تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پنج اصل افراد موفق

توضیحات کوتاه :
زمانی که شما خودتان را با اصول افراد موفق وقف داده و شروع به انجام این اصول در زندگی کردید، می‌توانید به شکل مجهزتری به سمت اهداف خود پیش بروید. در این صورت دیگر مسیر خود را گم نمی‌کنید.  

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
پنج اصل افراد موفق

 

خلاصه ای از مقاله

برای اینکه بتوانید خودتان را از ذهیتی که دارید جدا کنید، باید تلاش کنید و به شکل آگاهانه انتخاب نمایید. اما زمانی که شما خودتان را با اصول افراد موفق وفق داده و شروع به انجام این اصول در زندگی کردید، می‌توانید به شکل مجهزتری به سمت اهداف خود پیش بروید. در این صورت، دیگر تمرکز خود را از دست نداده و مسیر خود را گم نمی‌کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

5 اصلی که افراد موفق به آن اعتقاد دارند

داشتن وقفه در حین انجام کارهای روزانه امری اجتناب ناپذیر است. آنجایی که ما تصور می‌کنیم ممکن است یک رویداد مهم را از دست بدهیم، اجازه می دهیم تمامی صداهایی که تمرکز ما را بر هم می‌زنند، وجود داشته باشند. چرا که در این حالت همیشه در دسترس بوده و ارتباط خود با دیگران را حفظ می‌کنیم. ما عادت کرده‌ایم که به طور ناخودآگاه به خودمان بگوییم این ارتباط همیشگی هیچ تأثیری روی حجم کاری که انجام می‌دهیم و البته کیفیت آن ندارد. اما در حقیقت صداهای اطراف، به شدت ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند و باعث می‌شوند که تمرکز ما بر هم بخورد.

در نتیجه، آن میزان کارآیی و بهره‌وری ما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. برای اینکه بتوانید خودتان را از ذهیتی که دارید جدا کنید، باید تلاش کنید و به شکل آگاهانه انتخاب نمایید. اما زمانی که شما خودتان را با اصول افراد موفق وفق داده و شروع به انجام این اصول در زندگی کردید، می‌توانید به شکل مجهزتری به سمت اهداف خود پیش بروید. در این صورت، دیگر تمرکز خود را از دست نداده و مسیر خود را گم نمی‌کنید.

 

کسب درآمد میلیاردی

 

1. اصل باورپذیری

همه ما اکثراً به انجام یک کار بزرگ فکر می‌کنیم. تفاوت میان افراد موفق و ناموفق در داشتن باور در این زمینه است. چرا که داشتن باور به اینکه شما توانایی انجام کاری را دارید، اولین گام در راستای رسیدن به آن هدف به شمار می‌رود. به گفته ویل اسمیت: «یک قدرت نجات بخش، در تمامی تصمیم گیری‌های شما وجود دارد. این قدرت است که تصمیم می‌گیرد شما قرار است به چه چیزی دست پیدا کرده و به چه کسی تبدیل شوید و در نهایت چگونه به آن دست پیدا می‌کنید. از آن لحظه به بعد، جهان از جلو راه شما کنار می‌رود تا شما به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید.»

زمانی که شما کاری را حقیقتاً انتخاب نموده و انجام می‌دهید، در ادامه، همه کائنات دست به دست هم می‌دهند که آن اتفاق برای شما به وقوع بپیوندد. رمز موفقیت دقیقاً همین است. شما باید بدانید که تصمیمات شما به شدت تحت تأثیر ذهنیت شما قرار می‌گیرند. پس باید یک ذهنیت درست و مناسب داشته باشید. ذهنیتی که شما را به رویاهایی که در سر دارید نزدیک و نزدیک‌تر نماید.

2. اصل حذف عوامل برهم زننده تمرکز

ساختار جهان اطراف به شکلی است که در کار شما ایجاد وقفه می‌کند. اگر شما در حال حاضر مشکل تمرکز دارید، باید در ابتدا روی این موضوع به صورت جدی کار کنید. اما اگر به طور طبیعی تمرکز کافی را دارید اما نمی‌توانید محیط اطراف خود را کنترل کنید، به احتمال زیاد دلیل این اتفاق برخورد با عوامل بر هم زننده تمرکز در طول مسیر است. برای مبارزه با این عوامل شما باید هر چیزی که تمرکز شما را بر هم می زند، حدف کنید.

می‌توانید صدای هشدار گوشی خود را قطع کنید و همیشه آن را به صورت وارونه قرار دهید تا روشن شدن صفحه نمایش تمرکز شما را بر هم نزند. باید یاد بگیرید که با بی صدا بودن و داشتن تمرکز حین کار کنار آمده و احساس راحتی داشته باشید. با این کار کیفیت کار شما به شکل زیادی افزایش پیدا کرده و بهره وری شما نیز بیشتر خواهد شد. در این حالت، شما می‌توانید به شکل عمیق‌تری فکر کنید. چرا که زمان‌های بیشتر و طولانی‌تری برای فکر کردن خواهید داشت.

 

اصول افراد موفق

 

3. اصل مدیریت زمانی

ممکن است برخی بگویند که مدیریت زمانی یک رؤیا است. چرا که هیچ کس روی زمان کنترل ندارد و چه با شما و چه بدون شما زمان پیش می‌رود. اما اگر یک بار جدول برنامه روزانه افراد موفق را دیده باشید، شاید در طرز فکر خود تجدید نظر کنید. نکته‌ای که در این زمینه باید در نظر بگیرید محدودیت زمان است. شاید زمانی که شما پشت میز کاری خود و روی صندلی می‌نشینید و یک پروژه کاری را آغاز می کنید، 8 ساعت برای شما به اندازه 100 ساعت طول بکشد.

مردم اکثراً عادت کرده‌اند که قبل از رسیدن به چیزهای سرگرم کننده، هر کاری که دارند را به اتمام برسانند. اما ما می‌خواهیم به شما یک توصیه متفاوت کنیم. کار خود را با چیزهای سرگرم کننده آغاز کنید. آن‌ها را به طور منظم برنامه ریزی نموده و سایر کارهای روزمره خود را بر مبنا آن انجام دهید.

 

مقاله پیشنهادی: اشتباهات رایج در مدیریت زمان

 افراد موفق

 

شما باید روی کارهایی که برایتان از اولویت بالایی برخوردار هستند تمرکز کنید و هر روز این رویه را تکرار کنید. برای مثال، شما می‌توانید سه روز در هفته برای خودتان تا ساعت 6 بعد از ظهر برنامه ریزی کنید. بدین ترتیب در این سه روز هر زمان که ساعت 6 شد، شما باید کار خود را رها کرده و برای مثال به باشگاه بروید. همیشه به یاد داشته باشید زمانی که از باشگاه برمی‌گردید، می‌توانید کارهای دیگر خود را انجام دهید. این مورد سرگرم کننده و مهم می‌تواند هر چیز دیگری نیز باشد.

مثلاً نوشتن کتاب، گذراندن وقت با عزیزان، رفتن به کلاس موسیقی یا یاد گرفتن یک زبان جدید. نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که هیچکس نباید به سراغتان آمده و شما را به این کار مجبور کند. شما باید خودتان آن کار را با علاقه و اشتیاق پیش ببرید. تا آنجا که می‌توانید در زمینه زمان خسیس باشید و به شکل درست و مناسب از آن استفاده نمایید. حتی شاید بهتر باشد برنامه خود را یادداشت کنید تا تسلط بیشتری روی آن پیدا کنید.

 

پنج اصل افراد موفق

 

4. اصل حفظ سلامت

نکته‌ای که لازم است بدانید این است که اگر وضعیت جسمانی شما به شکلی نیست که بتواند در مدیریت اهداف شما به شکل مؤثری عمل کند، شما به مرور زمان از نظر جسمانی و ذهنی خسته خواهید شد. برای اینکه سلامتی خود را حفظ کرده و برای دستیابی به اهداف خود آماده باشید، می‌توانید زمانی را به ورزش کردن و رفتن به باشگاه اختصاص دهید. به صورت ایده آل شما باید در هفته چندین بار ورزش نمایید. زمانی که شما تمرینات خود را به درستی انجام دهید، به عضلات، قلب و ریه‌های خود یاد می‌دهید که در برابر سطوح بالاتر استرس، مقاومت بیشتری داشته باشند.

بنابراین اگر بدن شما بتواند به استرس ورزش کردن عادت کند، در سایر بخش‌های زندگی نیز می‌تواند به شکل مؤثرتری استرس خود را کنترل نماید. هر چقدر بهتر بتوانید استرس و انرژی خودتان را مدیریت کنید، راحت‌تر می‌توانید به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید، دست پیدا کنید. این دقیقاً همان اصلی است که همه افراد موفق به آن دست پیدا کرده و در زندگی خود رعایت می‌کنند.

 

فروش در آمازون

 

5. اصل نادیده گرفتن

نادیده گرفتن در حقیقت، نمونه‌ای از داشتن تمرکز است. شما نمی‌توانید همه چیز را بدانید و نیازی هم به دانستن همه چیز ندارید. زمانی که تصمیم بگیرید زندگی را پیش ببرید که در آن همه چیز را نمی‌دانید، هر چیزی که انتخاب می‌کنید و به آن توجه می‌کنید، در حقیقت توجه بیشتری را از شما دریافت می‌کند. زمانی که توجه کافی به یک موضوع داشته باشید، نتایجی که در نهایت ارائه می‌شوند نسبت به حالتی که تمرکز کافی روی کارها ندارید، خیلی بهتر و راضی‌کننده‌تر خواهند بود.

پس سعی کنید تنها به دنبال یادگیری چیزهایی باشید که می دانید می‌توانند برای شما مفید و مؤثر واقع شوند و در راستای یادگیری آنها تمام تلاش خود را انجام دهید. در این صورت می‌توانید امیدوار باشید که همانند افراد موفق به دستاوردهای بزرگ دست پیدا خواهید کرد.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/five-principle-of-successful-people
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط