تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موفقیت به سبک مانی خوشبین

توضیحات کوتاه :
انسانهای موفق تجربیات خود برای رسیدن به موفقیت را با دیگران به اشتراک می‌گذارند تا راه را برای دیگران هموارتر نمایند. توصیه های مانی خوشبین می‌تواند راهگشای شما در رسیدن به اهدافتان باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 17

  • 2.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
موفقیت به سبک مانی خوشبین

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله، بخش آخر مصاحبه عمرالعطار با مانی‌خوشبین را مطالعه می‌نمایید. این قسمت به زندگی خصوصی‌مانی خوشبین و توصیه‌های او برای افرادی که به‌دنبال کسب موفقیت هستند می‌پردازد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

توصیه‌های طلایی‌مانی خوشبین

عمرالعطار: موجودی سهام املاک شما چقدراست ؟ تا حالا چند میلیون دلار مذاکرات املاکی انجام داده‌اید؟ به طور تخمینی تا الان وکل دوران فعالیت‌تان؟
مانی‌خوشبین: یعنی تمام معاملاتی که تا الان انجام داده‌ام؟ حدود هفت هشت میلیون دلار. باز هم می‌گویم انتخاب زمان خیلی مهم است. من در 18 ماه اخیر، بیشتر سرمایه‌های املاکیم، دقیق تر بگویم، نصفشان را فروخته‌ام و در بعضی از این ماشین‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ام چون فکرمی‌کنم بهتر از املاک است.

املاک به نظرم دچار حباب شده‌ است. بیشتر چیزهایی که بر روی آنها سرمایه‌گذاری می‌شود حبابی شده‌اند. من همیشه در دوران رکود نصف سرمایه‌ام را می‌فروشم، تبدیل به پول نقد می‌کنم و منتظر موقعیت مناسب می‌شوم.

 

کسب درامد دلاری با فروشندگی در آمازون

 

عمرالعطار: خیلی جالب است. چون تونی‌رابینز هم در این باره صحبت می‌کند و می‌گوید بیشتر میلیونرها و میلیاردرها درهنگام رکود سرمایه جمع می‌کنند چون بیشتر مردم از آن فرار می‌کنند ولی جایی که بیشتر مردم فرار می‌کنند پول بیشتری هست.
مانی‌خوشبین:  برخلاف جهت آب شنا کن. این عنوان کتاب بعدی من است.

عمرالعطار: درست است.

 

مصاحبه مانی خوشبین

موفقیت به سبک مانی خوشبین میلیاردر ایرانی

 

چند نکته مهم در خصوص مذاکره در تجارت از زبان مانی‌خوشبین

_: خیلی‌ها از من پرسیدند که از شما بپرسم سه  نکته مهم در مورد مذاکره چه چیزی هست؟ کسی که تا حالا هفت هشت میلیون دلار مذاکره داشته است، نکات مهمی یاد می‌گیرد. سه  نکته مهم در مورد ارتباط برقرار کردن و مذاکره کردن در تجارت چه هست؟
+: از همه مهمتر این است که باید یک چیزهایی را بدهید تا یک چیزهایی را به دست بیاورید. اول ببیند که چه چیزهایی برای فروشنده یا طرف مقابل شما مهم هستند؟ مثلاً اگر عجله دارند، جرو‌بحث دارند، می‌خواهند طلاق بگیرند. مهلت وثیقه خیلی مهم است. باید مهلت را کاهش بدهید.

مثلاً اگر مهلت سه ماهه هست باید در عرض 15 روز تمامش کنید. بعضی وقت‌ها که وام bridge  به جای وام عادی می‌گیرم ممکن است چند نمره از اعتبارم کم بشود اما سه میلیون دلار سود می‌کنم. مثلاً 20 هزار دلار برای هزینه اضافی برای وام بریج  پرداخت می‌کنم که بعضی وقت‌ها وام خصوصی است.

اما برای فروشنده خیلی ارزش داشته است، چون می‌خواسته است که به سرعت معامله را تمام کند. بنابراین همیشه به این فکر می‌کنم که برای طرف مقابل چه چیزی اهمیت حیاتی دارد.

آن را به آنها می‌دهید و درعوض یک چیزی می‌گیرید. بده ‌و‌بستان. توصیه شماره 2: تحقیق کن. وقتی می‌خواهید چیزی را بخرید حتماً باید تحقیق کنید. خیلی از دلال‌ها تنبلی می‌کنند.

_: حتی در قیمت‌های بالا؟
+: بله.

_: واقعاً؟
+: بله.

_: تا حالا شده است که یک ملک 30، 40، 50 میلیونی را ببینید و بگویید چطور چنین قیمت پایینی روی آن گذاشته‌اند؟ و بگویید این یک فرصت است؟ این چیزها زیاد اتفاق می ا‌فتد؟
+: بله. 6 ماه پیش یک ملک را به قیمت ده میلیون دلار در هاتینگتون بیچ خریدم و اصلاً باورم نمی‌شد. داشتم در Loopnet می‌گشتم و دیدم قیمتش خیلی پایین‌تر از ارزش واقعی آن است. حتماً یک مشکل محیط زیستی دارد. زنگ زدم به دلال و گفتم مشکل این ملک کجاست؟ گفت مشکلی ندارد.

گفتم: « سند آزاد، ساختمان بدون نقص، بدون آلودگی خاک، مشکل کجاست؟» گفت: « نه نه نه. این‌ها برای تنوع آن راخریده اند و می‌خواستند تغییر نقشه بدهند اما بعد فهمیدند که جور نیست. مستاجرها را بیرون کردند چون می‌خواستند خرابش کنند. هیچکس داخل آن ساکن نیست.

اما شریکشان پا پس کشیده است.» این یک موقعیت عالی بود. مدیریت بد‌ و افتضاح، موقعیت مکانی عالی، خیلی موقعیت خوبی بود. آن ملک را زیر 200 دلار به ازای هر فوت خریدم و بعد از دو ماه به قیمت 1.7 میلیون دلار بیشتر آن را فروختم.

_: عالی است.
+: بله باید آن ارزش را پیداکنید.

_: عالی است.

 

موفقیت های مانی خوشبین

 

برای موفقیت امروزتان را بهتر کنید

_: بسیاری از افراد ممکن است حرف‌های شما را بشنوند و بگویند مانی می‌تواند این کار‌ها را انجام بدهد ولی برای من غیرممکن است. مطمئن هستم خیلی‌ها به شما از این پیام‌ها می‌دهند. برای آنهایی که دارند متن این مصاحبه را می خوانند یا کسانی که این پادکست را می‌شنود و از داستانتان الهام می‌گیرند، بهترین توصیه‌تان چیست؟

چطور می توانند رویای خود را به واقعیت تبدیل کنند؟ شما قبلاً گفتید این که بدانید چه می‌خواهید مهمتر از این است که بدانید چطور آن را انجام بدهید اما نسبت اینکه چه می‌خواهید به نسبت چطور انجام دادنش چقدر است؟

+: البته. می‌دانید وقتی من شروع به فروش اجناس کهنه در بازار دست دوم کردم نمی‌دانستم که قرار است این ماشین‌ها و املاک را داشته باشم. نمی‌دانستم که قرار است سرمایه‌گذار املاک بشوم. نگران پنج ده سال آینده نباشید. به این فکر کنید که چطور می‌توانید امروزتان را  بهتر کنید.

از لحاظ ذهنی، جسمی، اطرافیانتان، حتی از لحاظ شغلی. همیشه دنبال موقعیت‌های بهتر باشید و بدانید که در نهایت به آن نقطه می‌رسید. اگر به دنبال پیشرفت باشید، به آن می‌رسید. نیازی نیست به این فکر کنید که چطور به آن بالا برسید. از قدم‌های کوچک شروع کنید. این توصیه من است. اضطراب نداشته باشید.

خیلی‌ها می‌خواهند که از همان اول همه چیز را پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کنند،  این اشتباه است. فقط باید بدانید که زمان زیادی می‌برد، فقط باید تلاشتان را بکنید و بگذارید که ذهن‌ناخودآگاهتان کارها را  انجام بدهد.

_: عالی است. الان که به ثروت رسیدید سخت‌تر از چیزی بود که فکرش را می‌کردید یا راحت‌تر؟ چه چیزهایی هست که می‌گویید ای کاش وقتی 14 سالم بود می‌دانستم؟

 

موفقیت به سبک افراد موفق

 

مقاله پیشنهادی: مسیر موفقیت هموار نیست

ناهمواری‌های مسیر موفقیت مانی‌خوشبین

+: منظورتان این است که آیا این مسیرآسان‌تر از چیزی بود که فکر می‌کردم؟ نه خیلی سخت‌تر از آن بودکه فکر می‌کردم. آن فردی که پولم را بالا کشید پولی که می‌خواستم با آن پمپ بنزین بخرم در سن 19، 20 سالگی عملاً ورشکسته شدم و بعدکه Food 4 Less کنار فروشگاهم افتتاح شد، باز هم ورشکسته شدم.

به مدت 18 ماه تمام چک‌هایم برگشت می‌خوردند. یادم هست که قبل از ساعت 4 عصر می‌رفتم به بانک Wells Fargo تا همه پول‌های صندوق را بردارم و بریزم به حسابم تا حسابم خالی نباشد. دوباره ساعت 9 صبح می‌رفتم به بانک Wells Fargo تا حساب خالی‌ام را پر کنم چون خالی شده بود.

تا حتی‌المقدور چک‌های کمتری را برگشت بزنند. این کار را دائماً به مدت 18 ماه انجام می‌دادم. بیشتر افراد دیگر تسلیم می‌شوند و اعلام ورشکستگی می‌کنند. می‌گویند فایده‌اش چیست؟ قرار نیست که برنده بشوم اما مطمئناً یک راهی پیدا می‌شود.

 

مسیر موفقیت مانی خوشبین

 

بهترین و بدترین توصیه مانی‌خوشبین برای پیشرفت

_: بهترین توصیه‌تان برای پیشرفت چیست؟
+: در بازاراملاک سرمایه‌گذاری کنید.

_: بدترین توصیه چیست؟
+: در حالت مستی رانندگی نکنید. به نظرم خیلی خوب است که موفقیت خود را جشن بگیرید. با دوستانتان بروید بیرون، مهمانی بروید. نوشیدنی بخورید. همه این کارها سرعتتان را کم می‌کند. اولش خوب است اما مصرف بیش از حد الکل، مواد مخدر. من مواد استفاده نمی‌کنم.

من قبلاً با دوست‌هایم می‌رفتیم بیرون، مهمانی می‌گرفتیم، نوشیدنی می‌خوردیم، خیلی‌ها وقتی پول زیادی درمی‌آورند این کارها را می‌کنند. جوان و بی‌تجربه هستند دیگر. توصیه‌ام این است که وقتی دارید از کوه بالا می‌روید، فقط به هدف نهایی فکر کنید و در املاک سرمایه‌گذاری کنید. به حرفای دیگران توجه نکنید.

همیشه حرف و حدیث هست. حتی از سمت برادر و خواهرهای خودتان، دوستان تان، همیشه آدم‌هایی هستند که به شما شک کنند. این ذهنیت آن‌هاست. آن‌ها فکر می‌کنند شما از پسش برنمی‌آیید.

هرچه می‌خواهید اسم آن‌را بگذارید، نفرت‌پراکن یا شکاک و هرچیز دیگر. شکاک‌ها هیچ‌وقت مرا نا‌امید نمی‌کنند بلکه بیشتر به من انگیزه می‌دهند چون می‌خواهم به آنها نشان بدهم که آخر آن چه می‌شود.

_: قبل از اینکه بحث را تمام کنیم، دو سؤال دیگر دارم و بعد یک بازی انجام می‌دهیم.

 

مانی خوشبین

 

روش مانی‌خوشبین در مقابل چالش‌های زندگی

_: برای افرادی که در موقعیت سختی هستند یا سختی‌هایی که شما روزی تجربه کردید را دارند تجربه می‌کنند، به جز تسلیم نشدن، چه توصیه‌ای برایشان دارید در مورد مقابله با سختی‌ها. یک چیزی که تا به حال به کسی نگفتید.

ممکن است خیلی‌ها به این ماشین‌ها نگاه کنند و بگویند مانی نگران هیچ چیزی نیست و به همه مشکلاتش غلبه کرده است. الان در حال حاضر چه نگرانی‌هایی دارید؟ یا چالش‌هایی که هنوز هرروز با آنها مواجه هستید یا چالش‌هایی که قبلاً با آنها روبرو بودید و تا به حال با کسی در میان نگذاشتید.

دلیل این سؤال این است که می‌خواهم نشان بدهم شما هم مثل بقیه انسان‌ها هستید و شاید یکی نیاز داشته باشد ببیند که چه خوب مانی هم مثل من است.  اگر او توانسته است از پس این مشکلات بر‌بیاد من هم می‌توانم.

+: مسلماً.  من به طور کلی یک آدم خجالتی هستم. این اولین پادکستی هست که در کل زندگیم انجام داده‌ام.

_: تا اینجایش چطور بوده است؟
+: عالی است اما خب کمی استرس و اضطراب داشتم برای مصاحبه کردن. مثلاً ممکن است بینی¬تان کثیف باشد یا روی کفشتان آدامس چسبیده باشد. توصیه‌ام این است که ترسهایتان را زیر پا بگذارید. هرترسی که داشته باشید با آن مواجه بشوید و بر آنها  چیره شوید.

مسلماً هر کاری که برای اولین بار انجام بدهید کمی ترسناک است. چه چتربازی باشد یا پریدن در دریا باشد، ممکن است ترس از کوسه داشته باشید، اما آن حسی که بعد از آن دارید شگفت‌انگیز است. مثلاً الان، مطمئناً بعد از ضبط این برنامه قرار است برویم ناهار و خیلی خوش بگذرد.

یک تجربه عالی است. به آن به چشم یک تجربه نگاه کنید نه یک چیز ترسناک و وحشت‌آور. یکی از مهمترین عوامل بهبود شخصیتتان مواجهه با ترس‌هایتان است.

_: عالی است. در این مسیر چه کارهایی بوده است که اگر می‌توانستید یک جور دیگر انجام‌شان می‌دادید؟
+: با همسر اولم ازدواج نمی‌کردم. در بازار املاک بیشتر سرمایه‌گذاری می‌کردم.

_: زودتر و بیشتر.

 

موفقیت

 

زندگی خانوادگی مانی‌خوشبین

-: و راستی یک موضوع جالب، شما همیشه گفتید که همسرتان، عشق زندگی تان است که در برنامه Deal or No Deal هم بوده است. درست است؟
+: بله.
+: شرکت کننده شماره 13 بود.

_: اولین بار کجا او را دیدید؟ در تلویزیون یا بیرون؟
+: اولین بار در تلویزیون دیدمشان. او تنها دختر ایرانی در برنامه بود.

_: با تصویر خانه بزرگ و درخت‌های نخل هم‌خوانی داشت، نه؟
+: نه. آن تصویر را من خیلی قبل‌تر کشیده بودم. بله قبلاً ایشان را می شناختم و در چند مراسم دیده بودم. آن موقع در یک رابطه دیگر بودم و همیشه می‌گفتم وقتی از این رابطه بیرون بیایم با او تماس می‌گیرم، چون می‌دانستم که نمی‌خواهم با آن دوست دخترم ازدواج کنم.

دو سال بعد که مجرد بودم، در فیسبوک به او پیام دادم و او هم جواب داد. دو هفته بعد رفتیم با هم شام خوردیم.

_: و یک خانواده عالی دارید. دو تا بچه دارید.
+: بله دوتا بچه دارم. دو بچه خوشگل. پسرم دو سال و نیمه است و اسمش انزو است و دخترم شش سال و نیمه است و اسمش پریسیلا است.

_: عالی است.
+: بچه‌ها بزرگترین نعمت من هستند.

_: عالی است. خب، آخرین سوالم قبل از اینکه برویم سراغ بازی.

 

موفقیت به سبک مانی خوشبین

 

توصیه‌های مانی‌خوشبین برای موفقیت

_: برای آنهایی که از داستان زندگیتان الهام گرفتند، می‌دانند که شما هم یک آدم هستید مثل دیگران، از همان گوشت و خون، با همان ذهنیت، با همان منابعی که همه در اختیار دارند.

شاید منابع افرادی که دارند ما را نگاه می‌کنند از شما وقتی که در ماشین داتسون زندگی می‌کردید هم بیشتر باشد و الان شما این امپراتوری املاک عظیم چند میلیون دلاری را ساختید و الهام‌بخش میلیون‌ها نفر در فضای مجازی بودید.

می‌دانم که این سؤال را به انواع مختلف از شما پرسیده‌ام اما می‌خواهم بپرسم که بهترین توصیه‌ای که می‌توانید به کسانی که دارند این برنامه را می‌بینند و می‌خواهند پیشرفت کنند یا می‌خواهند ابزار درست را پیدا کنند، چون خیلی‌ها انگیزه کافی را دارند اما ابزار آن ‌را ندارند. بهترین توصیه مانی‌خوشبین برای این افراد چیست؟

+: همیشه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را بنویسید. بازهم می‌گویم، اگر مثلاً در Kmart کار می‌کنید و می‌خواهید مولتی میلیونر بشوید، باید قدم به قدم پیش بروید.نمی‌شود بگویید که: «می‌روم پول جمع می‌کنم و یک بنگاه املاک باز می‌کنم و سال دیگر ده میلیون دلار پول درمی‌آورم.»

این اتفاق هیچ‌وقت نمی‌افتد چون باید برای خودتان اعتبار کسب کنید. باید تیم تشکیل بدهید. اطرافیانتان را جذب کنید. مردم که نمی‌آیند برای شما چک بنویسند فقط بخاطر اینکه انگیزه دارید. باید تجربه داشته باشید. باید سابقه خوب داشته باشید. پس توصیه من این است که اهداف کوتاه مدت خود را بنویسید.

به این فکر کنید که چطور می‌توانید وضعیت کنونی خودتان را بهبود ببخشید. تا سال دیگر. امسال می‌خواهید چه کاری بکنید. اگر برای گرفتن مدرک و کسب درآمد بیشتر مجبور باشید بروید مدرسه شبانه، پس این کار را بکنید و وقتی پول بیشتردرآوردید، شاید بتوانید یک خانه دیگر بخرید تا در زمان رکود برایتان درآمدزایی کند و بعد از چند سال می‌بینید که چهار پنج ملک دارید که منبع درآمدتان می‌شوند و میلیونر می‌شوید. ده سال طول می‌کشد تا میلیونر بشوید. این همان گام‌های کوچک است که به اینجا ختم می‌شود.

_: برای حسن ختام من یک بازی در نظر گرفته‌ام که اسمش هست First Thing First. من یک کلمه یا عبارت می‌گویم و شما اولین کلمه یا عبارتی که به ذهنتان می‌رسد را می‌گویید. من ده کلمه را یکی یکی می‌گویم و شما اولین کلمه‌ای که به ذهنتان می‌رسد را می‌گویید. روشن است؟
+: بله.

_: تنها قانونش این است که نمی‌توانید یک کلمه را دوبار بگویید.
+: یک کلمه باشد یا..

_: می‌تواند کلمه باشد یا عبارت. تنها قانون این است که نمی‌توانید دوبار تکرار کنید.
_: شماره 1: همسر و بچه‌هایتان.
+: رویایم.

_: شماره 2: خانه 35 میلیون دلاریتان.
+: سرمایه‌گذاری عالی.

_: کودکیتان.
+: خیلی خوب نبود.

_: اشتیاق
+: اشتیاق. ماشین‌های خاص

_: میراثتان
+: طرفدارهایم

_: روزهای سخت
+: تجربه

_: داستان زندگی‌تان
+: میراثم. می‌توانم حرف‌های شما را تکرارکنم؟

 

چگونه در کار و زندگی موفق شویم؟

 

_: پول
+: راحتی

_: استاد
+: استاد  بُت

_: و آخرین. آماده‌اید؟ آینده ‌مانی
+: بدون محدودیت

_: بدون محدودیت. خیلی خوب بود ممنونم.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

شرکت در دوره ی آربی - آموزش فروش در آمازون

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/manny-khoshbin-style-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط