عوامل تأثیر گذار در موفقیت

  • 1137
  • 0

موفقیت چگونه حاصل می‌شود؟

راز موفقیت چیست؟ چطور در کار و زندگی موفق باشیم؟ موفقیت چطور در زندگی ظاهر می‌شود؟ احتمالاً با عوامل تأثیر گذار در موفقیت روبرو شده اید. همان‌طور که می‌‌دانید افراد موفق از ابتدا ثروتمند نبوده‌اند و همه آن‌ها تحصیلات عالی ندارند. بسیاری از افراد موفق با مشکلاتی مانند فقر، معلولیت، زندگی مهاجری و سایر موارد مواجه بودند ولی سرانجام موفقیت‌های عظیمی کسب کردند. با بررسی زندگی این افراد و توجه به سبک خاص زندگی آن‌ها اصول و قوانینی به‌دست‌آمده است که به آن قانون موفقیت می‌گویند. در این مطلب قوانین زندگی افراد موفق را مرور می‌کنیم.

 

زندگی خود را بسازید

 

یادگیری، رمز موفقیت

برای آنکه در هر کاری موفق باشید نیاز به آموزش تخصصی دارید. گاهی این آموزش به شیوه آکادمیک در دانشگاه اتفاق می‌افتد و گاهی توسط افراد با تجربه. آموزش کلید اصلی موفقیت است. افراد موفق بخش زیادی از درآمدشان را صرف آموزش می‌کنند. افزایش دانش، مهارت و آگاهی برای موفقیت هر فردی ضرورت دارد.

 

عوامل تاثیرگذار در موفقیت

 

سرمایه اجتماعی، ثروت افراد موفق

چه نوع ثروتی منجر به موفقیت می‌شود؟ اغلب فکر می‌کنیم بزرگترین سرمایه و ثروت هر فرد میزان پولی است که دارد. ولی سرمایه اجتماعی و ارتباطات هر فرد سودآورتر است. گسترده کردن دایره روابط را در اولویت قرار دهید. ارتباطات گسترده و افزایش معاشرت یکی دیگر از رموز موفقیت محسوب می‌شود.

 

عوامل تأثیرگذار موفقیت

 

موفقیت: ثروتمند بودن یا مدیریت ثروت؟

میزان ثروت و درآمد کنونی شما بر روی تصمیمات و سبک زندگیتان تأثیرگذار است. ولی تصمیم‌گیری‌های شما برای هزینه‌های روزمره زندگی از میزان درآمد مهمتر است. اینکه مدیریت هزینه‌های شما به چه شکل است، حائز اهمیت می باشد. از 10 دلاری که دارید 9 دلار کتاب می‌خرید یا تمام آن را صرف هزینه‌های تفریحی می‌کنید؟ این تفاوت انسان‌های موفق و ناموفق است. برای رسیدن به موفقیت از ارتباطات خود باانسان‌های تأثیرگذار غافل نشوید.

 

عوامل تاثیرگذار در موفقیت

 

عادت موفق‌ها؛ گوش دادن به کتاب صوتی

به کتاب صوتی گوش دهید. نتیجه یک تحقیق درباره زندگی افراد موفق نشان می‌دهد آن‌ها در زمان‌های رفت‌وآمد و تعطیلات آخر هفته به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند. گوش دادن به کتاب‌های صوتی را در برنامه روزانه خود بگنجانید. افراد موفق عادت‌های مثبت دارند. چند نوع کار مفید را در سبک زندگی خود وارد کرده و عادات مثبت را برای خود بسازید.

نسبت به هدفی که دارید متعهد بمانید

یکی از قوانین افراد موفق این است که تا زمانی که به هدف وخواسته شان نرسیده اند متعهد بمانند. حال  به هر مقدار زمان و فرصت برای به دست آوردن هدف نیاز باشد یا هر مانعی جلوی راهشان قرار بگیرد، آنها عزم خود را جزم کرده‌اند تا رسیدن به نتیجه نهایی دست از تلاش و پشتکار برندارند.

برای موفق شدن باید انعطاف پذیر باشد

یکی دیگر از عوامل موفقیت در زمانه حاضر انعطاف پذیری است چراکه همه چیز با تحولات سریع مواجه است و رقابت برای نو بودن و به روز شدن بسیار زیاد است. بنابراین لازم است شما نیز نسبت به هدفی که دارید سرسخت و قاطع بمانید اما در مورد راه‌های رسیدن به موفقیت می‌توانید انعطاف پذیر باشید.

 

عوامل تاثیرگذار در موفقیت

 

به‌ خودسازی و سلامتی خود اهمیت دهید

در بررسی‌های صورت گرفته، مشخص گردیده است افراد موفق به خود‍‌سازی و سلامتی‌شان اهمیت ویژه ای داده اند. سلامتی یکی از اصول زندگی آن‌هاست. از ورزش کردن غافل نشوید. این موارد از ویژگی‌های سبک زندگی افراد موفق است.

رسیدن به موفقیت با خلاقانه زندگی کردن

خلاقیت و موفقیت رابطه نزدیکی دارند. افراد موفق تصمیم نمی‌گیرند که خلاق باشند بلکه آن‌ها خلاقانه زندگی می‌کنند. در جریان زندگی روزمره خود عادات قدیمی را کنار می‌گذارند و به سبکی نو فکر می‌کنند. برای خلاق بودن لازم است. پس چهارچوب‌های همیشگی ذهن را کنار بگذارید و سعی کنید خلاقیت را در همه ابعاد زندگی خود وارد کنید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/influential-factors-in-success

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط