تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

عوامل زمینه ساز رشد فردی

توضیحات کوتاه :
امروزه موفقیت به یکی از دغدغه‌های افراد در زندگی تبدیل شده است. هر روز شاهد معرفی روش‌ها و اصول جدیدی در این حوزه هستیم که به نظر سخت و غیرقابل انجام به نظر می‌رسند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
عوامل زمینه ساز رشد فردی

 

خلاصه ای از مقاله

 رسیدن به موفقیت، چندان سخت نبوده و مستلزم ایجاد عادت‌های درست در خود است. عادت‌های مطلوب نیز زمینه ساز رشد و توسعه فردی انسان می‌شود. در این مقاله قصد داریم به چند مورد از راهکارهایی که به شما در رسیدن به هدف‌هایتان کمک می‌کند، بپردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان زمینه ساز موفقیت شد؟

امروزه موفقیت به یکی از دغدغه‌های افراد در زندگی تبدیل شده است. هر روز شاهد معرفی روش‌ها و اصول جدیدی در این حوزه هستیم که به نظر سخت و غیرقابل انجام به نظر می‌رسند. این در حالی است که رسیدن به موفقیت، چندان سخت نبوده و مستلزم ایجاد عادت‌های درست در خود است. عادت‌های مطلوب نیز زمینه ساز رشد و توسعه فردی انسان می‌شود. در این مقاله قصد داریم به چند مورد از راهکارهایی که به شما در رسیدن به هدف‌هایتان کمک می‌کند، بپردازیم.

 

کسب درآمد میلیاردی با راه اندازی کسب و کار خود

 

1. نام افراد را همیشه به خاطر بسپارید

ناپلئون سوم، توانایی خاصی در به خاطر آوردن نام افراد داشته است. راز او این بود که بعد از دیدن افراد جدید بگویید: «متأسفم، اسم‌تان یادم رفت.» با این روش، شخص نام خود را تکرار می‌کرد و او می‌توانست آن را به خاطر بسپارد. در صورتی که آن اسم دشوار بود، ناپلئون از شخص می‌خواست تا آن را هجی کند.

2. پند حکیمان چینی در خصوص شکست ناپذیر بودن را فراموش نکنید

حکیمان و فرزانگان چینی، هزاران سال، فلسفه زندگی خود را بر پایه سه اصل بنا نهاده بودند داشتن روحی شکست ناپذیر، تواضع و صداقت. این سه ویژگی، شما را به فردی فوق العاده قدرتمند و قابل احترام تبدیل خواهد کرد. تمام تلاش و پتانسیل خود را برای به دست آوردن این سه ویژگی به کار گیرید.

3. افکار منفی و محدود کننده را از خود دور کنید

یکی از تکنیک‌های با ارزشی که به شما در رسیدن به موفقیت کمک می‌کند، این است که افکار منفی را از خود دور کنید. وجود افکار منفی شما را از رسیدن به قله‌های موفقیت باز می‌دارد. برای دور کردن افکار منفی، ابتدا باید از وجود آن آگاه شده و اراده‌ای قوی برای از بین بردنشان داشته باشید. به این منظور، روشی پیدا کنید که بتوانید آن‌ها را سرکوب کنید.

مثلاً وقتی فکری منفی وارد سرتان شد، تلنگری به خود زده و با خود بگویید: «من قوی هستم و افکار ضعیف کننده در ذهن من جایی ندارند.» محل را ترک کنید یا کاری کنید که حواستان از آن موضوع پرت شده و فکر منفی از سرتان دور شود. با تمرین این تکنیک، شاهد کاهش چشم گیر افکار منفی‌تان بوده و از طرفی زمینه برای دست یابی به نگرش‌های مثبت در شما هموار خواهد شد.

 

عوامل زمینه ساز رشد و توسعه فردی

 

4. از هر زمانی برای رشد و توسعه فردی خود استفاده کنید

در میان مشغله‌های کاری خود و برنامه‌های خانوادگی‌تان، زمانی را صرف انجام فعالیت‌هایی کنید که به رشد شخصیتی شما کمک کنند. مثلاً می‌توانید یک ساعت زودتر از خانه خارج شوید و در پارک به تماشای بازی کودکان بپردازید یا پیاده روی تند انجام دهید. شاید از نظر عده‌ای، انجام این دو کار نوعی تلف کردن وقت باشد، اما وقتی برای لذت‌های ساده زندگی وقت بیشتری بگذارید و نوعی تعادل در کار و زندگی‌تان ایجاد کنید، قطعاً ساعات باقی مانده روز، بازده و کارآیی بیشتری خواهید داشت. شما تا زمانی که احساس خوبی نداشته باشید، نمی‌توانید به درستی کار کنید. داشتن آرامش، راحتی و اشتیاق، باعث افزایش بازده، خلاقیت و پویایی شما خواهد شد.

درستی این مسأله تاکنون بارها و بارها ثابت شده است. با این حال انسان امروزی آنچنان غرق در کارهای روزمره خود شده است که به محیط پیرامونش و زیبایی‌های آن توجه نمی‌کند. زیاد بخندید، زیاد بخوانید، همیشه به دنبال یادگیری باشید و به دیگران مهر بورزید.

5. به دنبال ارتقا روابط خود با دیگران باشید

به این منظور نام 5 نفر از کسانی را یادداشت کنید که می‌خواهید تا طی 6 ماه آینده، روابط خود با ایشان را ارتقا دهید. زیر اسم هر کدام بنویسید چرا می‌خواهید این رابطه را ارتقا دهید و چگونه و در چه بازه زمانی می‌خواهید این کار را انجام دهید. این کار یکی دیگر از روش‌های هدف گذاری است که تمرین آن، نتایج بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف زندگی به دنبال دارد. سعی کنید شریک زندگی، دوست و همشهری خوبی باشید. برای نشان دادن قدردانی و احترام خود به دیگران، خلاق باشید و از روش‌های مختلفی استفاده کنید. مثلاً می‌توانید برای همکارتان پیام تشکر بفرستید یا دوستتان را برای صرف شام دعوت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: اصول روابط بین فردی

 رشد فردی

 

6. کتاب‌های «قدرت مثبت اندیشی» و «جادوی باور» را بخوانید

یکی از کتاب‌های سودمند در حوزه رشد و توسعه فردی «قدرت مثبت اندیشی» است که نورمن وینسنت پیل آن را تألیف کرده است. این کتاب را تهیه کنید و بخوانید. در متن این کتاب، استراتژی‌ها و تکنیک‌های زیادی ارائه شده است که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید زندگی بسیار شاد، موفق و پر نشاطی داشته باشید.

«جادوی باور» اثر کلود مایرون بریستول نیز یکی دیگر از کتاب‌هایی است که خواندن آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با خواندن این کتاب می‌توانید نیروهای عظیم ذهنی‌تان که تاکنون ناشناخته بودنه اند را به کار گیرید.

7. یادداشت‌ها و برنامه ریزی‌هایتان را سازماندهی کنید

به این منظور می‌توانید از کیف‌های مخصوص استفاده کنید. این کیف‌ها قیمت زیاد ندارند و دارای قسمت‌هایی مخصوص برای قرار دادن یادداشت‌ها، خودکار و غیره هستند. شما می‌توانید برنامه‌ها و کارهای روزانه یا هفتگی‌تان را یادداشت کرده و داخل این کیف قرار دهید. به این ترتیب به افکار و هدف‌هایتان نظم خاصی خواهید بخشید.

8. هر چند ماه یک بار به فروشگاه‌های کتاب‌های دست دوم ساخت شخصیت مراجعه کنید

در این فروشگاه‌ها می‌توانید کتاب‌های متنوعی در زمینه ساخت شخصیت پیدا کنید. همچنین می‌توانید درباره نحوه صحبت در جمع، بهبود عادت‌های فردی، مدیریت زمان، بهداشت فردی و سایر موضوعات مهم، کتاب‌هایی با قیمت مناسب پیدا کنید. برخی از کتاب‌های قدیمی، محتوای بهتری نسبت به کتاب‌های امروزی داشته و متعلق به دوره‌ای هستند که ایجاد ویژگی و عادت‌های شخصیتی مثبت برای هر جوانی الزامی بوده است. 

 

عوامل زمینه ساز رشد فردی

 

9. کمک به دیگران را فراموش نکنید

یکی از ملاک‌های مهم انسانیت، خدمت کردن به دیگران است. از 168 ساعتی که طی یک هفته در اختیار دارید، چند ساعتی را صرف کمک به دیگران کنید. به باور عده‌ای، نوعدوستی و کمک به دیگران، پس از مدت کوتاهی به یکی از دغدغه‌های مهم زندگی ما تبدیل خواهد شد. بازدید از سرای سالمندان یا مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و انجام داوطلبانه کارهای آنها یا تهیه مایحتاج برای افراد نیازمند یا حتی برگزاری سمینار پیرامون موضوعی که در آن تخصص دارید، از جمله کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. با کمک به دیگران و رسیدگی به مشکلات آنها، دیگران از شما به نیکی یاد خواهند کرد.

10. برای خودتان گل بخرید

با خرید گل‌های زیبا و تازه به خانه خود رنگ و بوی دیگری ببخشید. این کار، یکی از سرمایه گذاری‌های مهمی است که می‌توانید برای خود انجام دهید. اجازه دهید صدای موسیقی، خنده و شادی، کل خانه شما را پر کند.

11. از قدرت کلمات و تاثیر آن در رشد شخصیت خود غافل نشوید

همانطور که می دانید مانترا و تکرار عبارت‌های مثبت و قدرتمند، نقش مهمی در افزایش انگیزه شما و به دنبال آن موفقیتتان دارد. از هزاران سال پیش تاکنون، یوگا کارهای هندی با استفاده از این تکنیک توانسته‌اند زندگی شاد، آرام و پربازدهی داشته و تمرکز خود را بر روی موضوعات مورد نظرشان حفظ کنند. شما هم می‌توانید مانترا و عبارت‌های مثبت مخصوص خود را پیدا کرده و هر روز آنها را با خود تکرار کنید تا علاوه بر ارتقاء ابعاد شخصیتی‌تان، قدرت روحی‌تان را هم افزایش دهید.

 

فروش در آمازون

 

12. تصویرسازی ذهنی داشته باشید

گاهی این تصویرسازی ذهنی را انجام دهید. در محلی آرام بنشینید و تصور کنید که تنها یک روز دیگر از عمرتان باقی مانده است. در این یک روز با چه کسانی تماس می‌گیرید؟ چه می گویید؟ چه کارهایی انجام خواهید داد؟ بر اساس پاسخ این سؤالات متوجه خواهید شد که چه کارهای مهم دیگری باقی مانده است که هنوز انجام نداده‌اید.  

ویژگی‌های مهم شخصیتی را بشناسید

داشتن برخی ویژگی‌ها، بیانگر سطح بالای شخصیت در انسان است از جمله:

  • صحت و شفافیت فکری و کلامی
  • رفتار سنجیده و ملایم
  • توانایی ارزیابی عملکرد و تبدیل آن به عادت
  • توانایی ارتقا ابعاد مثبت شخصیتی
  • توانایی دست یابی به اهداف و رویاها

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/causes-of-self-development
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط