افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 پرسشی که در پایان هر هفته باید از خود بپرسید - عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
ما باید از خودمان سوالاتی را بپرسیم تا مسیر رشد و رسیدن به اهداف هموار شود. ما آنقدر مشغول حل مشکلات بقیه هستیم که فراموش می‌کنیم در مورد سلامت و شادی خودمان سؤال بپرسیم. عاقلانه نیست! 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 پرسشی که در  پایان هر هفته باید از خود بپرسید - عزت خواه دات کام

 

خلاصه‌ای از مقاله: 

برای شناخت بهتر خود چه سوالاتی را باید از خودمان بپرسیم؟ بسیاری از ما در زندگی خود به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که گویی با خود غریبه هستیم، تنها به این دلیل که هرگز زمانی را برای فکرکردن در مورد خودمان اختصاص نمی‌دهیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

با تفکر در مورد خودتان مسیر هدف را هموار کنید

ما آنقدر مشغول حل کردن مشکلات بقیه هستیم که فراموش می‌کنیم در مورد سلامت و شادی خودمان سؤال بپرسیم. مسلماً این کار عاقلانه نیست. عاقل بودن به این معنی نیست که باید پاسخ تمامی سؤالات را بدانیم. بلکه به معنی پرسیدن سؤالات درست است.

در بلندمدت، سؤالات ساده‌ای که به طور منظم از خود می‌پرسید می‌توانند تعیین کنند که به چه نوع انسانی تبدیل خواهید شد. حداقل کاری که باید انجام دهید این است که در پایان هر هفته زمانی را تنها به خود اختصاص دهید، یک زمان استراحت شخصی برای تفکر در مورد خودتان.

در طول این زمان شخصی، باید از خود سوالاتی را بپرسید تا مسیر شما برای رشد و رسیدن به اهداف را هموار کند.

 

چگونه کسب و کار موفقی راه اندازی کنیم؟

 

سوالاتی که باید از خود بپرسید

1. در این هفته چه شگفتی‌های مثبتی را کشف کردم؟

یکی از سوالات مهمی که در طول هفته باید از خود بپرسید این است که در هفته ای که طی نمودید چه چیزهای مثبتی را کشف کردید. ماهیت پویای زندگی دائماً در حال نو کردن موقعیتهای پیش روی شما است.

شما هرگز نمی‌توانید مطمئن باشید که زندگی برای شما چه چیزی به همراه دارد و آیا این شگفتی مطلوب شما خواهد بود یا خیر. آغوش خود را برای این شگفتی‌ها باز کنید و به آنها توجه کنید.

بسیاری از آنها برای شما نفعی دارند که نمی‌دانستید باید در زندگی شما وجود داشته باشند. برخی از بهترین کشفیات شما زمانی به دست می‌آیند که انتظار آنها را ندارید و در مکانی که اصلاً به آن فکر نمی‌کردید.

چیزی که انتظارش را نداشتید می‌تواند تبدیل به موهبتی شود که از همه بیشتر آروزی یافتنش را داشتید. برای دنبال کردن اهداف و آرزوها شما نباید آنقدر سخت و انعطاف ناپذیر باشید که تنها یک جهت را ببینید.

خود را از دیدن شگفتی‌های غیرمنتظره و موقعیت‌هایی که در مرکز توجه شما نیستند، محروم نکنید. شما هرگز بیش از اندازه پیر، جوان، پرمشغله یا تحصیلکرده نیستید که نتوانید در موقعیت‌های جدید و غیرمنتظره ارزش و شادی بیابید.

بنابراین همیشه مراقب باشید و این شگفتی‌های خوشایند را دنبال کنید. مراقب باشید که آنها را در روزمرگی‌های خود گم نکنید و از آنها در راه خودشناسی استفاده نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های تعیین هدف در زندگی 

خودشناسی

 

2. چه درسهایی در کار گرفتم که می‌توانم هفته آینده از آنها استفاده کنم؟

این پرسش به شما کمک می‌کند تا تفاوت بین فعالیت و دستاورد را درک کنید. همیشه کارهای پیش پا افتاده و روتین وجود دارند که همیشه انجام می‌دهید، اما چه چیز دیگری از کار خود در این هفته یاد گرفتید؟ چه چیزی یاد گرفتید که می‌توانید از آن در آینده استفاده کنید؟

مطمئناً موفقیت‌ها و شکست‌هایی را تجربه کردید. ایده‌هایی که جواب دادند و آنهایی که شکست خوردند. درباره این موارد فکر کنید و نکات مفید آن را یادداشت کنید. از اول تا آخر هفته را به دقت بررسی کنید.

شما در این هفته کارهایی انجام داده‌اید. اگر کاری را آنگونه که امیدوار بودید انجام نداده‌اید، به این معنی است که یک چیز بهتر در هفته آینده منتظر شماست. درس‌هایی که از این هفته گرفته‌اید، اولین قدم برای رسیدن به راه حل‌های جدید و شناخت بهتر خود هستند.

 

مقاله پیشنهادی: تنها راه تبدیل شکست به موفقیت 

شناخت بهتر خود

 

3. آیا تلاش‌های کوتاه مدت و بلند مدت من در یک راستا هستند؟

یکی از مهمترین سوالاتی که باید از خود بپرسید این است که آیا تلاش هایتان در یک راستا هستند یا خیر؟ اهدافی که هر از چندگاه به آنها می‌رسید اهمیت زیادی ندارند، بلکه آنچه که مهم است کارهایی است که هر روز انجام می‌دهید.

شما باید رویاهای بزرگ داشته باشید اما باید بدانید که اهداف واقع بینانه و کوتاه مدت کلید رسیدن به موفقیت هستند. هدفی که می‌خواهید به آن برسید رابطه مستقیم با فعالیتهای روزمره شما دارد.

نحوه گذراندن روز توسط شما، تعیین می‌کند که شما چه کسی هستید و به چه کسی تبدیل خواهید شد. بنابراین، حتماً باید روزانه کارهایی انجام دهید که در راستای هدف شما باشند. برای رسیدن به اهداف خود، باید ارزش و مزایای کار کردن در موقعیت‌های دشوار را درک کنید.

لذت‌های کوتاه مدت را فدای شادی بلندمدت کنید. وقتی همه به دنبال کوتاهترین میانبر هستند، شما به دنبال فعالیتهایی باشید که برای شما نتیجه واقعی به ارمغان آورند.

4. چه کارهایی را باید وقت کمتری صرف انجام آنها می‌کردم؟

بهره‌وری تنها به معنای انجام و به اتمام رساندن کارها نیست، بلکه به معنی انجام کارهای مهم است.

در پایان هر هفته، ببینید که وقت خود را چطور گذراندید و برای هفته بعد وقت خود را برنامه ریزی کنید و به کارهای مهم اختصاص دهید و زمانی را هم به خودشناسی اختصاص دهید.

تلاش کنید تا از پیجیدگی های برنامه کاری خود خلاص شوید تا بتوانید زمان بیشتری را صرف کارهایی کنید که حقیقتاً اهمیت دارند. تنها کارهایی را انجام دهید که به زندگی شما ارزش می‌افزایند. همچنین به خاطر داشته باشید که گاهی نیز باید کارهای مهم را به نفع کارهای حیاتی (مانند خانواده) کنار بگذارید.

 

مقاله پیشنهادی: قانون هشتاد بیست (پارتو) چیست ؟ 

سوالاتی بر ای خودشناسی

 

5. چگونه ترس و عدم قطعیت بر کارهای من اثر گذاشت؟

وقتی نمی‌دانید چه راهی را باید در پیش بگیرید واقعاً حس ناخوشایندی را تجربه می‌کنید. اما از آن بدتر این است که بی‌حرکت بنشینید و هیچ تصمیمی نگیرید. به همین دلیل است که باید هر روز در مورد ترسهای خود تفکر کنید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید بر آنها چیره شوید.

شما باید ترسهای خود را متوقف کنید تا آنها شما را از حرکت بازندارند. به این منظور چه کاری باید انجام دهید؟ هرکاری. هر چقدر هم که کوچک باشد. تنها باید یاد بگیرید که بی‌حرکت نباشید و اگر اشتباه کردید، دوباره شروع کنید. یک راه دیگر را امتحان کنید. اگر صبر کنید تا تمام عدم قطعیتها از بین بروند، ممکن است دیر شود.

نکته مهم این است که با ادامه دادن مسیر خود در قلب ترس‌ها و دشواری‌ها است که قدرت، اعتماد به نفس، رشد عاطفی وخودشناسی را تجربه خواهید کرد.

وقتی سختی‌ها پایان یافتند و دریافتید که هنوز نفس می‌کشید، به خودتان بگویید: من از این دوره عدم قطعیت بیرون آمدم، از آن درس گرفتم و اکنون حال من بهتر است. من می‌توانم با مشکلات بعدی که بر سر راهم سبز می‌شوند به خوبی برخورد کنم.

6. ذهن خود را از چه چیزهایی باید پاک کنم؟

وقتی می‌خواهید از جایی به جای دیگر نقل مکان کنید، در ابتدا تصمیم می‌گیرید که چه چیزهایی را با خود ببرید و چه چیزهایی را دور بریزید. در مورد چیزهایی که در ذهن خود جمع کرده‌اید نیز همین کار را باید انجام دهید.

قبل از این که وارد هفته بعد شوید، این سوال را از خود بپرسید: چه چیزهایی زا باید از ذهن خود پاک کنم؟ هر هفته پاکسازی ذهنی انجام دهید و آنچه که از هفته قبل در ذهن خود جمع کرده‌اید را دور بریزید. افکار غیرضروری را دور بریزید تا جا برای درخشش افکار ضروری باز شود.

هرگونه حسرت، شرمساری یا عصبانیتی که در طول هفته جمع کرده‌اید را دور بریزید و تنها چیزی را با خود ببرید که ارزش نگه داشتن را داشته باشد: درس‌ها، عشق و بهترین چیزهایی که باید به خاطر سپرده شوند.

باید درها را بر ابعاد منفی این هفته ببندید. اگر به هفته پیش بچسبید، شانس داشتن یک هفته جدید را از خود می‌گیرید.

 

چگونه با فروش در آمازون ثروتمند شویم؟

 

7. اولین گام منطقی برای هفته آینده چیست؟

هفته آینده یک آغاز جدید است؛ یک بوم نقاشی سفید که فرصتی عالی برای خلق یک اثر جدید ارائه می‌دهد. در ابتدای هفته، شما در آغاز یک سفر هیجان انگیز قرار دارید. یک موقعیت واقعی و عالی برای شکل دادن به حال و آینده خود دقیقاً به همان صورتی که می‌خواهید.

پایان هر هفته بهترین فرصت برای تفکر در مورد کارهایی است که در طول هفته انجام داده‌ایم. اگر در مورد کارهای روزمره خود فکر نکنیم، چگونه می‌توانیم عملکرد خود را تحلیل کرده،به خودشناسی رسیده و برای هفته جدید آمادگی کسب نماییم؟ با پرسیدن این سؤالات از خودتان در آخر هر هفته، موقعیت را برای شروع یک هفته جدید مهیا سازید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در وبسایت آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون و نتایج شگفت انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ask-questions-end-week
برچسب ها
رسیدن به هدف
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط