مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه شخصیت قوی در خودمان بسازیم؟

توضیحات کوتاه :
شخصیت هر فرد یک مورد ثابت و تغییر ناپذیر نیست بلکه شما از طریق به کار بردن تعدادی راهکار می توانید شخصیت خود را بهبود بخشیده و به شکلی مثبت ارتقاء دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 1

  • 15.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه شخصیت قوی در خودمان بسازیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

زمانی که شما شخصیت قوی داشته باشید، از عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهید بود. در نتیجه آن نیز امکان اینکه به اهدافی که برای خود تعیین نموده‌اید دست پیدا کنید، تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. یک شخصیت قوی می‌داند که از زندگی چه می‌خواهد و دقیقاً دنبال چه چیزی است و بر همین اساس نیز تلاش کرده و پیش می‌رود. در ادامه چند راهکار به شما معرفی می‌شود که در مسیر ساخت یک شخصیت قوی و مستقل به شما کمک می‌کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

ساخت شخصیت قوی و ایده آل

داشتن یک شخصیت قوی و محکم لازمه اصلی رسیدن به موفقیت است. زمانی که شما شخصیت قوی داشته باشید، از عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهید بود. در نتیجه آن نیز امکان اینکه به اهدافی که برای خود تعیین نموده‌اید دست پیدا کنید، تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. یک شخصیت قوی می‌داند که از زندگی چه می‌خواهد و دقیقاً دنبال چه چیزی است و بر همین اساس نیز تلاش کرده و پیش می‌رود. در ادامه چند راهکار به شما معرفی می‌شود که در مسیر ساخت یک شخصیت قوی و مستقل به شما کمک می‌کند.

 

چگونه درآمد بسیار بالا کسب نماییم؟

 

1. اول گوش دهید اما به یاد داشته باشید که در ادامه حرف خود را بزنید

شاید بهتر باشد که قبل از حرف زدن به صحبت‌های طرف مقابل خود گوش دهید. این کار به معنای ترسو یا خجالتی بودن نیست، بلکه نشان دهنده این است که شما می‌خواهید از آن مکالمه به یک نتیجه مطلوب برسید. شما باید اطلاعات را دریافت کرده، کمی در ذهنتان به آن فکر نموده و سپس با فکر به آن پاسخ دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا مکالمات عمیق‌تر و با معناتری داشته باشید.

چالشی که افراد درونگرا با آن مواجه می‌شوند این است که در حالی که آنها به گوش دادن علاقه دارند اما تا زمانی که با آنها صحبت نشود، حرف نمی‌زنند. به همین دلیل ممکن است مردم شما را یک فرد آرام ببینند یا کسی که به ندرت صحبت می‌کند. مطمئناً شما نمی‌خواهید چنین برداشتی از شما داشته باشند. شما باید یک مکث مناسب در میان مکالمات خود پیدا نمایید تا بتوانید حرف زده و نقطه نظرات خودتان را عنوان کنید. این کار در محیط کار و زمان‌هایی که بحث متوقف شده است، می‌تواند خیلی مفید واقع شود.

 

هدیه ویژه برای شما  : کسب درآمد دلاری و ساخت یک لایف استایل موفق 

ساخت شخصیت قوی

 

2. اجازه دهید کارهایی که انجام می‌دهید جای شما حرف بزنند

مطمئناً شما تعدادی دوست در اطراف خود دارید که با آنها بزرگ شده‌اید. احتمال دارد که در مدرسه، ورزش، شغل یا هر چیز دیگری که به طور مشترک در آن درگیر هستید، با هم رقابت داشته باشید. شاید آنها خیلی افراد شلوغی باشند اما این را بدانید که پر سر و صدا یا جلف بودن، به هیچ عنوان انتخاب خوبی نیست. سعی کنید مثل آنها نبوده و اجازه دهید کارهایی که انجام می‌دهید جای شما حرف بزنند. تصور کنید که شما در ابتدای سی سالگی هستید و از شغل خود خسته شده و احساس می‌کنید که وقت خود را برای یک کار بی معنا سپری می‌کنید. یک روز از خواب بیدار می‌شوید و تصمیم می‌گیرید کار خود را رها کنید. سپس به جای آن، به یک کسب و کار جدید رو می‌آورید. مثلاً به کسب و کارهای محلی کمک می‌کنید تا نام تجاری خود را ساخته و محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش برسانند.

شاید درآمد فعلی شما از درآمد قبلی کمتر باشد و مجبور باشید با هر مشتری سر و کله بزنید اما به یک هدف جدید دست پیدا کرده‌اید که حالتان را بهتر می‌کند. شاید دوستان و اطرافیان شما متوجه نشوند که چرا شما از کاری که به مدت 6 سال به آن مشغول بوده‌اید، دست کشیده‌اید. حتی ممکن است کار شما را احمقانه و دیوانگی محض بدانند اما شما نباید به آنها اعتنا کنید. چرا که خودتان بهتر از هر کسی می‌دانید کاری که انتخاب کرده‌اید دقیقاً همان کاری است که برای شما مناسب است.

شما وارد راه درستی شده‌اید و تنها مسئله مهم همین است. مطمئن باشید زمانی که شما در کسب و کار جدید خود موفق شوید، دوستانی که شما را مسخره کرده و کارتان را دیوانگی می‌دانستند، به سراغتان می‌آیند. آن‌ها از شما می‌خواهند تا به آنها یاد دهید که چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شوند. در این حال شما هیچ وقت به آن‌ها نمی‌گویید که من قبلاً به شما گفته بودم که کار درست چه چیزی است چرا که شما یاد گرفته‌اید به جای حرف زدن، عمل کنید.  

شخصیت قوی

 

 

3. ستایش‌ها را قبول کنید اما همیشه همه آن را برای خودتان نخواهید

شما به هر شغلی که اشتغال داشته و هر سمتی که داشته باشید، زمانی که کار خودتان را به خوبی انجام می‌دهید، از دیگران تعریف و ستایش می‌گیرید. فرض کنید شما در یک کنفرانس خیلی مهم، یک سخنرانی بسیار خوب را داشته‌اید و ستایش و تمجید همه حضار را برانگیخته‌اید. مطمئناً بعد از اینکه کنفرانس تمام شد، عده‌ای دور شما را گرفته و با گفتن جملاتی از کار شما تعریف می‌کنند. مثلاً شخصی پیش شما آمده و می‌گوید: «من خیلی تحت تأثیر صحبت‌های شما قرار گرفته‌ام و سخنرانی واقعاً مفیدی بود.» یا مثلاً فرد دیگری می‌گوید: «شما سخنرانی خیلی قوی داشته، موضوع خوبی را عنوان نموده و توانستید همه افراد را درگیر کنید. شما حقیقتاً عالی بودید.»

به نظرتان اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، باید چه کار کنید؟ آیا همین که از آنها تشکر کنید، کافی است؟ مطمئناً کافی نیست. شما باید بعد از تشکر کردن بابت نظرات مثبت آنها، سریعاً از کسانی که در آن راستا به شما کمک کرده‌اند نیز تشکر کنید. تفاوتی هم نمی‌کند که آنها این کار را به صورت داوطلبانه انجام داده‌اند یا از اعضای تیم شما بوده‌اند. مثلاً می‌توانید بگویید: «از شما سپاسگزارم اما من تنها سخنگو بوده‌ام. این یک تلاش تیمی بود. بدون حمایت تک تک اعضا تیم، دستیابی به این موفقیت امکان پذیر نبود.» این کار می‌تواند خیلی مؤثر باشد.

چرا که اعضای تیم متوجه می‌شوند که شما تلاش‌های آنها را دیده و ارج نهادید. با این کار نشان می‌دهید که به خودتان اعتماد کافی دارید و نیازی ندارید که همیشه شما را ستایش کنند. همچنین زمانی که دیگران را با خودتان همراه کرده و باعث می‌شوید احساس مهم بودن پیدا کنند، شما خودتان را یک رهبر خوب نشان می‌دهید. هر دو این موارد از ویژگی‌های بسیار مهم شخصیتی برای هر فرد به شمار می‌روند. با این کار شما تیم قوی‌تری را به وجود آورده و می‌توانید مطمئن باشید که رشته اتصال میان همگی شما هر روز قوی‌تر از قبل می‌شود.

 

چگونه شخصیت قویدر خودمان بسازیم؟

 

4. برای داشتن یک شخصیت قوی عادت کنید که به دنبال تأیید دیگران نباشید

خیلی اوقات ممکن است شما به دنبال این باشید که توسط دیگران پذیرفته شوید. احساس نیاز مورد قبول واقع شدن، می‌تواند به شخصیت شما بستگی داشته باشد یا اینکه مسئله‌ای باشد که شما با آن سروکار دارید. اما در هر دو صورت باید بدانید که این احساس اصلاً مناسب نبوده و باید با آن مقابله نمایید. سعی کنید نگران این نباشید که دیگران چه طرز فکری درباره شما دارند. فقط خودتان باشید و از چیزی که هستید لذت ببرید.

اگر بخواهید به نظر دیگران درباره خودتان بیش از اندازه معقول توجه کنید، همیشه احساس نیاز، بی عرضگی و وابستگی خواهید داشت. پس تلاش کنید تا این حالت را در خودتان از بین ببرید و به اعتماد به نفس دست پیدا کنید.

 

کسب موفقیت در افزایش درآمد

 

5. به جای آنکه صرفاً فکر کنید، عمل کنید

داشتن یک ایده خوب به تنهایی نمی‌تواند موفقیت شما را رقم بزند. شما باید اقدام نموده و ایده خود را عملی کنید. در ادامۀ مثالی که در ابتدای مقاله ذکر شد؛ اگر به این فکر کردید که به کسب و کارهای محلی کمک کنید تا توسعه پیدا کرده و فروش آنلاین داشته باشند، تنها خودتان را به فکر کردن در این باره محدود نکنید. اولین گام را برداشته و اقدام کنید. برای مثال یک وبسایت درست کرده، برای خودتان لوگو طراحی نموده و یا حتی کارت ویزیت چاپ کنید. با این کار قدم در مسیر گذاشته و فکری که در ذهن داشته‌اید را عملی می‌کنید.

بدین ترتیب با گذر زمان کسانی که به دنبال توسعه کار خود هستند با شما آشنا شده و برای گرفتن مشورت به سراغ شما می‌آیند. زمانی که احساس کردید کارتان در حال رشد است و شما به کمک دیگران و ایده‌های جدید نیاز دارید، شروع به جمع کردن تیم خود کنید. بدین ترتیب شما نه تنها یک کارآفرین موفق خواهید بود، بلکه یک رهبر خوب نیز به شمار می‌روید.

مطمئناً این همان چیزی خواهد بود که شما در زندگی و به ویژه در این مثال به دنبال آن بوده‌اید. پس دقت داشته باشید، تا زمانی که اقدام نکرده و در راستای تحقق رویاها و افکار خود گام برندارید، نمی‌توانید به موفقیت در رسیدن به رویاهای خود دست پیدا کنید.

در آخر اگر شما هم مایل هستید که یک بیزینس پر سود و به دور از زمان و مکان داشته باشید و بتونید جزو فروشندگان وبسایت آمازون بشید و کسب درآمد دلاری کنید پیشنهاد میکنم حتما به لینک صفحه دوره آربی مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره از طریق واتساپ یا چت آنلاین سایت در خدمت شما هستیم . 

نظرات و موفقیت های دانشجویان دوره آربی 

 

 

 

 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/build-strong-personality
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh