عوامل تأثیر گذار در موفقیت

  • 27 تير 1397
  • 943
  • 0

موفقیت چگونه حاصل می‌شود؟

راز موفقیت چیست؟ چطور در کار و زندگی موفق باشیم؟ موفقیت چطور در زندگی ظاهر می‌شود؟ احتمالاً با عوامل تاثیر گذار در موفقیت روبرو شده اید. همان‌طور که می‌ دانید افراد موفق از ابتدا ثروتمند نبوده‌اند و همه آن‌ها تحصیلات عالی ندارند. بسیاری از افراد موفق با مشکلاتی مانند فقر، معلولیت، زندگی مهاجری و سایر موارد مواجه بودند ولی سرانجام موفقیت‌های عظیمی کسب کردند. با بررسی زندگی این افراد و توجه به سبک خاص زندگی آن‌ها اصول و قوانینی به‌دست‌آمده است که به آن قانون موفقیت می‌گویند. در این مطلب قوانین زندگی افراد موفق را مرور می‌کنیم.

 

زندگی خود را بسازید

 

یادگیری، رمز موفقیت

برای آنکه در هر کاری موفق باشید نیاز به آموزش تخصصی دارید. گاهی این آموزش به شیوه آکادمیک در دانشگاه اتفاق می‌افتد و گاهی توسط افراد با تجربه. آموزش کلید اصلی موفقیت است. افراد موفق بخش زیادی از درآمدشان را هزینه آموزش می‌کنند. افزایش دانش، مهارت و آگاهی برای موفقیت هر فردی ضرورت دارد.

سرمایه اجتماعی، ثروت افراد موفق

چه نوع ثروتی منجر به موفقیت می‌شود؟ اغلب فکر می‌کنیم بزرگترین سرمایه و ثروت هر فرد میزان پولی است که دارد. ولی سرمایه اجتماعی و ارتباطات هر فرد سودآورتر است. گسترده کردن دایره روابط را در اولویت قرار دهید. ارتباطات گسترده و افزایش معاشرت یکی دیگر از رموز موفقیت محسوب می‌شود.

 

عوامل تأثیرگذار موفقیت

 

موفقیت: ثروتمند بودن یا مدیریت ثروت؟

میزان ثروت و درآمد کنونی شما بر روی تصمیمات و سبک زندگیتان تأثیرگذار است. ولی تصمیم‌گیری‌های شما برای هزینه‌های روزمره زندگی از میزان درآمد مهمتر است. اینکه مدیریت هزینه‌های شما به چه شکل است، حائز اهمیت می باشد. از 10 دلاری که دارید 9 دلار کتاب می‌خرید یا تمام آن را صرف هزینه‌های تفریحی می‌کنید؟ این فرق انسان‌های موفق و ناموفق است. برای رسیدن به موفقیت از ارتباطات خود باانسان‌های تاثیرگذار غافل نشوید.

عادت موفق‌ها؛ گوش دادن به کتاب صوتی

به کتاب صوتی گوش دهید. نتیجه یک تحقیق درباره زندگی افراد موفق نشان می‌دهد آن‌ها در زمان‌های رفت‌وآمد و تعطیلات آخر هفته به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند. گوش دادن به کتاب‌های صوتی را در برنامه روزانه خود بگنجانید. افراد موفق عادت‌های مثبت دارند. چند نوع کار مفید را در سبک زندگی خود وارد کرده و عادات مثبت را برای خود بسازید.

به‌ خودسازی و سلامتی خود اهمیت دهید

در بررسی های صورت گرفته، مشخص گردیده است افراد موفق به خود سازی و سلامتی خودشان اهمیت ویژه ای داده اند. سلامتی یکی از اصول زندگی آن‌هاست. از ورزش کردن غافل نشوید. این موارد از ویژگی‌های سبک زندگی افراد موفق است.

رسیدن به موفقیت با خلاقانه زندگی کردن

خلاقیت و موفقیت رابطه نزدیکی دارند. افراد موفق تصمیم نمی‌گیرند که خلاق باشند بلکه آن‌ها خلاقانه زندگی می‌کنند. در جریان زندگی روزمره خود عادات قدیمی را کنار می‌گذارند و به سبکی نو فکر می‌کنند. برای خلاق بودن لازم است. پس چهارچوب‌های همیشگی ذهن را کنار بگذارید و سعی کنید خلاقیت را در همه ابعاد زندگی خود وارد کنید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط