مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

10 راه شگفت انگیز برای دستیابی به زندگی بهتر

توضیحات کوتاه :
عادت‌ها، بخش مهمی از مسیری هستند که شما برای زندگی انتخاب کرده‌اید. چنان که در این مقاله اشاره خواهیم کرد، با اتخاذ برخی از عادت‌های روزانه خاص، می‌توانید به ارتقا بهتر زندگی خود کمک کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
10 راه شگفت انگیز برای دستیابی به زندگی بهتر

 

خلاصه ای از مقاله

برای دستیابی به یک زندگی بهتر چه کارهایی باید انجام داد؟ عادت ها چه تاثیری بر روی کیفیت زندگی دارند؟ در این مقاله به 10 عادتی اشاره می کنیم که با به کار بردن آنها در روتین زندگیتان می توانید زندگی بهتری را تجربه نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه زندگی بهتری برای خود رقم بزنید؟

عادت‌ها، بخش مهمی از مسیری هستند که شما برای زندگی خود انتخاب کرده‌اید و همچنان که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، با اتخاذ برخی از عادت‌های روزانه خاص، می‌توانید به ارتقا هر چه بهتر زندگی خود کمک کنید.

اما قبل از هرگونه اقدامی برای دست‌یابی به زندگی بهتر لحظه‌ای به دوران کودکی مثلاً زمانی که 6 یا 7 ساله بودید فکر کنید. در آن سن، احتمالاً عادت‌های چندان زیادی نداشتید، اما با گذشت سال‌ها، تعداد عادت‌های شما، اعم از خوب و بد افزایش یافتند.

شاید قبلاً به این موضوع فکر نکرده باشید، اما شکل گیری عادت‌ها، واقعاً هیچ‌گاه متوقف نمی‌شوند. به همین خاطر است که هیچ گاه برای تغییر عادتها و ایجاد تحول در زندگی دیر نیست.

اگر احساس می‌کنید که عادت‌های بد زیادی در زندگی خود دارید، از همین امروز تصمیم بگیرید آنها را تغییر دهید و عادت‌های خوب را جایگزین آنها کنید. در این مقاله، شما را با 10 عادتی آشنا می‌کنیم که به تغییر مثبت زندگی شما کمک خواهند کرد.

 

راهنمای گام به گام کسب درآمد میلیاردی

 

1. شب‌ها کمی زودتر بخوابید و صبح‌ها زودتر بیدار شوید

از همین امشب تصمیم بگیرید که 30 دقیقه زودتر از شب‌های دیگر به رختخواب بروید و البته صبح روز بعد هم نیم ساعت زودتر از خواب بیدار شوید. همین تغییر کوچک می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روز شما به جا بگذارد. از جمله این که دیگر صبح‌ها دیگر نیاز نیست برای آماده شدن و رفتن به سر کار عجله کنید.

در عوض از وقت اضافه‌ای که وجود دارد می‌توانید برای انجام کارهای دیگر استفاده کنید. مثلاً می‌توانید در حالی که در تراس روی صندلی نشسته‌اید، یک فنجان قهوه بنوشید، یا 10دقیقه حرکات کششی انجام دهید و همچنان وقت برای خواندن چند صفحه از یک کتاب انگیزشی داشته باشید.

 

داشتن زندگی بهتر

 

2. بابت داشته‌های مثبت زندگی خود شکرگزار باشید

موانع و مشکلات، بخش جدایی ناپذیر زندگی هستند. با این حال، داشتن یک نگرش مثبت اندیشانه، به شما کمک می‌کند که بر بسیاری از آنها غلبه کنید و به این ترتیب اعتماد به نفس خود را نیز افزایش دهید.

با این حال، اگر اتفاقات بد، یکی یکی در زندگی شما رخ می‌دهند، برای قوی ماندن لازم است ذهن خود را به رویدادهای مثبتی که برای شما در حال وقوع هستند متوجه کنید. مثلاً ممکن است رابطه شما با شریک زندگی‌تان در حال از بین رفتن باشد، اما همزمان با آن، اوضاع کاریتان روز به روز در حال بهتر شدن باشد.

در این صورت، برای این که مشکلات رابطه، باعث ایجاد احساس رنج و ناراحتی بیش از اندازه در شما نشود، بهترین کار این است که ذهن خود را به سمت جنبه مثبت زندگی خود، مثلاً پیشرفت کاری‌تان سوق دهید و بابت آن شکرگزار باشید.

 

راهکارهایی برای دستیابی به زندگی بهتر

 

3. هر روز، به مقدار کافی آب بنوشید

مطمئناً شما هم این توصیه را شنیده‌اید: «هر روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید»، اما آیا به این توصیه عمل می‌کنید؟ اگر نه، بدن و ذهن خود را از آب مورد نیاز محروم کرده‌اید. اگر هر روز به مقدار کافی آب بنوشید، هم احساس خوبی خواهید داشت و هم به لحاظ ظاهری تغییرات مثبت زیادی خواهید کرد.

4. هر روز 15 دقیقه را صرف هدف گذاری کرده و یکی یکی به آنها عمل کنید

این استراتژی، که انجام آن بسیار ساده است، زندگی شما را وارد مرحله کاملاً جدیدی خواهد کرد. به این صورت که هر روز صبح به مدت 15 دقیقه (چه در خانه یا در محل کارتان)، برای کارهایی که باید و می‌خواهید در باقی ساعات روز انجام دهید، برنامه ریزی کنید.

بعد از این که وظایف خود را فهرست کردید، در مرحله بعدی، آن‌ها را از نظر اولویت مرتب کنید. فرض کنیم شما باید این سه کار را انجام دهید: ایمیل‌های دریافتی را بررسی کنید، تغییرات لازم را در پروژه خود اعمال کنید و سپس گزارشی برای مدیر خود بنویسید.

در این صورت، بهترین کار این است که آنها را از نظر زمان انجام، مرتب کنید. در این مثال، می‌توانید پاسخ دادن به ایمیل‌ها را به بعد از نوشتن گزارش و اعمال تغییرات در پروژه موکول کنید. چون مسلماً کارهای شما از نظر فوریت با یکدیگر تفاوت دارند.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه بهترین زندگی را بسازیم ؟ - تکنیک های موفقیت

زندگی بهتر

 

5. برای تمرکز کردن، تلفن همراه خود را خاموش یا در حالت پرواز قرار دهید

نتیجه تحقیقی که در سال 2012 انجام شد نشان داد که حتی نگاه کردن به تلفن همراه یا احساس حالت لرزش آن در جیب هم می‌تواند به شکل چشمگیری باعث به هم خوردن تمرکز شده و توانایی شما را برای کامل کردن وظایف پیچیده کاهش می‌دهد.

طبیعی است که وقتی تلفن همراهمان روشن باشد، ناخودآگاه فکر ما به سمت چک کردن آن خواهد رفت. این عادت بد را بیشتر ما داریم. با این حال وقتی برای انجام کاری مثل نوشتن یک مقاله به تمرکز 100 درصدی نیاز داریم، دیگر لازم است که تلفن همراه خود را خاموش کنید یا حداقل آن را در حالت پرواز قرار دهید.

در این صورت ذهن شما آزاد می‌شود و تمرکزتان افزایش می‌یابد. این کار را حتماً امتحان کنید و منتظر نتایج مثبت آن باشید.

 

موفقیت در زندگی

 

6. تا حد امکان پیاده روی کنید

همانطور که می دانید امروزه بیشتر افراد، تحرک کافی در زندگی خود ندارند. از جمله این که با اتومبیل به سر کار می‌روند، تمام روز را مقابل کامپیوتر نشسته‌اند، بعد دوباره با اتومبیل به خانه بر می‌گردند و چند ساعتی را جلوی تلویزیون می‌نشینند.

به همین خاطر، تعجبی ندارد که چاقی و ابتلا به بیماری‌های روحی به یک اپیدمی در جوامع مختلف تبدیل شده است. بدن ما برای تحرک ساخته شده است، پس نباید آن را در حالت سکون نگه داریم. البته برای حرکت دادن بدن هم می‌توان کارهای ساده‌ای انجام داد.

مثلاً به جای استفاده از آسانسور، از پله‌ها بالا بروید یا در زمان استراحت، چند دقیقه‌ای را در اطراف دفتر کارتان قدم بزنید. وقتی این کارها را به عادت تبدیل می‌کنید، مطمئناً از احساس خوبی که به شما دست خواهد داد، شگفت زده خواهید شد.

از جمله این که استرس شما کاهش می‌یابد و انرژی بیشتری برای انجام کارها خواهید داشت.

 

راه های شگفت انگیز برای دستیابی به زندگی بهتر

 

7. به محیط اطراف خود توجه کنید

در طول روز، چند بار دست از کار می‌کشید، فکر می‌کنید و به اطراف خود دقت می‌کنید؟ احتمالاً این کار را زیاد انجام نمی‌دهید، چون سرعت زندگی امروزی و شتاب برای انجام کارها، عملاً فرصت انجام چنین کاری را از ما سلب کرده است.

با این حال، اگر به دنبال داشتن یک زندگی سالم و شاد هستید، باید خودتان را از این دام نجات دهید. به این منظور باید هر روز 15 تا 30 دقیقه از وقت خود را صرف مدیتیشن آگاهانه کنید.

به این منظور می‌توانید به پارک بروید یا در باغچه یا حتی در سالن منزلتان این کار را انجام دهید. در این شیوه، تمرکز شما 100 درصد بر محیط اطرافتان است. مثلاً اگر خارج از خانه هستید، به حرکت برگ‌های درختان در هنگام وزش باد دقت کنید.

وقتی شما تمرکز خود را بر این حرکت قرار می‌دهید، ذهن شما از فشارها و تنش‌های معمول رها می‌شود. از طرفی مغز شما استراحت لازم را دریافت می‌کند و از نظر روحی در وضعیت بهتری قرار خواهید گرفت. همچنین سطح خلاقیتتان افزایش می‌یابد.

 

 دستیابی به زندگی بهتر

 

7. در صورت نیاز از دیگران کمک بگیرید

همه ما دانش و توانایی لازم برای انجام همه کارها را نداریم. به همین خاطر است که در صورت نیاز، باید برخی از کارها را به دیگران واگذار کنید، وقتی موضوعی را نمی‌دانید یا در مورد مساله ای تردید دارید، از دیگران سؤال کنید. فرض کنیم شما بخواهید یک سایت اینترنتی راه اندازی کنید.

در این صورت، برای ساخت سایت، تهیه محتوا، بازاریابی، برنامه ریزی مالی و غیره به وجود افراد دیگر و استفاده از ایده‌های خلاقانه آنها نیاز دارید و خودتان نمی‌توانید همه کارها را انجام دهید.

در واقع شما با واگذار کردن بخشی از وظایف خود، می‌توانید زمان آزاد بیشتری برای خود فراهم کنید و به کارهای مهمتری رسیدگی کنید. شما در این راه از مهارت اعضای گروه خود استفاده می‌کنید و در عین حال شرایط را برای بالا رفتن سطح دانش و مهارت آنها  فراهم می‌کنید.

نتیجه این کار، برخورداری از یک تیم انعطاف پذیر است. واگذار کردن وظایف، همچنین باعث ایجاد جوی از اعتماد به نفس و اطمینان خواهد شد. چون در واقع با دادن کارها به عده‌ای دیگر، به آنها اعلام می‌کنید که به توانایی‌های آنها مطمئن هستید.

هنگام واگذاری وظایف به دیگران، اولاً باید به دنبال مناسب‌ترین اشخاص باشید. به این منظور لازم است مهارت‌ها، تمایل به یادگیری و سبک کاری و علایق اعضای تیم را در نظر بگیرید، زیرا همه این فاکتورها در انجام هر چه مؤثرتر وظایف نقش دارد.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که برای کارمندان خود توضیح دهید چرا پروژه ضروری است، چه انتظاراتی از آنها دارید و چه زمانی باید کار را به پایان برسانند. این شکل از شفافیت، به آنها کمک می‌کند تا به درستی برای کار خود برنامه ریزی کنند.

همچنین اگر به دنبال بهترین نتیجه ممکن هستید، لازم است منابع و امکانات لازم را در اختیار کارکنان خود قرار دهید. از طرفی باید بازخوردی که از کارشان دریافت کرده‌اید را به آنها اعلام کنید تا آنها نیز بدانند آیا تا این لحظه کار خود را به درستی انجام داده‌اند یا خیر.

نکته مهم دیگر این که برای حفظ انگیزه کارکنان خود، هر چند وقت یک بار، موفقیت‌های آنها، ولو این که کوچک باشند را به زبان بیاورید. با این کار، به آنها نشان می‌دهید که برای کارشان ارزش قائل هستید.

 

10 راه شگفت انگیز برای دستیابی به زندگی بهتر

 

9. خود مراقبتی را تمرین کنید

آیا به آن شکلی که باید از خودتان مراقبت می‌کنید؟ در صورتی که پاسختان منفی است، برای بهتر کردن رژیم غذایی خود اقدام کنید. همچنین ورزش کردن و استفاده از کلمات مثبت و دلگرم کننده را در برنامه کاری خود قرار دهید.

معمولاً مورد آخر نادیده گرفته می‌شود. با این حال به خاطر داشته باشید که نحوه حرف زدن شما با خودتان، بر احساسات، باورها و دستاوردهایی که در آینده خواهید داشت، تأثیر می‌گذارد.

10. همیشه در حال یادگیری باشید

شما بدون یادگیری مطالب جدید نمی‌توانید زندگی خود را تغییر دهید. به این دلیل که فرآیند تغییر، شما را وادار به سازگاری می‌کند. با این حال، بسیاری از افراد همزمان با بالا رفتن سنشان، دست از یادگیری بر می‌دارند، چون این کار را فرآیندی خسته کننده و پر دردسر می‌دانند.

با این حال، یادگیری اگر به روش درستی انجام شود، می‌تواند کاری جذاب و دوست داشتنی باشد. شما چه تصمیم به یادگیری یک ساز موسیقی داشته باشید یا به دنبال مطالعه اصول حسابداری باشید، در هر حال باید از یادگیری استقبال کرده و شروع به تغییر دنیای خود و بهتر کردن آن کنید.

 

کسب درآمد دلاری با فروش در آمازون

 

در این مقاله، با 10 راهکار ساده و در عین حال مؤثر برای داشتن یک زندگی بهتر آشنا شدید. توصیه می‌کنیم از همین امروز شروع به استفاده از آنها کنید. با این حال، توجه داشته باشید که شکل گیری یک عادت جدید، به سرعت انجام نمی‌شود و به 30 روز یا کمی بیشتر زمان نیاز است.

به علاوه این استراتژی‌ها، به بخشی از زندگی روزانه شما تبدیل خواهند شد و نباید انجام آنها را برای خود اجبار تلقی کنید. اگر برای شروع این 10 استراتژی به انگیزه بیشتری نیاز دارید،

این نکته را به خاطر داشته باشید: حتی به کارگیری یکی از آنها، می‌تواند تغییری اساسی در مسیر زندگی شما ایجاد کند. بنابراین وقتی تمام این 10 راهکار را استفاده کنید، قدم در جاده بی انتهای موفقیت، سلامت و خوشبختی خواهید گذاشت.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/create-better-life
برچسب ها
رضایت از زندگی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط