موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه حل هایی برای افزایش فروش فروشندگان آمازون

توضیحات کوتاه :
علاقه‌مندان به بیزینس های آنلاین، پلتفرم فروشندگی در آمازون را برای فروش کالا انتخاب می‌کنند. اما نکته این است که فروشندگان آمازون برای افزایش فروش باید دو فاکتور را مورد توجه قرار دهند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راه حل هایی برای افزایش فروش فروشندگان آمازون

 

خلاصه ای از مقاله:
آیا با کسب‌وکار آنلاین و پرطرفدار این روزها آشنا هستید؟ بیزینسی که نیاز به حضور شما در مکان و زمان خاصی ندارد اما اگر اصول و قوانین آن را بدانید درآمدی دلاری و بیست و چهار ساعته خواهید داشت. بله، درست حدس زدید با فروش کالای فیزیکی در وبسایت آمازون می‌توانید درآمد دائمی خودتان را تضمین کنید اما به شرطی که با اصول آن آشنایی کامل داشته باشید.


آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا آماده هستید بیزینس رویایی آمازون را شروع کنید؟
1.    از کلمات کلیدی برای بالا بردن رتبه محصول خود در آمازون استفاده کنید
2.    لیستینگ محصول آمازون را بهینه کنید تا نرخ تبدیل بالاتری داشته باشید
3.    ریویوهای مثبت برای محصول آمازون خود به دست بیاورید
4.    استراتژی‌های قیمت گذاری کالا در آمازون را به درستی انتخاب کنید
5.    برای بهینه سازی و ارتقاء نرخ تبدیل آمازون از روانشناسی استفاده کنید
6.    در آمازون بهینه‌سازی موبایلی داشته باشید
7.    بررسی میزان فروش در آمازون

آیا آماده هستید بیزینس رویایی آمازون را شروع کنید؟

امروزه تعداد بسیاری از علاقه‌مندان به بیزینس های آنلاین، پلتفرم فروشندگی در آمازون را برای فروش کالا انتخاب می‌کنند. اما نکته مهم این است که فروشندگان آمازون برای افزایش فروش باید دو فاکتور و عامل کلیدی را مورد توجه قرار دهند: یکی جذب ترافیک بیشتر به سمت سایت و دیگری تبدیل این ترافیک به فروش. تاکتیک‌های بسیاری وجود دارد که فروشندگان آمازون می‌توانند با به کار بستن آنها این دو فاکتور را تقویت کنند و حجم فروش خود را افزایش دهند. اگر شما نیز یکی از فروشندگان فعال در آمازون هستید می‌توانید این تکنیک‌ها را استفاده کنید و شاهد پیشرفت چشمگیر فروش خود در آمازون باشید. در ادامه به هفت تکنیک مهم برای افزایش فروش در آمازون اشاره می‌شود:

 

فروش در آمازون

 

1. از کلمات کلیدی برای بالا بردن رتبه محصول خود در آمازون استفاده کنید

بهترین راه و ایده برای جذب ترافیک بیشتر صفحه محصول آمازون این است که لیستینگ شما بتواند رتبه بالایی در نتایج جستجوی آمازون به دست بیاورد که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. استفاده از کلمات کلیدی نقش مهمی در رتبه‌بندی محصول ایفا می‌کند. به منظور افزایش رتبه‌بندی ارگانیک در نتایج جستجو، فروشنده باید بر کلمات کلیدی مرتبط و رایج متمرکز شود. شما می‌توانید از نرم‌افزارهای تحلیلگر استفاده کنید تا متوجه شوید کاربران در طبقه‌بندی محصولاتی که مرتبط با محصول شما هستند بیشتر چه کلماتی را سرچ کرده‌اند. سپس باید با استفاده از نتیجه اطلاعاتی که به دست آورده‌اید چندین کلمه کلیدی اصلی را در عنوان و لیستینگ محصول به کار ببرید. توجه داشته باشید لازم نیست بیش از حد از این کلمات استفاده کنید اما باید اطمینان حاصل کنید متن شما کاملاً بهینه باشد.

 

راه حل هایی برای افزایش فروش فروشندگان آمازون

 

2. لیستینگ محصول آمازون را بهینه کنید تا نرخ تبدیل بالاتری داشته باشید

با افزایش رتبه در نتایج جستجوی آمازون، ترافیک بالایی به سمت صفحه شما سوق داده می‌شود. باید اطمینان حاصل کنید ترافیک ایجاد شده منجر به فروش کالا خواهد شد. فروشنده می‌تواند با استفاده از متن‌های انگیزشی که ویژگی و مزایای محصول را به طور شفاف و واضح توضیح داده و در حد امکان به ذکر جزئیات پرداخته، نرخ تبدیل صفحه محصول خود را بهینه‌سازی کند. بسیار مهم است که فروشنده آمازون بتواند در همان چند ثانیه ابتدایی ورود بازدید کننده به صفحه، توجه او را جلب کند. در دنیای پرسرعت امروزی، میزان توجه مشتری واقعاً اندک است. بنابراین باید به گونه‌ای محصول را ارائه دهید که بلافاصله و در بدو ورود کاربر، آن‌ها را به لحاظ ذهنی و بصری درگیر کنید تا به دنبال جزئیات دقیق‌تر محصول برود. تنها در این صورت است که احتمال وقوع معامله و خرید مشتری افزایش می‌یابد.

  • عکس و تصاویر محصول در آمازون باید استاندارد باشند

عکس و تصاویر محصول اگر بیش از لیستینگ اهمیت نداشته باشند به همان اندازه در نرخ تبدیل مهم و اثرگذار هستند. در واقع می‌توان گفت بازدیدکننده حتی بدون اینکه تمام موارد لیستینگ را به دقت بخواند، به احتمال زیاد بر مبنای تصاویر لیستینگ (و البته قیمت و عنوان محصول) ذهنیت خود را برای خرید شکل می‌دهد. عکس‌هایی که برای محصول استفاده می‌کنید باید پس زمینه سفید داشته باشند و باید آنقدر بزرگ و باکیفیت باشند که امکان زوم شدن را داشته باشند.

 

راه حل هایی برای افزایش فروش فروشندگان آمازون

 

3. ریویوهای مثبت برای محصول آمازون خود به دست بیاورید

فروشندگان آمازون به دو دلیل باید ریویوهای مثبت بیشتری به دست بیاورند:

  • ریویوهای مثبت باعث بهبود رتبه فروشنده در نتایج جستجوی آمازون خواهند شد
  • کسب تعداد بیشتری از ریویوی مثبت به دلیل ایجاد ارزش اجتماعی باعث تبدیل بازدید کننده به فروش خواهد شد

لازمه به دست آوردن ریویو، تلاش فروشنده است. فروشندگان آمازون نباید صرفاً متکی به مشتری باشند تا بعد از خرید برای محصول ریویو بگذارد. گرچه برخی از فروشندگان تنها متکی به همین روش هستند اما شما باید با روش‌های گوناگونی مشتری را ترغیب به ثبت ریویو برای کالای خریداری شده کنید. راه‌های بسیاری وجود دارد که فروشنده می‌تواند با استفاده از آنها از مشتری بخواهد برای محصول خریداری شده ریویو بگذارد. ارسال ایمیل یک راه اثرگذار است و بهتر است که ایمیل‌ها به صورت شخصی سازی شده برای مشتری ارسال شود. در پروسه درخواست ثبت ریویو از مشتری، باید عملکردی خلاقانه داشته باشید.

مقاله پیشنهادی: چگونه با فروش در آمازون از ایران میلیونر شویم؟

 

راه حل هایی برای افزایش فروش فروشندگان آمازون

 

4. استراتژی‌های قیمت گذاری کالا در آمازون را به درستی انتخاب کنید

بخش مهمی از پروسه بازاریابی محصول در آمازون که عمدتاً نادیده گرفته می‌شود مربوط به قیمت‌گذاری کالا می‌شود. قیمت گذاری درست و مناسب برای کالا یکی از نکات مهم برای فروش بالا است. در صورتی که فروشنده قیمت بالایی را برای محصول خود در نظر بگیرد، نسبت به رقبا شانس فروش محصول را از دست می‌دهد. در صورتی که قیمت محصول در حد پائینی باشد نه تنها فروشنده درآمد را قربانی خواهد کرد و حاشیه سودش را از دست خواهد داد بلکه به واسطه ارزان ظاهر شدن کالا به نرخ تبدیل خود نیز آسیب خواهد زد.

یکی از راه‌هایی که فروشنده می‌تواند اطمینان حاصل کند پروسه قیمت‌گذاری را به درستی انجام داده است و همان ماکزیمم قیمتی را مشخص کرده که مشتری هدف حاضر به پرداخت آن خواهد بود، استفاده از استراتژی‌های قیمت‌گذاری بر مبنای ارزش کالا است. این راهی مؤثر است و مشتری تصور می‌کند کالای شما ارزش صرف این مقدار هزینه را خواهد داشت. بنابراین اکثر افراد حاضر به پرداخت این مبلغ خواهند شد. به این نکته توجه داشته باشید که قیمت‌گذاری بر مبنای ارزش، بر حسب ارزشی است که مشتری با خرید کالا به دست می‌آورد. به عبارت دیگر آیا مشتری می‌تواند با صرف همین مبلغ، کالای مشابهی را از جای دیگری خریداری کند؟ آیا محصول شما ارزش دیگری را نیز به مشتری ارائه می‌دهد؟ چرا این کالا برای مشتری می‌ارزد؟

 

راه حل هایی برای افزایش فروش فروشندگان آمازون

 

5. برای بهینه سازی و ارتقاء نرخ تبدیل آمازون از روانشناسی استفاده کنید

بازاریاب‌های حرفه‌ای برای فروش بهتر کالا از تکنیک‌های روانشناسی استفاده می‌کنند. در خصوص لیستینگ آمازون نیز قضیه متفاوت نیست و فروشندگان باید از همین تکنیک برای افزایش فروش خود در آمازون استفاده کنند. به طور مثال، فروشنده می‌تواند از مفهوم «تائید اجتماعی» برای ترغیب مشتری به خرید کالا استفاده کند. استفاده از این مفهوم مرتبط با اصول پایه روانشناسی انسانی است و بر این مبنا است که افراد به دنبال راهنما و الگویی از سایر افراد جامعه هستند. به عبارت دیگر، در صورتی که نشانه و شواهدی از خرید سایر افراد یا پیشنهادات آن‌ها برای خرید باشد، احتمال ترغیب مشتری برای خرید کالا بیشتر خواهد بود. در حوزه بازاریابی، مشهورترین نمونه قابل ذکر، مک دونالد است که در بیلبوردهای تبلیغاتی خود از این عبارت استفاده کرده «روزانه، عرضه محصول به بیش از 64 میلیون مشتری» شما نیز می‌توانید در لیستینگ آمازون خود از همین تکنیک استفاده و تعداد فروش یا ریویوهای محصول خود را در لیستینگ محصول قید کنید. به‌طور مثال، می‌توانید بنویسید: «به پنج میلیون نفری بپیوندید که از این محصول استفاده می‌کنند» یا مثلاً می‌توانید بنویسید: «بیش از 3000 ریویوی مثبت»
فروشندگان آمازون می‌توانند از این نکات و استراتژی‌ها برای افزایش فروش خود در آمازون استفاده کنند و در سال 2019 شاهد رشد سریع و روزافزون درآمد آمازون خود باشند. گرچه کسب درآمد از آمازون امکان پذیر است اما رعایت این اصول و تکنیک‌ها به رشد بیزینس فروشنده کمک خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون با انتخاب پرفروش ترین محصولات

 

 

راه حل هایی برای افزایش فروش فروشندگان آمازون

6. در آمازون بهینه‌سازی موبایلی داشته باشید

اکثر افراد بر این تصور هستند که بهینه‌سازی فقط مربوط به نسخه دسکتاپ می‌شود. این دسته از فروشندگان آمازون به این نکته توجه ندارند که 63 درصد از کابران، استفاده‌کنندگان نسخه موبایلی هستند. همین امر به بهینه‌سازی موبایلی اهمیت بیشتری می‌بخشد. درست، همانند پروسه‌ای که در بهینه‌سازی تصاویر، عناوین و توضیحات محصول در نمایش صفحه دسکتاپ صورت می‌گیرد برای نسخه موبایل نیز باید بهینه‌سازی انجام شود و کاربر بتواند شاهد یک نمایش بدون عیب و نقص از صفحه فروشنده آمازون باشد. توجه به این نکته ضروری است که کلیه ویژگی‌های صفحه محصول آمازون در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها شکل متفاوتی دارند. تمایز نمایش صفحه موبایل در قیاس با صفحه دسکتاپ موارد زیر را شامل می‌شود:

  • اندازه تصاویر
  • جستجوی محصول آمازون
  • صفحه جزئیات محصول آمازون

 

فروش در آمازون

 

7. بررسی میزان فروش در آمازون

زمانی که صحبت از فروش کالا در آمازون می‌شود، فروشندگانی که قصد دارند در این بازار بزرگ سهمی داشته باشند و موفقیت را تجربه کنند نمی‌توانند همه چیز را واگذار به شانس کنند. به ویژه زمانی که بحث موارد اثر‌گذار بر حاشیه سود فروشنده در میان باشد. بنابراین به فروشندگان پیشنهاد می‌شود میزان فروش کالای خود را تست و بررسی کنند. به طور مثال، فروشنده می‌تواند یک کالای خاص را در نظر بگیرد. سپس دو یا چند نسخه از آن را ایجاد کند و پروسه فروش آنها را زیر نظر داشته باشد و ببیند کدام گزینه فروش بالاتری در آمازون خواهد داشت و در آینده همان را ادامه دهد. آمازون یک صحنه رقابت فوق‌العاده بزرگ است و شما نمی‌توانید تصاویر، دیسکریپشن عناوین و قیمت گذاری را به صورت تستی اجرا کنید. به خاطر داشته باشید حتی پس از آنکه با بررسی به یک نتیجه دلخواه رسیدید نمی‌توانید این نتیجه را به عنوان یک راهکار همیشگی و دائمی انتخاب کنید. دائماً باید روش انتخابی خود را زیر‌نظر قرار دهید و حرکتی کاملاً اثر بخش را در پیش بگیرید. هدف نهایی شما باید بهبود معیارهایی از قبیل نرخ تبدیل در آمازون و افزایش میزان کلیک در صفحه محصول‌تان در آمازون باشد.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می‌شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه‌تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/boost-sales-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط