وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهترین اهداف مرتبط با رشد فردی

توضیحات کوتاه :
بسیاری از مردم در ابتدای سال جدید، اهدافی را برای خود مشخص می‌کنند تا در سال جدید روی این اهداف کار کنند. اما اهداف مربوط به رشد شخصی اگر عملی نشوند هیچ فایده‌ای به حال ما نخواهند داشت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
بهترین اهداف مرتبط با رشد فردی

 

خلاصه ای از مقاله:

رسیدن به جایگاه بالای شغلی و پیشرفت در حرفه یا کسب و کار، یکی از مهمترین اهداف هر فرد در زندگی است. اما رسیدن به این هدف، نیازمند این است که ابتدا ظرفیت‌هایی را در خود ایجادکنیم و توانایی‌های خود را ارتقا دهیم تا بتوانیم در محیط کار، عملکرد خود را افزایش دهیم. در این مقاله به حوزه‌هایی از رشد فردی اشاره می‌کنیم که منجر به موفقیت و پیشرفت ما در حوزه حرفه‌ای می‌شوند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اهمیت رشد فردی
هدف اول: ساخت و توسعه روابط حرفه‌ای
هدف دوم: مدیریت زمان خود را تقویت کنید
هدف سوم: هوش عاطفی خود را بالا ببرید
هدف چهارم: موفقیت را معنا کنید
هدف پنجم: چالش‌های جدید پیداکنید
هدف ششم: منفعل نباشید
هدف هفتم: ذهنیت رشد و پیشرفت داشته باشید
هدف هشتم: تعادل بین کار و زندگی فردی را رعایت کنید
هدف نهم: اطلاعات شغلی خود را به روز نگه دارید

اهمیت رشد فردی

بسیاری از مردم در ابتدای سال جدید، اهدافی را برای خود مشخص می‌کنند تا در سال جدید روی این اهداف کار کنند. این تمرکز نشان از تمایل مردم برای موفقیت دارد. نکته این است که رشد فردی مستمر می‌تواند در زندگی شخصی و حرفه‌ای به موفقیت ما منجر شود. اما اهداف مربوط به رشد شخصی اگر عملی نشوند هیچ فایده‌ای به حال ما نخواهند داشت. داشتن اهدافی که به طور شفاف تعیین شده باشند می‌تواند عملکرد ما در هر زمینه‌ای از زندگی را بهبود بخشد. اما نتیجه به تلاش ما در رسیدن به این اهداف بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم مهمترین اهداف مربوط به رشد فردی در حوزه شغلی را بیان کنیم که هر کسی که در زندگی برای موفقیت تلاش می‌کند باید بر آنها تمرکز کند.

 

کسب و کار موفق

 

هدف اول: ساخت و توسعه روابط حرفه‌ای

شما بخش اعظم وقت خود را با همکاران خود می‌گذرانید. بنابراین بسیار مهم است که رابطه خوبی با آنها داشته باشید. داشتن روابط حرفه‌ای مثبت با همکاران می‌تواند اساس موفقیت شما را شکل دهد. از آنجا که نقش هر فرد در سازمان به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر عملکرد شما تأثیر می‌گذارد، باید این روابط را با دیگران ایجاد کنید تا در هماهنگی با همکاران خود کار کنید. برای این کار، تا آنجا که می‌توانید به همکاران خود کمک کنید و رابطه صادقانه و شفافی با آنها داشته باشید. به این طریق با همکاران خود رابطه‌ای بر اساس اعتماد بنا می‌کنید.

هدف دوم: مهارت‌های مدیریت زمان خود را تقویت کنید

شما در کار خود مسلماً باید وظایفی را در مهلت‌های مقرر شده به انجام برسانید. با افزایش حجم کار، انجام دادن همه کارها در مهلت مقرر کاری دشوار است. در این مواقع است که مهارت‌های مدیریت زمان به کمک شما می‌آیند. برای هر وظیفه‌ای که به شما محول شده است یک برنامه زمانی تهیه کنید و اجازه ندهید هیچ کار دیگری حواس شما را پرت کند. این کار به شما کمک می‌کند از زمان خود بهتر استفاده کنید و وقتی بر این مهارت تسلط یافتید برای شما تبدیل به یک مهارت اتوماتیک می‌شود.

 

بهترین اهداف مرتبط با رشد فردی

 

مقاله پیشنهادی: 8 استراتژی مدیریت زمان

هدف سوم: هوش عاطفی خود را بالا ببرید

تا قبل از شناسایی هوش عاطفی، مردم فکر می‌کردند که آی کیو بالا مسئول موفقیت است. اما پس از دهه‌ها تحقیق مشخص شد که هوش عاطفی بالا عنصری است که باعث موفقیت می‌شود. داشتن هوش عاطفی بالا باعث می‌شود که شما احساسات خود و دیگران را بهتر درک کنید و ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید. یک نکته جالب در مورد افراد با هوش هیجانی بالا این است که آنها از دایره واژگان احساسی وسیعی برخوردار هستند. به عنوان مثال فردی که هوش عاطفی بالایی دارد نمی‌گوید "حس بدی دارم"؛ بلکه می‌تواند به وضوح بیان کند که آیا سرخورده است، ناراحت شده است، تحت فشار است و غیره. هر چه بهتر بتوانید احساسات خود را توصیف کنید، بهتر می‌توانید عامل آن حس را شناسایی کرده و به آن رسیدگی کنید.

 

بهترین اهداف مرتبط با رشد فردی

 

هدف چهارم: موفقیت را معنا کنید

شما نیازی ندارید که به تعریف دیگران از موفقیت عمل کنید. شما می‌توانید تعریف مخصوص به خود از شادی و موفقیت را داشته باشید. داشتن تعریف مشخصی از موفقیت به شما کمک می‌کند ابزار رسیدن به آن را به طور دقیق شناسایی کنید. اگر شما سعی کنید که به موفقیت مد نظر دیگران برسید، هرگز موفق نمی‌شوید، به این دلیل که خود را با دیگران مقایسه می‌کنید . چیزهایی که دیگران در اختیار دارند، موفقیت شما را تعریف نمی‌کنند. شما تنها فردی هستید که می‌توانید تعیین کنید که آیا به هدف خود رسیده‌اید یا خیر.

هدف پنجم: چالش‌های جدید پیداکنید

یافتن چالش‌های جدید در مکانی که اکنون هستید، باعث می‌شود که کار شما جالب‌تر و رضایت‌بخش‌تر باشد. همچنین با قبول کردن چالش‌های جدید درمحل کار، مهارت‌های رهبری خود را نشان می‌دهید که می‌تواند به ارتقای شغلی شما منجر شود.

 

بهترین اهداف مرتبط با رشد فردی

 

هدف ششم: برای موفقیت در شغل خود، منفعل نباشید

منفعل بودن به این معناست که ترجیحات یا نیازهای دیگران را مقدم بر نیازهای خودتان می‌شمارید. ممکن است این ویژگی برای ساختن روابط مورد نیاز باشد اما اگر همیشه منعفلانه رفتار کنید تبدیل به مانعی برای موفقیت شما می‌شود. اگر از کشمکش گریزان هستید، به احتمال زیاد منفعل هستید. به این معنا که برای جلوگیری از بروز کشمکش، به استانداردهای دیگران تن می‌دهید که می‌تواند در نهایت بر عملکرد شما و حتی سازمانتان اثر منفی داشته باشد. اگر هر چیزی که اتفاق می افتد را قبول کنید و برای احقاق حق خود نجنگید، دیگران هم از این ویژگی شما سوء استفاده می‌کنند.

مقاله پیشنهادی: راه های دستیابی به شغل رویایی

هدف هفتم: ذهنیت رشد و پیشرفت داشته باشید

افرادی که ذهنیت رشد و پیشرفت دارند بر این باورند که همواره در طول زندگی خود می‌توانند استعدادهای خود را پرورش دهند. این افراد بیشتر از دیگران به موفقیت می‌رسند و همواره به دنبال این هستند که توانایی‌های خود را گسترش دهند. این افراد در محل کار با دیگران تعامل بیشتری دارند، به دنبال بازخورد از دیگران هستند، نوآوری می‌کنند، و اشتباهات خود را می‌پذیرند. اما افرادی که ذهنیت ثابت دارند بر این باور هستند که با توانایی‌ها و استعدادهای ثابتی به دنیا آمده‌اند و زمان و هزینه خود را صرف یادگیری مهارت‌های جدید نمی‌کنند. این افراد به دلیل ترس از شکست یا شرمساری، هیچ ریسکی را در زندگی نمی‌پذیرند. اما این افراد باید درک کنند که هیچکس کامل نیست و باید دیدگاه خود را نسبت به چالش‌ها تغییر دهند.

 

بهترین اهداف مرتبط با رشد فردی

 

هدف هشتم: تعادل بین کار و زندگی فردی را رعایت کنید

داشتن یک تعادل سالم بین کار و زندگی فردی بخش مهمی از یک زندگی شاد است که باید در میان اهداف شما قرار داشته باشد. داشتن استراحت کافی می‌تواند نقش مثبتی در سلامت شما داشته باشد و همچنین با بهبود عملکرد، به افزایش بهره‌وری شما نیز منجر شود. بنابراین بین زندگی فردی و حرفه‌ای خود یک مرز محکم اما واقع‌گرایانه ایجاد کنید. به عنوان مثال، بیش از 8 ساعت کار نکنید، یا اینکه مسائل کاری را در محیط کار بگذارید و به منزل بروید و مسائل منزل را در منزل بگذارید و به محل کار بروید. داشتن یک تعادل درست بین زندگی فردی و حرفه‌ای می‌تواند به شما انگیزه وتوانایی کار کردن هوشمندانه بدهد.

هدف نهم: اطلاعات شغلی خود را به روز نگه دارید

این هم یک هدف دیگر در مورد پیشرفت شغلی است که به شما کمک می‌کند در محل کار خود در بهترین وضعیت باشید. کارفرماها اغلب مواقع تمایل ندارند که هزینه‌ای را صرف فرستادن کارمندان خود به سمینارها و کنفرانس‌ها اختصاص دهند. اما رشد و توسعه حرفه‌ای باعث می‌شود که توانایی‌های خود را در حوزه کاری خودتان بالا نگه دارید و در عرصه رقابت از رقبا عقب نیفتید. در این دنیایی که با سرعت در حال تغییر است، باید اطلاعات خود را به روز نگه دارید تا بتوانید به موفقیت بلند مدت فکر کنید. تحصیلات و آموزش شما هرگز نباید متوقف شود و ماندن در بطن گرایشات جدید در حوزه خودتان به شما کمک می‌کند که کارفرماهای دیگر نیز به دنبال شما باشند.

 

چگونه در سایت آمازون فروشنده شویم؟

 

در این مقاله به مجموعه‌ای از اهداف اشاره کردیم که می‌توانید در سال جدید و در حوزه شغلی و حرفه‌ای خود دنبال کنید. مطمئناً ماندن در یک نقطه بدون و هیچ هدفی کارهای همیشگی را دنبال کردن باعث روزمرگی می‌شود و نمی‌تواند به موفقیت ما در بلند مدت کمک کند.

اینکه بتوانیم با همراهی یکدیگر جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم، یعنی یک گام مهم و اساسی برا بهبود زندگی تمام مردم جهان برداشته ایم. آشنایی با شیوه زندگی و اقدامات افراد موفق و معروف جهان در جهت سرعت بخشیدن به این کار مهم جهانی، بسیار تاثیرگذار است. ما سعی کرده ایم با آماده سازی مجموعه برنامه‌های رایگان هیروتایم در توسعه این تفکر و باور صحیح، سهیم باشیم و به شما هم پیشنهاد می کنیم با تماشای آنها و بیان نظرات خود ما را همراهی نموده و شما هم در گسترش این تفکر و عملکرد زیبا سهیم باشید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/best-self-development-goals
برچسب ها
پیشرفت شغلی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط