افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

12 باور نادرست در مورد موفقیت

توضیحات کوتاه :
اگر جزو افراد علاقه‌مند به موضوع موفقیت و راه‌های دستیابی به آن هستید، حتماً با تبلیغات مختلفی مواجه شده‌اید. هر کدام از آنها سعی داشته‌اند نشان دهند موفقیت در کوتاه مدت قابل دستیابی است!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 1.8k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
12 باور نادرست در مورد موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

موفقیت یک شبه به دست نمی آید و برای رسیدن به آن باید دست به عمل زد و صبور بود. باورهای اشتباه زیادی در مورد موفقیت تبلیغ و ذهن افراد را با باورهای اشتباه پر کرده اند. در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تصورات اشتباهی که نباید در مورد موفقیت در کار باور کنید

اگر جزو افرادی باشید که به موضوع موفقیت و راه‌های دستیابی به آن علاقه‌مند باشید، حتماً با تبلیغات مختلفی مواجه شده‌اید که هر کدام از آنها به روشی، سعی داشته‌اند نشان دهند که موفقیت در کوتاه مدت قابل دستیابی است.

اما آیا می‌توان تمام این تبلیغات را باور کرد؟ آیا در آن‌ها، روش‌های دستیابی به موفقیت به درستی و بر اساس واقعیت نشان داده شده‌اند؟ در این مقاله، قصد داریم شما را با باور‌های نادرستی که درباره موفقیت گفته می‌شود آشنا کنیم.

 

چگونه بیزینس خود را مدیریت کنیم؟

 

حتماً شما هم این ضرب المثل را شنیده‌اید که «خواستن، توانستن است». بعضی از افراد با در نظر گرفتن این جمله، تصور می‌کنند که اگر فقط در ذهن خود رؤیا و خواسته‌ای داشته باشند کافی است.

این افراد، انگیزه و خواستن را با یکدیگر اشتباه گرفته‌اند. آن‌ها نمی‌دانند که صرفاً آرزوی دستیابی به یک هدف نمی‌تواند به موفقیت آنها کمکی کند، بلکه در کنار آن، باید راه‌های دستیابی به آن را بشناسند.

 • باور نادرست دوم: لازمه رسیدن به موفقیت، داشتن تحصیلات عالی است

حتماً در دوران مدرسه به شما هم گفته‌اند که برای موفق شدن لازم است وارد دانشگاه شوید و مدارج عالی را کسب کنید. اگرچه تحصیل و کسب علم، ارزش زیادی دارد، اما الزاماً نباید آن را راهی برای رسیدن به موفقیت تلقی کنید.

همانطور که می دانید در حال حاضر، افراد تحصیل کرده زیادی هستند که بیکار هستند و هیچ موفقیتی در زندگی خود به دست نیاورده‌اند. شاید سرگذشت برخی از کارآفرینان را شنیده باشید که به خاطر فقر، مجبور شده‌اند تحصیلات خود را رها و شروع به کار کنند.

استیو جابز، ریچارد برانسون، رالف لورن و غیره، از جمله کارآفرینان ثروتمند دنیا هستند که از دانشگاه انصراف داده‌اند.

 

کسب موفقیت

 

 • باور نادرست سوم: برای موفقیت، باید از نظر مالی در سطح عالی باشید

برای موفق بودن، لازم نیست که از قبل همه امکانات و شرایط را در اختیار داشته باشید. در واقع این خود شما هستید که باید زمینه را برای موفقیت خود فراهم کنید.

مثلاً برای موفقیت در کسب و کارهای خانگی، لازم نیست شما حتماً از قبل سرمایه زیادی در اختیار داشته باشید، بلکه در بیشتر موارد، شما با تهیه سرمایه اندک می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید و درآمد بسیار خوبی هم به دست بیاورید.

در واقع در برخی از کسب و کارها، مثل فروش محصول در آمازون، شما می‌توانید با سرمایه نسبتاً پایینی کار خود را شروع کنید و سود به دست آمده را دوباره در کار خود سرمایه گذاری کنید. با ادامه این روند، بعد از مدتی به سود بالایی دست خواهید یافت.

اگر زندگی نامه افراد موفق، از جمله مخترعان را خوانده باشید، متوجه می‌شوید که آنها برای ساختن یک وسیله که امروز ما به راحتی از آن استفاده می‌کنیم، روزها، ماه‌ها و حتی سال‌ها تلاش کرده‌اند.

توجه به همین مساله کافی است که باور نکنیم موفقیت یک شبه به دست می‌آید. در تبلیغاتی که وعده دستیابی یک شبه به موفقیت را می‌دهند، نقش مهارت، نگرش و شخصیتی که برای رسیدن به هدف باید در خود ایجاد کنیم، نادیده گرفته شده‌اند.

 

 موفقیت و باورهای اشتباه

 

 • باور نادرست پنجم: موفقیت به تنهایی امکان پذیر است

دستیابی به موفقیت به تنهایی و بدون استفاده از کمک دیگران امکان پذیر نیست. حتماً زمانی که برای اولین بار قدم به مدرسه گذاشتید را به خاطر دارید.

در آن زمان، موفقیت شما، یادگیری خواندن و نوشتن بود. آیا در آن زمان می‌توانستید بدون راهنمایی معلم یا کمک پدر و مادر خود، این دو مهارت را یاد بگیرید؟ قطعاً نه.

شما برای رسیدن به هر هدفی که بخواهید اقدام کنید، نباید خود را بی نیاز از کمک دیگران، بدانید. اگر حتی خودتان تمام سختی‌های راه را تحمل می‌کنید، باز هم نیاز دارید که کسی شما را راهنمایی کند و راه‌های کوتاه‌تر را به شما نشان دهد.

 • باور نادرست ششم: برای موفق شدن، باید همه چیز را بدانید

به خاطر داشته باشید که افراد موفق، کسانی نیستند که از ابتدا پاسخ همه سؤالات را می‌دانستند. آن‌ها فقط سعی کرده‌اند پاسخ پرسش‌هایی که نمی‌دانستند را پیدا کنند.

اگر قرار بود هر کس از ابتدا تمام اطلاعاتی که برای موفقیت خود لازم داشت را بداند، دیگر نیازی به مربی یا راهنما، احساس نمی‌شد.

 

مقاله پیشنهادی: سایمون سینک استراتژی های موفقیت را چه چیزی می داند؟

موفقیت

 

اگر  کار یکسانی را بارها و بارها تکرار کنید، نباید انتظار داشته باشید که هر بار نتیجه متفاوتی به دست آورید. مثلاً اگر شما در زمینه تولید محصول خاصی فعالیت می‌کنید و می‌خواهید میزان فروش خود را افزایش دهید، شاید لازم باشد تغییراتی در محصول خود یا شیوه‌های تبلیغ آن به وجود آورید.

اما اگر با وجود این که به میزان فروش مورد نظر دست نیافته‌اید، همچنان به روند تولید آن ادامه دهید، مسلماً در حال هدر دادن سرمایه خود هستید.

 • باور نادرست هشتم: موفقیت، تمام مشکلات شما را حل می‌کند

شما نباید تصور کنید که افراد موفق، مشکلات کمتری دارند، در عوض آنها از استراتژی‌ها و منابع بهتری برای حل مشکلات خود استفاده می‌کنند. در واقع وجود مشکلات در مسیر موفقیت ضروری است.

افرادی که در زمینه شغلی خود به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آن‌ها برای این که به موفقیت خود تداوم ببخشند، باید همچنان به دنبال حل مشکلات بزرگ باشند.

این یک واقعیت است که هر چه در کارتان موفق‌تر باشید، به همان اندازه مشکلاتی که در زندگی پشت سر می‌گذارید هم بزرگ‌تر خواهند بود. پس تصور نکنید که با دستیابی به موفقیت، زندگی برای شما راحت‌تر خواهد شد.

تنها تفاوتی که زمان موفقیت شما با قبل خواهد داشت این است که توانایی شما برای مواجهه با مشکلات بیشتر خواهد شد. جیم ران، کارآفرین و سخنران انگیزشی امریکایی، در این باره می‌گوید: «آرزو نکنید که شرایط برای شما راحت‌تر بود، بلکه آرزو کنید که خودتان بهتر و قوی‌تر شوید».

 

 باور نادرست

 

 • باور نادرست نهم: وقتی به موفقیت برسید، دیگران شما را بیشتر دوست خواهند داشت

مطمئناً شما عکس این حالت را در زندگی خود دیده‌اید. اصولاً دستیابی شما به موفقیت، باعث می‌شود عده زیادی از شما متنفر شوند.

اگر به گفته‌های کسانی که دائماً از دیگران انتقاد می‌کنند توجه کنید، متوجه می‌شوید که افراد مورد انتقاد، دارای خصوصیتی هستند که سبب برانگیخته شدن حس حسادت در طرف مقابل خود می‌شوند. افراد موفق، ناخودآگاه باعث می‌شوند دیگران نسبت به خودشان احساس خوبی نداشته باشند.

از طرفی وقتی شما به موفقیتی دست می‌یابید، احتمال این که دوستان خود را از دست بدهید بیشتر خواهد بود. اما خوشبختانه می‌توانید با کسانی که به موفقیتی مشابه شما دست یافته‌اند، روابط دوستانه جدیدی برقرار کنید.

 

 باور نادرست درمورد موفقیت

 

 • باور نادرست دهم: موفقیت یعنی رسیدن به هدف

اگرچه رسیدن به هدفی که از قبل برای خود تعیین کرده‌اید، می‌تواند نشان دهنده آن باشد که شما مسیر را درست طی کرده‌اید، اما به معنی آن نیست که کار شما دیگر تمام شده است. واقعیت این است که کار شما بعد از رسیدن به مقصد، تازه شروع می‌شود.

این وضعیت درست همانند زمانی است که شما به مسافرت می‌روید. شما بعد از این که به مقصد رسیدید، شروع می‌کنید به گشت و گذار در آن محیط و کشف نقاط و جاذبه‌هایی که تاکنون ندیده بودید.

شما هم وقتی به موفقیتی دست می‌یابید، مثلاً کسب و کاری راه اندازی می‌کنید که برایتان سودآور است، نباید تصور کنید که کار دیگر تمام شده است. در عوض، باید سعی کنید شناخت خود را از مشتری، راه‌های افزایش فروش، شیوه‌های بازاریابی و غیره افزایش دهید.

 

12 باور نادرست درمورد موفقیت

 

 • باور نادرست یازدهم: موفقیت فقط مختص افراد خاصی است

یکی دیگر از باور نادرست‌هایی که درباره موفقیت گفته می‌شود این است که فقط افراد خاصی توانایی و استعداد رسیدن به موفقیت را دارند. این در حالی است که هر شخصی، دارای استعدادهای متفاوتی است و تنها کافی است آنها را بشناسد و در راه درست خود به کار گیرد.

نکته مهم دیگری که در این زمینه باید به خاطر داشته باشید این است که موفقیت برای هر کسی معنای متفاوتی دارد، بنابراین دستاوردهای شما الزاماً نباید مشابه شخص دیگری باشد.

اگر تصور کنید که شما باید در همان زمینه‌ای موفق شوید که مثلاً دوست‌تان موفق شده است، ناخواسته خود را با دیگران مقایسه خواهید کرد. همین شرایط، باعث می‌شود شما موفقیت‌های خودتان را نادیده بگیرید و احساس سرخوردگی و ناامیدی کنید.

 

روش فروش کالا در آمازون و کسب درآمد دلاری

 

 • باور نادرست دوازدهم: برای موفق شدن، باید دقیقاً راه دیگران را دنبال کنید

اگرچه الگو برداری از افراد موفق و استفاده از تجربه‌های آن‌ها تا حد زیادی باعث افزایش اطلاعات شما و صرفه جویی در زمان می‌شود، اما این مطلب، صرفاً در مورد کلیات صادق است. به عبارت دیگر شما در مورد جزئیات باید صرفاً بر اساس شرایط خودتان تصمیم بگیرید.

مثلاً وقتی از افراد موفق رمز پیروزی‌شان را می‌پرسیم، معمولاً به مواردی مثل هدف گذاری درست، برنامه ریزی و اولویت بندی کارها، زود بیدار شدن از خواب، تمرکز، به روز کردن اطلاعات و مواردی از این دست اشاره می‌کنند.

این اصول برای تمام هدف‌ها صادق است. اما در مورد جزئیات، باید خودتان شرایط را بسنجید. مثلاً شاید شما در موضوع به روز کردن اطلاعات، ترجیح می‌دهید به جای خواندن کتاب، از فایل‌های صوتی استفاده کنید یا به جای این که اهداف خود را به صورت ماهانه بنویسید، ترجیح می‌دهید هر روز که از خواب بیدار می‌شوید، آن‌ها را بنویسید

پس همانطور که می‌بینید شما باید بر اساس علایق و اولویت خود تصمیم گیری کنید.

همه مطالبی که در مورد موفقیت گفته می‌شود، الزما درست و قابل قبول نیستند. شما باید هر موضوعی که در این مورد گفته می‌شود را با دقت ارزیابی و بررسی کنید و در صورتی که با منطق شما سازگار بود، بپذیرید.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/twelve-myths-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط