تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

6 نشانه ای که حاکی از آمادگی شما برای تغییر است

توضیحات کوتاه :
ایجاد تغییر در زندگی، در عین ترسناک بودن، هیجان انگیز نیز هست زیرا شما را با موقعیت‌های جدیدی روبرو کرده و شرایط را برای رشدتان فراهم می‌کند. آیا آماده تغییر کردن و رفتن به مرحله بعدی هستید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
6 نشانه ای که حاکی از آمادگی شما برای تغییر است

 

خلاصه ای از مقاله

شاید شما هم به نقطه‌ای در زندگی رسیده‌ اید که احساس می‌کنید آمادگی برای تغییر را دارید و می‌توانید با ایجاد تغییر، زندگی خود را متحول نمایید. برای شروع تغییر در زندگی، ابتدا باید نشانه هایی که حاکی از آمادگی شما برای تغییر است را بشناسید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا برای تغییر خودتان آمادگی دارید؟

ایجاد تغییر در زندگی، در عین ترسناک بودن، هیجان انگیز نیز هست زیرا شما را با موقعیت‌های جدیدی روبرو کرده و شرایط را برای رشدتان فراهم می‌کند. شاید شما هم یک روز به نقطه‌ای در زندگیتان رسیده‌ باشید که احساس می‌کنید آمادگی برای تغییر دارید و می‌توانید به لحاظ فردی یا حرفه‌ای به پیشرفت دست یابید.

با این حال، شاید به درستی ندانید که این تغییر را از کجا باید شروع کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با 6 نشانه‌ای آشنا کنیم که به شما اعلام می‌کند آیا آماده تغییر کردن و رفتن به مرحله بعدی هستید یا نه.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

1. انگیزه‌تان را از دست داده‌اید

در زندگی همه شما، عاملی وجود دارد که به زندگی‌تان انگیزه می‌بخشد و باعث می‌شود که مثلاً ساعت 5 صبح و در حالی که دوست دارید تا ظهر استراحت کنید، از خواب بیدار شوید یا به خاطر این که ناچار هستید تا دیروقت بیدار بمانید، از شرکت در مهمانی‌های خانوادگی خودداری کنید یا برعکس به خاطر خوشحال کردن همسرتان در آنها شرکت کنید.

پس انگیزه موفقیت حرفه‌ای یا شخصی، شما را به تلاش وا‌می‌دارد. اما وقتی نیروی انگیزه در درون شما از بین برود، دیگر توانایی ادامه راه را از دست می‌دهید. اگر ناگهان احساس کردید دیگر شوقی که قبلاً برای انجام کاری داشته‌اید را ندارید، می‌توانید آن را یکی از نشانه‌های تغییر نیازها یا خواسته‌هایتان بدانید. نکته مهم این که اگر انگیزه قبلی‌تان را به طور کامل از دست دادید، لازم است اقدامی در رابطه با آن انجام دهید.

همیشه شنیده‌ایم که حتی وقتی مسیر رسیدنتان به موفقیت ناهموار است، به راه خود ادامه دهید. اما فراموش نکنید که گاهی اوقات لازم است توقف کنید. البته این به معنای تسلیم شدن نیست بلکه یعنی باید درنگ کنید، خواسته‌هایتان را ارزیابی کنید و ببینید آیا هنوز می‌خواهید آنها را به دست بیاورید یا خیر. گاهی اوقات به این نتیجه می‌رسید که همچنان خواهان دست‌یابی به هدف اولیه‌تان هستید اما شاید راهی که برای رسیدن به آن انتخاب کرده‌اید، کارآمد نیست، بنابراین باید آن را تغییر دهید.

 

تغییر در زندگی

 

2. حداقل یک بار در روز احساس ناراحتی می‌کنید

گاهی اوقات ناراحتی‌هایی که در زندگیمان پیش می‌آید را نادیده می‌گیریم، زیرا فکر می‌کنیم که خوشحال نبودن یا داشتن کمی احساس افسردگی طبیعی است. البته این طرز فکر درست است. اما اگر هر روز و بدون علت، احساس ناراحتی می‌کنید باید آن را نشانه‌ای از لزوم تغییر به حساب آورید. هر مسئولیت، شغل یا رابطه‌ای، در عین لذت بخش بودن، سختی‌هایی نیز به همراه دارد.

اما توجه داشته باشید که پرداختن به جنبه‌های منفی آن، نباید شما را از ابعاد مثبت و خوشایند دور کند. در این جا، یک آزمایش ساده را مطرح می‌کنیم که می‌توانید به راحتی انجام دهید: کارهایی که هر روز انجام می‌دهید را در نظر بگیرید. چند مورد از این کارها را به خاطر خودتان و چه تعداد از آنها را صرفاً برای خوشایند دیگران انجام می‌دهید؟

گاهی اوقات لازم است قدمی به عقب بردارید و نگاهی به لیست کارهایی که انجام می‌دهید بیندازید. آیا لیست کارهایی که دیگران برایتان تعیین کرده‌اند را انجام می‌دهید یا کارهایی که خودتان دوست دارید؟ توجه داشته باشید که این دو حالت با هم تفاوت دارند و نباید با هم اشتباه بگیرید. هیچ کدام از این دو به معنی خودخواه بودن یا تنبل بودن، نیست.

اگر هر روز احساس ناراحتی می‌کنید، نمی‌توانید در درازمدت دیگران را خوشحال نمایید. اگر هر روز احساس ناراحتی می‌کنید، مطمئن باشید که جایی از زندگی، اشتباه کرده‌اید که نمی‌توانید خوشحال باشید.

 

آمادگی شما برای تغییر

 

3. اطرافیانتان در حال تغییر هستند

اگرچه همیشه گفته می‌شود که نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید، اما گاهی لازم است که این کار را انجام دهید. اگر قبلاً همه دوستانتان همیشه با هم بیرون می‌رفتند، اما ناگهان تمرکز خود را به سمت کار و خانواده معطوف کردند، باید آن را نشانه‌ای برای ایجاد تغییر در خودتان به حساب آورید.

البته این بدان معنی نیست که اگر از زندگی کنونی‌تان راضی هستید، باید آن را تغییر دهید. اما اگر به تغییراتی که در اطرافتان رخ می‌دهد دقت کنید، متوجه می‌شوید که شاید لازم باشد در سبک زندگی تغییری ایجاد کنید.

4. احساس کسالت می‌کنید

منظور از داشتن زندگی سالم این نیست که همه اوقات خود را به شوخی و بازی بگذرانید. اما اگر هر روز احساس کسل بودن می‌کنید، آن را باید نشانه‌ای برای شروع تغییر تلقی کنید. شاید دلیل این حالت، آن است که شغلتان خسته کننده شده است و دیگر شما را به چالش نمی‌کشد، یا مواردی که قبلاً باعث سرگرمی و تفریح شما می‌شدند، دیگر برایتان لذت‌بخش نیست. زمانی را صرف فکر کردن به این موضوع کنید.

آیا فقط کسل هستید یا کمبود چیزی را در زندگیتان احساس می‌کنید؟ شما، بیشتر کارهای خود را بر حسب عادت و به صورت روتین انجام می‌دهید. به همین خاطر، تغییر دادن آنها برایتان کار دشواری است. همین موضوع باعث می‌شود که پس از مدتی احساس خستگی و کسل بودن کنید. با این حال اگر سعی کنید به تدریج در عادت‌های خود تغییری ایجاد کنید، مطمئناً از زندگی لذت بیشتری خواهید برد.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

6  نشانه ای که حاکی از آمادگی شما برای تغییر است

 

5. استرس دارید

استرس یکی از متداول‌ترین علائمی است که نشان می‌دهد نیاز به تغییر دارید. اما در عین حال، غلبه بر آن کار بسیار دشواری است. زیرا به طور کلی وقتی انسان دچار استرس است، نسبت به تغییر وضع موجود مقاومت نشان می‌دهد. اگرچه روبرو شدن با استرس و از بین بردن آن کار سختی است اما خوشبختانه راه حل‌های زیادی در این رابطه وجود دارد.

گاهی اوقات تنها کاری که باید انجام دهید این است که منبع استرس را بشناسید و بررسی کنید آیا اصلاً ارزش فکر کردن دارد یا نه. در بیشتر موارد عاملی که باعث ایجاد این حس در شما می‌شود، بسیار پیش پا افتاده است و تنها به این خاطر که به درستی ارزیابی ،آن را برای خودتان بزرگ جلوه می‌دهید.

6. احساس ترس می‌کنید

همه ما در زندگی خود با ترس‌هایی روبرو هستیم. گاهی فکر از دست دادن یکی از اعضای خانواده، کار یا گرفتن تصمیمات نادرست، انسان را به وحشت می‌اندازد. مواردی که باعث ترس انسان می‌شوند، بسیار زیاد هستند، چون موقعیت‌های زیادی هستند که ممکن است امنیت جانی و مالی ما را به خطر بیندازند. وقتی با عاملی مواجه می‌شوید که باعث ترستان می‌شود، از خودتان بپرسید آیا این ترس باعث پیشرفت شما می‌شود یا برعکس به سقوط شما خواهد انجامید.

اگرچه ترس، مسأله‌ای طبیعی است اما نباید دائماً با ترس‌هایتان زندگی کنید. اگر مسأله خاصی باعث ترستان می‌شود یا هر روز دچار احساس اضطراب می‌شوید، باید آن را ریشه‌یابی کنید. اگرچه در حالت ترس، تصمیم برای تغییر‌ کردن کار دشواری است اما در نهایت باید تصمیم بگیرید آیا می‌خواهید در همین حالت باقی بمانید یا آن را برای خودتان حل کنید.

برای مقابله با ترس، زمانی را در آینده تصور کنید که دیگر احساس ترس نمی‌کنید. می‌توانید با استفاده از این تجسم، تصمیم دشوارتان را همین امروز بگیرید و زندگیتان را به سمت بهتر شدن سوق دهید.

 

چگونه با فروش در آمازون درآمد دلاری داشته باشیم؟

 

در این مقاله 6 نشانه‌ای که حاکی از آمادگی شما برای تغییر است را بررسی کردیم. به طور کلی تغییر کردن فرآیند دشواری است و به راحتی امکان پذیر نیست. با این حال، باید به تغییرات به چشم یک فرآیند مثبت نگاه کنیم. اما بیشتر ما در نگاه اول به چشم یک عامل منفی به آن نگاه می‌کنیم.

اگرچه ایجاد تغییر در زندگی کار دشواری است، اما ارزش آن را دارد. زمانی که تصمیم به تغییر می‌گیرید ممکن است با احساسات منفی روبرو شوید، اما فراموش نکنید که این حالت‌ها موقتی هستند، البته به شرط این که شجاعت لازم برای تغییر کردن را داشته باشید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/signs-of-readiness-to-change
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط