وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تکنیک های طلایی استقلال مالی

توضیحات کوتاه :
تمام افرادی که زندگی کارمندی را تجربه کرده‌اند، حداقل یک بار به این فکر کرده‌اند که چه می‌شد اگر نیازی نبود هر روز به سر کار بروند و می‌توانستند فارغ از زمان و مکان درآمدی غیرفعال داشه باشند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 17

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تکنیک های طلایی استقلال مالی

 

خلاصه ای از مقاله:
یکی از  آرزوها و رویای مشترک همه ما کسب درآمد و استقلال مالی است بدون اینکه مجبور باشیم هر روز سر ساعت مشخصی به مکان مشخصی برویم. کاری انجام دهیم که برای دریافت حقوق منتظر پایان ماه نمانیم و برای آینده نگرانی مالی نداشته باشیم. با ما همراه با شید تا با راهکارهای مفیدی آشنا شوید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

چگونه به استقلال مالی برسیم؟
در ابتدا دارایی خالص خود را تعیین کنید
برای رسیدن به استقلال مالی، مخارج خود را به دقت ثبت کنید
مهارت‌های جدید یاد بگیرید و ارزش حرفه‌ای خود را افزایش دهید
نقش شغل جانبی در استقلال مالی
پس انداز، کلید استقلال مالی
سرمایه گذار باشید نه مصرف کننده
از یک راهنمای استقلال مالی کمک بگیرید
برای رسیدن به استقلال مالی، مطالعه کنید
برای داشتن استقلال مالی، صبور باشید

چگونه به استقلال مالی برسیم؟

تمام افرادی که زندگی کارمندی را تجربه کرده‌اند، حداقل یک بار به این فکر کرده‌اند که چه می‌شد اگر نیازی نبود هر روز به سر کار بروند و می‌توانستند فارغ از زمان و مکان درآمدی غیرفعال داشه باشند و به استقلال مالی برسند. اینکه هر ماه منتظر حقوق آخر ماه نباشند و از هزینه‌های غیرمترقبه‌ای که هر ماه برای آنها به وجود می‌آیند نترسند. در این مقاله قصد داریم مراحل رسیدن به استقلال مالی را ذکر کنیم.

 

کسب موفقیت در مدیریت بیزینس

 

در ابتدا دارایی خالص خود را تعیین کنید

هر چند درآمد، نرخ سود سپرده، بازده سرمایه، اقساط و قرض‌ها، همگی دارای اهمیت هستند اما تنها مؤلفه‌ای که باید حساب آن را داشته باشید، دارایی خالص است. دارایی خالص پس از کم کردن تمام مخارج از سرمایه‌ها به دست می‌آید. اگر دارایی خالص شما در حال افزایش نباشد، مهم نیست که درآمد شما چقدر است یا چقدر پس‌انداز دارید.

برای رسیدن به استقلال مالی، مخارج خود را به دقت ثبت کنید

پس از ثبت و پیگیری دارایی خالص، باید بدانید که درآمد شما دقیقاً صرف چه چیزهایی می‌شود. تمامی هزینه‌های روزمره، اقساط وام‌ها، خورد و خوراک و همه چیز را ثبت کنید. ممکن است این کار خسته کننده باشد اما خیلی حیاتی است و هرچه درآمد بیشتری داشته باشید هیجان انگیزتر می‌شود. دانستن اینکه درآمد شما صرف چه چیزی می‌شود بسیار مهمتر از بودجه‌بندی است زیرا مسئولیت‌پذیری و بهینه‌سازی را در ذهن شما پرورش می‌دهد. با این کار درک بهتری از مخارج خود پیدا می‌کنید. می‌توانید متوجه شوید که نقش بودجه‌بندی شما در کجا است و مواردی که در آن بی‌جهت پول خود را خرج می‌کنید نیز شناسایی نمایید.

 

تکنیک های طلایی استقلال مالی

 

مهارت‌های جدید یاد بگیرید و ارزش حرفه‌ای خود را افزایش دهید

برای داشتن درآمد بالا، نباید به مدرک دانشگاهی خود بسنده کنید. باید مهارت‌هایی را یاد بگیرید که مناسب دوران کنونی و بازار کارِ همواره در حال تغییر باشند. در دوره‌های آنلاین آموزشی شرکت کنید و از اینکه زمان و هزینه خود را صرف تقویت مهارت‌های خود کنید نترسید. ممکن است نتوانید سریعاً شغل پردرآمدی پیدا کنید اما می‌توانید شغل‌های جانبی کوچک پیدا کنید که به شما در گسترش شبکه حرفه‌ایتان کمک می‌کنند.

مقاله پیشنهادی: 16 مهارت تکمیلی که به پیشرفت شغلی شما کمک می کند

نقش شغل جانبی در استقلال مالی

در حال حاضر داشتن یک شغل جانبی بسیار راحت‌تر از قبل شده است. می‌توانید کار فریلانسری انجام دهید یا در آمازون و ای بی فروشنده شوید، یا با تبلیغات و بلاگ‌نویسی درآمد جانبی برای خود ایجاد کنید. امروزه بسیاری از مشاغل به وجود آمده‌اند که به راحتی از منزل قابل انجام هستند و می‌توانند منبع درآمد خوبی برای شما باشند.

 

تکنیک های طلایی استقلال مالی

 

پس انداز کلید استقلال مالی

یک راه‌حل برای راحتتر پس‌انداز کردن ، این است که قبل از هرکاری، سهم پس انداز خود را بردارید. معمولاً افراد ابتدا هزینه‌ها و صورتحساب‌ها را از درآمد خود کسر می‌کنند و مابقی را پس‌انداز می‌کنند اما باید عکس این کار را انجام دهید. این موضوع در کتاب "پدر پولدار پدر فقیر" هم ذکر شده است. البته این به معنای آن نیست که ابتدا پس‌انداز خود را از درآمد کم کنید و سپس برای بازپرداخت صورتحساب‌ها به مشکل بربخورید. اما همین نکته که قبل از هر کس دیگری، پول پس‌انداز خود را برمی‌دارید می‌تواند نکته مثبتی باشد. در ابتدا سعی کنید ده درصد درآمد خود را پس انداز کنید. سپس می‌توانید آن را افزایش دهید و در حساب‌های مختلفی پس‌انداز داشته باشید. وقتی اول سهم خودتان را برمی‌دارید، می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید و سپس مخارج خود را بر اساس پولی که باقی‌مانده است تنظیم می‌کنید. با این روش شما یک آرامش خیال هم خواهید داشت چون مطمئن هستید که پس انداز خود را انجام داده‌اید و نیازی به نگرانی در این زمینه ندارید.

مقاله پیشنهادی: 7 فرمول برای آزادی مالی

 

تکنیک های طلایی استقلال مالی

 

سرمایه گذار باشید نه مصرف کننده

بسیاری از مردم در این دنیا مصرف‌کننده هستند و نه سرمایه‌گذار. اما سرمایه‌گذاری برای ساخت ثروت اهمیت اساسی دارد. بسیاری از مردم وقتی پولی به دستشان می‌رسد یا افزایش حقوق می‌گیرند، به جای اینکه به دنبال راهی باشند که به ثروت خود بیفزایند، سریعاً به فکر خرید می‌افتند. هرچند خرید اتومبیل، لباس و لوازم خانگی لزوماً بد نیست اما باید در ابتدا از خود بپرسید آیا این خرید به فرایند استقلال مالی من کمک می‌کند؟ به احتمال زیاد پاسخ منفی است. می‌توانید پولی که با نخریدن این اقلام پس‌انداز می‌کنید را سرمایه‌گذاری کنید و درآمد غیرفعال خود را افزایش دهید.

 

 

تکنیک های طلایی استقلال مالی

ویدئو ویژه : رسیدن به استقلال مالی با چند راهکار ساده

 

از یک راهنمای استقلال مالی کمک بگیرید

برای موفقیت در زمینه مالی، این نکته اهمیت بسیاری دارد. یک راهنما پیدا کنید که در کار خود دقیق باشد. حتی می‌توانید در خانواده و در میان دوستان خود، به دنبال افرادی باشید که در زمینه مالی تجربه زیادی دارند و از آنها کمک بگیرید. یا اینکه در اینترنت متخصصان را جستجو کنید و نوشته‌ها و بلاگ‌های آنها را مطالعه کنید. می‌توانید از آنها مشاوره بگیرید تا به شما کمک کنند چگونه درآمد غیرفعال داشته باشید و در کنار شغل اصلی خود درآمد جانبی نیز به دست آورید.

برای رسیدن به استقلال مالی مطالعه کنید

برای رشد و توسعه هوش مالی خود، شما حتماً باید مطالعه کنید. مطالعه کتاب بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را دارد. با مطالعه کتاب‌های مربوط به کسب ثروت، می‌توانید ایده‌هایی برای ثروتمند شدن پیدا کنید که جای دیگری یافت نمی‌شوند.

برای داشتن استقلال مالی صبور باشید

رسیدن به استقلال مالی یک فرایند زمانبر است که یک شبه اتفاق نمی‌افتد. اما همین که بدانید در مسیر درست قرار دارید می‌توانید به موفقیت ایمان داشته باشید. هرچه بیشتر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید، سریع‌تر به استتقلال مالی می‌رسید. شما نه تنها باید برای افزایش دانش خود سرمایه‌گذاری زمانی انجام دهید بلکه حرفه خود را نیز به گونه‌ای رشد دهید که هم درآمد ثابت و هم درآمد جانبی داشته باشید. همه این کارها نیازمند زمان است. بنابراین باید صبر داشته باشید و بهینه‌سازی کنید. بنابراین اگر هر ماه می‌توانید مقدار کمی را پس‌انداز کنید انگیزه خود را از دست ندهید. همه این پس‌اندازها روی هم جمع می‌شوند و روزی به این مسیر که طی کرده‌اید با غرور و افتخار نگاه می‌کنید.

 

رسیدن به درآمد دلاری از اینترنت

 

در نهایت اینکه، رسیدن به استقلال مالی نیاز به زمان دارد. روزانه حداقل بیست دقیقه را به مطالعه اختصاص دهید و نتیجه آن را در طول زمان مشاهده کنید. در ابتدا ممکن است این همه مطلب و کتاب موجود برای شما گیج‌کننده باشد، اما کم‌کم تصویر کلی را در ذهن خود شکل می‌دهید و همه چیز را متوجه می‌شوید. با صبر و آگاهی، مسیر خود را به سمت استقلال مالی هموار کنید. 

اگر تمایل دارید تکه های پازل مسیر کارآفرینی و خلق ثروت را داشته باشید، این یک پیشنهاد ویژه و فرصتی ارزشمند است و یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به خودتان بدهید. من برای آماده سازی دوره ریچ - خلق ثروت میلیون دلاری سال ها درباره قسمت های مختلف آن تحقیق و امتحان کردم تا بهترین آموزش را تهیه کنم. این دوره به شما کمک می کند تکه های پازل را کنار هم بگذارید تا خلق ثروت میسر شود. توضیحات این دوره را مطالعه کنید تا به طور دقیق متوجه شوید این دوره ویژه و هیجان انگیز شامل چه موضوعاتی می شود.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/financial-freedom-golden-techniques
برچسب ها
کسب درآمد
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط