مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز موفقیت برندهای بزرگ

توضیحات کوتاه :
اگر تجربه کار با کمپانی‌های بزرگ را داشته باشید می‌دانید که اصلاً شوخی بردار نیست که با آنها به طور غیر رسمی صحبت کنید چون اصلاً آنها جواب شما را نمی‌دهند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
راز موفقیت برندهای بزرگ

 

خلاصه ای از مقاله

رکن اصلی هر کاری شورواشتیاق است. اگر این پایه و ستون در کار شما نباشد نمی‌توانید به سطح بالایی از موفقیت و دستاورد برسید. پس برای شروع هرکاری شما باید اول نسبت به آن کار کنجکاو باشید و دوم برای انجام آن کار شورواشتیاق داشته باشید. شما باید در زمینه‌ای که برای کسب‌وکار خود انتخاب می‌نمایید حتماً کنجکاو باشید. اگر بهترین بیزینس دنیا میلیاردها سود دارد ولی شما آن را دوست ندارید به سراغ آن کار نروید چون صددرصد حواس و انرژی خود را برای آن نمی‌گذارید پس در نتیجه نمی‌توانید در آن کار موفق شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

کیسی نیستات، ویلاگر معروف

اگر تجربه کار با کمپانی‌های بزرگ را داشته باشید می‌دانید که اصلاً شوخی‌بردار نیست که با آنها به طور غیررسمی صحبت کنید چون اصلاً آنها جواب شما را نمی‌دهند. بعد از مدتی کمپانی نایک به کیسی نیستات اطلاع می‌دهد که قصد دارد به او بودجه‌ای بدهد که او این ویدیو را بسازد ولی باید بعد از اولین پرداخت و بعد از 40 روز ایده را برای آنها ارسال نماید و مشخصات کار، تیم، استودیو و... را برای آنها بفرستد. ولی او هیچ کدام از آنها را نداشت و فقط عاشق فیلم‌سازی بود. حدود 20 روز گذشت و هیچ ایده‌ای در ذهن او شکل نگرفت همچنین او یک استودیو خاص، دوربین‌های گران قیمت و بازیگران زیاد نداشت.

 

راز بهبود کسب و کار شما

 

او کسی بود که عاشق فیلمسازی بود و فرد خلاقی بود. به انجام کارهای تکراری علاقه نداشت و دوست داشت که به روش خود اقدام نماید. از بچگی آرزو داشت که دور دنیا را بگردد اما پول این کار را نداشت. با یکی از دوستانش صحبت می‌کند و می‌گوید قصد دارد با این پول به فرودگاه برود، بلیط تهیه کند و به مسافرت برود. این اقدام کار غیرعاقلانه‌ای بود و همان لحظه خود او هم می‌گوید که زمانی که برگردد مسلماً رئیس کمپانی نایک از او شکایت می‌کند چون به تعهد خود در قبال پرداخت پول عمل نکرده است. ولی با خود می‌گوید الان که این فرصت به او داده شده است می‌خواهد این کار را انجام بدهد. شروع به مسافرت کرد و ‌توانست به 13 کشور مختلف سفر کند. کاری که انجام داد این بود که از تمام لحظه‌ها فیلم گرفت. همچنین او دونده بود و به دویدن خیلی علاقه داشت. او تمام لحظه‌ها را همراه با دویدن که جز تفریحات او بود فیلمبرداری کرد. نزدیک به 29 ساعت فیلم تهیه کرد. چند روز به تحویل ویدیو به کمپاتی نایک در حالی که هیچ ایده خاصی نداشت، شروع به آماده‌سازی فیلم‌ها نمود. او اول ویدیو می‌نویسد من این پول را به منظور ساخت تبلیغات برای کمپانی نایک دریافت نمودم ولی به ازای این پول به سفر دور دنیا رفتم. فیلم‌ها را پشت‌سر هم قرار می‌دهد به امید اینکه فیلم جالبی ساخته شود.
روز موعود فرا می‌رسد و مدیر قسمت تبلیغاتی نایک برای دیدن ویدیو سراغ کیسی می‌رود. کیسی ویدیو را به او می‌دهد و از او می‌خواهد که آن را به اداره ببرد و در آنجا تماشا نماید چون حدس می‌زد که او چقدر از این کار عصبانی می‌شود. مدیر تبلیغاتی قبول نمی‌کند و درخواست می‌کند که این ویدیو را همانجا ببیند و نظرش را بگوید. کیسی ویدیو را پخش می‌کند و بعد از اتمام ویدیو مدیر تبلیغاتی به کیسی می‌گوید که این بی‌ارزش‌ترین فیلمی است که تاکنون دیده است و آنجا را ترک می‌کند. بعد از نیم ساعت باز بر می‌گردد و درخواست می‌کند که دوباره ویدیو را ببیند. یک بار دیگر ویدیو را می‌بیند و نظرش عوض می‌شود و به کیسی می‌گوید این ویدیو از جنبه‌هایی جالب می‌باشد چون تا الان کسی یک ویدیو تبلیغاتی به این شکل نساخته است و تصمیم می‌گیرد که آن را پخش کند. کیسی بسیار تعجب می‌کند. آن ویدیو پخش می‌شود و در روز اول 799 هزار بازدید جذب می‌کند. این عدد آن زمان بسیار بزرگ بوده و این عدد آنقدر بزرگ می‌شود که حتی به 26 میلیون بازدید می‌رسد آن هم به شکل کاملاً طبیعی و بدون صرف هزینه و تبلیغات خیلی زیاد. در حالی که در این ویدیو از دوربین‌های گران‌قیمت و بازیگران و مدل‌های زیادی استفاده نشده است. این ویدیو به این خاطر به این درجه از موفقیت رسید که با شورواشتیاق فراوان سازنده آن به این کار ساخته شد. الان باید متوجه اهمیت بسیار زیاد شورواشتیاق در انجام کارها شده باشید.

 

مقاله پیشنهادی:رسیدن به آرزوها (2019)

راز موفقیت برندهای بزرگ

 

شور، اشتیاق و کنجکاوی رکن اصلی موفقیت

رکن اصلی هر کاری شورواشتیاق است. اگر این پایه و ستون در کار شما نباشد نمی‌توانید به سطح بالایی از موفقیت و دستاورد برسید. پس برای شروع هرکاری شما باید اول نسبت به آن کار کنجکاو باشید و دوم برای انجام آن کار شورواشتیاق داشته باشید. شما باید در زمینه‌ای که برای کسب‌وکار خود انتخاب می‌نمایید حتماً کنجکاو باشید. اگر بهترین بیزینس دنیا میلیاردها سود دارد ولی شما آن را دوست ندارید به سراغ آن کار نروید چون صددرصد حواس و انرژی خود را برای آن نمی‌گذارید پس در نتیجه نمی‌توانید در آن کار موفق شوید. زمینه‌ای که در آن شورواشتیاق دارید را پیدا کنید. اگر نسبت به آن آگاه هستید که  بسیار عالی است و همین الان آن را روی کاغذ یادداشت نمایید. اگر نمی‌دانید، راه‌هایی را به شما آموزش می‌دهم تا بتوانید زمینه‌ای  که در آن شورواشتیاق دارید را پیدا کنید. بدانید که شما در زمینه‌ای که شورواشتیاق دارید، به طور ناخودآگاه کنجکاو هستید و اطلاعات زیادی دارید.

ساخت ایده بیزینس

حال بعد از پیدا نمودن زمینه‌ای که در آن شورواشتیاق دارید باید به سراغ ایده بیزینس بروید و بررسی نمایید که ایده شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. بیزینس‌های مختلفی در دنیا وجود دارد. از نظر من بیزینسی خوب است که از 2 المان زمان و مکان جدا باشد. یعنی در هر زمان و مکان بتوان کسب درآمد کرد. این کار با روش بیزینس آنلاین امکان‌پذیر است. باید همیشه حواستان به کسب‌وکارتان باشد. همه چیز در حال تغییر است. اگر به همین روشی که الان در حال کسب درآمد هستید ادامه دهید چند سال دیگر حذف می‌شوید. این موضوع در همه جا صادق است. برای مثال مدت‌ها قبل کمپانی آمازون، کمپانی whole foods را خرید. این کمپانی در زمینه فروش مواد غذایی فعالیت داشت و فروشگاه معتبری هم داشت. آمازون این کمپانی را خرید تا آن را تعطیل کند. بعد از آن تصمیم گرفت که مواد غذایی را در آمازون به فروش برساند. این باعث می‌شود شما برای خرید مواد غذایی با چند کلیک اقدام نمایید و شاید از این نظر خیلی خوب باشد ولی از طرف دیگر تمام کارمندان این کمپانی اخراج شدند و شغل خود را از دست دادند. آن‌ها باید برای کار به سراغ کمپانی‌های دیگر می رفتند ولی مسلماً با آن سطح اطلاعاتی که داشتند نمی‌توانستند کار پیدا کنند. چون همه چیز سریع در حال تغییر است. دنیا شما را تهدید می‌کند اگر همین الان تصمیم درستی برای زندگی خود نگیرید.

 

راز فروش موفق در آمازون

 

فرمول کسب و کار صحیح چیست؟

فرمول کسب‌وکار درست این است که از المان زمان و مکان آزاد باشد. حال با در نظر گرفتن زمینه‌ای که برای آن شورواشتیاق دارید، درباره آن کنجکاو هستید و وجود فرمول کسب‌وکاری که از المان زمان و مکان آزاد باشد باید به سراغ ایده پردازی بروید. بدانید که ایده‌های خوب از مشکلات بزرگ می‌آیند. یعنی همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و مشکلات زندگی خود را بنویسید. برای مثال اینکه به خرید می‌روید ولی جای پارک پیدا نمی‌کنید، زمانی که به فروشگاه می‌روید تنوع زیادی در محصولات وجود ندارد یا کالاها گران‌قیمت هستند و... این موارد را در جنبه‌های مختلف زندگی خود بررسی کرده و بنویسید. مارک زاکر برگ مؤسس فیسبوک، زمانی که احساس کرد نمی‌تواند به خوبی با همکلاسی‌های خود ارتباط برقرار کند، سوالی را از آنها بپرسد، فایلی را برای آنها ارسال نماید و... به این فکر کرد که چه مشکل بزرگی می‌باشد که نمی‌تواند با دوست خود در خوابگاه دیگر پل ارتباطی داشته باشد. این مشکل باعث شد ایده ساخت یک پیام رسان در ذهن او شکل گیرد. پس ایده را از مشکل بزرگ پیدا کرد. اگر در شهری که شما زندگی می‌کنید جای پارک نیست و این برای شما یک مشکل می‌باشد، همین موضوع می‌تواند ایده خوبی برای ساخت اپ موبایل با قابلیت پیدا کردن جای پارک ماشین باشد.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

برای مطالعه بخش اول مقاله، مقاله لایف استایل افراد موفق را دنبال نمایید.

برای مطالعه ادامه مطلب مقاله معرفی شغل های پرسود آنلاین را دنبال نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-secret-of-popular-brands-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh