استاندارد های آمازون برای بسته بندی محصولات مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه های تقویت رشد فردی | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
یکی از عواملی که زمینه رشد فردی انسان را فراهم می‌کند، به روز کردن اطلاعات و داشتن ارتباطات قوی با دیگران، کنجکاوی نسبت به دنیای اطراف و تلاش در جهت رشد و تعالی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 815
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راه های تقویت رشد فردی | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

برای دستیابی به رشد فردی مطالعه زیاد انجام دهید، ریسک پذیر باشید، به شکست هایتان لبخند بزنید و از دریچه تازه ای به زندگی تان نگاه کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه زمینه رشد فردی را فراهم کنیم؟

یکی از عواملی که زمینه رشد فردی انسان را فراهم می‌کند، به روز کردن اطلاعات و داشتن ارتباطات قوی با دیگران، کنجکاوی نسبت به دنیای اطراف و تلاش در جهت رشد و تعالی است. در این مقاله، قصد داریم به بررسی این موارد بپردازیم. مطالبی که در این مقاله می‌خوانید از زبان روبین شرما نقل شده است. 

 

راهنمای کسب درآمد میلیاردی از طریق فروش آنلاین

 

1. به منظور دستیابی به رشد و تعالی تا می‌توانید مطالعه کنید

پاسخ تمام سوالاتتان را می‌توانید در کتاب‌ها پیدا کنید. مثلاً این که چطور سخنران قابلی باشیم، چگونه روابط خود با دیگران را ارتقا دهیم، با چه روش‌هایی سلامت جسمی و روحی خود را تضمین کنیم.

به طور کلی، برای بررسی ابعاد رشد و توسعه فردی می‌توانید به کتاب‌ها اطمینان کنید. البته در دوران کنونی که به نام عصر اطلاعات شناخته می‌شود، باید نسبت به انتخاب مطالبی که می‌خوانید محتاط باشید. همیشه بر روی هدف مورد نظرتان تمرکز کنید و مطالب مرتبط با آن را برای خواندن در نظر بگیرید.

از خواندن کتاب‌هایی که به هدف شما ربطی ندارند، خودداری کنید. چون قطعاً وظایف مهم‌تری دارید که باید به آنها رسیدگی کنید. برای تقویت عادت کتابخوانی می‌توانید از روزنامه خواندن شروع کنید.

روزنامه‌ای را انتخاب کنید و هر صبح، خلاصه خبرها و رویدادهای مهم آن را بخوانید. مطالعه خود را تنها به یک موضوع خاص محدود نکنید. مثلاً اگر به تاریخ، کسب و کار، فلسفه شرق یا مطالب مرتبط با بهداشت و سلامتی علاقه‌مند هستید، عضو کتاب خانه شوید و کتاب‌های مورد علاقه‌تان را از آنجا امانت بگیرید.

اگر بیش از همه به حوزه موفقیت علاقه دارید، می‌توانید در کتاب خانه عبارت موفقیت را جست‌وجو کنید. در این صورت با انبوهی از عناوین مواجه خواهید شد. زندگی‌نامه‌ها  از جمله موارد الهام‌بخشی هستند که می‌توانید برای مطالعه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید کتاب‌هایی با موضوع تقویت قوای جسمی، روحی و ذهنی را هم جست و جو کنید.

این کتاب‌ها را با دقت بخوانید و سعی کنید نکات مهم آن‌ها را در زندگی خود به کار برید. شب‌ها قبل از خواب یا هنگامی که در اتوبوس به سرکار می‌روید، از خواندن کتاب غافل نشوید. کتاب به شما انگیزه برای موفقیت  را خواهد بخشید.

 

رشد فردی

 

2. تقویت روابط کارمندان با جلسه صبحانه کاری

برگزاری جلسات صبحانه کاری با کارمندان یا دوستان، بهترین و خوشایندترین راه برای شروع یک روز بوده و به استحکام روابط درون سازمانی یا شبکه دوستان کمک می‌کند. در این جلسات، فرصت بیشتری برای گفت‌و‌گو با کارمندان یا دوستان خود خواهید داشت و می‌توانید نظر آنها را درباره مسائل جاری جویا شده و در صورتی که مورد قبول هستند به کار گیرید.

3. کمال و تعالی در گرو تمرین و عادت کردن است

یکی از راه‌هایی که باعث ایجاد ویژگی‌های مثبت در انسان شده و او را به کمال می‌رساند، تمرین استراتژی‌های خوب و تبدیل کردن آنها به عادت است.

به گفته ارسطو، عملکرد درست انسان نتیجه داشتن کمال و فضیلت نیست بلکه انجام کارهای درست است که انسان را به تعالی می‌رساند. خصلت‌های انسان، نتیجه تکرار کارهایی است که انجام داده است. بنابراین برتری و فضیلت انسان، عمل نیست بلکه عادت است.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر رشد فردی در رسیدن به موفقیت

 تقویت رشد فردی

 

4. ریسک پذیر باشید

اگر برای انجام کاری دو راه پیش رو دارید که اولی راحت و دومی چالش‌برانگیز است، دومی را انتخاب کنید. به عبارت دیگر ریسک پذیر باشد. البته ریسک باید حساب شده و منطقی باشد. در این صورت، نتایج فوق‌العاده ای به دست خواهید آورد. افراد موفق، ریسک پذیری بالایی دارند.

یکی از این افراد جف بیزوس، مؤسس شرکت آمازون است. او از سمتی که در یکی از شرکت‌های مهم آمریکایی داشت، استعفا داد و تصمیم به راه اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی کرد. او این کار را با فروش کتاب شروع کرد و بعد آن را توسعه داد. امروزه آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان است.

5. از محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا دوری کنید

ساعاتی از روز را به تنهایی و دور از محیط‌های شلوغ سپری کنید. در این زمان، سعی در آرام کردن ذهن خود داشته باشید یا صرفاً در آرامش به فکر کردن مشغول شوید، غرق در مطالعه شوید یا به دنبال ریلکس کردن بدن خود باشید. انجام این کارها، باعث افزایش تمرکز شما و تقویت قوای جسمانی‌تان خواهد شد.

6. مطمئنا شما هم می توانید موفق شوید

اگر دیگران توانسته‌اند به موفقیت دست یابند، پس قطعاً شما هم می‌توانید. البته به این منظور باید نگرش ذهنی مثبت، ثبات قدم و ابتکار عمل داشته باشید. در این راستا باید از افکار محدود کننده دوری کنید و در عوض به دنبال ساخت تصویر ذهنی مثبت باشید. تمرکز خود را بر کسب اهدافی قرار دهید که واقعاً برایتان مهم هستند.

7. حفظ اشعار برای تقویت عملکرد ذهنی

حفظ کردن شعر نه تنها باعث سرگرمی شما می‌شود، بلکه عملکرد ذهنی شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. حفظ کردن شعر به تقویت حافظه، تمرکز و چابکی ذهنی شما کمک می‌کند. در ضمن باعث افزایش دایره واژگان شما هم می‌شود.

 

راه های تقویت رشد فردی

 

8. به شکست‌هایتان لبخند بزنید

گاهی لازم است مشکلات خود را با مشکلات افراد دیگر مقایسه کنید. در این صورت، متوجه کم اهمیت بودن آن‌ها می‌شوید.  به شکست‌هایتان لبخند بزنید. با خودتان تکرار کنید: «این نیز بگذرد».

یک تکه کاغذ بردارید، نگرانی‌های ذهنی‌تان را روی آن بنویسید، مشکل اصلی را مشخص کنید و راه حلی قدرتمند برای رفع آن بیابید. با این تکنیک می‌توانید عادت‌های منفی  که باعث تحلیل انرژی روحی و جسمی‌تان می‌شوند را خیلی سریع از حافظه خود پاک کنید.

9. موفقیت را با تمام وجود دنبال کنید

به دنبال هرچیزی که باشید، آن را خواهید یافت. اگر همیشه به دنبال موفقیت‌های بزرگ باشید، قطعاً آن را به دست خواهید آورد. انسان‌های بزرگ، همیشه موفقیت را به خود جذب می‌کنند. در طول روز، اهداف مورد نظرتان را در ذهن داشته باشید و حداقل روزی 5 بار، آن‌ها را با خود تکرار کنید.

همچنین تصویری از خود را مجسم کنید که به اهدافتان دست یافته‌اید. مثلاً اگر هدفتان کسب ثروت است، خود را در خانه بزرگی که خریده‌اید یا در حال رانندگی با اتومبیلی که آرزویش را داشته‌اید تصور کنید.

همین تصور هم می‌تواند تا حدودی لذت کسب ثروت و رسیدن به خواسته‌ها را برایتان روشن کند. خواسته‌ها و آرزوهایتان را آنقدر با خودتان تکرار کنید تا دست‌یابی به آن‌ها کاملاً برای ذهنتان باور پذیر شود.

در این صورت است که موفقیت برایتان در دسترس بوده و  ذهنتان کاملاً به این باور می‌رسد که می‌توانید به هدف مورد نظر دست یابید و سرانجام هم روزی به آنها دست خواهید یافت.

10. نسبت به دنیای اطرافتان کنجکاو باشید

در چیزهایی که برای دیگران عادی و پیش افتاده است، به دنبال یافتن موارد جدید باشید، مثلاً به طبیعت اطرافتان توجه بیشتری کنید و به زیبایی‌هایی که تاکنون به آنها توجه نداشته‌اید، دقت کنید. به صدای طبیعت با دقت گوش کنید. کتاب‌های قدیمی و کلاسیک را بخوانید و سعی در یافتن موارد جدید در آنها داشته باشید.

برنامه‌ای ترتیب دهید و چند روز را خارج از شهر و در محیطی آرام سپری کنید. ساعاتی را صرف مراقبت از ذهن، بدن و روح خود کنید. این کار به طرز شگفت انگیزی، کیفیت زندگی شما را ارتقا می‌دهد.

 

فروشندگی در آمازون از طریق اینترنت

 

11. برنامه ریزی و تمرکز بر کارهای مهم را فراموش نکنید

در دنیای پرسرعت امروز، وابستگی انسان به ساعت و زمان بسیار زیاد است و دیری نخواهد گذشت که زمان همانند یک رئیس سخت گیر، بر زندگی شما سلطه پیدا می‌کند. در طول روز، دقیقاً همان کاری که دوست دارید را به همان اندازه که مایل هستید انجام دهید.

بدون این که نگران از دست‌دادن قرار ملاقات بعدی باشید، وقت خود را در کنار کسانی که دوستشان دارید بگذرانید. البته در کنار آن، باید زمان خود را صرف کارهایی کنید که واقعاً اهمیت دارند نه کارهایی که به نظر اجباری و فوری می‌آیند اما در حقیقت اهمیتی ندارند. ساعت را کنار بگذارید و تمرکز خود را معطوف به انجام با کیفیت کار کنید.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/boost-personal-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط