افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه با باورهای نادرست خود مقابله کنید؟

توضیحات کوتاه :
پیش‌زمینه و باورهای شما در حقیقت ایده‌، باورها، عقاید و جمع بندی شما از داده‌هایی است که از همان دوران کودکی به دست می‌آورید. نه تنها خودپنداره شما بلکه فلسفه زندگی شما را نیز شکل می‌دهند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه با باورهای نادرست خود مقابله کنید؟

 

خلاصه ای از مقاله

باورها، زندگی ما را می سازند و هر چقدر باورهای مثبت تر و سازنده تری داشته باشیم بهتر می توانیم در مسیر موفقیت گام برداریم. از سوی دیگر اجتناب از باورهای منفی کمی سخت می باشد ولی می توان با تلاش و پشتکار و به کاربردن راهکارهایی این باورهای منفی را کاهش داده و از بین برد. در این مقاله به چگونگی مقابله با باورهای نادرست خود می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

روش تغییر باورهای نادرست چیست؟

بیشتر افکار و پاسخ‌های ما نسبت به اتفاقاتی که به وقوع می‌پیوندند یا نسبت به افرادی که در زندگی ما وجود دارند را می‌توان با پیش‌زمینه مورد ارزیابی قرار داد. این زمینه‌ها در حقیقت ایده‌ها، باورها، عقاید و جمع‌بندی است که شما از داده‌ها و تجارت خود از همان دوران کودکی به دست می‌آورید. این موارد نه تنها خودپنداره شما را تشکیل می‌دهند بلکه فلسفه زندگی شما را نیز شکل می‌دهند.

هر چقدر که شما روی این پیش زمینه استوارتر باشید، آن‌ها هر عمل، گفته یا احساس شما را بهتر پیش‌بینی کرده و کنترل می‌نمایند. شما به عنوان یک فرد کامل باید با استعداد و توانمند بوده و با دیگران رفتار دوستانه و معمولی داشته باشید.

همچنین باید فردی سالم، با انرژی، کنجکاو و خلاق و به دنبال یک زندگی شگفت‌انگیز باشید. تمامی این ویژگی‌ها به عنوان پیش‌زمینه در زندگی به شما کمک می‌کنند تا هدف‌گذاری داشته، به سختی کار نموده و خودتان را بهتر کنید. آن‌ها همچنین سبب می‌شوند که شما رفتار بهتری با دیگران داشته باشید و از رنج و سختی‌ها بیرون آمده و در نهایت موفق باشید. هیچ چیزی نمی‌تواند شما را در مسیرتان متوقف کند.

 

چگونه با فروش در آمازون درآمد میلیاردی داشته باشیم؟

 

نکته‌ای که باید بدانید این است که آنچه در زندگی برای شما اتفاق می‌افتد از اهمیت برخوردار نیست. مسئله مهم این است که شما در واکنش به این اتفاقات چه رفتاری را خواهید داشت. این نکته که شما از کجا می‌آیید نیز مهم نمی‌باشد. نکته مهم این است که شما می‌خواهید به کجا بروید و تنها عاملی که می‌تواند شما را در مسیرتان محدود کند، قوه تخیل شما است.

اگر شما هیچ محدودیتی برای قوه تخیل خودتان قائل نشوید، آینده شما نیز نامحدود خواهد بود. موارد عنوان شده همگی باورها و پیش‌زمینه‌هایی می‌باشند که شما برای رسیدن به حداکثر توانایی خود به آنها نیاز دارید.

باورهای اشتباه خود را از بین ببرید

متأسفانه باورهای زیادی وجود دارند که ما حین بزرگ شدن آنها را باور می‌کنیم. ما می‌پذیریم این باورها می‌توانند آرزوهای ما برای موفق شدن، رسیدن به شادی و هدف نهایی را از بین ببرند. در ادامه به برخی از این باورها اشاره خواهیم کرد.

 

باورهای نادرست در زندگی

 

  •  احساس عدم شایستگی نداشته باشید

اولین و بدترین نمونه، بیان این جمله است: «من به اندازه کافی خوب نیستم.» این جمله نمونه‌ای از زمینه‌ها و باورهای پایه‌ای می‌باشد که به شما احساس پایین‌تر بودن و عدم کفایت را تلقین می‌کند. ما تصور می‌کنیم که سایر افراد از ما بهتر می‌باشند. تنها به این دلیل که آنها در یک زمان و موقعیت خاص عملکرد بهتری را نسبت به ما داشته‌اند. همیشه این احساس را داریم که آنها باید بدتر از ما عمل کنند.

بنابراین اگر چنین نشود یعنی ارزش ما از آنها کمتر است. این احساس کم‌ارزش بودن ریشه روانشناسی دارد و باعث می‌شود که ما خودمان را به شدت دست‌کم بگیریم. به همین دلیل نیز برای چیزی که حقیقتاً از توانایی‌های ما کمتر است خودمان را آماده می‌کنیم. در این حالت ما به جای اینکه در رسیدن به یک هدف جدید شکست بخوریم از همان ابتدا هدفی که امکان شکست دارد را تعیین نمی‌کنیم.

 

مقابله با باورهای نادرست


زمینه‌ها و باورهای پایه‌ای درست و مناسب، به رشد و توسعه شما منجر می‌شوند. آن‌ها نه تنها به شما این احساس را می‌دهند که در کاری به اندازه کافی خوب هستید بلکه به شما تلقین می‌کنند در هر زمینه‌ای که برایتان مهم است عالی هستید. شما توانمندی نامحدودی دارید که به شما کمک می‌کند تا فردی بهتر از آنچه تاکنون بوده‌اید، باشید و خیلی بیشتر از آنچه که تا به حال به دست آورده‌اید را کسب نمایید.

همانطور که ویلیام شکسپیر در نمایشنامه طوفان می‌گوید: «هر آنچه که گذشته است، تنها مقدمه بوده است.» در نتیجه هر کاری که شما در گذشته انجام داده‌اید تنها اشاره‌ای از آنچه که شما در آینده انجام می‌دهید خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه باور در زندگی انسان نقش بازی می کند؟

باورهای نادرست

 

با خودتان مثبت صحبت کنید

قوی‌ترین کلماتی که شما در دایره لغات خود دارید، کلماتی هستند که شما به خودتان می گویید و آنها را باور می‌کنید. گفتگوی شما با خودتان و گفتگوی درونی شما 95 درصد از احساسات شما را تعیین می‌نماید. زمانی که شما با خودتان حرف می زنید، حافظه ناخودآگاه شما این کلمات را به عنوان یک فرمان می‌پذیرند. همین کلمات پذیرفته شده، رفتار شما، تصویری که از خودتان دارید و زبان بدن شما را تنظیم می‌نمایند تا به الگویی برسند که با این کلمات هماهنگ می‌باشد.

پس، از همین لحظه به بعد تنها با زبانی با خودتان صحبت کنید که به آنچه که می‌خواهید تبدیل شوید. از گفتن هر حرفی که حقیقتاً نمی‌خواهید به واقعیت تبدیل شود، اجتناب کنید. «من می‌توانم این کار را انجام دهم.» این جمله قوی و مثبت را مرتباً تکرار کنید.

با خودتان بگویید: «من خودم را دوست دارم!» یا «من بهترین هستم!»

این جملات را بارها و بارها تکرار کنید تا به باور شما تبدیل شوند. سپس با قدرت از جای خود بلند شده، لبخندی حاکی از وجود اعتماد به نفس را روی صورت خود بیاورید و با تمام توانایی خود تلاش کنید. این رفتار خیلی زود به یک عادت برای شما تبدیل می‌شود.

 

چگونه با باورهای نادرست خود مقابله کنیم؟

 

  • شما لایق بهترین‌ها هستید

به دنبال انتقاد مخرب قبلی، افراد یک باور اشتباه یا محدود کننده دیگر را نیز می‌پذیرند. باور نابود کننده جدید این است که آنها تصور می‌کنند واقعاً لیاقت موفق بودن را ندارند. این احساس درونی عمیق، شدیداً در میان کسانی که زندگی کوچکی دارند یا خانواده‌ای که توانایی مالی پایین داشته‌اند، بسیار رایج است.

اگر شما جزء کسانی هستید که احساس می‌کنید که به هر دلیلی لایق چیزهای خوب نیستید اما توانسته‌اید به موفقیت دست پیدا کنید، ممکن است دچار سندرم ایمپاستر شده باشید.

این یک پدیده روانی است که فرد را از پذیرفتن موفقیت‌های خود بازمی‌دارد و باعث می‌شود که شما خودتان را لایق این موفقیت‌ها ندانید. در این حالت تفاوتی نمی‌کند که شما چقدر تلاش کرده‌اید تا به موفقیت دست پیدا کنید، همیشه این ترس را دارید که همه چیزهایی که دارید را از دست بدهید. چرا که شما خودتان را مستحق این موفقیت‌ها نمی‌دانید. برای فرار از این احساس، شما دچار خود تخریبی می‌شوید.

در این فرآیند شما هم به جسم خود و هم به اطرافیان خود آسیب می‌رسانید. برای مثال بیش از اندازه غذا می‌خورید یا نسبت به خانواده خود و کسانی که دوستشان دارید بی‌توجه می‌شوید.

  • وقت خود را به کمک کردن به دیگران اختصاص دهید

حقیقت این است که هر کسی لیاقت این را دارد که بر اساس توانایی‌های خود به یک شغل عالی دست پیدا کند یا محصولی را تولید نماید که زندگی دیگران را بهبود می‌بخشد. در حقیقت کسانی که بهترین عملکرد را در جامعه دارند، کسانی هستند که می‌توانند به دیگران بهتر از دیگر افراد خدمت‌رسانی کنند. در نتیجه شما باید تمام تمرکز خود در کسب و کاری که دارید را بر روی خدمت رسانی بهتر به دیگران بگذارید.

 

با فروش کالا در آمازون درآمد داشته باشیم؟

 

اگر چنین شود، شما لیاقت تک به تک پولی که به دست می‌آورید را خواهید داشت. آبراهام لینکلن می‌گوید: «بهترین راه برای کمک کردن به فقرا به هیچ عنوان این نیست که شما به یکی از آنها تبدیل شوید.» شما باید بابت اینکه فرد توانمندی هستید، خوشحال باشید و از دارایی خود برای کمک به فقرا استفاده نمایید نه اینکه خودتان به یکی از آنها تبدیل شوید.

شما زمانی که تمام تلاش خودتان را برای کمک به دیگران انجام دهید، می‌توانید مطمئن باشید که بهترین خودتان نیز خواهید بود. پس هر روز این جمله را با خودتان تکرار کنید: «من لیاقت تک‌تک چیزهایی که در زندگی به دست می‌آورم را دارم. چرا که من هر چیزی که به دست آورده‌ام را از طریق خدمت رسانی مؤثر به دیگران کسب کرده‌ام و باعث شدم دیگران زندگی بهتری داشته باشند. در نتیجه، من به موفقیت خودم افتخار می‌کنم.»

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/fight-false-belifes
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط