افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چهار حوزه مهم سرمایه گذاری آمازون در سال 2018 | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
شرکت آمازون دات کام، از جمله شرکت‌هایی است که دائماً با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، به افزایش ثروت خالص خود کمک کرده است. دلیل رشد آمازون را می‌توان سرمایه‌گذاری‌های جدید دانست.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چهار حوزه مهم سرمایه گذاری آمازون در سال 2018 | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

وبسایت آمازون در سال های اخیر رشد خیلی زیادی داشته است و در زمینه های زیادی سرمایه گذاری نموده است. در این مقاله به چهار حوزه مهم سرمایه گذاری آمازون در سال 2018 می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تأثیر سرمایه گذاری‌های آمازون بر رشد این شرکت

شرکت آمازون دات کام، از جمله شرکت‌هایی است که دائماً با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، به  افزایش ثروت خالص خود کمک کرده است. در واقع، دلیل دست‌یابی آمازون به این حجم از درآمد را می‌توان نتیجه چرخه‌های جدید سرمایه گذاری آن به حساب آورد.

در حال حاضر، آمازون بیش از گذشته از فرصت‌های سرمایه‌گذاری برخوردار است. این شرکت، علاوه بر اداره کسب و کار اینترنتی غول پیکر خود، دارای بزرگترین سرویس عمومی رایانش ابری در جهان است.

سال گذشته، آمازون با در اختیار گرفتن Whole Foods Market توانست در حوزه فروش خواروبار نیز جایگاه مستحکمی برای خود ایجاد کند. در ادامه شما را با حوزه‌هایی که آمازون اقدام به سرمایه گذاری در آنها کرده است، بیشتر آشنا خواهیم کرد. 

 

بهترین روش کسب درآمد از آمازون چیست؟

 

1. سرمایه گذاری دو برابری برای دستگاه الکسای آمازون

در حال حاضر، شرکت‌های زیادی تمایل دارند الکسا را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنند. این شرکت‌ها، از سازندگان خودرو تا سازندگان توالت متغیر هستند. در حال حاضر دستگاه‌های زیادی هستند که از این فناوری دستیار صدا استفاده می‌کنند.

هم اکنون، آمازون بر بازار اسپیکرهای هوشمند تسلط دارد و تعداد سازندگان این دستگاه که می‌خواهند محصول خود را با دستیار صدای آمازون ادغام کنند، همچنان رو به افزایش است. بنابر اعلام آمازون، دستگاه‌های الکسا قادر به کنترل بیش از 4000 دستگاه خانگی هوشمند هستند.

همین شرایط باعث شده است که خریداران قبلی الکسا، همچنان به دنبال خرید این دستگاه باشند. بر اساس اعلام شرکت Strategy analytics ،75 درصد از صاحبان دستگاه‌های اکوی آمازون قصد دارند در خریدهای بعدی اسپیکرهای هوشمند، موارد مجهز به دستگاه الکسا را بخرند.

سازندگان الکسا با ایجاد کارکردهای بیشتر و ارتقا قابلیت خرید صوتی، نقطه عطف دیگری در زندگی مشتریان آمازون ایجاد کرده‌اند و این شرکت را به سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه ترغیب نموده‌اند.

 

موفقیت آمازون

 

2. سرمایه گذاری آمازون در حوزه خواروبار فروشی

آمازون با در اختیار گرفتن Whole Foods، جایگاه خود را در بازار خواروبار فروشی مستحکم کرده است. این شرکت در سال 2018، برنامه پرایم خود را با Whole Foods ادغام کرده است.

هم‌پوشانی بین مشتریان پرایم و Whole Foods بسیار بالا است اما تبدیل پرایم به برنامه تشویقی مشتریان، باعث افزایش وفاداری مشتریان در بخش Whole Foods شده است، همچنان که این اتفاق برای شرکت آمازون دات کام نیز اتفاق افتاد. بر اساس پیش‌بینی برایان اوساوسکی، مدیر ارشد مالی آمازون، انتظار می‌رود این شرکت در سرویس ارسال خواروبار خود یعنی همان AmazonFresh، سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد.

Whole Foods، قدرت خرید آمازون را در بخش خواروبار افزایش داده است و زمینه را برای ساخت مراکز توزیع محلی توسط این شرکت فراهم کرده است. همین مساله به گسترش کسب و کار آمازون کمک نموده است.

در حال حاضر، Whole Foods برای امور تحویل خواروبار با Instacart، وارد معامله شده است. همین امر باعث شده است که آمازون تا دهه بعد، به راحتی نتواند از مزایای AmazonFresh استفاده کند.

 

وبسایت آمازون در سال 2018

 

3. آمازون به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در بخش ویدئو است

آمازون سال گذشته بودجه خود در بخش محتوای ویدئویی را دو برابر کرد و امسال فعالیت اقتصادی این شرکت کاهش نیافته است. در عوض، اولساوسکی خاطر نشان کرد که این شرکت همچنان به سرمایه‌گذاری خود در این بخش ادامه می‌دهد.

همچنین بنابر پیش بینی‌ها، تولید محتوای ویدئویی بیشتر، نتایج مشابهی همانند گذشته برای آمازون به همراه خواهد آورد. یعنی، اعضای پرایم که ویدئو تماشا می‌کنند، عضویت خود را با نرخ بالاتری تجدید خواهند کرد و پس از مشاهده ویدئوهای رایگان، حاضر به خرید ویدئوهای پولی هستند.

مدیریت آمازون همچنین پی‌برده است اعضای پرایمی که ویدئو تماشا می‌کنند، بیش از حد میانگین برای تماشای آنها هزینه می‌کنند. با گسترش سرویس پرایم در سطح بین المللی، نقش محتوای ویدئویی نسبت به گذشته نیز بیشتر شده است.

آمازون بیش از همه از تولید محتوای دست اول و حفظ حقوق جهانی استریم سود برده است. درست، مشابه آنچه نت فلیکس بعد از گسترش در سطح بین المللی انجام داده است. سال گذشته، آمازون تقریباً 5/4 میلیارد دلار برای محتوای ویدئویی هزینه کرد.

این مبلغ، همچنان نسبت به مبلغ 5/7 تا 8 میلیارد دلاری که انتظار می‌رود نتفلیکس امسال برای تولید محتوای ویدئویی هزینه کند، ناچیز است. با این حال، آمازون  به سرعت در حال کاهش این فاصله است.

البته، نیازی نیست که آمازون بر سر مالکیت با نتفلیکس رقابت کند، چون Amazon Video بیش از این که جایگزین نتفلیکس باشد، مکمل آن است.

 

وبسایت آمازون

 

4. آمازون بودجه خود در بخش تبلیغات را افزایش داده است

در سه ماه آخر سال، بیزینس تبلیغاتی آمازون، تأثیر زیادی بر میزان سود آمازون داشته است. بخش کوچکی از کسب و کار آمازون، حاشیه سود تقریباً زیادی تولید می‌کند. در نتیجه آمازون برای گسترش این حوزه، به دنبال افزایش سرمایه است.

دیو فیلدز، مدیر بخش روابط سرمایه گذاری به تحلیل گران اعلام کرده است: «ما بر اساس آنچه از مشتریان خود آموخته‌ایم، به دنبال ساخت ابزارهای تبلیغاتی جدید هستیم.»

سایت آمازون با افزایش حجم ترافیک به وب سایت و افزایش فروش دستگاه‌های خود، همچنان در حال گسترش فضای تبلیغاتی خود است، اما احتمالاً امسال در زمینه تبلیغات برون سایتی خود نیز اقدام به سرمایه گذاری کند.

بازار تبلیغات، فرصت دست‌یابی این شرکت به درآمد چند میلیاردی را فراهم کرده است و حاشیه سود آن در مقایسه با بیزینس اصلی آمازون یعنی همان خرده فروشی بیشتر است. به نظر می‌رسد که آمازون دائماً در حال سرمایه گذاری است.

تا زمانی که شرکت آمازون به سود بالایی دست یابد، سرمایه گذران از نتیجه کار خود راضی خواهند بود. نتیجه سرمایه گذاری آمازون در بخش رایانش ابری و تبلیغات، روز به روز بیشتر مشخص می‌شود.

تداوم سرمایه گذاری در بخش ویدئو، باید به افزایش مشتریان پرایم ختم شود. همچنین سرمایه گذاری در بخش الکسا و خواروبار بایستی به افزایش خرید مشتریان کمک کند.

 

مقاله پیشنهادی: رشد خیره کننده آمازون بعد از شیوع کرونا | عزت خواه دات کام

کمپانی آمازون در سال 2018

 

جایگاه آمازون دات کام در 10 سال آینده

پیش بینی وضعیت آمازون در 10 سال آینده کار دشواری است، زیرا آمازون بارها در طول تاریخ خود و با اقداماتی که انجام داده این موضوع را ثابت کرده است و هر بار با پیشرفت‌های جدید خود مشتریان را غافلگیر می‌نماید.

در طول سال‌های اخیر، آمازون کسب و کار خود را از فروش کتاب به فروش انواع محصولات تغییر داده است و از طرفی خدمات متنوعی از جمله ارسال رایگان، تحویل یک روزه، پخش زنده ویدئو در اینترنت، دستگاه‌های هوشمند خانگی و ذخیره سازی ابری را ارائه کرده است.

تا 10 سال پیش، کسی نمی‌توانست پیش‌بینی کند که روزی آمازون به عنوان بزرگ‌ترین تأمین کننده خدمات ابری شناخته شود، فروشگاه فیزیکی کتاب راه‌اندازی کند یا با افتتاح فروشگاه‌های بدون صندوقدار Amazon Go، شرایطی را فراهم کند که مشتریان بدون پرداخت پول، خرید کنند.

امروزه نیز این احتمال وجود دارد که آمازون از اکنون تا ده سال آینده نیز به چنان رشدی دست یابد که در حال حاضر هیچ کس درباره آن صحبت نکرده باشد.

اگرچه با اطمینان نمی‌توان گفت که آمازون در سال 2029 چه وضعیتی خواهد داشت اما با این حال منطقی است که سرمایه گذاران از حوزه‌های مهمی که آمازون به دنبال گسترش آنها است، اطلاع داشته باشند. در ادامه اقدامات آمازون در چند سال آینده را بررسی خواهیم کرد.

 

 سرمایه گذاری آمازون

 

1. گسترش بازارهای بین المللی توسط آمازون

کمپانی آمازون بزرگترین پلتفرم تجارت الکترونیک در ایالات متحده است. طبق اعلام شرکت e-Marketer که در زمینه تحقیقات بازاری فعالیت می‌کند، تقریباً 49 درصد از فروش اینترنتی محصولات در این کشور، در آمازون صورت می‌گیرد.

شرکت آمازون در حال کسب جایگاه والمارت است که در حال حاضر به عنوان بزرگترین خرده فروش پوشاک در آمریکا شناخته می‌شود. آمازون، همچنین به دنبال افزایش سلطه خود در بازار خواروبار است.

اگرچه این شرکت بسیار گسترده و درآمد سالانه آن تقریباً 233 میلیارد دلار است، با این حال هنوز نقاط زیادی در دنیا وجود دارد که آمازون در آنها نفوذ نکرده است. درآمد آمازون از بازارهای بین المللی حدود 28 درصد درآمد کل این شرکت را تشکیل می‌دهد و آلمان، بزرگ‌ترین بازار خارجی آمریکای شمالی به حساب می‌آید.

با این حال، آمازون احتمالاً در مسیر گسترش بازارهای بین المللی خود در طی دهه آینده، با موانعی مواجه خواهد شد. در چین که سهم آمازون از فروش اینترنتی کمتر از 1 درصد است، علی بابا بر بازار سلطه دارد.

 

 آمازون در سال 2018

 

در هند نیز آمازون سرمایه گذاری گسترده‌ای انجام داده است و با مانعی به نام سیاست‌های جدید تجارت الکترونیک و ضد انحصاری دولت مواجه است که بر اساس آن رقبای خارجی مجبورهستند به جای قیمت بر سر کیفیت خدمات رقابت کنند. در عرصه‌های دیگر، آمازون به تازگی شروع به فعالیت کرده است.

سال گذشته، آمازون شروع به گسترش بازار خود در برزیل کرده است و نخستین فروشگاه اینترنتی خود را در ترکیه افتتاح کرده است. به طور کلی، آمازون در فرآیندی که برای گسترش بازارهای بین‌المللی خود انجام داده است، متحمل ضرر و زیان نیز شده است که البته این موضوع برای آمازون عادی است.

آمازون به میلیاردها دلار برای ایجاد زیرساخت‌ها در این کشورها نیاز دارد و در این میان با قوانین و محیط‌های قانونی نیز مواجه است. شاید در دنیا تنها شرکت والمارت باشد که سال‌ها سرمایه و پول خود را از دست می‌دهد تا شرایط لازم برای کسب سود را به دست آورد.

 

چهار حوزه مهم سرمایه گذاری آمازون

 

2. رشد آمازون در حوزه تبلیغات

فرصت هیجان انگیز دیگری که برای آمازون وجود دارد، بیزینس در حال شکوفایی تبلیغات آن است. آمازون به سایر شرکت‌ها این امکان را داده است که محصولات خود را در صفحات لیستینگ آمازون تبلیغ کنند و از این راه، میلیاردها دلار درآمد کسب نماید. بیشتر افراد برای جست‌و‌جوی آنلاین یک محصول، به جای مثلاً Alphabet’s Google به سراغ آمازون می‌روند.

این موضوع، جذابیت فوق العاده‌ای برای تبلیغ کنندگان دارد، زیرا می‌دانند محصول آنها مقابل چشم افرادی که قصد خرید دارند و در حال بررسی محصولات لیست شده در آمازون هستند، قرار خواهد گرفت.

اگرچه آمازون به طور آشکار درآمد تبلیغاتی خود را افشا نمی‌کند اما در سال 2018، طبقه بندی درآمدی دیگر این شرکت که عمدتاً تبلیغ است تا 117 درصد افزایش یافت و به رقم 1/10 میلیارد دلار رسید. صنعت تبلیغات آمازون با سرعتی فراتر از تبلیغات فیسبوک و آلفابت در حال گسترش است.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته، تا سال 2020، درآمد آمازون از کسب و کار تبلیغات به 15 میلیارد دلار خواهد رسید. شرکت eMarketer، انتظار دارد که در نتیجه این اتفاق، سهم تبلیغات دیجیتالی گوگل کاهش یابد.

 

چهار حوزه مهم سرمایه گذاری آمازون در سال 2018

 

3. درآمد بالای آمازون در زمینه رایانش ابری

اگرچه کسب و کار خرده فروشی آمازون، همچنان در سراسر دنیا به رشد و گسترش خود ادامه می‌دهد، اما سرمایه‌گذاران باید به بیزینس ابری آمازون یعنی Amazon Web Services (AWS) نیز توجه داشته باشند، زیرا AWS، امکان اتصال و دست‌یابی به انواع خدمات و سیستم‌ها در ابر را می‌دهد که از آن میان، می‌توان به یادگیری ماشین، بلاک چین، ذخیره، هاستینگ سیستم پایگاه داده، سرویس تحلیل و اپلیکیشن‌های کسب و کار اشاره کرد.

در طول چند سال گذشته، درآمد آمازون از AWS، بیش از دو برابر شده و به رقم 7/25 میلیارد دلار رسیده است. بر اساس برآوردهای شرکت تحقیقاتی Gartner، آمازون در سال 2017، 52 درصد از سهام بازار عمومی خدمات رایانش ابری را در اختیار داشته است.

به علاوه، تقریباً 59 درصد از سود عملیاتی کل آمازون در سال گذشته از سرویس AWS بوده است. به اعتقاد یکی از تحلیل گران شرکت MKM Partners، ارزش خدمات وب آمازون تا سال 2024، به یک تریلیون دلار خواهد رسید. این رقم بیش‌تر از ارزش بازار کنونی آمازون(871 میلیارد دلار) است.

 

چگونه بیزینس امنی را بسازیم؟

 

ارتقاء آمازون در سطوح بین المللی

انتظار می‌رود که آمازون در طول دهه بعد، همچنان به گسترش خود در سطح بین المللی ادامه داده و در تمام حوزه‌های تجارت نفوذ کند و شرایطی را فراهم آورد تا افراد بیشتری به اقتصاد دیجیتالی روی آورند.

در آمریکا، همچنان فرصت‌های زیادی برای این کار وجود دارد، زیرا سهم فروش اینترنتی در این کشور، همچنان کمتر از 10 درصد  کل خرده فروشی است. بازارهای بین المللی، تبلیغات و AWS، از جمله حوزه‌هایی هستند که به تداوم رشد آمازون کمک خواهند کرد.

با این حال نباید فراموش کرد که جف بزوس، مدیر عامل این شرکت همیشه ایده‌هایی برای افزایش درآمد این شرکت خواهد داشت.

از جمله این که در حال حاضر، آمازون در صنایع غیر خرده فروشی مثل صنعت 135 میلیارد دلاری بازی‌های ویدئویی و 3 تریلیون دلاری مراقبت‌های بهداشتی به دنبال یافتن فرصت‌های جدیدی است و به همین خاطر شرکت آمازون در دهه آینده، تصویر بسیار متفاوتی نسبت به امروز خواهد داشت.

همین موضوع باعث شده است که آمازون به یکی از پویاترین شرکت‌های جهان تبدیل شود.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/four-amazon-investment-areas
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط