افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروشندگی در بازارهای بین المللی آمازون

توضیحات کوتاه :
افرادی که در بیزینس آمازون فعالیت دارند یکی از برنامه‌های بلندمدتشان‌را ارائه محصول در بازارهای آمازون اعلام می‌کنند. در ادامه با بازارهای بین‌المللی آمازون بیشتر آشنا خواهید شد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.5k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
فروشندگی در بازارهای بین المللی آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

فروشندگی در بازارهای بین المللی آمازون، آرزوی همه افرادی است که در وبسایت آمازون فعالیت می کنند. برخی از این بازارها پتانسیل های خوبی برای رشد بیزینس را دارند و برخی دیگر موانعی بر سر راه خود دارند که تنها مناسب برخی از افراد هستند. در این مقاله به معرفی پتانسیل این بازارها و موانع آنها می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بازارهای بین المللی آمازون را بشناسیم

فروشندگی در بازراهای بین المللی آمازون، هدف افراد زیادی می باشد. اگر از افرادی که فروشندگی در آمازون را تجربه می‌کنند در مورد هدف‌های بلند‌مدتشان سؤال بپرسید قطعاً از هر ده نفر، نه نفرشان در پاسخ خواهند گفت؛ تصمیم دارند در برنامه‌ای بلندمدت برندشان را به صورت بین‌المللی عرضه کنند.

به هر حال تعداد زیادی از فروشندگان گمان می‌کنند، این هدف هیچگاه به واقعیت نمی‌پیوندد. به عبارت دیگر برای اکثر فروشندگان، فروش بین المللی در اغلب موارد، یک توهم باقی می‌ماند و هرگز به واقعیت تبدیل نخواهد شد. این مسئله و طرز تفکر جای تأمل و نگرانی دارد.

قطعاً این فروشندگان تلاش، زمان و هزینه بسیاری را صرف سرمایه‌گذاری و برندسازی برای محصولاتشان کرده‌اند تا در بازاری ارائه شوند که موجب پرش موفقیت‌آمیز آنها در حوزه بیزینس شود.

در صورتی که شما نیز یکی از فروشندگان فعال در آمازون هستید و قصد دارید در بازار جهانیِ دیگری از آمازون محصولتان را ارائه دهید، در گام نخست باید برای عرضه محصول در یکی از این بازارها تصمیم بگیرید.

در ادامه، مطالبی ارائه خواهد شد که شما را بیشتر با بازارهای بین‌المللی آمازون آشنا خواهد کرد. پس از اطلاع در مورد هر یک از این بازارها می‌توانید انتخاب کنید کدام یک، بازار بهتری برای ارائه محصولتان خواهد بود و با دانش کافی وارد تجارت بین المللی سودآور آمازون شوید.

 

چگونه با فروش در آمازون به درامد بالا برسیم؟

 

 آمازون دات کام ایالات متحده Amazon.com (United States)

اگر شما در بازار ایالات متحده محصولتان را به فروش می‌رسانید، شانس با شما همراه است. ایالات متحده در واقع سرزمین اصلی آمازون و البته بهترین بازار آمازون است. این بازار بسیار گسترده و بالغ بر 300 میلیون کاربر فعال دارد.

با استفاده از سرویس FBA نیاز شما برای راه اندازی لجستیک مرتفع خواهد شد و نیازی نیست که برای ورودِ مشتری به بازار خودتان منتظر بمانید. در حال حاضر، آمازون دات کام بزرگ‌ترین بازار چه به لحاظ رقابتی و چه به لحاظ گستردگی است.

بنابراین حتی بهره‌بردن به اندازه یک سهم کوچک از این فرصت بزرگ، ارزشمند خواهد بود.

مزایای فروش در بازار آمازون ایالات متحده:

 • وجود بازاری عظیم از خریدارن
 •  FBA امکان فروشنده شدن ملی را آسان‌تر می‌سازد

نکات قابل توجه برای فروش در بازار آمازون ایالات متحده:

 • در اکثر طبقه بندی محصولات، رقابت بالایی وجود دارد
 • ایجاد «کمپین خودکار» با هزینه اندک بابت تبلیغات کلیکی و هزینه روزانه اندک برای تجربه کردن این پلتفرم
 • با افزایش تجربه و اعتماد به نفس در این حوزه، می‌توانید در حوزه‌های دیگر محصولات نیز وارد شوید

چه افرادی می‌توانند در بازار ایالات متحده فروشنده شوند؟

آمازون دات کام برای هر کسی که می‌خواهد وارد آمازون شود یا افرادی که تمایل دارند عرضه موفق برندشان را در سایر کشورها شاهد باشند گزینه مناسبی به شمار خواهد رفت. استفاده از این بازار گسترده، دسترسی به مخاطبان بسیاری را فراهم خواهد کرد.

 

وبسایت جهانی آمازون

 

آمازون دات کام انگلستان Amazon.co.uk (United Kingdom)

انتخاب دومِ اکثر فروشندگان آمازون دات کام، بازار انگلیس خواهد بود. مطمئناً، گرچه این بازار نسبت به بازار اصلی یعنی ایالات متحده کوچکتر است اما به دست‌آوردن سالانه 12 میلیارد دلار از این بازار قابل چشم پوشی نخواهد بود.

از آنجا که بازار انگلستان از لحاظ فرهنگی مشابهت‌هایی با بازار آمریکا دارد، می‌توان رفتار خرید مردم را مشابه دانست. افزون بر این، به دلیل آنکه زبان مردم انگلیسی است همین امر موجب می‌شود برای فروشندگانی که می‌خواهند رشدی بین‌المللی داشته باشند گزینه‌ای جذاب و مناسب به نظر برسد.

خبر خوب این است که لازم نیست شما یک متخصص سئو باشید تا بتوانید در آمازون پیشرفت کنید. شما می‌توانید با اقداماتی ساده و آسان لیستینگ خودتان را بر طبق الگوریتم آمازون بهینه سازی کنید تا به راحتی محصولات شما در دید و دسترس مشتری قرار گیرد.

 

فروشندگی درآمازون

 

مزایای فروش در آمازون انگلستان:

 • در صورتی که محصولات شما به خوبی در آمازون دات کام به فروش برسد می‌توانید انتظار داشته باشید فروش خوبی در آمازون انگلستان داشته باشید.
 • یک ورود موفقیت آمیز نشانگر فروش خوب شما در اروپا خواهد بود
 • دسترسی به جمعیتی انگلیسی زبان
 • در آمازون انگلستان نسبت به بازار ایالات متحده شاهد رقابت کمتری خواهید بود

چه افرادی می‌توانند در این بازار فروش داشته باشند؟

فروشندگانی که در ایالات متحده فعالیت دارند و متمایل هستند بازار دیگری را نیز انتخاب کنند یا افرادی که قصد دارند سکوی پرتابی برای اروپا بیابند می‌توانند آمازون انگلستان را به چشم یک گزینه مناسب نگاه کنند.

 

فروشندگی در بازارهای آمازون

 

آمازون آلمان Amazon.de (Germany)

مردم آلمان بسیار علاقه‌مند هستند که پولشان را در آمازون خرج کنند. در واقع، آلمان پس از ایالات متحده، با به دست آوردن درآمد سالانه 16 میلیارد دلار، بزرگ‌ترین بازار آمازون به شمار می‌رود.

گرچه آمازون آلمان تقریباً 30 درصد بزرگتر از آمازون انگلستان است اما تعداد فروشندگان در این بازار حدود 49000 نفر می‌باشد. این تعداد تقریباً 20 درصد کمتر از تعداد فروشندگان فعال در آمازون انگلیس (60000) است.

در حقیقت، فروشندگان این بازار با فروش بیشتر و رقبای کمتر، موانع کمتری را در برابر خود دارند. پس چه دلیلی وجود دارد که فروشندگان بسیاری متمایل هستند در بازار آمازون انگلستان فروشنده شوند؟ شاید پاسخی که بتوان برای این سؤال ارائه داد این است که فروشندگان تصور می‌کنند با مانع زبانی مواجه هستند.

احتمالاً این 10000 فروشنده متوجه این نکته نیستند که می‌توانند در آمازون آلمان نیز لیستشان را به زبان انگلیسی ارائه کنند یا اینکه به آسانی می‌توانند لیستینگ‌شان را ترجمه کنند.

با توجه به میزان مخاطب موجود در آمازون آلمان در قیاس با تعداد فروشندگان و رشد روزافزون درآمد آمازون آلمان، فروشندگان باید توجه بیشتری به آلمان داشته باشند.

مزایای فروش در آمازون آلمان:

 • بزرگ‌ترین بازار اروپا
 • وجود انگلیسی زبانان فراوان
 • رقابت کمتر
 • قوانین مالیاتی مطلوب‌تر

نکات قابل توجه برای فروشندگی در آمازون آلمان:

 • فروشندگان به کمکِ افراد آشنا به زبان آلمانی نیاز دارند

چه افرادی می‌توانند در بازار آمازون آلمان فعالیت داشته باشند؟

به طور کلی می‌توان گفت فروشندگان ذیل می‌توانند در این بازار فعالیت داشته باشند:

 • فروشندگانی که در دسته‌بندی‌های محصولات رقابتی‌تر فعالیت دارند
 • فروشندگانی که به دنبال کسب جایگاهی در اروپا هستند
 • فروشندگی که می‌توانند زمان بیشتری را صرف بهینه سازی لیستینگ به زبان دیگری کنند

 

فروشندگی در آمازون از چین

 

آمازون چین Amazon.cn (China)

یکی از اشتباهات رایجی که فروشندگان آمازون دارند این است که آرزو می‌کنند بتوانند هنگام فروش بین المللی در آمازون، در بازار چین نیز فرصتی برای فروش به دست بیاورند. در واقع، فروش در بازار چین اندکی سخت است و حتی موفق‌ترین برندهای دنیا نیز در این مورد تلاش‌های ناموفقی داشته‌اند.

برندهای غربی متوجه فرهنگ متفاوت چین شده‌اند و می‌دانند که این منطقه کاملاً متفاوت است. با این وجود بر خلاف شکست‌های دیگران، شرکت‌های غربی انتظار موفقیت در این حوزه را دارند. در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که برای فروش در چین، بیش از هر بازار دیگری نیاز به تلاش و پشتکار دارید.

در ابتدا نیاز است شرکت خودتان را در چین به ثبت برسانید، آمازون چین به سلر سنترالهای سایر کشورها متصل نیست و بر خلاف آلمان، شما در مورد مانع زبانی با مشکلاتی مواجه خواهید بود. نکته دیگری که در مورد چین باید مورد توجه قرار دهید این است که جمعیت مصرف کننده چین به دو گروه تقسیم می‌شوند.

 • گروه اول که به لحاظ مالی و کسب درآمد در سطوح بالا هستند و تمایل دارند درآمدشان را صرف برندهای خارجی معروف کنند.
 • گروه دیگر، خانوارهای کم درآمد هستند و بر طبق قیمت، خریدهایشان را انجام می‌دهند و نیازهایشان را برطرف می‌سازند. این گروه، قسمت اعظم جمعیت چین را تشکیل می‌دهند.

بنابراین برای رقابت در چین، شما در حقیقت یا محصولتان را در بازاری به فروش می‌رسانید که تأمین کننده‌های کالای شما در آنجا حضور دارند و این کار تقریباً غیرممکن خواهد بود. در حالت دیگر شما باید برند خودتان را بسازید و به اندازه برندهای معروفی همانند نایک به شهرت برسید.

مزایای فروش در آمازون چین:

 • بازاری در حال ظهور و توسعه

نکات قابل توجه برای فروش در چین:

 • برای فروش کالاهای عمومی انتخاب خوبی به شمار نمی‌رود
 • شرایط قانونی سخت گیرانه
 • موفق شدن در این بازار اندکی سخت به نظر می‌رسد

چه افرادی می‌توانند در آمازون چین فعالیت داشته باشند؟

برندهای معروف یا فروشندگانی که قابلیت و توانایی عرضه محصولات برند را داشته باشند و بتوانند با کالاهای برند موجود در بازار چین رقابت داشته باشند.

 

بازارهای بین المللی آمازون در استرالیا

 

آمازون استرالیا Amazon.com.au (Australia)

استرالیا کشوری کوچک با 24 میلیون جمعیت است. اما چه چیزی موجب شده است برای تجارت الکترونیک یک انتخاب منحصر به فرد به شمار رود؟ پراکندگی جمعیتی این کشور موجب چنین انتخابی شده است.

این آمار جمعیتی نسبتاً پائین نسبت به انگلستان 31 برابر پراکندگی جمعیت دارد. در این شرایط که فاصله میان شهرهای پایتخت بیش از 1000 کیلومتر است آمازون با مجموعه‌ای از چالش‌ها مشابه آنچه که در بیزینس FBA وجود دارد مواجه می‌شود.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که تاریخ خرده فروشی در استرالیا نشان از حاشیه سود بالای فروش دارد. تجربه خرید آنلاین در استرالیا نیز موقعیت خوبی برای فروش ایجاد می‌کند.

مزایای فروش در آمازون استرالیا:

 • بازار جدید موجب استحکام جایگاه فروشنده می‌شود
 • جمعیت انگلیسی زبان
 • جمعیتی که برای کالای خوب ارزش قائل می‌شود
 • نزدیکی به منطقه تأمین کننده آسیایی

نکات قابل توجه برای فروش در استرالیا:

 • جمعیت اندک
 • سختی جغرافیایی برای الگوهای لجستیک

چه افرادی می‌توانند در بازار استرالیا فروش داشته باشند:

 • فروشندگان استرالیایی
 • فروشندگانی که دارای استراتژی هستند و می‌توانند از فرصت ایجاد شده برای به دست آوردن رتبه استفاده کنند
 • فروشندگانی که به دنبال یافتن بازاری انگلیسی زبان هستند

 

فروشندگی در ی آمازون از کانادا

 

آمازون کانادا Amazon.ca (Canada)

با وجود اینکه کانادا بازاری کوچک است برای فروشندگان استراتژیک آمازون رقابت کمتری را به دنبال خواهد داشت. فروشندگان راحت‌تر می‌توانند رتبه خودشان را بالا ببرند و محصولاتشان را با موفقیت به فروش برسانند.

مزایای فروش در کانادا:

 • راه اندازی فروش در کانادا از طریق اکانت آمازون دات کام به آسانی امکان پذیر خواهد بود
 • دسترسی به مخاطبان انگلیسی زبان
 • رقابت پائین

نکات قابل توجه برای فروش در آمازون کانادا:

 • در گذشته، تجارت الکترونیک در کانادا کمرنگ بوده است و تاریخچه ضعیفی از این بابت دارد
 • مردم برای خدمات آنلاین هزینه نمی‌کنند

چه افرادی می‌توانند در آمازون کانادا فعالیت داشته باشند؟

 • فروشندگانی که در آمازون دات کام فعال هستند و تمایل دارند فروش بین المللی را بدون افزایش سرمایه گذاری بیازمایند
 • فروشندگان استراتژیکی که می‌توانند لیستینگ خود را بهینه‌سازی کنند و فروش موفق داشته باشند

 

فروشندگی در بازارهای بین المللی در آمازون در مکزیک

 

آمازون مکزیک Amazon.com.mx (Mexico)

درست همانند آمازون کانادا، آمازون مکزیک برای فروشندگانی که می‌خواهند شانس خود را در این منطقه بیازمایند، مناسب است. راه اندازی آن نیز به آسانی خواهد بود.

از آنجا که تنها 12 درصد از جمعیت، انگلیسی زبان هستند به نظر می‌رسد اگر از مترجم برای ترجمه لیستینگ خود کمک بگیرید، اقدامی ارزشمند و شایسته خواهد بود.

مزایای فروش در آمازون مکزیک:

 • راه اندازی آن از طریق اکانت آمازون به سادگی امکان پذیر خواهد بود
 • رقابت پایینی در این بازار وجود دارد

نکات قابل توجه برای فروش در بازار مکزیک:

 • مخاطبان شما در این بازار عمدتاً انگلیسی زبان نیستند
 • رفتار خرید مخاطبان کاملاً متفات است

چه افرادی می‌توانند در این بازار فروش داشته باشند؟

 • فروشندگانی که در ایالات متحده و کانادا فعال هستند و تمایل دارند محصولاتشان را در کل آمریکای شمالی عرضه کنند.

 

فروشندگی در بازارهای بین المللی در آمازون در ژاپن

 

آمازون ژاپن Amazon.jp (Japan)

اکثر فروشندگان تا زمانی که بتوانند اشراف کامل بر مناطق انگلیس زبان داشته باشند وارد این حوزه نمی‌شوند. اما به هر حال استفاده از این پتانسیل و شانس جای خودش را خواهد داشت.

اگر شدیداً تمایل دارید وارد بازار آسیایی شوید به شما پیشنهاد می‌شود ژاپن را نسبت به چین در اولویت قرار دهید. گرچه مانع زبانی در این بازار نیز وجود دارد اما فرهنگ مصرف کنندگان تفاوت اساسی با ایالات متحده یا انگلستان ندارد و موجب عدم موفقیت شما نخواهد شد.

مزایای فروش در آمازون ژاپن:

 • مشتری‌های ژاپنی حاضر هستند برای کالاهای باکیفیت هزینه بیشتری پرداخت کنند
 • رقابت کمتر و مخاطب بیشتر در این بازار وجود دارد

 

 

نکات قابل توجه برای فروش در بازار ژاپن

 • جمعیت مخاطب شما، انگلیسی زبان نیستند
 • رفتار خرید مشتری، متفاوت است

چه افرادی می‌توانند در این بازار فروش داشته باشند؟

فروشندگانی که زمان کافی و استراتژی مناسب برای موفقیت در آمازون ژاپن را داشته باشند.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در دوره کسب درآمد از آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/sell-on-amazon-international
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط