چگونه در سریعترین زمان چیزی را یاد بگیریم؟

  • 12 بهمن 1395
  • 9442
  • 8

افزایش سرعت یادگیری با راهکارهایی نتیجه بخش

ورود تو دوست خوبم را به برنامه الان‌وقتشه تبریک می گویم. در این قسمت از برنامه الان‌وقتشه قصد دارم درباره موضوع یادگیری در کوتاه‌ترین زمان ممکن صحبت کنم. فرض کن که ما می‌خواهیم در مدت سه سال از نقطه الف به نقطه ب برسیم. در صورتی که روش‌های صحیح یادگیری سریع را بلد باشیم، می‌توانیم به جای سه سال در طول 6 ماه به نقطه ب برسیم. در این بخش از برنامه 5 کلید طلایی مطرح می‌شود که اجرای آن‌ها می‌تواند زندگی تو را به طور کلی تغییر دهد. من حسین عزت‌خواه هستم، مدرس موفقیت و کارآفرین. با من همراه شو.

 

روش یادگیری در کوتاه ترین زمان ممکن در دوره پاراسل زندگی

 

افزایش سرعت یادگیری به عنوان یک هدف

در این مرحله یک سوال اساسی مطرح می‌شود: "سرعت یادگیری چه اهمیتی دارد؟" تصور کن که هدف تو به این شکل است که 300 میلیون پول نقد در حساب بانکی خودت داشته باشی. آیا تمایل داری که در سن 60 سالگی به این هدف برسی یا در سن 22 سالگی؟ آیا می‌توانی تفاوت این دو زمان را احساس کنی؟ این مسئله کل زندگی تو را تحت تأثیر قرار خواهد داد بنابراین بسیار مهم است که ما چه زمانی را صرف یادگیری موضوعی می‌کنیم یا زمانی که صرف می‌کنیم تا مسئله‌ای را که یاد گرفته‌ایم اجرا نماییم چه میزانی است؟ آیا نسبت به چیزی که می‌خواهی یادبگیری رویاپردازی می‌کنی؟ اگر به طور کل نمی‌دانی که چیزی را باید یاد بگیری و به دنبال این هستی که ببینی بقیه افراد جامعه چه چیزهایی را آموزش می‌بینند و تو نیز همانند یک دنبال کننده به دنبال رویاهای آن‌ها حرکت می‌کنی؛ این حرکت کاملاً اشتباه است. بهتر است که در همین لحظه این حرکت خود را متوقف نمایی و با استفاده از این ویدیو یاد بگیری که خودت رویاسازی کنی.

ارزش و اهمیت دلایل کارهایی که انجام می‌دهید

بسیاری از افراد در ایران به ادامه تحصیل در دانشگاه علاقه‌مند هستند. اما بسیاری از همین افراد دلیل خوبی برای رفتن به دانشگاه پیدا نمی‌کنند. این موضوع یک فاجعه است. اینکه چندین سال از زمانت را در دانشگاه و گذراندن یک رشته تحصیلی صرف نمایی اما اطلاعی از دلیل آن نداشته باشی بسیار بد است. یک انسان موفق فیلتری در ذهنش از آنچه می‌خواهد یاد بگیرد ایجاد می‌کند. اگر همچنان تمایل داری نسب به جزئیات این موضوع بیشتر مطلع گردی و تکنیک و راهکارهای لازم را یاد بگیری تا زمان یادگیری خود را به میزان بسیاری کاهش دهی از تو دعوت می‌کنم با من همراه باشی، ویدیو زیر را دانلود نمایی و با دقت تماشا کنی. این ویدیو به صورت رایگان در اختیار تو قرار گرفته است...

چگونه در سریعترین زمان چیزی را یاد بگیریم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.67

تعداد امتیازها: 6

نظرات کاربران

8 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط