موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

6 راه کاربردی برای ایجاد یا بهبود کسب و کار آنلاین

توضیحات کوتاه :
راه اندازی یک کسب و‌ کار موفق، کار چندان ساده‌ای نیست. اما در حال حاضر و در عصر اینترنت افراد بسیاری روحیه کارآفرینی‌شان را به سمت وب و راه‌اندازی فروشگاه‌های آنلاین سوق داده‌اند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 888
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
6 راه کاربردی برای ایجاد یا بهبود کسب و کار آنلاین

 

خلاصه ای از مقاله

کسب و کارهای آنلاین رونق زیادی داشته اند و بسیاری از افراد در صدد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هستند. برای موفقیت در هر کسب و کاری باید اصولی را رعایت نمود و همه جوانب کار را سنجید و کسب وکارهای آنلاین هم از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله راهکارهایی را ارئه می کنیم که به ایجاد و بهبود کسب و کارهای اینترنتی کمک می کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شروع یک کسب و کار آنلاین موفق

راه اندازی کسب و کار آنلاین ساده و بدون دردسر است؟ همه ما می‌دانیم راه اندازی یک کسب و‌ کار موفق، کار چندان ساده‌ای نیست. اما در حال حاضر و در عصر اینترنت افراد بسیاری روحیه کارآفرینی‌شان را به سمت وب و راه‌اندازی فروشگاه‌های آنلاین سوق داده‌اند.

بله، کسب و کار آنلاین رواج گسترده‌ای یافته است. در عصر جدید، تکنولوژی به سرعت در حال رشد و پیشرفت است و واقعیت این است که ما هم می‌توانیم یک کارآفرین باشیم و از خانه و محل زندگی خودمان یک بیزینس آنلاین کوچک را راه اندازی و مدیریت کنیم.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

در اینترنت و فضای مجازی نکات و توصیه‌های بسیاری را می‌توان درباره آنچه که باید قبل از تصمیم‌گیری برای راه‌اندازی یک بیزینس آنلاین بدانیم یا انجام دهیم، پیدا کرد. اما حقیقت این است که باز کردن یک فروشگاه آنلاین یا ایجاد یک پلفترم و فروش محصول با برندی که رویای شما بوده است بسیار ساده‌تر از تصورات شما است.

میلیون‌ها محصول یا انواع خدمات در فضای آنلاین موجود و قابل خریداری هستند اما اجازه دهید موضوع را از لنز واقع‌بینی نگاه کنیم. در فضای آنلاین مطمئناً رقبا و فروشندگان بسیاری هستند که کالا یا خدمات مشابه شما را به مشتری عرضه می‌کنند.

اما تفاوت‌های بیزینس شما و بیزینس سایر رقبا مشخص می‌کند که کدام یک مشتری‌های بیشتری جذب خواهد کرد، فروش بیشتری خواهد داشت و معروفیت و محبوبیت بیشتری می‌یابد.

اگر قصد دارید کسب و کار آنلاینی را راه اندازی کنید و عملکردی بهتری نسبت به سایر رقبا داشته باشید، پیشنهاد می‌شود نکات و توصیه‌های ارزشمندی را که در ادامه به آنها اشاره می‌شود در راه‌اندازی کسب‌و‌کار آنلاین خود مورد توجه قرار دهید.

 

کسب و کار اینترنتی

 

1. برای راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین سه سؤال مهم از خودتان بپرسید:

  • دوست دارم چه کاری انجام دهم؟
  • چه کاری می‌توانم انجام دهم؟
  • در انجام این کار چقدر مهارت دارم؟

مطمئناً داستان تعداد زیادی از کارآفرینان موفق را شنیده‌اید، کارآفرینانی که هوشمندانه امپراطوری‌های آنلاین خود را ساخته‌اند و البته همه آنها یک نقطه مشترک دارند؛ افراد موفق از کاری که انجام می‌دهند لذت می‌برند و نسبت به آن عشق می‌ورزند.

همه کارآفرینان موفق، ایده و شور و اشتیاقشان را دنبال می‌کنند و همه تلاششان این است چیزی را ایجاد کنند که دیگران هم نسبت به آن علاقه و اشتیاق نشان دهند یا به عبارت دیگر مورد قبول و پسند سایر افراد نیز قرار بگیرد.

اگر از انجام کاری لذت می‌برید یا ایده‌ای دارید و تصور می‌کنید این محصول یا خدمت، مورد علاقه یا نیاز افراد یک جامعه است حتماً برای آن تلاش کنید! می‌توانید با راه اندازی وبلاگ، وبسایت یا باز کردن یک اکانت فروش در یک مارکت‌پلیس بزرگ شروع کنید.

به خاطر داشته باشید ممکن است کسب‌و‌کاری که راه می‌اندازید بهترین بیزینس شما نباشد اما لازم است ریسک‌پذیر باشید، برای شروع تصمیم بگیرید، اقدامات لازم را انجام دهید، دانش و اطلاعات مرتبط را فرا بگیرید و چالش یا شکست‌ها را پلی برای تجربه‌آموزی و موفقیت بدانید.

در صورتی که طرز تفکر شما به این شکل باشد که اجرای ایده‌هایی که در ذهن دارید به احتمال زیاد نتایج مثبتی را دربر خواهدداشت و موجب رشد و پیشرفتتان خواهد شد، دیگر یک آشفتگی ذهنی برای خودتان نمی‌سازید.

 

مقاله پیشنهادی: افزایش بهره وری برای کارآفرینان تازه کار

ایجاد کسب و کار آنلاین

 

2. برای یک کسب‌وکار موفق برآوردی از نیاز مشتری‌های محلی داشته باشید

تحقیق در مورد بازار و پی‌بردن به نیاز مشتری‌های محلی جزء اساسی راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار است و بدون آن نمی‌توان هیچ اقدامی انجام داد. لازم است بدانید افرادی که جامعه و حوزه کسب‌وکار شما را تشکیل می‌دهند خواهان چه خدمات یا محصولاتی هستند و چه چیزهایی برای آنها کاربردی و مورد استفاده است.

برای موفقیت در شروع یک فروشگاه آنلاین یا یک کسب و کار باید با یک نگاه دقیق و موشکافانه ببینید چه محصول یا خدمتی مورد تقاضای جامعه هدف شما است. نیاز مشتری هدف را بیابید، نیازی که توسط افراد یا مکان‌های اندکی در حال عرضه به مشتری است. این بررسی به راحتی قابل انجام است.

می‌توانید با یک تحقیق آنلاین و اینترنتی در انجمن‌ها و وبسایت ها به مشکلات، علایق یا نیازهای افراد پی‌ببرید. یک نمونه بارز ایده کارآفرینی که به خوبی نیاز مردم را پاسخ داد برنامه نرم‌افزاری اوبر است.

شرکت اوبر درپی مواجهه با یک مشکل و تولد یک ایده خلق شد. ایده‌ای برای به اشتراک‌گذاری اتومبیل و پیمودن یک مسیر مشترک برای افرادی که نیاز به حمل‌و‌نقل داشتند.

 

بهبود کسب و کار آنلاین

 

3. راه اندازی کسب و کار موفق با برنامه بازاریابی هوشمندانه و منابع درست

به خاطر داشته باشید در شرکتی که راه‌اندازی می‌کنید چه محصول محور باشد یا بر پایه عرضه خدمات بچرخد برای بازاریابی و پیشرفت نیازمند منابعی هستید. ممکن است در ابتدا به خاطر تعدد برنامه‌های بازاریابی، ابزار و استراتژی‌های موجود اندکی سردرگم شوید.

در آغاز راه می‌توانید با ایجاد و مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای بیزینس خود شروع کنید. در این روش هم باید اطلاعات لازم را در قالب مقاله یا عکس‌های با کیفیت از محصول و خدمات یا به هر نحو دیگری در اختیار مخاطب قرار دهید.

4. همکاری با افراد قابل اعتماد و افزایش موفقیت در کسب و کار

ممکن است خودتان بتوانید کسب‌و‌کار آنلاین مورد علاقه‌تان را راه‌اندازی کنید اما با گذشت زمان به حمایت‌های بیشتر نیاز خواهید داشت. اگر از بُعد منفی به قضیه نگاه کنیم موارد بسیاری را شنیده یا دیده‌ایم که ایده اصلی کارآفرینی یا سرمایه یک کارآفرین توسط فرد دیگری استفاده شده است.

از برقراری ارتباط با چنین افرادی باید به طور جدی ممانعت کنید. بسیاری از شرکت‌ها و بیزینس‌های آنلاین، پروژه خود را با یک همکار، یکی از اعضای خانواده یا یک دوست صمیمی شروع می‌کنند. نقطه مشترک تمام موارد، این است که صاحبِ کسب وکار پروژه را با افراد اندکی شروع می‌کند اما به همه آنها اعتماد دارد.

دایره ارتباطی‌تان را با افراد خوب و شایسته بسازید، افرادی که اهدافی مشابه هدف‌های شما داشته باشند، انگیزه شما را برای موفقیت بالا ببرند و مشوق شما باشند.

 

6 راه کاربردی برای ایجاد یا بهبود کسب و کار آنلاین

 

5. کسب و کار موفق با بهینه سازی موتور جستجو

اگر می‌خواهید در کسب‌وکار آنلاین خود یک پله بالاتر بروید باید دنبال استراتژی‌های سئو یا راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی ایمیلی باشید. شرکت‌های بسیاری در حوزه بهبود سئو خدماتی را ارائه می‌دهند.

به خاطر داشته باشید یک شرکت تأمین خدمات سئو که عملکرد خوبی داشته باشد هرگز سرمایه شما را صرف خرید لینک نمی‌کند. در عوض، اقدامات لازم را انجام می‌دهد تا بتوانید لینک‌های بیشتری را به دست بیاورید.

در دنیای امروز داشتن یک وبسایت خوب و بهینه جزء اساسی کسب‌وکارهای آنلاین به شمار می‌رود. تنها در این‌صورت مشتری می‌تواند کسب‌و‌کار شما را بیابد و از این طریق می‌توانید یک رابطه مبتنی بر اعتماد و اطمینان با مشتری بسازید.

یک طراحی خوب برای وبسایت فروش موجب اعتماد‌سازی بیشتر و افزودن ارزش به شرکت شما خواهد شد. همچنین امکان رشد و استفاده از فرصت‌های بزرگتر را خواهید داشت تا بتوانید در پروژه و استراتژی‌های تجارت الکترونیک آینده بقا و دوام بیزینس آنلاین خود را حفظ کنید.

 

فروش در آمازون

 

6. از موفقیت در کسب و کار لذت ببرید

شاید با خودتان بگوئید با این همه مسئولیت جدید، استرس و پروژه‌های کاری، خیلی به شما خوش خواهد گذشت! بله، البته باید در همان ابتدای کار و در تمام طول مسیر اوقات خوب و شادی را تجربه کنید. به اصطلاح «اگر به کاری که انجام می‌دهید عشق بورزید هرگز مجبور به کارکردن نخواهید بود.»

 

فروش عرصه‌ی پررقابتی‌ست، بنابراین به هر موقعیتی برای موفقیت نیازمندید. خبر خوب این است که هنوزهم فروشندگان زیادی بر روش‌های قدیمی افزایش میزان فروش تاکید دارند. اما امروزه روش ها و بسترهای بسیار جدیدتر و گسترده تر مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از این پلتفرم ها وبسایت بزرگ آمازون است. برای فروشندگی در آمازون با کاملترین تکنیک های فروش در آمازون ، می توانید یک نوع متفاوت از فروشندگی را تجربه کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/approaches-online-business-launch-scale
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط