استراتژی سایت آمازون

  • 1568
  • 0

شرکت آمازون چگونه موفق شد؟

شاید تابحال در خصوص نحوه فعالیت شرکت های بزرگ تحقیقی انجام نداده باشید، اما بسیاری از مردم با بهره گیری از عملکرد این شرکت ها، سعی دارند که به موفقیت های شخصی در زندگی خود دست یابند. کلمه موفقیت را می توان از این طریق به راحتی تعریف نمود. شرکت های بزرگ همانند آمازون در مسیر خود سختی های زیادی را پشت سر گذاشته اند. در طول این مسیر پستی و بلندی های زیادی وجود داشته است اما با پشتکار بنیان گذار آن جف بیزوس این مسیر هموار گشته است. در طول سال های 1995 تا 2000 سهام آمازون تنها 100 دلار ارزش داشت اما به مرور زمان با اضافه نمودن محصولات جدید افزایش یافت. به طوری که آمازون در صنعت هوا فضا، سینما و دندان پزشکی نیز فعالیت می نماید. موسس شرکت آمازون از ابتدای کار خود، سیستم مشتری مداری را به صورت سخت گیرانه آغاز نمود و از این رو توانست از سایر رقبا پیشی گیرد و پس از چند سال وارد عرصه های مختلفی شود. هم اکنون ارزش سهام آمازون به یک تریلیون دلار نیز رسیده است.

 

فروش در آمازون

 

نحوه عملکرد شرکت آمازون

آمازون با ارائه روش ساده خرید محصولات تنها با یک کلیک و تحویل آن در درب منزل، شهرت زیادی کسب نموده است. شرکت بلومبرگ مصاحبه ای با مشتریان آمازون در سال 2014 انجام داد. اکثر خریداران آمازون می گویند: آمازون تنها سایتی است که راحت می توانیم محصولات را به سرعت خریداری کنیم و وقت خود را تلف ننماییم. در بسیاری از سایت های آنلاین شما باید مراحل زیادی را برای خرید محصول مورد نظر خود طی نمایید و این فرآیند ممکن است باعث آزار خریدار شود.

 

آموزش جامع فروشندگی در آمازون

 

امکان فروش سایر تولیدکنندگان در سایت آمازون

یکی از بزرگ ترین پروژه های سایت آمازون در سال 2006 اجرایی شد. بر اساس این طرح، تولیدکنندگان از سراسر جهان می توانند با استفاده از سایت آمازون، محصولات خود را به فروش برسانند. بدیهی است شانس فروش آنها بسیار افزایش خواهد یافت. پس از 5 سال آمازون توانست در 13 کشور انبار های خود را مستقر سازد و از این رو تحویل محصولات در کشورهای اروپایی نیز به سرعت انجام می گردد.

فعالیت گسترده فروشندگان آمازون

هر فروشنده با توجه به میزان فروش خود دسترسی های متفاوتی در وبسایت آمازون دریافت می نماید. از این رو بسیاری از آن ها سعی دارند که به عنوان وندور در آمازون فعالیت نمایند. وندور به فروشنده ای گفته می شود که به صورت یک برند فعال محصولات پر فروش خود را از طریق وبسایت آمازون به فروش می رساند و می تواند از امکانات ویژه صفحه فروشنده همانند: پخش ویدئو تبلیغاتی، قرار دادن Info گرافی و غیره استفاده نماید.
آمازون همواره سعی داشته در میان فروشندگان یک رقابت سالم برگزار نماید. بسیاری از فروشندگان آمازون با استفاده از روش های مختلف گوی رقابت را از دیگران پس گرفته و به دسترسی های بیشتری دست می یابند. اگر به صفحه فروشندگان برتر مراجعه نمایید با گزینه Buy Box روبرو خواهید شد. این گزینه باعث می شود که خریدار در کمترین زمان محصول خود را به سبد خرید خود اضافه کند.

تغییرات کمپانی آمازون

آمازون هیچ گاه کار خود را به صورت روتین ادامه نداده است و همواره در جهت پیشرفت اهداف خود تغییرات مفیدی را اعمال نموده است. جف بیزوس طی یک مصاحبه ای اعلام کرد: اگر شما یک فرد ضعیف را در شرکت قوی خود استخدام نمایید، پس از 3 روز این شخص تلاش خود را 2 برابر کرده و به سطح ایده آل شرکت خواهد رسید. او با استفاده از سرویس امتیاز دهی به کارمندان خود، رفتار آن ها را با دقت بررسی می کند و هر شخص که در پایان سال امتیاز کمتری کسب کرده باشد، به سرعت با شخص دیگر جایگزین خواهد شد. بدیهی است بسیاری از افراد خواهان فعالیت در شرکت آمازون هستند و آمازون هیچ گاه در این خصوص به مشکل برنخواهد خورد.

 

آموزش فروش در آمازون

 

ارزش وبسایت آمازون

چندی پیش ارزش سهام آمازون از مرز 1 تریلیون دلار نیز گذشت و تعجب همگان را به خود جلب کرد. به نظر می رسد شرکت آمازون در آینده نزدیک با اختلاف زیاد از سایر رقبا فاصله گیرد و دسترسی به آن بسیار سخت خواهد شد. ارزش هر کاربر آمازون به طور میانگین 148 دلار آمریکا می باشد و این رقم برای سایت Ebay تنها 38 دلار است. تقریبا در هر ثانیه 300 خرید از وبسایت آمازون به طور میانگین انجام می شود و با توجه به این آمار هر کاربر ارزش والایی دارد.

آینده سایت آمازون

جف بیزوس در سال 2007 ایمیل شخصی خود به نام jeff@amazon.com را راه اندازی کرد. این ایمیل به منظور تماس مستقیم جف با مشتریان آمازون بود. به نظر می رسد که جف روزانه به ایمیل خود سر می زند و آن ها را مطالعه می کند. با توجه به حجم زیاد آن ها، جف درخواست مشتریان را به بخش مربوطه منعکس می نماید. سیاست مشتری مداری در ذهن جف بیزوس همواره در حال گسترش است و از این رو میزان رضایت آن ها از وبسایت آمازون همواره در حال گسترش می باشد.

آمازون در آینده قصد دارد که ماموریت مریخی خود را اجرایی کند و به پیشرفت خود ادامه دهد.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-strategy-of-amazon-website

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi