وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اصول موفقیت در کسب و کار

توضیحات کوتاه :
چه چیزی باعث می‌شود که یک شرکت از دیگر شرکت‌ها متمایز شود؟ چه کارهای متفاوتی در این گونه شرکت ها انجام می‌شود که آنها را در مسیر دستیابی به موفقیت قرار داده است؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 1.4k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اصول موفقیت در کسب و کار

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم به اقداماتی که در میان تمام شرکت‌های موفق مشترک می‌باشد، اشاره نموده و آنها را برای شما شرح دهیم. با به کار بردن این اصول می توانید موفقیت های زیادی در کسب و کار خود به وجود آورید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

ویژگی شرکت‌های موفق

چه چیزی باعث می‌شود که یک شرکت از دیگر شرکت‌ها متمایز شود؟ راه رسیدن به موفقیت در کسب و کار چیست؟ در چنین شرکت‌هایی در مقایسه با دیگر شرکت‌ها چه کارهای متفاوتی انجام می‌شود که آنها را در مسیر دستیابی به موفقیت قرار داده است؟ آیا این شرکت‌ها قابلیت‌های منحصر به فردی دارند که به آنها اجازه می‌دهند تا سهم بیشتری از بازار را در دست گرفته و به سود بالاتری دست پیدا نمایند؟

تاکنون تحقیقات زیادی در زمینه پاسخ به این سؤالات صورت گرفته است و هدف این مقاله نیز این است که با استفاده از نتایج به دست آمده به این سؤالات پاسخ مناسبی داده شود. معیارهایی که ثابت می‌کنند یک شرکت موفق است، در حقیقت درآمد کلی، رشد درآمد، سود و میزان جذب کارکنان می‌باشند. در این مقاله قصد داریم به اقداماتی که در میان تمام شرکت‌های موفق مشترک می‌باشد، اشاره نموده و آنها را برای شما شرح دهیم.

 

کسب درآمد میلیاردی در کوتاهترین زمان

 

1. نقش نوآوری در رسیدن به موفقیت

منظور از نوآوری این است که به هیچ عنوان به دستاوردهای خود قانع نبوده و دست از تلاش برای رسیدن به جایگاه و شرایط بهتر برندارید. این یک فاکتور بسیار کلیدی برای رسیدن به موفقیت در هر کسب و کاری است. در حقیقت زمانی که در خصوص تفاوت‌های شرکت‌های موفق تحقیقاتی صورت گرفت، در میان این شرکت‌های موفق و دیگر کمپانی‌ها تفاوت چشمگیری در زمینه داشتن نوآوری دیده شده است.

تحقیقات نشان داده است که با وجود اینکه شرایط کسب و کار جهانی تغییرات چشم گیری را به همراه داشته است اما ارتباط مثبت میان نوآوری و عملکرد مالی بیزینس‌های مختلف همچنان پا برجا مانده است. اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چه نوع نوآوری‌هایی بیشتر از دیگر نوآوری‌ها عملکرد کسب و کارها را تحت تأثیر قرار می‌دهند؟ در پاسخ این سؤال باید گفت که در سه بخش مختلف می‌توان نتایج قابل توجهی را مشاهده نمود.

 • اکثر بیزینس‌های موفق محصول یا خدمت جدیدی را ارائه می‌دهند.
 • آن‌ها خیلی سریع‌تر از دیگران، خودشان را با تکنولوژی‌های جدید سازگار می‌کنند.
 • همه آنها اقدامات نوآورانه‌ای را دارند که باعث بهبود فرآیندهای داخلی و بالا بردن بازده داخلی می‌شوند. بدین ترتیب آنها در مقایسه با همتایان خود به شکل موثرتری می‌توانند با مدل کسب و کار خود مطابقت پیدا کنند.

به طور کلی شرکت‌های موفق همگی محصول یا خدمت جدیدی را ارائه می‌دهند و در راستای تولید محصولات خود از جدیدترین تکنولوژی‌های حاضر در بازار استفاده می‌نمایند. آن‌ها همچنین زمان و منابع بیشتری را برای شناخت حوزه‌های مختلف کسب و کار خود صرف می‌کنند تا به شناخت بالاتری دست پیدا کنند. بدین ترتیب می‌توانند از رقیبان خود سبقت گرفته و به جایگاه بهتری دست پیدا نمایند.

 

 موفقیت در کسب و کار

 

2. ارائه محصولات یا خدمات جدید برای موفقیت بیشتر

طبق تحقیقات انجام شده یک سوم از شرکت‌هایی که به موفقیت بالایی دست پیدا نموده‌اند، محصول یا خدمتی را ارائه داده‌اند که در 5 سال گذشته مشابه آن وجود نداشته است. محصولی که ارائه می‌شود باید بتواند به نیازهای مشتریان پاسخ داده و ارزش‌هایی که دنبال آنها هستند را به شکل موثری درون خود داشته باشد. اگر محصول یا خدمتی بتواند چنین ویژگی‌هایی را داشته باشد، خیلی سریع می‌تواند در بازار جایگاه خود را به دست آورد.

3. سازگاری با تکنولوژی‌های جدید

تحقیقات صورت گرفته ثابت کرده است شرکت‌هایی که زودتر از رقبا از تکنولوژی‌هایی که به بازار آمده است، استفاده نموده‌اند، توانسته‌اند به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند. چرا که در عصر کنونی، جهان به سرعت در حال تغییر است و هر روز تکنولوژی‌ها و خدمات جدیدی ارائه می‌شود. کسانی می‌توانند در این شرایط موفق شده و این موفقیت را حفظ کنند که زودتر از سایرین خودشان را با تغییرات به وجود آمده وقف داده و از آنها به نفع خودشان استفاده نمایند.

 

مقاله پیشنهادی: 7 استراتژی توسعه کسب و کار | عزت خواه دات کام

اصول موفقت

 

4. داشتن اقدامات نوآورانه درون سازمانی

شرکت‌هایی که بتوانند در زمینه فرآیندهای داخلی عملکرد بهتر و بازده بیشتری داشته باشند، می‌توانند به موفقیت بهتری نیز دست پیدا کنند. یک شرکت موفق باید بتواند با مدل کسب و کار خود تطابق پیدا کرده و محصولات یا خدمات جدید خود را در قالب‌های جدید و از کانال‌های بهتری به بازار ارائه دهد.

5. نکاتی که باید در خصوص نوآوری بدانید

نوآوری را می‌توان به عنوان یک ذهنیت و طرز نگرش قلمداد کرد. زمانی که شما یک استراتژی نوآورانه را در کسب و کار خود پیش می‌برید، باید یکسری نکته را نیز در نظر بگیرد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهد شد.

 • نوآروی نیازمند رهبری، منابع انسانی و سرمایه می‌باشد. شما باید برای اینکه بتوانید عملکرد بهتری در مقایسه با رقبای خود داشته باشید، تلاش کنید و کارها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در کنار آن شما نیاز دارید که ذخیره مالی داشته باشید و از آن برای کشف ایده‌های جدید استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که رقبای شما به هیچ عنوان در یک جا ثابت نمی‌مانند. بنابراین مطمئن باشید هزینه اینکه هیچ کاری انجام ندهید به مراتب بیشتر از زمانی است که روی استراتژی‌های نوآورانه سرمایه گذاری کنید.

 

اصول موفقیت در کسب و کار

 

 • خلاقیت کارکنان، تولیدکنندگان، مشتریان و سهامداران را در نظر بگیرید. آن‌ها در مورد کسب و کار و صنعت شما دانش کافی دارند و اغلب مواقع می‌توانند بهترین منبع برای کسب ایده‌های جدید و مناسب باشند. این کار می‌تواند تغییر یک فرآیند، سازگاری با یک محصول جدید برای ارائه در یک بازار جدید یا کشف راه‌های جدید برای کسب مشتری باشد.
 • هیچ وقت به دنبال ابداعات بزرگ نباشید. بهتر است به جای اینکه تمرکز خود را روی ایده‌های خیلی بزرگ با ریسک بالا بگذارید، روی پیشرفت‌های تدریجی و مداوم متمرکز شوید. البته شما می‌توانید در کنار آن روی ایده‌های بزرگ هم تمرکز کنید اما اینکه بخواهید تمام تمرکز خود را روی چنین ایده‌هایی بگذارید، اشتباه بزرگی است.

6. به دنبال مشاوره‌های بیرونی باشید

آیا کارآفرینان باید برای بالاتر بردن شانس موفقیت خود به دنبال مشاوره‌های بیرونی باشند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که یک کسب و کار موفق نیازمند یک چشم انداز پایدار است. به ویژه زمانی که بحث در زمینه عبور از موانع باشد. با این وجود برای یک فرد یا حتی گروهی از افراد که در یک کمپانی کار می‌کنند، اینکه بتوانند برای دستیابی به رونق تجاری، تصمیم گیری‌های استراتژیک درستی را داشته باشند، کار دشواری است.

به طور کلی اینکه بتوان در همه شرایط بهترین دانش ممکن را داشت برای هر مدیر یا گروه مدیران کار غیرممکنی است. تحقیقات نشان می‌دهد شرکت‌هایی که هیئت‌های مشاوره دارند، در مقایسه با دیگر شرکت‌ها موفقیت بیشتری را تجربه می‌کنند.

 

درآمد دلاری با فروشندگی در آمازون

 

نکاتی که باید در زمینه داشتن یک هیئت مشاوره بدانید

اگر شما قصد دارید که یک هیئت مشاوره داشته باشید، نکات زیر را با دقت خوانده و به آنها دقت کافی را داشته باشید.

 • اعضا هیئت مشاوره باید مستقل باشند. آن‌ها باید در زمینه بیان دیدگاه‌های خود یا به چالش کشیدن ایده‌ها، استراتژی‌ها و تصمیمات مدیریت، آزادی عمل داشته باشند. اگر قرار باشد این افراد به هر شکلی تحت فشار قرار بگیرند و نتوانند نظرات خود را به صورت آزادانه بیان کنند، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که این حرکت موفقیت آمیز باشد.
 • اعضای هیئت مشاوره باید پیش زمینه‌های کسب و کار متنوعی را داشته باشند و در حالت ایده آل مکمل پیشینه شما باشند. اعضای هیئت مشاوره باید در زمینه‌های حسابداری، امور مالی، بازاریابی و فروش، منابع انسانی و اجرایی صلاحیت لازم را داشته باشند. داشتن دانش قوی در زمینه صنعت مورد نظر نیز بسیار مهم و ارزشمند است. شما یا مشاور خارجی که اتتخاب کرده‌اید، می‌توانید اعضای بالقوه این هیئت را در میان همکاران یا مدیران بازنشسته پیدا نمایید. شما حتی می‌توانید افرادی را برای این کار آموزش دهید. این کار می‌تواند سرمایه خوبی را برای شما به همراه بیاورد.
 • هیئت مدیره باید به صورت منظم، حداقل به صورت سه ماه یکبار و به شکلی ساختار یافته جلسات خود را برگزار نمایند. برنامه‌ها و اطلاعات باید در سریع‌ترین حالت ممکن آماده و ارسال شوند. چرا که هر یک دقیقه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید در زمینه پیاده سازی اهداف توافق شده مسئولیت پذیر باشید و میزان پیشرفت خود در زمینه عملی کردن آنها را گزارش دهید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/principle-of-successful-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط