای مدیتیشن وقت بگذارید و سپس هر چند جلسه یک بار، زمان آن را افزایش دهید.
 • بعد از گذشت یک یا دو ماه، متوجه می‌شوید که هیچ فکری باعث برهم خوردن تعادل فکری شما نشده و به چنان حس آرامشی می‌رسید که قبلاً هیچ گاه تجربه نکرده‌اید.

 

چگونه می توان با رشد فردی به موفقیت رسید؟

 

7. روابط دوستانه خود را تقویت کنید

ایجاد روابط دوستانه با دیگران و تقویت آن، نقش مهمی در داشتن یک زندگی سالم و موفق دارد. هر روز، چند دقیقه از وقت خود را صرف نوشتن پیام‌های گرم و صمیمانه به یک دوست قدیمی کنید یا به یکی از دوستانتان که مدت‌ها است با او صحبت نکرده‌اید، زنگ بزنید. با همه دوستانتان مهربان باشید و نسبت به همه آنها محبت خالصانه داشته باشید. این کار نتایج شگفت انگیزی برای شما خواهد داشت. سعی کنید دوست خوبی برای آنها باشید. از طرف دیگر به دنبال ایجاد روابط دوستانه با افراد جدید باشید، حتی اگر همه آنها به دوستی ختم نشود. دوست یابی یکی از بزرگترین لذت‌های زندگی است که بیشتر ما از آن غافل هستیم.

 

فروش در آمازون

 

8. اشتهای خود را کنترل کنید

نوشیدن آب کافی، ترجیحاً 8 لیوان در روز، باعث کاهش اشتهای شما می‌شود. آب، سیستم‌های مختلف بدن را احیا کرده و سموم بدن را دفع می‌کند. همچنین عادت کنید هر روز سوپ بخورید و کربوهیدرات‌های پیچیده‌تر مانند برنج، سیب زمینی و پاستا مصرف کنید. این مواد کالری کمتری نسبت به غذاهای ناسالم داشته و به خوبی گرسنگی شما را رفع می‌کنند. همانطور که می دانید تغذیه نقش مهمی در سلامت شما دارد، بنابراین باید رژیم غذایی خود را به صورتی تنظیم کنید که انرژی جسمی  شما را به خوبی تأمین کرده و کارکرد ذهنی‌تان را افزایش دهد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/succeed-through-personal-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط