مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شناخت سایت علی بابا

توضیحات کوتاه :
سایت علی بابا به عنوان یک فروشگاه اینترنتی، بستری را فراهم کرده است که اکثر فروشندگان آمازون از این سایت اجناس پرسود را برای فروش در آمازون انتخاب و خریداری می کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
شناخت سایت علی بابا

 

خلاصه ای از مقاله

بسیاری از مردم می‌دانند که علی‌بابا یک شرکت خرید و فروش آنلاین بسیار بزرگ و قدرتمند است که در کشور چین قرار دارد. این غول تجاری چینی، شرکت‌های کوچک آمریکایی را تشویق کرده است تا کالاهای خود را از طریق پلتفرم علی‌بابا به فروش برسانند. آنها در حال انجام معاملاتی هستند که هم برای علی‌بابا و هم برای این شرکت‌های کوچک سود‌آور هستند. در این مقاله به شناخت بیشتر سایت علی بابا می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

موفقیت چشمگیر سایت علی‌بابا

به عقیده خیلی از افراد، سایت علی بابا نسخه چینی آمازون است. در سه ماهه آخر سال گذشته، درآمد شرکت 56 درصد افزایش داشته است. سهام این شرکت در سطحی نجومی در حال خرید و فروش است و این شرکت شگفتی‌ساز، تمامی کارشناسان را به تعجب واداشته است. با تحقیقی کوچک متوجه می‌شویم که علی بابا چیزی بیش از یک شرکت اینترنتی ثروتمند است. در اینجا حقایقی را بیان می‌کنیم که ممکن است در مورد علی‌بابا نشنیده باشید.

 

راه اندازی بیزینس

 

علی‌بابا تنها یک شرکت نیست

بسیاری از مردم می‌دانند که علی‌بابا یک شرکت خرید و فروش آنلاین بسیار بزرگ و قدرتمند است که در کشور چین قرار دارد. اما تعداد اندکی می‌دانند که علی‌بابا مالک بخشی از یک شرکت تحویل کالا و انبارداری نیز هست. علی‌بابا مالک 47 درصد سهام یک شرکت پستی به نام Cainiao است که از سال 2013 شروع به کار نموده و برای علی‌بابا خیلی مفید بوده است چون کار اصلی این وبسایت ایجاد ارتباط بین فروشنده و انبار و شرکای تحویل کالا است که تحویل سریع کالا و خدمات را امکان‌پذیر می‌سازد. شرکت Cainiao در انبارهای هوشمند خود، برای حمل و نقل بسته‌های سنگین‌تر از 500 کیلوگرم از ربات‌های هوشمند استفاده می‌کند.

این غول تجاری چینی، شرکت‌های کوچک آمریکایی را تشویق کرده است تا کالاهای خود را از طریق پلتفرم علی‌بابا به فروش برسانند. آنها در حال انجام معاملاتی هستند که هم برای علی‌بابا و هم برای این شرکت‌های کوچک سود‌آور هستند. این معاملات می‌توانند فروش را افزایش داده و در عین حال منجر به اشتغال زایی شوند. همچنین افزایش تنوع محصولات در سایت علی‌بابا باعث می‌شود که این سایت فروش بالاتری را تجربه کند. این معاملات می‌توانند برای همه موقعیتی برد-برد باشند و به مشتریان نیز تنوع بیشتری از کالا و خدمات را ارائه دهند. فروش کالا در این وبسایت می‌تواند به نفع شرکتهای آمریکایی باشد چون به آنها پلتفرمی می‌دهد که از طریق آن می‌توانند به جمعیت 1.4 میلیاردی چین دسترسی یابند.

علی‌بابا نحوه عملکرد فروشگاههای زنجیره‌ای چینی را تغییر داده است

وبسایت عظیم علی‌بابا چیزی بیش از یک پلتفرم آنلاین است که مانند آمازون خدماتی ارائه می‌دهد. علی‌بابا در تجارت‌های مرتبط با فروشگاه‌های فیزیکی نیز دست دارد. علی‌بابا 32 درصد سهام فروشگاه Sanjiang Shopping Club Ltd و 18 درصد سهام سوپرمارکت زنجیره‌ای Lianhhua را در اختیار دارد. این شرکت‌ها تحت تأثیر علی‌بابا، فرآیندهای خرید خود را تغییر داده‌اند تا مشتریان خرید سریعتر و راحتتری را تجربه نمایند. 85 درصد درآمد چین از همین فروشگاههای فیزیکی است و تنها 15 درصد درآمد این کشور از معاملات آنلاین به دست می‌آید.

 

مقاله پیشنهادی: مناظره جک ما با ایلان ماسک، هوش مصنوعی و آینده

وبسایت فروشگاهی علی بابا

 

علی‌بابا مؤسس سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای Hema است

این شرکت عظیم تصمیم گرفته است تا به دنیا نشان دهد، فناوری نقش مهمی در بخش سوپرمارکت‌های صنعتِ فروش دارد. جهان پیرامون ما به سرعت در حال تغییر است و مشتریان تقاضای روزافزون برای سرعت و راحتی بیشتر در خریدهای خود دارند. علی‌بابا در سال 2015، سوپرمارکت Hema را تأسیس کرد. این شرکت از جدیدترین فناوری‌ها استفاده کرده تا یک تجربه منحصر به فرد برای مشتریان Hema خلق کند. آمار نشان می‌دهند که در مقایسه با سوپرمارکت‌های سنتی، نرخ فروش به ازای هر واحد، سه تا پنج برابر است.

علی‌بابا بر موج فناوری سوار است

مدیران علی‌بابا از تحلیل دقیق علایق مشتری و تقاضای بازار به عنوان استراتژی‌های اصلی برای ایجاد یک تجربه بی نقص برای مشتری استفاده می‌کنند. آنها علاوه بر ارائه طیف وسیعی از کالاها، خدماتی ارائه می‌دهند که باعث می‌شوند مشتری مدت زمان بیشتری در وبسایت آنها بماند. این امر به نوبه خود منجر به خرید بیشتر از سوی مشتری می‌شود.

یکی از اقدامات هوشمندانه علی‌بابا، استفاده از پلتفرم Taobao بوده است که از طریق آن کاربران موبایل می‌توانند به راحتی به علی‌بابا دسترسی داشته باشند. در وبسایت علی‌بابا، مشتریان می‌توانند نظرات خود در مورد محصولات را ثبت نمایند. همچنین مشتریان می‌توانند پخش ویدیویی آنلاین را در مورد موضوعاتی مانند آشپزی، زیبایی و غیره مشاهده نمایند.

این‌ها مواردی هستند که باعث می‌شوند مشتری زمان بیشتری را در وبسایت صرف کند و آنها را به صورت فعال درگیر کند. تعداد کاربران اپ موبایل علی‌بابا در تابستان گذشته از 507 میلیون نفر به 529 میلیون رسید که در کمتر از شش ماه با افزایش 22 میلیونی مواجه بود.

 

سایت علی بابا

 

جک ما، علی‌بابا را از صفر بنا کرد

بنیان‌گذار شرکت علی‌بابا، جک ما، از خانواده ثروتمندی نبود. او تا سال 1998، یک معلم زبان انگلیسی بود که در شهر هانگ‌ژو در یک آپارتمان یک خوابه زندگی می‌کرد. او از همین آپارتمان کوچک و محقر، شرکت علی‌بابا را تأسیس کرد. چه کسی می‌توانست تصور کند که یک معلم زبان انگلیسی بتواند به چنین نفوذی در تجارت آنلاین برسد؟

او به دنیا نشان داده است که برای موفق شدن، به تنها چیزی که نیاز داریم یک ایده خوب، اعتماد به نفس و ارتباط با انسانهایی است که می‌توانند شما را در رسیدن به رویایتان یاری کنند. او برای افراد عادی در سرتاسر جهان که رویای موفق شدن در سر دارند یک الگوی خوب به حساب می‌آید. او از هیچ شروع کرد و تنها پس از چند سال به موفقیتی غیر قابل وصف دست یافت.

کارکنان علی‌بابا بسیار متعهد هستند

در روزهای آغازین شرکت، کارکنان علی‌بابا که به دنبال پیشرفت شرکت بودند، به مشتریان در سرتاسر جهان خدمت رسانی می‌کردند. آنها به آمریکایی‌ها ایمیل می‌فرستادند چون برای آنها مشتری بالقوه به شمار می‌آمدند. کارکنان وانمود می‌کردند که چینی نیستند. این یک استراتژی بازاریابی قدیمی است چون در هر کشور دنیا، بخشی از جمعیت ترجیح می‌دهد از جایی خرید کند که در کشور خودش قرار گرفته است.

این نوعی از وفاداری است که باعث حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از خروج ارز می‌شود. این یکی از استراتژی‌های هوشمندانه علی‌بابا است که بسیاری افراد از آن اطلاع ندارند. این استراتژی نشان می‌دهد که کارمندان علی‌بابا چقدر به موفقیت شرکت تعهد داشتند. در ابتدا، آنها در امر بازاریابی، برای جذب مشتری بیشتر، به هر کاری که ممکن بود دست زدند.

علی بابا تحت بازرسی کمیسیون امنیت و مبادلات است

کمیسیون امنیت و مبادلات در حال انجام بازرسی‌هایی از شرکت علی‌بابا است. وقتی شرکتی موفق باشد، حساب و کتاب‌های درون شرکت باید مورد بازرسی قرار گیرد. این بازرسی لزوماً به معنای ارتکاب خطا توسط علی‌بابا نیست. موفقیت این وبسایت به حدی بوده است که این کمیسیون مجبور است بازرسی‌هایی را انجام دهد تا مطمئن شود ارقامی که از شرکت بیرون می‌آیند دقیق و درست هستند. تحلیلگران در مورد این بازرسی‌ها عقیده دارند که موضوع مهمی نیست. کمیسیون امنیت مبادلات بیشتر از اینکه به دنبال سنجیدن صداقت و قانونی بودن این شرکت باشد، به دنبال یافتن مدل تجاری این شرکت است که در چهارچوب آن فعالیت می‌کند.

وقتی یک شرکت به این درجه از موفقیت می‌رسد، همه می‌خواهند بدانند که این موفقیت چگونه حاصل شده است. همچنین، همه می‌خواهند بدانند که آیا مدل تجاری مورد استفاده در این شرکت، در دیگر بخش‌های صنعت نیز قابل استفاده است یا خیر. همچنین امکان کشف سیستم‌های جدیدی که برای دیگران قابل استفاده باشد نیز وجود دارد. سؤال این است که چه چیزی باعث این حجم از رشد شده است و آیا می‌توان آن را در جاهای دیگر نیز به کار برد؟ چه درسهایی را می‌توان از علی‌بابا فراگرفت؟ ممکن است این شرکت ایده‌هایی داشته باشد که بتوان با استفاده از این ایده‌ها، کل صنعت فروش آنلاین را دچار تحول و دگرگونی نمود.

 

ساخت زندگی ایده آل

 

رشد روزافزون علی‌بابا

یکی از مزایایی که علی‌بابا در اختیار دارد، دسترسی به جمعیت بیش از یک میلیاردی کشور چین است. علاوه بر این حجم عظیم از مشتریان بالقوه، علی‌بابا محصولات خود را به مشتریان در سرتاسر جهان به فروش می‌رساند. این امر باعث شده است که وبسایت علی‌بابا رشدی عظیم را شاهد باشد. سال گذشته، رشد درآمد علی‌بابا برابر با 56 درصد بود. راحتی خرید در وبسایت علی‌بابا یکی از مزایای رقابتی این وبسایت در مقابل دیگر رقبا محسوب می‌شود.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر کسب و کار آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/get-to-know-with-alibaba
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط