مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه علایق خود را بهتر بشناسید؟

توضیحات کوتاه :
اکثر شما با جمله "به علایق خود پایبند بوده و آن‌ها را دنبال نمایید" آشنا هستید زیرا این عبارت در مقاله‌های مختلف و توسط افراد موفق و مطرح بارها جهت بهبود زندگی، به اشخاص پیشنهاد شده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه علایق خود را بهتر بشناسید؟

 

خلاصه ای از مقاله

در خصوص شناخت بهتر و کامل‌تر دلبستگی‌های خود بهتر است به دور از توجه به مسائل حاشیه‌ای بر موضوعاتی متمرکز شوید که همیشه بدون هیچ دلیل خاصی برای شما جالب و مجذوب کننده بوده‌اند. در بسیاری از موارد افراد در طول زندگی خود ممکن است به سمت مسائلی گرایش پیدا کنند که ساده‌تر، بی‌دردسرتر و در دسترس هستند و به اشتباه، آن‌ها را جزء علایق خود بشمارند. به همین علت بر اساس تحقیقات، تعدادی مراحل بنیادی و آزمون‌هایی جهت خودشناسی بهتر برای افرادی که می‌خواهند آگاهی صحیح‌تری نسبت به تمایلات خود پیدا کنند به دست آمده است که در این مقاله به برخی از این موارد اشاره می‌نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

کمک به شناخت دلبستگی ها

اکثر شما با جمله "به علایق خود پایبند بوده و آن‌ها را دنبال نمایید" آشنا هستید زیرا این عبارت در مقاله‌های مختلف و توسط افراد موفق و مطرح بارها جهت بهبود زندگی، به اشخاص پیشنهاد شده است. اما در صورتی که فرد اطلاع دقیقی از تمایلات و آنچه عمیقاً به آن علاقه دارد نداشته باشد، آنگاه چه باید بکند؟ در نتیجه با توجه به نظر برخی کارشناسان، در خصوص شناخت بهتر و کامل‌تر دلبستگی‌های خود بهتر است به دور از توجه به مسائل حاشیه‌ای بر موضوعاتی متمرکز شوید که همیشه بدون هیچ دلیل خاصی برای شما جالب و مجذوب کننده بوده‌اند. در بسیاری از موارد افراد در طول زندگی خود ممکن است به سمت مسائلی گرایش پیدا کنند که ساده‌تر، بی‌دردسرتر و در دسترس هستند و به اشتباه، آن‌ها را جزء علایق خود بشمارند. به همین علت بر اساس تحقیقات، تعدادی مراحل بنیادی و آزمون‌هایی جهت خودشناسی بهتر برای افرادی که می‌خواهند آگاهی صحیح‌تری نسبت به تمایلات خود پیدا کنند به دست آمده است که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌نماییم.

 

علایق خود را بشناسید و بیزینس خود را بهتر مدیریت کنید

 

در کشف تمایلات خود همانند یک کودک عمل کنید

بارها دیده‌ایم که کودکان به راحتی نظرات و آنچه می‌خواهند را به زبان می‌آورند. از آن جایی که شاید بارها در تجربیات مختلف به شما ثابت شده باشد که برنده همان فردی است که هنگامی که رفتار صحیحِ هر چند متفاوتی را در شخصی می‌بیند، بدون تعصب نسبت به سن طرف مقابل خود، آن صفت خوب را یاد گرفته و در خود تقویت نماید؛ در این مورد نیز بهتر است همانند کودکان عمل کرده و از آن‌ها یاد بگیریم که چگونه بدون دغدغه شناخت بهتری از خواسته‌های خود داشته باشیم و در مورد دلبستگی‌های خود با خویشتن و سایرین روراست باشیم. تفکر و اندیشیدن قبل از انجام هرکاری ضروری است و میزان اشتباهات شخص را کاهش می‌دهد اما این مسئله نباید به یک وسواس فکری تبدیل شده و در بسیاری از موارد مانع از آن شود که شخص،از خواسته‌های اساسی خود پس از تجزیه تحلیل افراطی آن‌ها، صرف‌نظر نموده و وی را نسبت به علایق خود بی‌توجه نماید. در نتیجه اگر تا کنون چنین عادتی را در خود پرورش داده‌اید و این موضوع موجب شده در خصوص تمایلاتتان با خود و در مرحله بعد با سایر افراد روراست نباشید، در همین لحظه این سنت را بشکنید و بیش از پیش نظرات خود را مطرح نموده و به خواسته‌های خود بها دهید. علاوه بر این، از آن جایی که والدین در ایجاد و پرورش این ویژگی اخلاقی در فرزندان خود همانند صفات دیگر نقش بسزایی دارند؛ در نتیجه توجه بیشتری نسبت به تمایلات اولیه فرزندان خود نشان دهید تا این علایق در آن‌ها بال و پر گرفته و با رسیدگی بیشتر به ثمر برسند.

 خودتان را باور داشته باشید

نکته‌ای که بسیاری از انسان‌ها در مواجهه با آن تقریباً شبیه به یکدیگر واکنش نشان می‌دهند، هنگام مشاهده تفاوت‌ها است. ممکن است بسیاری از شما بارها در محیط اطراف خود افرادی را دیده باشید که به خاطر سلیقه منحصربه‌فرد خود متفاوت از سایرین لباس می‌پوشند یا در فرهنگ‌های مختلف عادت‌های غذایی مختلفی رایج است که در نظر مردم کشور دیگری آن نوع از خوراک ناپسند به نظر برسد. یا اینکه ناگهان خواننده‌ای به شهرت می‌رسد که سبک خاص و جدیدی از موسیقی را معرفی می‌کند. معمولاً در این قبیل موارد و مشابهات این‌ها نحوه برخورد افراد مختلف به چه شکلی است؟

 

مقاله پیشنهادی: ساخت باور و رسیدن به موفقیت

چگونه علایق خود را بهتر بشناسید؟

 

اکنون که شبکه‌های مجازی بیش از پیش در نزد عموم مطرح شده و در زندگی افراد نقش نسبتاً پررنگی را ایفا می‌نمایند، بهتر می‌توان واکنش اشخاص به تفاوت‌های فردی را زیر نظر گرفته و در خصوص آن به نتیجه رسید، زیرا انواع و اقسام کامنت‌ها و نظرات به راحتی در شبکه‌های مجازی و فضای اینترنت قابل مشاهده است. در هنگام مشاهده موارد عجیب و جدید، غالب افراد دارای موضع‌گیری خاصی هستند. آن‌ها در مراحل اولیه آن مورد را نپسندیده و سعی در سرکوب آن دارند. پس از مدتی نظرات مختلفی در حوزه موضوع جدید مورد نظر شکل می‌گیرد و باز هم در میان اشخاص تعداد بسیاری یافت می‌شود که سعی در تخریب و شبیه‌سازی‌ موضوع مورد نظر به عوامل معمول و طبیعی دارند. پس از طی این دو پروسه که در اغلب مواقع ممکن است بسیار زیاد به طول انجامد، تعداد اندکی از افراد سعی می‌کنند با دید بازتر و بی طرفانه‌تری به موضوع نگاه کرده تا درک بهتری نسبت به آن پیدا نمایند. پس از مدت نسبتاً طولانی و زمانی که تعداد بیشتری اقدام به امتحان شیوه جدید نمودند و همچنین بسته به میزان مقاومت شخصی که در مرحله اول نوآوری خود را انجام داده ممکن است موضوع نزد تعداد نسبتاً بیشتری مورد پذیرش قرار گیرد.

مقاله پیشنهادی: چگونه با باورهای نادرست خود مقابله کنید؟


تمامی مراحل گفته شده در طی این پروسه به خود شخصی که بر طبق علایق خود نوآوری ایجاد می‌کند وابسته است. به این علت که شخص باید فردی قوی و مقاوم بوده و بدون هیچ ترسی به شناخت دقیق علایق خود بپردازد. سپس با صبر و شکیبایی بسیار سعی در نشان دادن آن به افراد دیگر داشته باشد. بسیاری از افراد بدون این که خودشان بدانند از قرار گرفتن در چنین وضعیتی ترس و نگرانی دارند. در نتیجه دسته‌ای از خواسته‌های خود را که ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد در خود سانسور کرده و سرکوب می‌نمایند و امکان دارد به علت اینکه همرنگ دیگر افراد شدن بسیار بی‌دردسرتر است، تا مدت‌ها موفق به شناخت علایق اصلی خود نشوند. بنابراین میزان باوری که شخص نسبت به خودش دارد و اعتمادبه‌نفس وی تأثیر بسیاری در شناخت بهتر تمایلات فردی خواهد داشت.

از دوست خود نظرخواهی کنید

گاهاً برخی از ما چنان درگیر مسائل روزمره و مشغله‌های خویش شده‌ایم که از شناخت بهتر خود فاصله گرفته و زمان کمی را به تفکر در این خصوص اختصاص داده‌ایم. به همین علت بهتر است که گاهی از یک دوست و یا شخصی از خانواده خود که شناخت خوبی نسبت به ما دارد کمک بگیریم. زیرا دوستانی که از بیرون نگاه دقیقی نسبت به رفتار و حرکات ما دارند، نسبت به آن چه از ما می‌بینند نکاتی را مدنظر دارند که ممکن است به ذهن ما حتی خطور نکرده باشد. با پرسش از این دسته افراد می‌توانید به نکاتی از موارد مورد توجهتان دست پیدا نمایید که برخی از آن‌ها برای خود شما هم بسیار عجیب و جذاب است.

 

راهنمای گام به گام فروشندگی در آمازون

 

علایق خود را دسته بندی کنید

زمانی را به کشف و اکتشاف در درون خودتان اختصاص دهید. کوچک‌ترین دلبستگی‌های خود را یادداشت کنید و پس از اینکه لیستی از آن‌ها تهیه نمودید، سعی کنید آن مواردی را که صرفاً به عللی از قبیل قبول مسائل شغلی، مسئولیت‌ها و حرفه خود به اشتباه در دسته تمایلاتتان قرار داده‌اید را حذف کرده و موارد صحیحی را که به دور از هرگونه اجبار یا لزومی به آن علاقه مند هستید، جایگزین نمایید. علاوه بر این، هر از چند گاهی که مورد قابل ملاحظه‌ای توجه شما را به خود جلب می‌نماید آن را به لیست خود اضافه کرده و مدنظر قرار دهید. این شیوه باعث می‌شود که پس از مدتی حتی برای اطلاع از نکاتی که نوشته‌اید، نیازی به رجوع به لیست خود نداشته باشید و عمیقاً به شناخت بهتر و عمیق‌تری از خود دست پیدا نمایید.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-understand-better-your-interests
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط