موفقیت کودکان

 • 740
 • 0

در خصوص موفقیت کودکان چقدر می دانیم؟

در سنین کودکی و خردسالی چه چیزهایی موفقیت به حساب می آیند؟ ما به عنوان والدین یا مربیان کودکان در این رابطه چه وظایفی برعهده داریم و چگونه می توانیم کودکان خود را در مسیر موفقیت قرار داده و آنها را همراهی کنیم؟ کودکان موفق کودکان شادی هستند. چه عواملی شادی بینهایت را برای آنها به ارمغان می آورد؟ با این مقاله همراه باشید. قبل از هرچیز بهتر است فشار را از روی کودک خود بر دارید. توقعات و انتظارات بی مورد از او نداشته باشید. با رشد او همراه شده و از خصوصیات جسمی و روحی او در هر مرحله از رشد آگاهی یابید. برای این کار می توانید با مشاور کودک صحبت کنید و یا از مقالات و کتب آموزشی موجود کمک بگیرید. مهم‌ترین نکته برای انتقال موفقیت به کودکان، روحیه و رفتار خود شماست. اگر شما شخص شاد و مثبت نگری باشید و در هر زمان با وجود همه سختی‌ها و مشکلات، موفقیت‌های خود را قدر بدانید و آنها را در محیط خانه عنوان کنید، کودک شما نیز احساس موفقیت را از شما دریافت می کند و بزرگترین الگوی ذهنی خود را بر این اساس شکل می دهد.

 

ساخت باورهای شما

 

 • به بهانه های مختلف در محیط خانه جشن بگیرید. رشد در چنین محیطی موفقیت بیشتری را نصیب کودکان شما می کند.
 • زمانی که کودک شما نیاز به صحبت با شما دارد، تمام حواس و دقت خود را به او اختصاص دهید. کودکی که از توجه والدین خود برخوردار است، آمادگی پذیرش و انعکاس موفقیت بیشتری را خواهد داشت.
 • به کودکان خود بیاموزید که احساساتشان را به راحتی بروز دهند و در عین حال بتوانند آن را کنترل کنند. از بیان برخی از احساسات خجالت زده نباشند و خود را سانسور نکنند. اینکه کودکان شما چگونه باید به این درک برسند، وظیفه شما به کمک مشاور است. کودکانی که در کنترل و بیان احساسات به موقع تمرکز بیشتری دارند، برای موفقیت‌های طولانی مدت در آینده آمادگی بیشتری کسب خواهند کرد.
 • برای کودکان خود محدودیت های منطقی ایجاد کنید. این کار باعث افزایش تلاش کودک برای به دست آوردن خواسته‌هایش می شود. افزایش تلاش باعث ایجاد آمادگی بیشتر در راستای موفقیت های بعدی خواهد شد.

 

موفقیت کودکان

 

 • مطمئن شوید که کودک شما به میزان کافی می خوابد. خواب مناسب باعث رشد مناسب کودک شده و چنین کودکی با سلامت روحی و جسمی مناسب، زمینه‌های موفقیت بیشتری خواهد داشت.
 • به کودکتان بیاموزید تا از فرآیند و مسیر فعالیت ها لذت ببرد نه فقط نتیجه. مثلاً در مسابقات و بازی ها، از بودن در آن بازی لذت ببرد نه اینکه تنها به برنده شدن فکر کند. این یکی از نکات موفقیت در بزرگسالی است.
 • کودکتان را بیشتر به تحرک و بازی‌های فکری تشویق کنید. کمتر اجازه تماشای تلویزیون به او بدهید.
 • به کودکتان اجازه بدهید تا طبق سلیقه و علاقه خود انتخاب کند. یعنی به او حق انتخاب بدهید. در این صورت اعتماد به نفس و استقلال شخصیت در او تقویت شده و آمادگی موفقیت بیشتری در او پدید خواهد آمد.
 • احساس همدردی، مهربانی و احترام را به کودک خود بیاموزید. چنین کودکی درک بسیاری از محیط پیرامون خود کسب خواهد کرد. درک شرایط و انسان های دیگر، قدرت تعقل و تصمیم گیری را در کودکتان افزایش خواهد داد. در نهایت به کودک خود اجازه دهید تا کودکی کند، تجربه کند، از تجربه کردن نترسد بلکه از آن لذت ببرد.

در پایان، مطالعه مقاله موفقیت تحصیلی جهت تکمیل نمودن اطلاعات توصیه می گردد.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/children-success
موفقیت کودکان

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi