موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

6 موقعیت دشوار در محیط کار و نحوه برخورد با آنها

توضیحات کوتاه :
در طول یک هفته کاری پرتکاپو، ممکن است فکرتان درگیر کارهایی شود که باید انجام دهید. اما مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ است، اجازه ندهید کارهایی که نباید آنها را انجام دهید ذهن شما را منحرف کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
6 موقعیت دشوار در محیط کار و نحوه برخورد با آنها

 

خلاصه ای از مقاله

فرهنگ کار و محیط‌های اداری ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند اما مطمئناً در هیچ شرکتی، هدر دادن زمان مثلاً برای انجام بازی رایانه‌ای پذیرفته نیست. در مورد کارهایی که نباید در محیط کار انجام شوند، برخی قوانین در همه شرکت‌ها یکسان هستند. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونگی رفتار سازمانی

در طول یک هفته کاری پرتکاپو، ممکن است فکرتان درگیر کارهایی شود که باید انجام دهید. اما مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ است، خسته بوده یا استرس دارید، اجازه ندهید کارهایی که نباید آنها را انجام دهید ذهن شما را منحرف کنند. فرهنگ کار و محیط‌های اداری ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند اما مطمئناً در هیچ شرکتی، هدر دادن زمان مثلاً برای انجام بازی رایانه‌ای پذیرفته نیست. در مورد کارهایی که نباید در محیط کار انجام شوند، برخی قوانین در همه شرکت‌ها یکسان هستند. 

 

آشنایی با فرمول ثروتمند شدن به واسطه برخورد مناسب در محل کار

 

لباس مناسب محیط کار را بر تن کنید

باید به لباسی که در محیط کار بر تن می‌کنید، دقت کافی داشته باشید. در یک محیط رسمی مثل ادارات یا شرکت‌ها باید لباسی بپوشید که با محیط سازگار باشد. شما نمی‌توانید با یک لباس راحتی به سرکار بروید. شاید به نظرتان پوشیدن لباس‌های رسمی کمی دشوار باشد اما این دقیقاً همان کاری است که شما باید انجام دهید.

به ارباب رجوع احترام بگذارید

زمانی که قرار بر ارتباط مستقیم با ارباب رجوع‌ها می‌باشد، میزان استرس کارمندان بیشتر شده و تمامی کارکنان باید استانداردهای حرفه‌ای بالاتری را رعایت کنند. زمانی که ارباب رجوعی برای یک ملاقات یا ورود به سیستم منتظر می‌ماند، اطمینان حاصل کنید که در آن مدت به درستی رفتار می‌کنید. باید کمی سختگیرانه‌تر رفتار کنید. قرار نیست مثل روزهای دیگر که قوانین کمی آسان‌تر می‌شوند رفتار کنید و مثلاً با رئیس خود شوخی کنید چرا که ارباب رجوع‌ در حال تماشای رفتارهای شما است.

محیط کاری را با یک دورهمی اجتماعی اشتباه نگیرید

مطمئناً اینکه تمام روز را در اتاق استراحت سپری کنید خیلی وسوسه برانگیز است. به‌ویژه زمانی که شایعات جالبی در محیط کاری پخش شده است یا شما خسته هستید و دیگر دوست ندارید به کار خود ادامه دهید. اما کار کردن مثل رفتن به مهمانی نیست. اینکه در محیط کار دوستانی داشته باشید و با همکاران خود ارتباط برقرار کنید بسیار خوب است. اما شوخی‌های بی‌معنی انجام ندهید. ممکن است کسی از این رفتار شما ناراحت شود.

 

مقاله پیشنهادی: 15 رفتاری که باعث می شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

موقعیت های دشوار در محیط کار

 

شوخی‌هایی نکنید که باعث سوءتفاهم شوند

شاید شما تجربه اخراج یکی از همکاران خوب و باهوش خود را تنها به خاطر حس شوخ طبعی، داشته‌ باشید چرا که ممکن است یکی دیگر از همکاران از شوخی او برداشت اشتباهی کرده باشد. شما نمی‌توانید قضاوت کنید که دیگران از شوخی‌های شما چه برداشتی دارند. بنابراین لازم است که شوخی‌های خود را برای ساعاتی که مناسب این کار است یا برای دوستان خود نگه دارید.

در محیط کار به عقاید یکدیگر احترام بگذارید

محیط کار جای مناسبی برای بحث کردن با دیگران بر سر باورهای شخصی آنها نیست. ممکن است اگر باورها و عقاید خود را با سایر همکاران در میان بگذارید و با آنها در آن زمینه اختلاف عقیده داشته باشید، واکنش خوبی نشان ندهند. بنابراین سعی کنید به دیدگاه‌های دیگران احترام بگذارید و کاری به آن نداشته باشید. 

در گفتن حقیقت تعلل نکنید

ممکن است شما به طور تصادفی ایمیل اشتباهی را برای یکی از مشتریان ارسال کرده‌اید و اگر مدیرتان متوجه این اتفاق شود، خشمگین خواهد شد. شما هم با این امید که شاید مشکل برطرف شود، از گفتن موضوع به او سر باز می‌زنید. امیدوار هستید که سرور ایمیل مشتری مورد نظر به درستی کار نکند و همه چیز پاک شود. یک مشکل در این زمینه وجود دارد، این اتفاق هرگز نمی‌افتد. زمانی که اشتباهی را مرتکب شدید، آن را برای رئیس خود توضیح دهید و برای اصلاح وضعیت پیش آمده اقدامات لازم را انجام دهید. هر کسی ممکن است مرتکب اشتباه شود و مطمئن باشید سرپرست شما به خاطر صداقتتان از شما قدردانی خواهد کرد.
فرقی نمی‌کند که شما وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهید یا در انجام آنها دچار مشکل شده‌اید. به یاد داشته باشید که یکسری از کارها وجود دارند که شما نباید در دفتر کار خود آنها را انجام دهید. هر زمان که احساس کردید می‌خواهید یک کار نامناسب را بدون آینده‌نگری انجام دهید، باید بدانید که این کار می‌تواند روی شما اثر بگذارد. همین رفتار ممکن است یک تأثیر منفی پایدار را روی رئیس یا همکاران شما داشته باشد. بنابراین با شوخی‌هایی که در اتاق استراحت با همکاران خود می‌کردید یا به دست آوردن امتیاز بالا در بازی رایانه‌ای، خداحافظی کرده و به یک روز کاری کارآمدتر سلام کنید.

مدیریت استرس در محیط کار

استرس در محیط کار موضوعی جدی به‌شمار می‌رود. بر اساس یک نظرسنجی انجام شده توسط انجمن روانشناسی آمریکا، بیش از یک سوم کارگران آمریکایی، استرس‌های مزمن در محیط کار را تجربه می‌کنند. در سال گذشته این استرس از نظر هدر رفتن ساعات کاری و هزینه‌های درمانی میلیاردها دلار برای کسب‌وکارهای این کشور هزینه داشته است. مهم‌تر از همه، این نگرانی‌ها می‌تواند در کیفیت زندگی ما نه تنها در محیط کار که در بخش‌های دیگر نیز تأثیر منفی بگذارد. بنابراین سؤال مهم این است که ما چگونه سلامت روانی خود را به دست آورده و به زندگی خود برگردیم؟ در ادامه نکات مهمی که باید درباره استرس و فرسودگی شغلی و اهمیت مدیریت استرس بدانید را با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه اضطراب و استرس را کنترل کنیم

6 موقعیت دشوار در محیط کار

 

سه گام تا مدیریت استرس

برای مدیریت مؤثر استرس، باید حداقل در سه حوزه زندگی خود، یعنی سلامت جسمانی، سلامت روان و هدف‌گذاری، توجه لازم را داشته باشید. در زندگی مدرن، خیلی از ما در مقایسه با دستیابی به آرامش، زمان بیشتری را صرف پاسخ‌های استرس بدن خود می‌کنیم. این حرکت تاثیرات خیلی بدی روی سلامت جسم ما می‌گذارد. استرس زیاد، روند پیری را تسریع نموده، سیستم ایمنی بدن را سرکوب کرده و احساس خستگی و افسردگی را در ما به وجود می‌آورد. از آنجایی که استرس یک واکنش زنجیره‌وار فیزیکی و هورمونی را به همراه دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از بدن خود استفاده کرده تا این زنجیره را قطع کنید. در واقع پایه و اساس داشتن یک زندگی بدون استرس، دقت به رژیم غذایی، میزان تحرک و در نهایت کیفیت خواب است. در ادامه راهنمایی‌های مناسب برای ریشه‌کن کردن استرس در سطح جسمانی را بررسی خواهیم کرد.

تغذیه سالم داشته باشید

غذاهای فرآوری شده می‌تواند سبب به وجود آمدن استرس و ابتلا به اختلال کمبود توجه در فرد شود. شما می‌توانید با خوردن کامل وعده‌های غذایی، خوردن میوه و سبزیجات بیشتر (به ویژه سبزیجات سبز رنگ) و خوردن میزان مناسب اسید چرب امگا 3 از ماهی قزل‌آلا یا کنجد، از ابتلا به این اختلال جلوگیری نمایید.

به طور مداوم ورزش کنید

فعالیت‌های جسمانی، مواد شیمیایی را در بدن آزاد می‌کند که به شما احساس خوبی داده و استرس شما را کاهش می‌دهد. هر زمان که احساس کردید، میزان استرس شما در حال افزایش است، بلند شوید و تحرک داشته باشید. می‌توانید کمی تمرینات کششی انجام دهید، کمی در جا بدوید یا در اطراف دفتر یا ساختمان قدم بزنید. با این کار جریان خون و اندروفین در بدن شما افزایش پیدا کرده و باعث می‌شود احساس خوشحالی کنید. بدین ترتیب استرس شما از بین رفته یا می‌توانید با آن مقابله کنید. با نفس کشیدن‌های عمیق نیز می‌توانید در این فرآیند به سلامت جسمانی خود کمک کنید.

 

 

خواب کافی داشته باشید

زمانی که شما از خواب کافی محروم بوده و ذهن آشفته‌ای داشته باشید، در محیط کار استرس بیشتری را خواهید داشت. هر شب 8 ساعت خواب را در برنامه خود قرار دهید. خواب به خوبی می‌تواند به شما کمک کند تا با ذهن روشن‌تر و هوش بیشتر مشکلات خود را حل کنید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/6-difficult-situations-in-the-workplace-and-how-to-deal-with-them
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط