موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رویارویی با بزرگترین ترس های زندگی

توضیحات کوتاه :
انسان‌ها در زندگی ترس‌های زیادی را تجربه می‌کنند و مقابله با ترس‌ یک امر کلیدی در زندگی همه ما می‌باشد. در زندگی دو ترس بسیار مهم وجود دارد که می‌تواند تمام زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 8.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رویارویی با بزرگترین ترس های زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که فرد احساس کند نمی‌تواند موفق شود، پس برای رسیدن به موفقیت هیچ تلاشی نمی‌کند. این کار باعث می‌شود فرد نتواند در زندگی خود پیشرفتی داشته یا به دستاورد مهمی برسد. پس زندگی او به یک زندگی یکنواخت تبدیل خواهد شد. این ترس اعتماد به نفس را نشانه رفته و امید شما به داشتن یک زندگی شاد را از بین می‌برد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اجازه ندهید ترس مانع موفقیت شما شود

انسان‌ها در زندگی ترس‌های زیادی را تجربه می‌کنند و مقابله با ترس‌ها یک فاکتور کلیدی در زندگی همه ما می‌باشد. در زندگی دو ترس بسیار مهم وجود دارد که می‌تواند تمام زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد. یکی از بزرگ‌ترین ترس‌ها که جلوی حرکت شما در مسیر موفقیت را می‌گیرد و باعث می‌شود هیچ حرکتی برای رسیدن به خواسته‌های خود نکرده و همیشه در جا بزنید، ترس از شکست است.

زمانی که فرد احساس کند نمی‌تواند موفق شود، پس برای رسیدن به موفقیت هیچ تلاشی نمی‌کند. این کار باعث می‌شود فرد نتواند در زندگی خود پیشرفتی داشته یا به دستاورد مهمی برسد. پس زندگی او به یک زندگی یکنواخت تبدیل خواهد شد. ترس دیگری که اعتماد به نفس را نشانه رفته و امید شما به داشتن یک زندگی شاد را از بین می‌برد نیز ترس از رد شدن است. این ترس را می‌توان با عنوان ترس از انتقاد نیز در نظر گرفت.

 

کسب درآمد میلیاردی

 

این احساس در دوران کودکی در نتیجه عدم تأیید توسط والدین، در شما شکل می‌گیرد. آن‌ها معمولاً زمانی که شما کاری را انجام می‌دهید که مورد علاقه آن‌ها نمی‌باشد یا کاری را که از شما انتظار دارند انجام نمی‌دهید، این رفتار را خواهند داشت. آن‌ها در نتیجه نشان دادن نارضایتی خود، عصبانی می‌شوند و علاقه و تأییدی که شما به عنوان یک کودک به آن احتیاج دارید را از شما دریغ می‌کنند.

ترس از عدم علاقه و تنها ماندن می‌تواند یک کودک را بسیار آسیب پذیر کند. به همین دلیل او خیلی زود تصمیم می‌گیرد که مطابق با نظر والدین خود رفتار کند تا تأیید آنها را داشته باشد. بدین ترتیب او منحصر به فرد بودن خود را از دست می‌دهد. چرا که عادت می‌کند به طور مداوم به این فکر کند که «من مجبور هستم کاری را انجام دهم که والدینم از من می‌خواهند. اگر این کار را انجام ندهم آنها دیگر من را دوست نخواهند داشت و من تنها خواهم ماند.»

 

مقابله با ترس

 

1. ترس از شکست

همه ما اکثراً به دنبال دستیابی به موفقیت هستیم. فرقی هم نمی‌کند که این موفقیت در زمینه کاری باشد یا روابط اجتماعی یا هر بعد وجودی دیگر انسان‌ها. مسئله‌ای که باید بدانید این است که اکثر اوقات داشتن تجربه شکست می‌تواند به رسیدن شما به موفقیت کمک کند. چرا که اگر انسان شکستی را تجربه نکند و از آن درس نگیرد، نمی‌تواند این تصور را داشته باشد که می‌تواند به فرد موفقی تبدیل شود. همه کسانی که توانسته‌اند به موفقیتی دست پیدا کنند، بارها و بارها شکست را تجربه کرده‌اند و از آن درس گرفته‌اند.

متأسفانه در جامعه امروز ما شکست قابل پذیرش نیست و همه سعی می‌کنند از آن اجتناب کنند. این اتفاق در افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند بیشتر نمود می‌کند. آن‌ها پیش از اینکه کاری را آغاز کنند به این باور رسیده‌اند که نمی‌توانند و به طور قطع در آن کار شکست می‌خورند. این ترس بدون فکر معمولاً ریشه در گذشته این افراد دارد. والدین این افراد معمولاً به شکلی با آنها رفتار کرده‌اند که آنها را به این باور رسانده‌اند که توانایی انجام هیچ کاری را ندارند و اگر قدم در مسیری بگذارند شکست آنها حتمی خواهد بود. آن‌ها با این احساس رشد کرده و به یک فرد بالغ تبدیل شده‌اند و همین احساس در آنها به یک باور تبدیل شده است.

 

بزرگترین ترس های زندگی

 

2. ترس از رد شدن

کودکی که در دوران کودکی خود با عشق شرطی رشد کرده و بزرگ می‌شود، در دوران بزرگسالی نسبت به نظرات دیگران حساسیت فوق العاده‌ای پیدا می‌کند. این نوع از عشق و علاقه دقیقاً در نقطه مقابل عشق بی‌قید و شرط قرار می‌گیرد. عشق بدون شرط بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که یک فرد می‌تواند به شخص دیگر دهد. فردی که به شرایط گفته شده دچار می‌شود، در حالت افراطی اگر احساس کند کمترین احتمال عدم تأیید فرد دیگری وجود دارد، نمی‌تواند آن کار را انجام دهد.

او عادت به گرفتن تأیید از والدین خود را وارد روابط دیگر خود، مثل رابطه با همسر، رئیس، آشنایان و دوستان می‌کند و شدیداً تلاش می‌کند تا تأیید آنها را کسب کنند تا در کمترین حالت آن را از دست ندهند. ترس از رد شدن در نتیجه انتقادات مخرب در دوران کودکی به وجود می‌آید و ریشه اصلی بسیاری از ناراحتی‌ها و اضطرابی است که شما در دوران بزرگسالی تجربه می‌کنید. شما مرتباً احساس می‌کنید که «نمی‌توانید» یا «مجبور به انجام کاری هستید».

 

مقاله پیشنهادی: راه مقابله با ترس

رویارویی با بزرگترین ترس های زندگی

 

بدترین احساس ممکن این است که شما تصور کنید: «من نمی‌توانم اما مجبور به انجام آن هستم» یا «من مجبور هستم اما نمی‌توانم». در این حالت شما می‌خواهید کاری را انجام دهید اما احساس می‌کنید که در آن شکست می‌خورید یا حتی اگر شکست نخورید هم از عدم تأیید شدن توسط دیگران واهمه دارید. این اتفاق زمانی می‌تواند تأثیر منفی خود را نشان دهد که شما بخواهید برای بهتر کردن زندگی خود در زندگی شخصی یا کاری کاری را انجام دهید اما ترس از شکست یا انتقاد دیگران این اجازه را از شما بگیرد.

همین ترس‌ها زندگی خیلی از افراد را تحت تأثیر قرار داده و آنها را مدیریت می‌کند. آن‌ها هر اقدام یا هر کاری را که انجام می‌دهند به شکلی برنامه ریزی می‌کنند تا از شکست خوردن یا مورد انتقاد قرار گرفتن در آن دوری کنند. چنین افرادی به طور مداوم به این موضوع فکر می‌کنند که در یک منطقه امن باقی بمانند. در نتیجه به اهداف خود فکر نکرده و برای رسیدن به آنها تلاشی نمی‌کنند.

آن‌ها بیشتر از آنکه به دنبال فرصت‌ها باشند، داشتن امنیت را جستجو می‌کنند. در نتیجه، زندگی آن‌ها نمی‌تواند هیچ وقت شکل دلخواهی داشته باشد و این افراد به هیچ عنوان نمی‌توانند از زندگی خود لذت ببرند یا به هدفی دست پیدا کنند.

 

فروش در آمازون

 

میزان شکست‌های خود را دو برابر کنید

روزی آرتور گوردون با توماس واتسون، مدیرعامل IBM ملاقاتی داشت. در حین این ملاقات او از واتسون پرسید که چگونه می‌تواند به عنوان یک نویسنده سریع‌تر به موفقیت دست پیدا کند. واتسون در جواب او عنوان کرده بود: «اگر شما می‌خواهید هر چه سریع‌تر به موفقیت دست پیدا کنید، باید میزان اشتباهات خود را دو برابر کنید. موفقیت دقیقاً آن روی سکه شکست است

واقعیت این است که هر چقدر  شما بیشتر شکست را تجربه کنید، امکان اینکه بتوانید موفقیت را تجربه کنید افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که می‌گویند بعد از هر سختی، آسانی در راه است. شما هر چقدر شکست‌های بیشتری را تجربه کنید، می‌توانید به موفقیت‌های بیشتری نیز دست پیدا کنید. اگر شما تلاش خود را افزایش دهید، احتمال اینکه بتوانید موفق شوید نیز افزایش پیدا می‌کند. همچنین نکته‌ای که باید حتماً در ذهن داشته باشید این است که شما تنها زمانی می‌توانید بر ترس‌های خود غلبه کنید که کاری که از آن می‌ترسید را انجام دهید.

شما باید این کار را آنقدر تکرار کنید تا زمانی که مطمئن شوید دیگر ترس‌هایتان روی شما تسلط ندارند. آن زمان است که خواهید دید که درب‌های موفقیت به روی شما باز شده و مسیر رسیدن به آنها برای شما هموار خواهد شد. شاید در ابتدا کنار گذاشتن این ترس‌ها برای شما کاری سخت یا حتی غیرممکن به نظر برسد اما زمانی که اولین گام برای رویارویی با آنها را برداشتید، خواهید دید که این کار از آنچه که تصور می‌کردید راحت‌تر می‌باشد. پس همین امروز اولین گام را برداشته و برای رو به رو شدن با ترس‌های خود پیش بروید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/facing-the-biggest-fear-of-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط