افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فکر متفاوت، زندگی متفاوت

توضیحات کوتاه :
دستگاهی را تجسم کنید که در درون ذهن شما قرار دارد و هر آنچه را دوست داشته باشید از جمله سلامتی، رابطه عاشقانه، بیزینس مورد علاقه، پول و ثروت را در قالب آرزو برای شما تولید می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
فکر متفاوت، زندگی متفاوت

 

خلاصه ای از مقاله

دستگاهی که آرزوهای شما را تولید می‌کند همان ذهن است. احساس خوب و باورهای مثبت، سوخت و مواد اولیه دستگاه را فراهم می‌کنند. گاهی در این فرآیند به دلیل آنکه سوخت و مواد اولیه نامناسبی به دستگاه تزریق می‌شود، اختلالاتی در آن به وجود می‌آید. روزانه چقدر احساسات بد را به ذهن خود راه می‌دهیم؟ آیا باورهای درستی را در ذهن می‌پرورانیم؟ در این مقاله به طرز فکر متفاوت می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

به دستگاه آرزوهایتان سوخت برسانید

دستگاهی را تجسم کنید که در درون ذهن شما قرار دارد و وظیفه‌اش تولید آرزو می‌باشد. هر آنچه را دوست داشته باشید از جمله سلامتی، رابطه عاشقانه و رویایی، کسب و کار مورد علاقه، پول و ثروت را در قالب آرزو برای شما تولید می‌کند. این دستگاه برای آنکه بازدهی خوبی داشته باشد همانند سایر دستگاه‌ها به سوخت و مواد اولیه محتاج است.

برخلاف دستگاه‌های فیزیکی که ما می‌شناسیم، تأمین مواد اولیه دستگاه آرزوها بدون هیچ هزینه و به صورت نامحدود در اختیار ما قرار دارد. هر چه مواد اولیه و سوختی که برای این دستگاه تهیه می‌کنید از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، نتایج بهتری را شاهد خواهید بود. زمانی که احساس کنید در خواستن و آرزو کردن قدرتی نامحدود دارید، احساس خوبی به شما دست خواهد داد. این احساس قدرت در خواستن و آن هم بدون ایجاد محدودیت، رویا و خیال نیست. به طور طبیعی همه افراد از این قدرت برخوردار هستند.

 

کسب و کار میلیاردی آنلاین

 

دستگاهی که آرزوهای شما را تولید می‌کند همان ذهن است. احساس خوب و باورهای مثبت، سوخت و مواد اولیه دستگاه را فراهم می‌کنند. گاهی در این فرآیند به دلیل آنکه سوخت و مواد اولیه نامناسبی به دستگاه تزریق می‌شود، اختلالاتی در آن به وجود می‌آید. روزانه چقدر احساسات بد را به ذهن خود راه می‌دهیم؟ آیا باورهای درستی را در ذهن می‌پرورانیم؟ در صورتی که آرزوی کسب ثروت یا شغل مورد علاقه یا سفر به دور دنیا را داریم، چه قدر درباره آرزوهایمان حس خود را قوی نگه می‌داریم و نسبت به آنها باورهای مثبتی را می‌پرورانیم؟

ایمان داشته باشید رسیدن به آرزوها بدون داشتن حس خوب و باور مثبت به وقوع نمی‌پیوندد. از فکر کردن به آرزوهای بزرگ هراسی نداشته باشید. طبق قانون جذب هر آنچه در ذهن شکل بگیرد، توجه ضمیر ناخودآگاه را به خود جلب خواهد کرد. در واقع با توجه و تمرکز ذهن بر روی موضوعی خاص، رویدادهای واقعی نیز به گونه‌ای رقم خواهند خورد، که شما را به سمت آرزوها هدایت خواهند کرد.

بهانه‌های مزاحم را از ذهن خود پاک کنید

1. مهارت لازم را ندارم: در طول زندگی، بسیاری ازمهارت را به صورت ذاتی کسب نموده‌ایم اما اینقدر این مهارت‌ها برای ما پیش پا افتاده شده‌اند که گاه فراموش می‌کنیم می‌توانیم از آنها در جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم. مثلاً فردی را تصور کنید که به خوبی می‌تواند از مهارت بیان خود در هرگونه جمعی استفاده کند. اگر کمی هوشمند باشد می‌تواند از فن بیان خود در برقراری ارتباط با افرادی که در حیطه شغلی خود به آنها نیاز دارد، نهایت استفاده را داشته باشد و برای پیشبرد اهداف و عقاید خود از این ویژگی استفاده کند. برخی از مهارت‌ها نیز اکتسابی هستند. هیچ زمان برای یادگیری دیر نیست. در هر مکان و شرایطی که باشید می‌توانید با استفاده از تکنولوژی‌های جدید از قبیل اینترنت و آموزش‌های آنلاین مهارت‌های خود را افزایش دهید.

 

فکر متفاوت، زندگی متفاوت

 

2. سرمایه لازم را در اختیار ندارم: اکثر افراد برای آنکه کاری را شروع کنند، مهم‌ترین بهانه‌شان را نداشتن سرمایه لازم معرفی می‌کنند. هنگامی که آرزوهای بزرگی در سر دارید، باید بدانید که لازمه رسیدن به آنها برداشتن گامهای بزرگ است. حتی اگر در حال حاضر این سرمایه برای شما غیرقابل دسترس باشد، دلیلی برای چشم پوشی از هدف خود ندارید. سرمایه لازم را درذهن خود برآورد کنید و راه‌های کسب آن را برای خود طراحی و برنامه ریزی کنید. مطمئن باشید هر گام که به جلو بروید درهایی برای شما باز خواهد شد و رسیدن به هدف را برای شما سهل‌تر خواهد نمود.

3. هیچ کس در این راه من را پشتیبانی نخواهد کرد: شاید ایده‌ای که به ذهن شما رسیده است، بسیار جدید و بدیع است و نتوانید دیگران را به حمایت از خود ترغیب کنید. در مراحل اولیه این احساس برای شما بسیار سخت خواهد بود و احتمالاً نمی‌توانید با آن کنار بیایید. در صورتی که بین دوستان و آشنایان خود افرادی را نیافتید که با شما همگام شوند، سعی در یافتن افرادی داشته باشید که با نظرات و عقاید شما سازگاری بیشتری دارند.

4. ریسک این کار بسیار زیاد است: فکر کردن و بررسی پیامدهای هر کاری، عاقلانه‌ترین مواردی است که پیش از شروع باید مورد توجه قرار داد. اما این درست نیست که به دلیل ریسک‌های احتمالی از آرزوهای خود دست بکشید. درست است، شاید در حین مسیر با موانع و چالش هایی مواجه شوید، سرمایه خود را از دست بدهید، مورد قضاوت دیگران قرار بگیرید یا هر احتمال دیگری. اما به جای آنکه صورت مسئله را پاک کنید باید به دنبال یافتن موثرترین راه حل‌ها باشید.

 

مقاله پیشنهادی: تغییر الگوی فکری، ضرورت و چگونگی آن

طرز فکر

 

5. ممکن است موفق نشوم: یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود افراد به دنبال هدف‌های خود نروند، ترس از شکست است. تصور کنید دو گزینه روبروی شما قرار دارد. مسیر اول، تلاش برای رسیدن به آرزوها و اهداف، که مطمئناً در این مسیر مجبور خواهید شد شکست‌هایی را تجربه نمایید و با چالش‌هایی مبارزه کنید. گزینه دوم این است که برای اهداف خود هیچ فرصت و راهی را تجربه نکنید. گرچه با انتخاب گزینه دوم هیچ مشکل یا مانعی را نخواهید داشت ولی برای همیشه در مورد آرزوهای خود افسوس خواهید خورد. افراد موفق مطمئناً گزینه اول را انتخاب خواهند کرد.

6. مورد قضاوت دیگران قرار می‌گیرم: به خاطر داشته باشید که شیوه تفکر دیگران کاملاً خارج از کنترل شما می‌باشد. حتی اگر سعی داشته باشید برخورد و واکنش خود را تغییر دهید، نمی‌توانید عقاید و نظرات دیگران را کنترل کنید. بنابراین افکار منفی را نادیده بگیرید. البته در موارد بسیاری این خودمان هستیم  که، نقش بدترین منتقد را بازی می‌کنیم و حتی قبل از دیگران خودمان را مورد قضاوت قرار می‌دهیم.

روش‌هایی برای ایجاد زندگی متفاوت

از ایجاد تغییر نترسید

تغییر سخت‌ترین کار دنیا است، ولی سریع‌ترین راه رسیدن به موفقیت خواهد بود. در صورتی که زندگی آن طوری نیست که شما می‌خواهید، باید تلاش کنید و تغییراتی ایجاد نمایید. اگر امروز متفاوت‌تر از دیروز فکر کنید، مسلماً فردا نتیجه متفاوت‌تری را شاهد خواهید بود. گاه به رفتارها و عقایدی عادت پیدا کرده‌ایم که مانع رسیدن ما به موفقیت هستند. آن چنان به آنها خوگرفته ایم که حتی تصور ایجاد تغییر در آنها نیز برایمان سخت است. اما گاهی لازم است چنین تغییراتی را به وجود بیاوریم تا راه رسیدن خود را هموارتر نماییم.

 

فروش در آمازون

 

گاهی زیاد فکر کردن را متوقف کنید و با ندای قلبتان حرکت کنید

همه ما موارد بسیاری را تجربه کرده‌ایم که در مورد شروع کاری وسواس فکری به خرج می‌دهیم. گرچه همه جوانب را سنجیده و اطلاعات و مهارت‌های لازم را برای شروع آن داریم، اما این وسواس فکری مانع از اقدام کردن برای آن می‌شود. در چنین شرایطی باید به ندای قلبی خود رجوع کنیم و در صورتی که قلباً به آن علاقه داریم، در جهت آن گام برداریم. فقط خودمان می‌توانیم یک زندگی خوب را بسازیم: یک زندگی خوب و متفاوت نه به خودی خود وجود دارد، نه بر حسب اتفاق برای شما مهیا می‌شود. این شما هستید که با نحوه تفکر و شیوه عمل خود، موجبات یک زندگی خوب و متفاوت را فراهم خواهید کرد.

برای ایجاد یک زندگی متفاوت همانند رودخانه باشیم

زندگی سراسر نشیب و فراز است. باید مثل رودخانه همیشه در جریان باشیم و انعطاف پذیری خود را حفظ نماییم. اگر سنگ یا صخره‌ای مانع راه شد، قدرت خود را مضاعف کنیم و به دنبال چاره‌ای برای گذر از آن باشیم. در صورتی که نتوانیم از موانع گذر کنیم همانند مرداب خواهیم بود. اگر شکست نباشد تلاش هم معنایی نخواهد داشت. بنابراین نباید هراس به دل راه داد. باید برای برآورده شده آرزوهای بیکران خود، درصدد یافتن راه‌های مؤثر وکارآمد بود. موفقیت نزدیک است. 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/different-thought-different-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط