تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

معرفی سرویس SFP به فروشندگان آمازون

توضیحات کوتاه :
سرویس آمازون پرایم از سال 2005 راه اندازی شد و از آن زمان به بعد تغییر زیادی در فرآیند خرید اینترنتی به وجود آورد. مشتری می‌تواند به شکل نامحدود محصول سفارش بدهد و آن را طی دو روز تحویل بگیرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

 • 1.9k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
معرفی سرویس SFP به فروشندگان آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

سرویس Seller Fulfilled Prime آمازون چیست؟ کدام نوع کسب و کارها مشمول SFP آمازون هستند؟ در این مقاله به سرویس Seller Fulfilled Prime آمازون می پردازیم و مزایای استفاده از این سرویس را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

سرویس Seller Fulfilled Prime آمازون چیست؟ 

سرویس آمازون پرایم از سال 2005 راه اندازی شد و از آن زمان به بعد تغییر زیادی در فرآیند خرید اینترنتی به وجود آورده است. سرویس پرایم آمازون، این امکان را فراهم کرده است که مشتریان به شکل نامحدود محصول سفارش بدهند و آن را طی 2 روز و با قیمت سالانه یکسان، درب منزل خود تحویل بگیرند.

مشتریان آمازون خیلی زود متوجه شدند که وقتی نشان پرایم را بر روی یک قلم کالا مشاهده می‌کنند، می‌توانند آن را به رایگان، به سرعت و کاملاً مطمئن دریافت کنند.

در نتیجه، محصولاتی که با سرویس پرایم عرضه می‌شوند، مورد استقبال گسترده اعضای پرایم در آمریکا قرار می‌گیرند که هم اکنون تعداد آنها بیش از 100 میلیون نفر است.

 

روش کسب درآمد میلیاردی از آمازون

 

آن دسته از فروشندگان آمازون هم که به دنبال استفاده از چنین سرویسی باشند، زمانی شرایط این سرویس را به دست خواهند آورد که موجودی محصولات خود را ابتدا با سرویس FBA (Fulfillment by Amazon) ارائه کنند.

به کمک سرویس SFP، بیزینس‌هایی که عملیات ارسال را خودشان انجام می‌دهند می‌توانند بدون نیاز به استفاده از سرویس FBA، نشان پرایم را بر روی محصولات خود قرار دهند. در این مقاله قصد داریم برخی از سؤال‌های پر تکرار مطرح شده پیرامون روش SFP را به همراه پاسخ آنها، در اختیار شما قرار دهیم.

 

مقاله پیشنهادی: کد های SKU و ASIN در آمازون به چه معناست ؟

 سرویس آمازون

 

1. SFP آمازون چیست؟

Seller Fulfilled Prime برنامه‌ای است که به فروشندگان واجد شرایط امکان می‌دهد عنوان «پرایم» را برای محصولات خود دریافت کنند و آنها را مستقیماً و با همان شیوه حمل و نقل خودشان به اعضای پرایم ارسال کنند.

در این برنامه، فروشندگان باید متعهد شوند که سفارشات مشتریان را در عرض 2 روز به دست آنها برسانند، از آنها هیچ گونه هزینه اضافه‌ای دریافت نکنند، از شرکت‌های حمل و نقل مورد تأیید آمازون برای ارسال کالاها استفاده کنند و اصول آمازون را در بالاترین سطح ممکن اجرا کنند.

اگر شما هم فروشنده آمازون هستید و می‌توانید پایبندی خود به اصول آمازون را به این شرکت ثابت کنید، شرایط لازم برای ورود به این برنامه را به دست خواهید آورد.

در این صورت، نشان پرایم بر روی محصولات شما قرار داده خواهد شد و از مزایای آن برخوردار خواهید شد. مزایایی از قبیل این که امکان مشاهده محصول شما در صفحات جست و جو بیشتر شده و شانس بالاتری برای خریده شدن آنها توسط مشتریان به دست خواهد آمد.

در این قسمت، به برخی از نکات مربوط به سرویس SFP اشاره خواهد شد:

 

مقاله پیشنهادی: برنامه Amazon Basic چیست؟ - فروشندگان ثالت آمازون

 سرویس SFP آمازون

 

 • SFP بیشتر به نفع خرده فروشانی است که حمل و نقل محصولات را خودشان به عهده دارند.
 • این برنامه، برای کم کردن فشار از انبارهای شلوغ آمازون و در عین حال حفظ استانداردهای بالای حمل و نقل انجام شد.
 • فروشندگان بعد از گذراندن دوره آزمایشی، می‌توانند شرایط SFP را به دست آورند.
 • این برنامه مشابه FBA نیست، چون در FBA امور مربوط به نگه‌داری و بسته‌بندی کالا به عهده خود آمازون است.
 • شرایط حضور در SFP، شامل خدمات حمل توسط آمازون، تحویل به موقع 99 درصد از محصولات و پای‌بندی به سیاست آمازون برای بازگرداندن می‌باشد.
 • در سرویس SFP، فروشندگان باید شرایط استاندارد حمل کالا را به صورت رایگان فراهم کنند، با این حال تصمیم برای پیوستن به این برنامه نباید تنها بر اساس هزینه باشد.

 

مقاله پیشنهادی: روز آمازون پرایم سال 2019

کمپانی آمازون

 

2. کدام نوع کسب و کارها مشمول SFP آمازون هستند؟

در دنیای تجارت الکترونیک، مدل‌های مختلف و زیادی وجود دارد که از خرده فروشی مرسوم و لیبل خصوصی تا فروش مستقیم برند‌های بزرگ، آربیتراژ خرده فروش، فروش مجدد محصولات ترخیص شده و مبادله کردن محصولات دست دوم متغیر است.

اگرچه همه این مدل‌ها می‌توانند از امکانات SFP بهره ببرند اما معمولاً خرده‌فروشان، بیشترین فایده را از این سرویس خواهند برد. این فروشندگان، ممکن است هزاران محصول را در انبارهای خود ذخیره کنند.

این شرایط به این معنی است که آنها وارد رقابتی جدی و داغ با تعداد زیادی از کسب  و کارها شده‌اند. در این وضعیت، وجود نشان پرایم بر روی محصولات، به آنها کمک می‌کند از رقیبان خود پیشی‌بگیرند و محصولاتشان به فروش برسد.

خرده فروشان، غالباً محصولات را از طریق بازارهای دیگر و وب سایت‌های خود به فروش می‌رسانند و انبار و عملیات حمل و نقل دارند.

این خرده فروشان با کسب شرایط استفاده از برنامه پرایم، منافع زیادی به دست می‌آورند. البته این بدان معنی نیست که سایر فروشندگان از مزایای SFP استفاده نمی‌کنند.

در عوض باید بگوییم صاحبان برندهایی که خودشان محصولات را برای مشتریان می‌فرستند و حتی برندهای جدیدی که تنها با استفاده از آمازون کسب و کار خود را به راه انداخته‌اند اما در عین حال می‌خواهند از کانال‌های مختلف محصول بفروشند، هم از مزایای SFP استفاده می‌کنند.

کسب و کارهایی که سفارشات را خودشان به مشتریان ارسال می‌کنند، تمایل چندانی به استفاده از برنامه FBA  ندارند و عملاً باید برای حمل و نقل و انبار، دو برابر هزینه کنند.

سرویس SFP به این نوع کسب و کارها امکان می‌دهد تا هم روش حمل و نقل، انبارداری و سایر سیستم‌های موجود را حفظ کنند و هم با قرار دادن نشان پرایم بر روی محصولات، میزان فروش خود را افزایش دهند.

 

 فروشندگان آمازون

 

3. چرا آمازون سرویسSFP  را معرفی کرد؟

آمازون و جف بزوس، به مشتری مداری معروف هستند. هر دو به دنبال آن هستند که مشتریانشان به ویژه کسانی که وفاداری خود را به عنوان عضو پرایم ثابت کرده‌اند:

 • حق انتخاب محصولات زیادی داشته باشند.
 • سفارشات خود را به سرعت و به روشی کاملاً مطمئن دریافت کنند.
 • مجبور به پرداخت هزینه اضافه برای حمل سفارشات نباشند.

آمازون برای افزایش توان مراکز بسته‌بندی و ارسال کالا، سرمایه‌گذاری زیادی در زمینه خرید زمین و ایجاد ساختمان کرده است. با این حال، همچنان باید برای برآورده کردن نیازهای مشتریان، تلاش زیادی کند.

این در حالی است که نیازهای مشتریان حتی سریع‌تر از برنامه ساختمان سازی آمازون در حال گسترش است. راه حل این مساله ساده است: از سایر کسب و کارها بخواهید محصولات را به مشتریان آمازون فروخته و ارسال کنند.

در حال حاضر، 58 درصد از فروش ناخالص آمازون توسط فروشندگان طرف سوم انجام می‌شود. حال این سؤال مطرح می‌شود: چگونه آمازون می‌تواند این فروشندگان را وادار کند که به طور مستمر و بدون استفاده از امکانات FBA، خدمات مناسب و عالی به مشتریان ارائه کنند؟

پاسخ، استفاده از سرویس SFP است. این سرویس در سال 2015 به صورت محدود راه اندازی شد و بعد در سال 2016، استفاده از آن برای تمام فروشندگان آزاد شد.

هدف این سرویس کاملاً مشخص بود: اگر سایر کسب و کارها بتوانند ثابت کنند که کیفیت ارسال و حمل کالای آنها به خوبی آمازون است، شرایط لازم برای برنامه پرایم و حمل مستقیم سفارشات را خواهند داشت.

 

معرفی سرویس SFP

 

4. به چه صورت اعلام کنیم که یک محصول مشمول FBA است یا SFP؟

برای یک عضو معمولی پرایم مشخص نیست چرا یک محصول خاص، عنوان پرایم را دارد. با این حال، مشتریان دلیلی برای اهمیت دادن به این موضوع ندارند، به این خاطر می‌دانند که پرایم یعنی چه و این که می‌توانند همیشه سطح یکسانی از خدمات را از آن انتظار داشته باشند. در حال حاضر به 3 راه می‌توان شرایط پرایم شدن را برای یک محصول ایجاد کرد که در این جا به آنها اشاره می‌کنیم:

 1. محصولی که توسط آمازون فروخته شود.
 2. محصولی که توسط فروشنده ثالث فروخته شود اما با سرویس FBA به دست مشتری رسیده باشد.
 3. محصولی که توسط فروشنده ثالث فروخته شود اما شرایط سرویس SFP را داشته باشد.

5. انتخاب سرویس های آمازون برای فروشنده

تصمیم‌گیری در مورد انتخاب یکی از این دو سرویس کار راحتی نیست. در این رابطه باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد:

 • انبار و عملیات حمل و نقل محصول

اولین مورد این است که آیا انبار و عملیات حمل و نقل مخصوص به خودتان را دارید. اگر جواب شما منفی است یا تاکنون هیچ محصولی را نفروخته‌اید، در نتیجه اگر بخواهید خودتان اقدام به ارسال محصولات کنید و در عین حال قوانین سخت‌گیرانه آمازون را هم رعایت کنید، سرانجام خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

اگر به تازگی فروش در آمازون را شروع کرده‌اید، ثبت نام در سرویس FBA، کار کاملاً عاقلانه‌ای است. در این صورت وقتی به سطح خوبی از فروش رسیدید و با اصول این کار آشنا شدید، دیگر می‌توانید به سرویس SFP به عنوان یک گزینه نگاه کنید.

 • سرعت فروش محصول

خرده فروشانی که هزاران محصول در اختیار دارند می‌دانند هیچ کدام از این محصولات با سرعت یکسانی به فروش نمی‌رسند. برخی محصولات فروش خوبی دارند اما برخی دیگر به ندرت فروخته می‌شوند.

هزینه‌های انبار کردن کالا در روش FBA باعث می‌شود محصولاتی که فروش کندی دارند، برای شما هیچ منفعتی به همراه نداشته باشند. اگر همچنان تصمیم به فروش این محصولات دارید، مثلاً به این دلیل که محصول در جایی به جز آمازون فروش بیشتری دارد، می‌توانید از روش SFP استفاده کنید.

 

معرفی سرویس SFP به فروشندگان آمازون

 

 • محصولاتی که قیمت بالایی دارند

سرویس SFP برای فروش محصولاتی که قیمت خیلی زیادی دارند و  می‌خواهید آنها را با احتیاط حمل کنید، بسیار مناسب است. محصولات حجیم یا کالاهایی که در معرض شکسته شدن قرار دارند، از این جمله هستند.

در این موارد، احتمالاً تصمیم بگیرید که محصولات را خودتان حمل کنید و بنابراین در سرویس SFP ثبت نام و از مزایای آن استفاده کنید.

 • مواد خطرناک: انواع خاصی از محصولات هستند که آمازون آنها را در انبارهای خود نگه‌داری نمی‌کند، اما شما همچنان می‌توانید با روش SFP و تحت عنوان پرایم بفروشید. منظور ما از مواد خطرناک اقلامی مثل نفت، سیالات، حشره‌کش‌ها و پاور بانک است. البته اگر قصد دارید محصولاتی شبیه به این را از طریق SFP بفروشید، اطمینان حاصل کنید که انبارهای شما قوانین لازم برای نگهداری این اقلام را رعایت می‌کنند و علاوه بر آن شرکت‌هایی که برای حمل این گونه محصولات انتخاب کرده‌اید، می‌توانند این کار را به درستی و بدون ایجاد خطر انجام دهند.

 

چگونه در زندگی شخصی و کاری موفق شویم؟

 

سرویس‌های آمازون برای افزایش فروش فروشندگان

در این مقاله با برخی از سؤالات مطرح شده پیرامون SFP آشنا شدید. در مجموع باید گفت اگر به تازگی کار فروش در آمازون را شروع کرده‌اید و امکانات حمل و نقل را در اختیار ندارید، پیوستن به برنامه SFP  چندان به صلاح شما نیست.

با این وجود، اگر در حال حاضر فرآیند حمل و نقل را خودتان می‌توانید انجام دهید و محصولات شما به هر دلیلی مناسب ارسال با روش FBA نیست، به کار بردن برچسب پرایم به معنی فروش بیشتر، مدیریت ساده‌تر موجودی کالا و خدمات رسانی کمتر به مشتریان است.

به خاطر داشته باشید که اگر سرویس SFP اصلاً به افزایش فروش شما کمکی نکرد، استفاده از آن هیچ ارزشی برای شما نخواهد داشت. به عبارت دیگر، تنها توجیه استفاده از این روش این است که بتواند به افزایش فروش شما کمک کند.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش تخصصی در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-sfp-service
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط