موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

جف بزوس و رویای فرود بر کره ماه - آینده شرکت آمازون

توضیحات کوتاه :
جف بزوس از دوران کودکی رویای سفر به ماه را در سر داشت. او اکنون به مرحله ای رسیده است که می تواند هم رویای خود را محقق نماید و هم زمینه ای فراهم کند که انسان های دیگر هم این تجربه را داشته باشند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
جف بزوس و رویای فرود بر کره ماه - آینده شرکت آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

رویای جف بزوس فراهم کردن شرایطی برای زندگی انسان در کره ماه است. او به تازگی به بیان اطلاعاتی درباره فرودگر Blue Moon پرداخت که قرار است ابتدا برای ارسال تجهیزات و سپس فرستادن انسان به سطح کره ماه استفاده شود. در این مقاله نگاهی به این موضوع خواهیم داشت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

جزئیات فرودگر Blue moon از زبان جف بزوس

جف بزوس، مدیرعامل آمازون، رویای سفر به کره ماه را در سر می پروراند، رویایی که از کودکی همراه او بوده است. آیا سفر به کره ماه جزء رویاهای شما هم بوده است؟ وقتی رابرت هاین لاین، شاهکار خود یعنی «مردی که ماه را فروخت» را می‌نوشت و در آن به بیان موضوع عصر فضا پرداخت، هرگز تصور نمی‌کرد که در واقع در این کتاب، به پیش‌گویی رویدادهای آینده می‌پردازد.

این داستان، ماجرای شخصی به نام دِلوس دی. هریمن را بازگو می‌کند. او به شدت مصمم است تا اولین نفری باشد که پا به روی کره ماه می‌گذارد. هریمن برای تحقق رویای خود تا مرز دیوانگی هم می‌رود. امروز مشابه این ماجرا را به شکلی دیگر شاهد هستیم.

 

جف بزوس

 

در حال حاضر میلیاردرهای زیادی هستند که برنامه‌های فضایی خودشان را در سر می‌پرورانند: ایلان ماسک، پاول آلن، ریچارد برانسون، رابرت بیگلو و اما سرآمد همه آنها جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون است. وی که زمانی عنوان ثروتمندترین شخص جهان را داشت، در واقع همان هَریمن داستان هاین لاین است.

او طی 19 سال گذشته، در شرکت فضایی خود به نام Blue Origin سرمایه گذاری کرده است، زیرا رویای او فراهم کردن شرایطی برای زندگی انسان در کره ماه است. از قضا، او یکی از طرفداران سرسخت آثار هاین لاین نیز هست.

جف بزوس به تازگی به بیان اطلاعاتی درباره فرودگر Blue Moon پرداخت که قرار است ابتدا برای ارسال تجهیزات و سپس فرستادن انسان به سطح کره ماه استفاده شود. در این مقاله نگاهی به این موضوع خواهیم داشت.

 

راهنمای کسب درآمد از امازون

 

هدف جف بزوس از ارسال فضاپیمای Blue Moon

به تازگی جف بزوس، در نشست کوچکی در واشنگتن دی‌سی، نمونه‌ای از فرودگر Blue Origin را به حضار نشان داد. بر اساس گفته‌های وی، قرار است این فرودگر که نام آن Blue Moon است، در منطقه شاکلتون کری‌تر در قطب جنوب ماه فرود بیاید.

پیش از آن، شرکت Blue Origin، در یک پست توئیتری به توصیف کشتی Endurance پرداخت که اوایل  قرن بیستم، ارنست شکلتون، مکتشف بریتانیایی برای انجام سفری پرخطر سوار بر آن به سمت قطب جنوب حرکت کرد. مأموریت شرکت Blue Origin برای ارسال فضاپیما به ماه اولین بار در سال 2017 اعلام شد.

در این زمان، نشریه واشنگتن پست، به گزارشی 7 صفحه‌ای دست یافت که در آن جزئیات مربوط به برنامه شرکت برای ارسال فرودگر Blue Moon به همراه چند هزار تُن تجهیزات به ماه و فرود آن در قطب جنوب ماه آورده شده بود. این فضاپیما، زیرساخت‌های لازم جهت انجام مأموریت‌های بعدی را به ماه می‌بَرَد.

شرکت Blue Origin قصد دارد پس از انجام چندین سفر رباتیک به ماه، شرایط را برای اولین فرود انسان فراهم کند. برت الکساندر، معاون فروش و استراتژی دولتی در شرکت Blue Origin سال 2017 به کنگره اعلام کرد: «ما آمادگی داریم برای بازگشت به سطح ماه، با ناسا وارد شراکت شویم.»

وی همچنین به صورت کلی درباره Blue Origin به صحبت پرداخت و ادعا کرد که این شرکت برای حمل کلاهک‌های ناسا انتخاب شده است. در فضاپیمای Blue Moon از فناوری فرود عمودی موشک New Shepard استفاده شده است.

 

رویای فرود بر کره ماه

 

توضیحات جف بزوس درباره فرودگر Blue Moon

بر اساس گفته‌های جف بزوس، فضاپیمای Blue Moon می‌تواند همزمان با حمل وزن 5/6 تنی کلاهک، به نرمی بر سطح کره ماه فرود آید. او مدعی است که این فضاپیما می‌تواند در عرشه بالایی خود انواع کلاهک را حمل کند و همزمان چهار ماه نورد را بر سطح آن فرود بیاورد.

به علاوه، بزوس از موتور BE-7 رونمایی کرد که می‌تواند فرود فضاپیما را کنترل کند. وزن تقریبی این فضاپیما با احتساب سوخت 33000 پوند معادل 14968 کیلوگرم است، اما زمانی که بر سطح ماه فرود می‌آید، تنها 7000 پوند یا 3175 کیلوگرم وزن دارد.

به همین دلیل، مدیرعامل آمازون گفته است شرکت Blue Origin باید در فکر ساختن موتور فرود مخصوصی باشد که بتوانند همزمان با کاهش جرم فضاپیما، نیروی خود را کاهش دهد.

به گفته او، امسال تابستان، این موتور برای اولین بار در حالت روشن مورد آزمایش قرار خواهد گرفت، با این حال وی زمان احتمالی پرواز فضاپیما را اعلام نکرده است.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت جف بزوس با آمازون

آینده آمازون

 

دلیل جف بزوس برای انتخاب مقصد Blue Moon

شکلتون کری‌تر، در قطب جنوب ماه به عنوان مقصد استراتژیک Blue Moon انتخاب شده است. جف بزوس دلیل این مساله را وجود منابع مهم در آنجا می‌داند. این منطقه تقریباً همیشه نور خورشید را دریافت می‌کند که برای تهیه انرژی خورشیدی قابل استفاده است.

اما مهم‌تر از آن در قطب جنوب ماه، ذخایر زیادی از یخ آب وجود دارد که به طور بالقوه برای حفظ حیات قابل استفاده است یا با تجزیه به عنصرهای سازنده یعنی هیدروژن و اکسیژن به عنوان سوخت موشک مجدداً مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هدف مالک آمازون از فرستادن انسان به کره ماه چیست؟

از نظر بزوس، سفر به ماه، اولین قدم برای دست‌یابی به هدف بزرگتر، یعنی ایجاد تمدنی فرا زمینی است که در دراز مدت به جلوگیری از کاهش منابع زمین کمک خواهد و در کوتاه مدت، فرصت کسب‌و‌کار بسیار بزرگی را ایجاد خواهد کرد.

بزوس قبلاً درباره امکان تأسیس کارخانه در فضا صحبت کرده بود که می‌توانند از خاصیت محیط میکروگرانشی ماه برای ایجاد سازه‌های بزرگی استفاده کنند که در زمین امکان عملی کردن آن وجود ندارد.

در صورتی که ادعاهای مطرح شده مبنی بر امکان استفاده از آب موجود در فضا به عنوان سوخت درست باشد، بزوس می‌تواند کنترل اولین ایستگاه سوخت در مسافرت‌های بین سیاره‌ای را به عهده بگیرد.

 

مالک آمازون و سفر به فضا

 

زمان تحقق طرح‌های جف بزوس

در حالی که برنامه‌های Blue Origin همگی بر روی کاغذ خوب به نظر می‌رسند، اما برای تحقق آنها شرایط زیادی لازم است. از جمله این که باید ثابت کنند می‌توانند انسان را سالم به فضا ببرند و بازگردانند.

چندی پیش، شرکت Blue Origin، توانست یازدهمین پرواز آزمایشی موشک نیوشپارد و کپسول خدمه خود را با موفقیت به انجام برساند. به این ترتیب، احتمالاً تا چند ماه آینده، شرایط برای پرواز گردشگران در نقاط پایین‌تر از مدار زمین فراهم خواهد شد.

جف بزوس و اعزام انسان به مدار زمین

گام بعدی، فرستادن انسان به مدار زمین است که قاعدتاً فشار قابل توجهی بر یک موشک وارد می‌کند. به همین خاطر، به موشکی با توان بیشتر نیاز است. حداکثر سرعت موشک New Shepard ، 2200 مایل بر ساعت است، با این حال برای این که Blue Origin بتواند کلاهک در مدار قرار دهد، به موشکی نیاز دارد که بتواند توان خود را تا سرعت 17500 مایل بر ساعت افزایش دهد.

شرکت Blue Origin برای مقابله با این چالش، در حال ساخت یک موشک دو مرحله‌ای به نام New Glenn است که توان آن توسط هفت موتور BE-4 تأمین می‌شود. اگر ساخت این موشک با موفقیت به پایان برسد، از نظر عملیاتی بزرگترین موشک به حساب خواهد آمد و توان تولید 85/3 میلیون پوند نیروی رانش را دارد.

در این صورت، توان 100 هزار پوندی موشک New Shepard در برابر آن ناچیز خواهد بود. مدل سه مرحله‌ای موشک New Glenn علاوه بر انتقال انسان و ماهواره به مدار، می‌تواند کلاهک نیز به فضا منتقل کند.

تاکنون شرکت Blue Origin با موتور BE-4 هیچ آزمایشی انجام نداده است اما به تازگی جف بزوس اعلام کرده است که موشک New Glenn اولین بار در سال 2021 به فضا پرتاب خواهد شد.

 

رویای سفر به فضا

 

آیا رویای مدیرعامل آمازون محقق خواهد شد؟

حتی اگر شرکت Blue Origin تمام اقدامات فنی را نیز به موقع انجام دهد، هنوز تردیدهایی در مورد قطب جنوب ماه وجود دارد که باید قبل از استقرار پایگاه قمری، برطرف شود. شاید بزرگترین سؤالی که در این زمینه وجود دارد، ماهیت یخ آب در قطب‌ها باشد.

با وجود این که ناسا، حدود ده سال پیش، آثاری از یخ را در این مکان پیدا کرد، اما هنوز معلوم نیست شکل آن به چه صورت است. یخ مذکور احتمالاً یا به صورت ورقه‌ای یا دانه‌های کوچک مخلوط با خاک است.

اطمینان از این موضوع، نیاز به انجام مأموریت‌های اکتشافی به کمک ربات بر سطح ماه و در نهایت استفاده از فناوری‌های جدید جهت استخراج آب یخ از سنگپوش های ماه دارد.

منظور از سنگ پوش یا رِگولیت، مواد ناهمگونی متشکل از گرد و غبار، خاک، سنگریزه و دیگر مواد مربوطه است که در کره زمین، ماه، مریخ و برخی از سیاره‌های دیگر وجود دارند.

 

blue-moon-amazon

 

جف بزوس و مسائل حقوقی سفر به فضا

همانطور که الکساندر در سال 2017 نیز اشاره کرده است، در موضوع اعزام انسان به کره ماه، برخی مسائل حقوقی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. مثلاً در پیمان فضای بیرونی جو زمین، مصوب سازمان ملل متحد صراحتاً آمده است که: «ادعای حاکمیت، استفاده، اشغال یا هر اقدام دیگری، حق مالکیت ملی ماه را برای هیچ کشوری به وجود نخواهد آورد.»

همین موضوع باعث ایجاد محدودیت‌های قانونی برای شرکت‌ها خواهد شد. حال این سؤال مطرح می‌شود که آیا ورود به ماه جهت بهره‌برداری یا ساخت یک پایگاه قمری خصوصی، بر خلاف پیمان فضای بیرونی جو زمین است؟

در حال حاضر به نظر می‌رسد که جف بزوس برای محقق کردن رویاهای خود با موانعی رو به رو است که برخی از آنها از جانب دولت آمریکا است. اکتبر گذشته، ناسا جهت همکاری با شرکت Blue Origin و پیشبرد سیستم‌های متوسط تا بزرگ تجاری فرود بر سطح ماه، موافقتنامه‌ای را به امضا رسانده است.

بر اساس گزارش مجله IEEE Spectrum ( آی تریپل ئی اسپکتروم )، در بخشی از این موافقتنامه، شرکت Blue Origin تعهد کرده است که «در قبال بهره‌گیری از قابلیت‌ها، دانش و مهارت متخصصین ناسا، به این شرکت 50 هزار دلار بپردازد.»

 

پروژه ماه آبی جف بیزوس

 

ایده مالک آمازون برای اعزام انسان به کره ماه

در این مقاله، با ایده جف بزوس برای اعزام انسان به کره ماه آشنا شدید. قرن‌ها است انسان رویای زندگی بر سطح کره ماه را دارد، اما تبدیل این آرزو به واقعیت، قطعاً کار بسیار دشواری است.

وقتی ستاره شناسان برای اولین بار می‌خواستند در سال 1969 پا به سطح کره ماه بگذارند، به مشارکت بی‌سابقه منابع در سطح ملی نیاز داشتند. از طرفی، از زمانی که در سال 1972، آخرین ستاره شناس از کره ماه بازگشته است، هیچ کشور یا شرکتی نتوانسته است این شاهکار را تکرار کند.

با این حال، این بدان معنی نیست که دیگر هیچ وقت این عمل دوباره قابل انجام نیست.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز نتایج دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-moon-landing-dream
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط