افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز موفقیت مردان بزرگ

توضیحات کوتاه :
رسیدن به موفقیت اتفاقی نیست. این تصور که همه افراد موفق از طریق شانس به جایگاه فعلی خود دست پیدا کرده‌اند، تصور کاملاً اشتباهی است. برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 5k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راز موفقیت مردان بزرگ

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم به برخی از توصیه‌های افراد موفق اشاره نماییم. با مطالعه این موارد می‌توانید با دانش و آمادگی بیشتری وارد مسیر موفقیت شده و به هدفی که برای خود تعیین کرده‌اید دست پیدا کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راز موفقیت افراد موفق جهان

رسیدن به موفقیت اتفاقی نیست. این تصور که همه افراد موفق با شانس و اقبال و به صورت تصادفی به جایگاه فعلی خود دست پیدا کرده‌اند، تصور کاملاً اشتباهی است. برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کرد و از تجربه افراد موفق کمک گرفت. مطمئناً اگر شما تصمیم بگیرید به فرد موفقی تبدیل شوید، هیچکس مثل افرادی که چنین تجربه‌ای را داشته‌اند، نمی‌توانند به شما کمک کنند.

چرا که آنها قبل از شما وارد مسیری که قصد دارید آن را طی کنید، شده‌اند و با موفقیت در آن پیش رفته‌اند. ما در این مقاله قصد داریم به برخی از توصیه‌های افراد موفق اشاره نماییم. با مطالعه این موارد می‌توانید با دانش و آمادگی بیشتری وارد مسیر موفقیت شده و به هدفی که برای خود تعیین کرده‌اید دست پیدا کنید.

 

مدیریت بهتر کسب و کار

 

روش زندگی افراد موفق

 • 1000 کلمه درباره موفق یادداشت نموده و بنویسید هر کدام از آنها برای شما چه معنایی داشته و در چه جایگاهی قرار دارند. سپس این لیست را به 100 کلمه تبدیل کنید. در گام بعدی، لیست خود را 10 کلمه کنید و در آخر تنها در یک کلمه موفقیت را برای خود معنا کنید.
 • هیچ وقت سعی نکنید در مقابل نیاز خود به پول، سرسختانه رفتار کنید. اگر به پول نیاز دارید، این نیاز خود را بپذیرید. تلاش نکنید با آوردن بهانه‌های مختلف روی این نیاز خود سرپوش بگذارید.
 • به طور متوسط هر 45 دقیقه دست از کار کشیده و کمی استراحت کنید. می‌توانید در این زمان بدن خود را کشیده و کمی آب بنوشید. سپس از خودتان بپرسید که در این لحظه دقیقاً چه چیزی مهم است؟
 • سعی کنید درباره کسانی که آنها را ستایش می‌کنید، مطالعه داشته باشید. این افراد می‌توانند ورزشکار، هنرمند، سیاستمدار یا هر شخص دیگری باشند. بررسی کنید و ببینید که این افراد دقیقاً چه کارهایی را انجام داده‌اند تا توانسته‌اند به جایگاه فعلی خود دست پیدا کنند.
 • سعی کنید با انجام تمرینات ورزشی از نظر جسمانی به حالت ایده آلی دست پیدا کنید. با این کار استقامت، خلاقیت و چابکی شما به میزان زیادی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

 

رموز موفقیت

 

دلایل موفقیت افراد موفق چیست؟ 

 • بخش عظیمی از موفقیت به باوری که شما از خودتان دارید بستگی دارد. شاید داشتن این باور به تنهایی نتواند شما را به موفقیت برساند اما مطمئناً داشتن آن برای شروع کار یک امر ضروری به شمار می‌رود.
 •  سعی کنید دقت خود را روی همه چیز بیشتر کنید. به اینکه دیگران به چه شکلی به مسائل پاسخ می‌دهند، نگاه کنید. چه افراد دیگری به جز شما در محیطی که در آنجا هستید، حضور دارند. شما با دقت کردن به محیط اطراف خود می‌توانید به ایده‌های خیلی بهتر و مطمئناً خلاقانه‌تر دست پیدا کنید.
 • شجاع باشید. این شجاعت را می‌توانید به کمک تمریناتی مثل سخنرانی در جمع، انجام تمرینات جودو یا شرکت در مسابقات آشپزی به دست آورید. از هر راهی که فکر می‌کنید می‌توانید به فرد شجاع‌تری تبدیل شوید، استفاده نمایید.
 • همیشه تلاش کنید در زندگی نظم داشته باشید. شما تنها با داشتن نظم و برنامه ریزی است که می‌توانید در مسیر حرکت به سمت اهداف خود ثابت قدم بوده و با اطمینان پیش بروید.
 •  با اجتناب از صحبت کردن با افراد منفی گرا سعی کنید از ترس‌هایی که ممکن است در دلتان به وجود بیایند دوری کنید. این ترس‌ها که توسط چنین افرادی به دل شما می‌نشینند، می‌توانند شما را ناامید کرده و از حرکت به سمت اهدافی که دارید، بازدارند.
 • همه چیز را برای خودتان ساده کنید. اهداف، برنامه‌ها، امور مالی، سفرها و هر چیزی دیگری که در زندگی با آن سر و کار دارید را ساده کنید. با ساده سازی امکان دستیابی به اهداف در تمامی زمینه‌ها نیز بالا می‌رود. رسیدن شما به اهداف از این طریق در نهایت به موفقیت شما در زندگی منجر خواهد شد.

 

مقاله پیشنهادی: افراد موفق چه نکاتی را رعایت می کنند؟

راز موفقیت

 

رازهای موفقیت در زندگی

 • هر روز صبح از خواب بیدار شده و سفر آن روز خود را آغاز کنید. خواهید دید که جهان، بهترین راه‌های ممکن را به صورت غیرمنتظره سر راه شما قرار می‌دهد.
 •  به گفته فرانک سیناترا: «من به هیچ عنوان زندگی را پیچیده نمی‌بینم. هیچ وقت به دنبال رازهای نهفته زندگی نیز نمی‌روم. تنها کاری که من می‌کنم این است که روزها را یک به یک پشت سر می‌گذارم و به انتظار اتفاقاتی که قرار است پیش بیایند، می‌نشینم.» بهترین کار این است که زندگی را ساده بگیرید. چرا که زندگی حقیقتاً ساده‌تر از آن چیزی است که شما بتوانید آن را تصور کنید.
 • بهانه‌های خود را روی کاغذ یادداشت کنید. شما باید روی آن متمرکز شوید و به خودتان یادآوری کنید که می‌توانید بر آنها چیره شوید. زمانی که به این باور رسیدید که توانایی حذف بهانه تراشی‌ها را دارید، زمان اقدام کردن است. سعی کنید آنها را از زندگی خود پاک کنید.
 • به مشکلات توجه کنید و سعی کنید آنها را به فرصتی برای پیشرفت در زندگی تبدیل کنید. همیشه به یاد داشته باشید که هیچ مشکلی همیشگی نیست و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید به چه شکلی با آنها رو به رو شوید. بهترین راه مواجه با آنها، تبدیل مشکلات زندگی به فرصت برای پیشرفت است.
 •  مصمم باشید و برای هدفی که دارید تلاش کنید. هیچ کاری بدون تلاش و پیگیری نمی‌تواند به نتیجه برسد. سعی کنید اگر قدم در مسیری گذاشتید، در آن ثابت قدم پیش بروید و در صورت مواجه با موانع پیش رو ناامید و دلسرد نشوید.

 

راز موفقیت مردان بزرگ

 

اصول موفقیت در زندگی

 • همیشه برای رها کردن آماده باشید. هیچ وقت به چیزی آنقدر وابسته نشوید که نتوانید در صورت نیاز از آن جدا شوید. گاهی لازم است مسیر خود را به طور کلی تغییر دهید و گاهی نیز باید تغییراتی در آن اعمال نموده و آن را به روز رسانی کنید.
 • آرام بودن را یاد بگیرید. هیچ مانعی بدتر از داشتن استرس و اضطراب نمی‌تواند شما را از هدفتان دور کند. می‌توانید برای رسیدن به آرامش، گاهی بدون هیچ وسیله ارتباطی به پیاده روی بروید. کلاس‌های یوگا و تمرینات مدیتشن نیز می‌توانند در این زمینه بسیار کمک کننده باشند.
 • سعی کنید با نیمه منفی خود رو به رو شوید. همه ما ممکن است خصلت‌های منفی زیادی در خودمان داشته باشیم. یاد بگیرید که ویژگی‌های منفی خود را شناسایی کرده و درصدد برطرف کردن آنها بربیایید. داشتن ویژگی منفی به خودی خود ایرادی ندارد اما اینکه آنها را بپذیرید و برای رفع آنها تلاشی نکنید اصلاً تصمیم درستی نیست. چرا که شما را از اهدافی که در زندگی دارید دور می‌کند.

 

فروش در آمازون

 

 • به خواب خود دقت ویژه داشته باشید. شما باید شب‌ها خواب خوبی داشته باشید تا بتوانید با انرژی و تمرکز بیشتری در مسیر پیشرفت پیش بروید. انسان در شبانه روز به 8 ساعت خواب مفید نیاز دارد. پس سعی کنید همیشه برای خواب خود برنامه منظمی داشته باشید.
 • برای اینکه اطمینان حاصل کنید که به برنامه خود پایبند هستید، می‌توانید آنها را به صورت خلاصه روی کاغذ نوشته و روی میز خود بچسبانید. کاغذها می‌توانند در سایزهای 3 تا 5 سانتی متری باشند و تنها نکات اصلی برنامه شما را در بربگیرند. نیازی به نوشتن جزئیات مربوط به هر قسمت برنامه نمی‌باشد.
 • سعی کنید هر چیزی که تمرکز شما را بر هم می زند را حذف کنید. شما در طول روز باید بارها و بارها به مسیری که در آن پیش می‌روید و مواردی که در این مسیر به وقوع می‌پیوندند فکر کنید. اگر قرار باشد چیزی تمرکز شما را در این زمینه بر هم زند و اجازه ندهد شما به شکل مؤثری فکر کنید، نمی‌توانید پیشرفت خوبی در مسیر داشته باشید. پس تمامی عوامل جانبی را حذف کرده و تنها به هدف خود فکر کنید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/secret-of-successful-people
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط