موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 استراتژی توسعه کسب و کار | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
گسترش یک کسب و کار کوچک نیاز به تلاش زیادی دارد. شاید مدت‌ها ذهن خود را درگیر این مسئله کرده اید اما در اینجا با استراتژی‌هایی آشنا خواهید شد که به شما کمک می‌کند به هدفی که در ذهن دارید، برسید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 استراتژی توسعه کسب و کار | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

برای توسعه یک کسب و کار نیاز به تلاش و پشتکار زیادی می باشد. موفقیت یک شبه حاصل نمی شود و باید زمان زیادی را صرف ساخت کسب و کار نمود تا بتوان در این مسیر موفقیت هایی کسب کرد. در این مقاله استراتژی هایی برای موفقیت در کسب و کار را  بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

مدیریت توسعه کسب و کار

گسترش یک کسب و کار کوچک نیاز به تلاش زیادی دارد. شما باید تا مدت‌ها با فکر و اندیشه پیش بروید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید بیزینس خود را به شکل موثری توسعه دهید. حتی شاید نیاز باشد تا مدت‌ها شب‌بیداری داشته و روی برنامه‌های رشد و توسعه کسب و کاری که دارید فکر و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

زمانی که بیزینس خودتان را داشته باشید گزینه‌های زیادی پیش روی شما وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید سود خود را افزایش دهید. اما مسئله‌ای که در این بخش بیشتر اهمیت دارد این است که این گزینه‌ها دقیقاً چه هستند و چگونه باید بهترین آنها را انتخاب کنید تا به هدفی که در ذهن خود درباره کسب و کار دارید، دست پیدا کنید.

در این مقاله قصد داریم شما را با استراتژی‌هایی آشنا کنیم که می‌تواند در زمینه رشد و توسعه کسب و کارتان به شما یاری برساند.

 

چگونه بیزینس خود را مدیریت کنیم؟

 

1. برای فروش بیشتر قابلیت‌های محصول خود را افزایش دهید

شما می‌توانید با بالا بردن امکانات محصول خود، در جهت رشد و توسعه کسب و کار خود تلاش کنید. یعنی خصوصیاتی به آن اضافه کنید که رقیبانتان هنوز به فکر افزودن آنها به محصول خود نیفتاده باشند.

کاری که لازم است در این خصوص انجام دهید این است که برای محصولات خود چشم‌اندازهای جدیدی را در نظر گرفته و سعی کنید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آنها دست پیدا کنید.

اگر بعد از افزودن این قابلیت‌ها توانستید از هر 10 مشتری بالقوه، 5 تن از آنها را برای خرید قانع کنید، در نهایت تعداد خریداران شما به طور میانگین از 10 نفر به 15 نفر افزایش می‌یابد. به این ترتیب می‌توانید سود 50 درصدی را تجربه کنید.

2. مشتریان بالقوه خود را به مشتریان واقعی تبدیل کنید

شما اگر بتوانید تعداد مشتریان بالقوه‌ای که در نهایت به خریدار واقعی یا مشتری وفادار محصول شما تبدیل می‌شوند را افزایش دهید، این شانس را خواهید داشت که کسب و کار خود را توسعه دهید. در حقیقت در این مرحله باید بررسی کنید و ببینید که تلاش‌های شما در زمینه فروش محصولاتتان تا چه اندازه مؤثر واقع می‌شود.

اگر بتوانید نرخ تبدیل خود را از 1 نفر در هر 10 مشتری بالقوه به 2 نفر در هر 10 مشتری تبدیل کنید، می‌توانید فروش خود را دو برابر کنید و در نتیجه به سود بیشتری دست پیدا کنید.

کاری که برای رسیدن به این هدف باید انجام دهید این است که توانایی خود در فروش را افزایش داده و بدین ترتیب مشتریان بالقوه را به مشتریانی تبدیل کنید که حاضر هستند هزینه کرده و محصول شما را خریداری کنند. این مهم‌ترین کاری است که شما باید در زمینه بالا بردن فروش و سود خود انجام دهید.

پیشنهاد ما برای محاسبه جایگاه مالی کسب و کار خود، استفاده از ماشین حساب سرمایه گذاری

 

توسعه کسب و کار

 

3. صاحبان کسب و کار باید چالش‌های پیش روی خود را بشناسند

شما باید در این قسمت نقاط کلیدی فرآیند فروش خود را شناسایی کرده و سعی کنید راهی را پیدا کنید که بتوانید در این نقاط کمی بهتر شوید. کوچک‌ترین بهبود در هر یک از این نقاط می‌تواند در فروش شما نقش به سزایی را ایفا کند.

مسئله مهم در این جا، حفظ انگیزه برای دست‌یابی به اهدافی است که برای فروش محصولات خود تعیین کرده‌اید. در حقیقت، این یکی از چالش‌هایی است که شما به خاطر توسعه کسب و کار خود با آن رو‌ به رو می‌شوید اما باید بدانید که این امری اجتناب ناپذیر است.

شما باید بدانید که در حقیقت توانایی شما در حل مشکلات کسب و کار است که مشخص می‌کند بیزینس شما در چه شرایطی قرار دارد. بنابراین به جای این که با مشاهده کوچکترین مشکلی، عقب نشینی کنید، به دنبال یافتن راهی برای حل آن باشید.

4. فروش خود را افزایش دهید

با به کارگیری راهکارهای عملی افزایش فروش، می‌توانید در مسیر توسعه کسب و کار خود گام بردارید. یعنی باید سعی کنید تعداد فروش خود به هر مشتری را افزایش دهید تا در نتیجه آن، فروش کلی و سود نهایی خود را نیز بالا ببرید.

اگر بتوانید تعداد فروش را به ازای هر مشتری 10 درصد بالا ببرید، در حقیقت فروش و سود نهایی خود را نیز به همین میزان بالا برده‌اید.

اما سوالی که در اینجا به ذهن می‌آید این است که چگونه می‌توانید مشتریان خود را ترغیب کنید که محصولات بیشتری از شما بخرند و این خرید را تکرار کنند؟

نکته‌ای که در این خصوص باید در نظر داشته باشید این است که اگر بتوانید میزان فروش خود به هر مشتری و تکرار خرید هر یک از آنها را افزایش دهید، می‌توانید سود نهایی خود را بالا ببرید. در نتیجه شما باید همواره به دنبال راهی باشید تا تک‌تک مشتریان خود را ترغیب کنید محصول بیشتری از شما بخرند.

 

استراتژی توسعه کسب و کار

 

5. حاشیه سود خود را افزایش دهید

حاشیه سود در حقیقت سود ناخالصی است که شما از فروش هر یک از محصولات یا خدمات خود به دست می‌آورید. اگر همواره به دنبال این باشید که بتوانید قیمت را بالا برده و هزینه‌های ساخت محصول یا خدمت خود را پایین بیاورید، بدون اینکه به کیفیت کار لطمه‌ای وارد شود، می‌توانید سود خود را در فروش هر محصول افزایش دهید. این افزایش سود در فروش هر محصول در نهایت به افزایش سود نهایی شما منجر می‌شود.

اگر بتوانید هزینه‌های ساخت را ثابت نگه دارید، هر چقدر که بتوانید قیمت را افزایش دهید، به همان میزان سود شما افزایش پیدا می‌کند. در همین راستا همچنین اگر بتوانید هزینه‌ها را کاهش دهید، می‌توانید در صورت ثابت نگه داشتن فروش و درآمد، سود خود را بالا ببرید.

6. هوشمندانه خرج کنید

یکی دیگر از استراتژی‌های توسعه کسب و کار این است که یاد بگیریم چگونه حسابگر باشیم. شما می‌توانید هزینه‌هایی که برای یک مشتری صرف می‌کنید را کاهش دهید. منظور از این جمله این است که شما باید مبلغی را که برای جذب یک مشتری پرداخت می‌کنید تا حد امکان کاهش دهید.

همچنین باید همواره به دنبال راه‌های خلاقانه و نوآورانه‌ای باشید که باعث بهبود عملکرد شما در زمینه تبلیغات می‌شوند. در نتیجه دیگر لازم نیست همچون گذشته برای جذب مشتری هزینه‌های کلانی را صرف کنید و این موضوع می‌تواند در نهایت به سود شما منجر شود.

چرا که تعداد مشتریان خود را حفظ کرده‌اید و هر روز نیز به تعداد آنها اضافه می‌کنید، بدون اینکه بخواهید هزینه‌های مربوط به جذب آنها را نیز افزایش دهید.

 

مقاله پیشنهادی: راز موفقیت در کسب و کار از زبان ست گودین

 7 استراتژی توسعه کسب و کار

 

7. به نظرات مشتریان خود توجه کنید

شما باید به دنبال راه‌هایی باشید که در نتیجه آن بتوانید میزان رضایت مشتریان از محصول خود را افزایش دهید. این نظرات مثبت می‌توانند به عنوان نقطه قوت یا ضعف کسب و کار شما عمل کنند.

چرا که مشتریان بالقوه زمانی که تصمیم می‌گیرند محصول شما را خریداری نمایند، ابتدا نظرات کسانی را بررسی می‌کنند که قبلاً محصول شما را خریده‌اند.

 

چگونه با فروشندگی در آمازون کسب درآمد داشته باشیم؟

 

در نتیجه شما باید سیستمی را به وجود بیاورید که مشتریان بالقوه بتوانند به این نظرات دسترسی پیدا کرده و با خیال راحت از شما خرید کنند. این موضوع را به هیچ عنوان دست کم نگیرید و برای جلب رضایت خریداران، نهایت تلاش خود را به کار گیرید.

اگر استراتژی‌هایی که در این مقاله عنوان شده است را به خوبی اعمال کنید و هر روز آنها را تمرین کنید، در نهایت می‌توانید پول بیشتری از کسب و کار خود به دست بیاورید.

شما می‌توانید سود خود را افزایش داده و به این ترتیب، امکان توسعه کسب و کار خود را نیز به دست آورید. فراموش نکنید زمانی می‌توانید به فکر توسعه بیزینس خود باشید که از نظر مالی به موفقیت دست پیدا کنید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/seven-straregies-to-expand-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط