تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تعیین هدف کسب و کار و راه رسیدن به آن - عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
هدف‌گذاری کسب و کار یک بخش مهم از شروع و ادامه کسب و کار است. بدون داشتن اهداف در کار، شما در هر جهتی که مناسب بدانید پیش می‌روید و مسلماً به هیج مقصدی نمی‌رسید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تعیین هدف کسب و کار و راه رسیدن به آن - عزت خواه دات کام

 

خلاصه‌ای از مقاله: 

چطور به اهداف کسب و کار خود برسیم؟ یک راه خوب برای تقسیم کردن اهداف این است که یک برنامه عملی طراحی کنید و هر کاری که باید انجام شود را به صورت دقیق مشخص کنید. اگر بر برداشتن گامهای بسیار کوچک تمرکز کنید، می‌توانید راحتتر پیشرفت کنید و هر روز به یک هدف کوچک برسید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

تکنیک‌های هدفگذاری در کسب و کار

اهداف شرکت را به هدفهای کوچک تقسیم کنید

اولین گام برای هدفگذاری در کسب و کار این است که اهداف خود را به هدف‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. اهداف کسب و کار اغلب بلندمدت هستند و نیاز به صرف کار، زمان و تلاش زیاد دارند.

با تقسیم کردن این اهداف به هدفهای کوچک و قابل اجرا، راحت‌تر می‌توانید بر کارهایی تمرکز کنید که در لحظه حال باید انجام دهید و در طول مسیر دچار استرس نشوید.

یک راه خوب برای تقسیم کردن اهداف این است که یک برنامه عملی طراحی کنید و هر کاری که باید انجام شود را به صورت دقیق مشخص کنید. اگر بر برداشتن گامهای بسیار کوچک تمرکز کنید، می‌توانید راحتتر پیشرفت کنید و هر روز به یک هدف کوچک برسید.

 

مدیریت حرفه ای بیزینس

 

پیشرفت اهداف خود را رصد کنید

یک بخش مهم از هدفگذاری موفق این است که دائماً رصد کنید که چه میزان از مسیر را پیموده‌اید. اگر بدانید چه چیزی باعث افزایش انگیزه شما می‌شود، می‌توانید اهداف و کارهای آینده را بر اساس آن تعیین کنید.

شما می‌توانید با چک کردن ماهانه یا هفتگی اهداف، پیشرفت آنها را رصد کنید و ارزیابی کنید که آیا به جایی که می‌خواستید رسیده‌اید یا خیر.

به اهداف شرکت متعهد باشید

هدفگذاری مؤثر نیازمند این است که در مورد پیش نیازهای آن هدف شفاف باشید؛ اینکه به چه تلاشهایی نیاز دارید و چرا این هدف برای شما مهم است. همچنین باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید که چگونه به هر هدف برسید و شاید از همه مهمتر، به رسیدن به آن هدف کاملاً پایبند و متعهد باشید.

اگر نمی‌توانید به هدف پایبند باشید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی دقیق داشته باشید، مسلماً در راه رسیدن به اهداف کسب و کار خود با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوید.

 

مقاله پیشنهادی: نقش هدفگذاری هوشمندانه در دستیابی به موفقیت شغلی 

دنبال نمودن اهداف کاری

 

سیستم حمایتی در شرکت بسازید

یک سیستم حمایتی می‌تواند به روش‌های مختلفی به شما کمک کند تا به اهداف  کاری خود برسید:

  • آگاهی از اینکه یک تیم قوی همراه خود دارید به شما انگیزه می‌دهد
  • از تجربیات و دانش تیم خود یاد می‌گیرید.
  • تیم شما می‌تواند در هنگام مواجهه با سختی‌ها به شما نیرو و انگیزه دهد.
  • تیم شما می‌تواند دیدگاه و نظراتی ارائه دهد که با دیدگاه شما متفاوت است.
  • تیم شما می‌تواند به شما کمک کند موفقیت را جشن بگیرید.

سیستم حمایتی شما می‌تواند متشکل از دوستان، خانواده، راهنماها، همکاران یا هر فرد دیگری باشد که از شما حمایت می‌کند و می‌خواهد موفقیت شما را ببیند.

در مورد اهداف کسب و کار خود انعطاف پذیر باشید

در زندگی و کسب و کار، بسیاری از پیش بینی‌های ما هرگز درست از آب در نمی‌آیند. بنابراین بسیار مهم است که با تغییرات سازگار شویم و در صورت لزوم برنامه‌های خود را تغییر دهیم تا بتوانیم بیزینس را به مرحله بالاتر ببریم.

هرچند مهم است که یک برنامه کاملاً مشخص برای رسیدن به اهداف داشته باشید، اما باید از سرسختی بی دلیل خودداری کنید. هرچه شما انعطاف پذیرتر باشید و سریعتر بتوانید خود را با تغییرات سازگار کنید، راحت‌تر می‌توانید در مقابل تغییرات غیرمنتظره واکنش نشان دهید و علیرغم آنها به پیشرفت خود ادامه داده و اهداف بیزینسی خود را محقق نمایید.

 

موفقیت در کسب و کار

 

به هدف نهایی شرکت چشم داشته باشید

یکی دیگر از راه های محقق نمودن اهداف کاری این است که هدف نهایی شرکت را در نظر بگیرید. وقتی برای رسیدن به یک هدف بلندمدت بزرگ تلاش می‌کنید، حتماً باید آن را به گامهای کوچک و قابل مدیریت تقسیم کنید تا بتوانید هر روز یک مرحله را کامل کنید.

اما با اینکه باید هر بار بر یک هدف کوچک تمرکز کنید، همزمان باید در مورد هدف نهایی خود نیز دید شفاف و روشنی داشته باشید. وقتی هدف نهایی را در نظر داشته باشید حفظ انگیزه و تمرکز برای شما راحت‌تر می‌شود.

تصور کنید که رسیدن به هدف نهایی چه حسی دارد و آن را در ذهن خود تصویر سازی کنید. هر روز به هدف نهایی فکر کنید تا به خود یادآوری کنید که چرا این کارها را باید انجام دهید.

نقایص شرکت خود را بپذیرید

یک چالش بزرگ مدیران کسب و کار این است که می‌خواهند همه چیز در تمام مراحل کار بدون نقص انجام شود. گاهی اوقات کمال گرایی و ترس از شکست ما را از پیشرفت باز می‌دارد.

در مورد رسیدن به اهداف، حرکت رو به جلو اغلب اشتباهات را تحت الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین مهم این است که روند رو به جلو را ادامه دهیم نه اینکه منتظر باشیم تمامی شرایط به طور کامل مهیا شوند و سپس اقدام کنیم.

همچنین باید به اشتباهات به عنوان فرصتی برای یادگیری نگاه کنیم. یک گام اشتباه می‌تواند چشمان شما را به ایده‌های جدید باز کند که در غیر این صورت نمی‌توانستید مشاهده کنید. پسبرای رسیدن به اهداف کسب و کار خود، کمال گرایی را کنار بگذارید و اهل ریسک کردن باشید.

همواره در حال تعدیل اهداف باشید

تغییر جهت و پذیرفتن نقایص اهمیت بسیاری دارند. در این شرایط، بسیار مهم است که رو به جلو حرکت کنیم حتی وقتی که شرایط آن چیزی نیستند که ما انتظار داشتیم.

هرچند مسیر شما ممکن است تغییر کند و پیشرفتتان بسیار کوچک به نظر برسد، تنها راه برای رسیدن به هدف برداشتن همین گامهای کوچک است. هربار که شما یک گام کوچک را تکمیل می‌کنید، به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید و تا زمانی که به حرکت رو به جلو ادامه می‌دهید، در مسیر موفقیت قرار دارید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 راه موثر برای تغییر دیدگاه منفی نسبت به شغل

هدف در کسب و کار

 

در مورد اهداف شرکت خود مثبت فکر کنید

اطمینان داشتن به توانایی خود برای رسیدن به اهداف می‌تواند نقش مهمی در موفقیت شما داشته باشد. شما باید به خودتان باور داشته باشید تا بتوانید به اهداف خود دست یابید.

تفکر مثبت، تشویق خودتان و انگیزه گرفتن از سیستم حمایتی بسیار مهم است. افکار مثبت می‌توانند شما را از سختی‌ها عبور داده و در محقق نمودن اهداف کاری یاری نماید.

هر موفقیت کوچک را جشن بگیرید

بسیار مهم است که موفقیت‌های خود را در طول فرایند تعیین و رسیدن به اهداف خود جشن بگیرید. با جشن گرفتن، شما از تلاش‌های خود برای رسیدن به هدف قدردانی می‌کنید و خود را تشویق می‌کنید به تلاش ادامه دهید تا به اهداف بزرگتر برسید.

جشن گرفتن موفقیت همچنین یک راه خوب برای پایان دادن به هر مرحله از این فرایند است و به شما کمک می‌کند با انرژی و تمرکز بیشتر به راه خود ادامه دهید.

با دنبال کردن این گامهای هدفگذاری، شما نیز می توانید اهداف خود را به هدفهای کوچک تقسیم کنید و هر روز یک گام کوچک در مسیر رسیدن به هدف نهایی بردارید.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و ... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-achieve-business-goals
برچسب ها
موفقیت شغلی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط