استاندارد های آمازون برای بسته بندی محصولات مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون و بلو اوریجین

توضیحات کوتاه :
جف بیزوس با بررسی دقیق اطلاعات به دست آمده از سرشماری‌ها، به دنبال یافتن محلی دورافتاده برای شرکت بلو اوریجین بود تا از آنجا سفرهای فضایی را انجام دهد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
آمازون و بلو اوریجین

 

خلاصه ای از مقاله

 جف بیزوس معتقد است که گردشگری، یک منبع درآمد به حساب می‌آید: "اما ما هدف بزرگتری را دنبال می‌کنیم. ما به دنبال این هستیم که سفر به فضا را به کاری روتین و عادی تبدیل کنیم. هر چه افراد بیشتری را به مدار زمین بفرستیم، این کار به صورت امری عادی و کم خطر درخواهد آمد. "سفرهای هوایی نیز با تبعیت از همین روش، به امری عادی تبدیل شدند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

جف بیزوس و تأسیس شرکت بلو اوریجین

جف بیزوس با بررسی دقیق اطلاعات به‌دست آمده از سرشماری‌ها، به‌دنبال یافتن محلی دورافتاده برای شرکت بلو اوریجین بود تا از آنجا سفرهای فضایی را انجام دهد. وی سرانجام در قسمت شمالی شهر کوچکی به نام ون‌هورن در ایالت تگزاس، قطعه زمینی به مساحت 300000 هکتار را یافت. این شهر در مرز سلسله کوه‌های سیرادیابلو بود و آخرین مبارزه میان نظامیان سواره و آپاچی‌ها در آنجا روی داده بود. در آنجا، خانواده بزوس در یک دامداری قدیمی  کوچک ساکن شدند.

 

می توانید با فروش در آمازون میلیاردر شوید


وقتی من هفدهم جولای یک روز قبل از آزمایش پرواز New Shepard وارد بلو اوریجین شدم، جف بیزوس سخنرانی هیجان‌انگیزی را در آن مکان برگزار کرد که بعدها ویدئویی کوتاه از آن در توئیتر شرکت قرار گرفت. به این ترتیب کار در آن منطقه مهندسی و اتاق کنترل مأموریت آغاز شد. جف بیزوس و همراهان پس از خارج شدن از در وارد ساختمان دیگری شدند که سازه‌ای بلند شبیه اصطبل بود. در حال حاضر روی این ساختمان عنوان Code Amber درج شده است، اقدامات امنیتی شدید اعمال می‌شود و قبل از ورود به ساختمان باید تلفن‌های همراه خود را تحویل دهید. در موشک New Shepard نیز همانند موشک‌های دیگر، بیشتر حجم به موتور جت اختصاص دارد، اما طراحی کلاهک آن به صورتی است که می‌توان کپسول بزرگی را در آن جاسازی کرد. برای این که 6 مسافر فضایی به راحتی در صندلی‌های موشک، که قابلیت تاشدن دارند، بنشینند و بتوانند در حالت بی‌وزنی حرکت کنند، قطر کپسول باید 8/3 متر باشد که از قطر بوستر بیشتر است. طراحان از این عدم‌انطباق به‌نفع خود استفاده کرده‌اند. آن‌ها در بالای موشک، حلقه پهنی قرار داده‌اند که پنل‌های آن، به حفظ حالت عمودی موشک در زمان فرود کمک می‌کند.
وقتی یکی از همراهان برای لمس موشک دست خود را جلو برد، جف بیزوس سریع و آرام دست او را عقب کشید. او و بزوس از نرده‌بان بالا رفتند اما مراقبت بودند که حین عبور با لوله غول‌پیکری که علامت شرکت Blue Origin، (تصویر یک پر بزرگ) روی آن بود برخورد نکنند. آنها از پنجره یکی از کپسول‌ها توانستند مانکن Mannequin Skywalker را ببینند که تاکنون دو بار به فضا فرستاده شده بود. اگر همه چیز خوب پیش می‌رفت، حدود ساعت 3 صبح، کارگران موشک را سوار یک کشنده کرده، بعد روی کامیون منتقل می‌کردند و مانکن و موشک را به محل پرتاب که در دو مایلی آنجا بود می‌بردند. در پرواز روز بعد، قرار بود کپسول خدمه آزمایش شود. هنوز معلوم نبود آیا این کپسول توان خروج در ارتفاع بالا را دارد یا خیر. همچنین مشخص نبود اگر هنگام خروج موشک از جو، اشتباهی رخ دهد، آیا کپسول می‌تواند خود را از بوستری که به زودی منفجر خواهد شد، دور نگه دارد یا خیر. حفظ جان مسافران فضایی حتی با وجود خطرهای موجود، اهمیت زیادی دارد.

بلو اوریجین و اعزام انسان به فضا

به گفته جف بیزوس، شرکت بلو اوریجین، در نیمه اول سال 2019، انسان را به فضا خواهد برد. احتمالاً تا پایان همان سال، این شرکت، گردشگران را به بخش پایینی مدار زمین خواهد برد. از آنجا که کل فرآیند پرواز به صورت خودکار بوده و در آن راحتی مسافران در نظر گرفته شده است، جف بیزوس پیش‌بینی می‌کند که کار آموزش مسافران بیشتر از یک روز طول نخواهد کشید. همچنین احتمالاً طبق خواسته اداره هوانوردی فدرال، مسافران باید فرم معافیتی شبیه آنچه هنگام غواصی در دریا پر می‌کنند، تحویل شرکت بلو اوریجین بدهند. شش صندلی مشکی این موشک که شبیه صندلی‌های آرایشگاه‌ها است، به صورت دایره‌ای چیده شده‌اند. مسافران هر کدام از پنجره‌ای جداگانه می‌توانند بیرون را نگاه کنند. صفحه نمایش کامپیوتر، ارتفاع پرواز، بوستر و کپسول جداکننده و اتفاقات دیگر را برای مسافران نشان خواهد داد. وقتی کپسول وارد فضا شد، مسافران می‌توانند کمربندهای خود را باز کنند و داخل موشک به حالت معلق درآیند. بعد از آن، صدایی ضبط شده، نحوه برگشتن به صندلی را به آنها آموزش می‌دهد. از آنجا که کلیه عملیات موشک به صورت خودکار است، هیچ خدمه پروازی در موشک حاضر نخواهند بود. حتی در حالی که نیروی گرانش صفر است، دسترسی به صندلی راحت‌تر خواهد بود. در اولین پرواز این موشک، احتمالاً یک کارشناس نیز به عنوان راهنما حضور خواهد داشت. کل مسافرت حدود 11 دقیقه طول خواهد کشید که بیشتر شبیه رفتن به شهربازی گران قیمت دیزنی است.

 

مقاله پیشنهادی: رویاهای جف بزوس برای سفر به فضا

آمازون و بلو اوریجین

 

بیزوس به دنبال افزایش تعداد موشک ها است

شاید از نظر عده‌ای این کار شرکت بلو اوریجین و هزینه‌هایی که صرف کرده است، چندان عاقلانه به نظر نرسد. جف بیزوس در مقابل معتقد است که گردشگری، یک منبع درآمد به حساب می‌آید: "اما ما هدف بزرگتری را دنبال می‌کنیم. ما به دنبال این هستیم که سفر به فضا را به کاری روتین و عادی تبدیل کنیم. هر چه افراد بیشتری را به مدار زمین بفرستیم، این کار به صورت امری عادی و کم خطر درخواهد آمد. "سفرهای هوایی نیز با تبعیت از همین روش، به امری عادی تبدیل شدند. آن‌ها با مشاهده اشتیاق مسافران اولیه برای رفتن به آسمان، مقدمات این کار را فراهم کردند. ضمناً شرکت بلو اوریجین با افزایش این سفرها، متوجه نقایص موشک‌های خود شده و آنها را برطرف خواهد کرد. جف بیزوس در این رابطه می‌گوید: "ما به دنبال افزایش تعداد پرواز موشک‌های خود هستیم. همچنین می‌خواهیم سالانه 24 ماهواره تجاری به فضا پرتاب کنیم". بیزوس شخصاً تاکنون برای انجام این نوع پروازها، اقدام نکرده است. او در این‌باره می‌گوید: "من هم حتماً خواهم رفت، اما فعلاً زمان آن معلوم نیست".

پرتاب موشک

طبق تعریف یکی از شاهدان، "ما پس از مشاهده New Shepard در آشیانه، به سمت محل پرتاب موشک که در فاصله دو مایلی ما قرار داشت رفتیم. در آنجا چند تانک سوخت، یک برج کم‌ارتفاع و چند دوربین دور تا دور سکوی بتونی قرار داشتند. ما پس از ترک پایگاه بلو اوریجین به نوک قله کوه رفتیم که 6000 پا از زمین فاصله داشت. در آنجا ساعتی که جف بزوس ادعا می‌کند 10000 سال عمر خواهد کرد وجود داشت. این ساعت غول‌پیکر در یک شافت (استوانه) عمیق قرار دارد و دور تا دور آن را یک پلکان مارپیچ شیب دار احاطه کرده است. پایین رفتن در آن سازه حفره‌ای شکل ساکت و مشاهده چرخ دنده‌های فلزی زیبای آن که فضای شبیه صومعه‌ها را برای من تداعی می‌کرد، تجربه بسیار مقدسی بود. این ساعت به ازای هر سال، هر دهه، هر سده و هر هزاره، یک صدای تیک از خود خارج می‌کند.

بلو اوریجین پیغامی برای مردم است

بزوس به خاطر افکار بلندپروازانه خود مشهور است، (به همین خاطر است که تا سال‌ها، به دنبال سودآوری از آمازون نبود) بنابراین جای شگفتی نیست که تصمیم بگیرد در پروژه ساخت ساعت سرمایه‌گذاری کند. این ساعت در چند سال آینده به نمایش عمومی درخواهد آمد. به گفته جف بیزوس" این ساعت در واقع یک نماد است تا مردم را به اندیشه و فکر بلندمدت ترغیب کند. اگر مردم به پیامی که این ساعت می‌خواهد انتقال دهد توجه کنند، می‌توانند کارهایی بزرگتر از بلو اوریجین انجام دهند". با خروج از راهرو زیر زمینی و تا  رسیدن به قله کوه توانستیم نمایی شگفت‌انگیز از این ناحیه را ببینیم و از دور تجهیزات و وسایل پرتاب موشک قابل تشخیص بودند.

 

مقاله پیشنهادی: سفر به فضا با آمازون

آمازون و بلو اوریجین

 

فعالیت‌های خیرخواهانه جف بیزوس

جف بیزوس دامنه فعالیت خود را هم در بعد فضایی و هم زمانی گسترش داده است. اما در این میان از انجام فعالیت‌های بشردوستانه نیز غافل نشده است. او بخش عمده‌ای از فعالیت‌های خود را معطوف به بنیاد بیل‌ اند ملیندا گیتس کرده است. جف بیزوس همچنین با رسانه‌ها درباره برنامه Giving Pledge صحبت کرده است که صاحبان امضای آن متعهد به پرداخت نیمی از ثروت خود به امور خیرخواهانه هستند. جف بیزوس نیز قصد ثبت‌نام در این طرح را دارد. او چند هفته پیش، بزرگ‌ترین بخشش را در بخش جهانی سلامت کرده است. او اعلام کرد که صندوق Bezos Day One Fund، قصد دارد 2 میلیارد دلار صرف کمک به افراد بی‌خانمان و ایجاد شبکه‌ای از پیش دبستانی‌ها را دارد که  به روش Montessori به کودکان آموزش می‌دهند.

رویکردهای جف بیزوس

جف بیزوس سعی دارد با طرح‌های تجاری خود، خدمتاتی را به جامعه بشری ارائه کند. او در این‌باره می‌گوید:" من منابع مالی زیادی در اختیار دارم اما آن را تنها در صورتی استفاده خواهم کرد که مطمئن شوم در راستای کمک به جامعه بشری و ارتقا تمدن آن‌ها باشد. من معتقد بودم که The Washington Post، آمازون و بلو اوریجین برای این اهداف مناسبند و بنابراین آنها را راه‌اندازی کردیم. در دراز مدت متوجه تأثیر و اهمیت فعالیت‌های بلو ارجین خواهید شد". بزوس معتقد است که وقتی افق و چشم‌اندازهای طولانی پیش‌رو داریم، افراد به راحتی دچار سوءتفاهم خواهند شد. امروزه مردم متوجه سختی‌های کار جف بیزوس در بلو اوریجین هستند. سختی آب و هوا و تغییرات آن، کاهش منابع و کاهش اکسیژن ممکن است هر کسی را از انجام کار مصرف کند، اما او قاطعانه به کار خود ادامه داد.

علاقه جف بیزوس به فضا از کجا شروع شد

جف بیزوس از همان روزهای دبیرستان، به فضا و اتفاقات آن علاقه‌مند شد. او معتقد بود که رفتن انسان به فضا، تنها راه نجات بشر است. زیرا منابع انرژی موجود در حال تمام شدن است و بشر به زودی با فاجعه بزرگی روبه‌رو خواهد شد. جف بزوس معتقد است که با ایجاد زیرساخت‌ها و فرستادن انسان به فضا می‌تواند به حل این مشکل کمک کند. او استفاده بهتر از انرژی خورشیدی را یکی از دلایل فرستادن انسان به فضا می‌داند، چون تصور می‌کند فوتون‌های اضافه خورشید می‌تواند، حیات میلیون‌ها انسان را تضمین کند. جف بیزوس می‌گوید اگر یک تریلیون انسان در منظومه شمسی زندگی کنند، آیا زندگی نسل‌های بعدیتان هیجان‌انگیزتر نخواهد بود؟
جف بیزوس در کیپ کارناوال که 1400 مایل با مزرعه تگزاس او فاصله دارد، مجتمعی به ارزش 250 میلیون دلار ساخته است. در این جا هیچ چیز از پیش‌ساخته‌ای وجود ندارد. اینجا یک ساختمان دولتی است که عبارت Blue Origin با حروف بزرگ و برجسته روی آن نوشته شده است، به نحوی که نوشته آن حتی از مرکز فضایی کندی که در آن نزدیکی قرار دارد نیز قابل رویت است. در سمت راست این ساختمان، موشکی قرار دارد که تا کنون پنج بار به فضا رفته و بازگشته است. در سمت دیگر، یک کپسول قرار دارد که تصویر شش لاک‌پشت میان پنجره‌ها کشیده شده است. اینجا همان جایی است که بلو اوریجین، در حال ساخت New Glann است. اگر New Shepard، موشکی است که بیزوس با آن قصد دارد انسان را به فضا ببرد، بیشتر زحمت آن به عهده New Glann، است. تا این لحظه، بلو اوریجین با چهار شرکت از جمله Eutelsat قرارداد امضا کرده است. این شرکت فرانسوی در زمینه ارتباطات فعالیت می‌کند و از New Glenn درخواست ارسال ماهواره کرده است. این شرکت همچنین به دنبال فروش موتور راه‌انداز New Glenn به ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی (ULA) است. این ائتلاف در زمینه ارائه خدمات پرتاب و راه‌اندازی فضاپیما به دولت آمریکا فعالیت می‌کند. New Glenn، توان رقابت با موشک‌های بزرگتر Space X را نیز خواهد داشت.

 

کسب درآمد بدون وقفه

 

سود دهی شرکت بلو اوریجین

جف بزوس امیدوار است قراردادهای مربوط به پرتاب موشک و موافقت‌نامه‌هایی که با دولت در این زمینه امضا شده است و نیز هزینه‌هایی که از گردشگران دریافت می‌شود بتواند سوددهی شرکت بلو اوریجین را افزایش دهد. با این حال، زمان رسیدن به آن تا اندازه‌ای بستگی به زمان پایان پروژه ساخت ساعت دارد. جف بیزوس در این‌باره می‌گوید "در حال حاضر الگوی من برای بیزینس بلو اوریجین، فروش سهام آمازون است. من می‌خواهم تا چند دهه با خیال راحت فعالیتم را ادامه دهم". در این میان، شرکت سخت مشغول طراحی یک فرودگر یا لندر است که قابلیت نشستن روی ماه را دارد. نام این فرودگر Blue Moon بوده و احتمالاً تا سال 2023 بتواند 10000 پوند بار را که معادل گنجایش 150 کامیون فورد است به ماه منتقل کند. جف بیزوس در این‌باره می‌گوید: "ماه مکان مناسبی برای انتقال منابع و ساخت محل‌هایی به سبک O’Neill برای انسان‌ها است."
وقتی از جف بیزوس پرسیدند که آیا واقعاً به دنبال فراهم کردن شرایط زندگی انسان در فضا است او در پاسخ گفت: "بله. شاید تصورش برای شما دشوار باشد ولی ما در آنجا مزرعه، رودخانه و حتی دانشگاه تأسیس خواهیم کرد. یعنی شکلی واقعی از شهر. ما به دنبال این هستیم که انسان بتواند به راحتی بین زمین و فضا در رفت و آمد باشد".

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-and-blue-origin
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط