مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افزایش بهره وری برای کارآفرینان تازه کار - عزت خواه

توضیحات کوتاه :
کارآفرینان تازه کار زمان زیادی را صرف انجام دادن کارهایی می‌کنند که به نتایج مطلوب منجر نمی‌شوند. یادگیری نکاتی که سوددهی مشاغل شما را افزایش می‌دهد می تواند از بروز این اشتباهات جلوگیری کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.5k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
افزایش بهره وری برای کارآفرینان تازه کار - عزت خواه

 

خلاصه‌ای از مقاله:

کارآفرینان تازه کار چگونه می توانند بهره وری خود را افزایش دهند؟ اگر در اینترنت جستجو کنید، تعداد زیادی مقاله پیدا می‌کنید که چگونگی افزایش بهره‌وری در هنگام کار در منزل را نشان می‌دهند. این مقالات نکاتی را پیشنهاد می‌دهند مانند داشتن یک روتین ثابت و برنامه زمانی روزانه. اما اداره یک بیزینس یا مشاغل خانگی مؤلفه‌های زیادی دارد که باید همزمان مدیریت شود.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

کارآفرینان تازه کار و راه های افزایش بهره وری در مشاغل خانگی

کارآفرینان تازه کار به دنبال راه اندازی مشاغلی هستند که بتوانند از خانه آن را مدیریت نمایند. با تغییر و تحولات به وجود آمده مشاغل خانگی رونق زیادی گرفته اند و بازار این مشاغل داغ می باشد. برای موفقیت در این زمینه و افزایش بهره وری کار باید نکاتی را در نظر داشت. در این مقاله پیشنهاداتی ارائه می‌شود که به شما کمک می‌کنند بیزینس خانگی خود را به خوبی اداره کنید و به سوددهی برسانید. 

 

 

روشهای ثروتمند شدن چیست؟

 

مشخص کنید چه ساعاتی از روز بیشتر انرژی دارید

کارآفرینان تازه کار باید بدانند برای افزایش بهره وری استارتاپ خود باید از زمان خود به درستی استفاده نمایند. بسیاری از کتابهای مربوط به افزایش بهره‌وری پیشنهاد می‌کنند که نباید پاسخگویی به ایمیل‌ها را در ابتدای صبح انجام دهید.

برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند که سخت‌ترین کارها را اول از همه انجام دهید. اما بهره‌وری واقعی زمانی حاصل می‌شود که بدانید پرانرژی‌ترین ساعات کاری شما چه ساعاتی هستند و چه زمان‌هایی به بیشترین میزان تمرکز و انرژی نیاز دارید. سپس بر همین اساس برنامه‌ریزی روزانه خود را انجام دهید. 

برای برخی کارآفرینان تازه کار، وارد شدن به فضای ذهنی کار طول می‌کشد. بنابراین شروع کردن با پاسخگویی به ایمیل‌ها می‌تواند شروع خوبی برای کار باشد. برخی دیگر پس از صرف ناهار با افت انرژی مواجه می‌شوند.

این دسته از افراد باید کارهایی که نیاز به تمرکز بالا دارد را در طول صبح انجام دهند و پاسخگویی به ایمیل‌ها را به زمان بعد از ظهر موکول کنند. برخی از صاحبان مشاغل خانگی در طول روز چندین بار افزایش و افت انرژی را تجربه می‌کنند.

به عنوان مثال، ممکن است در ساعات اولیه صبح و آخر شب بیشترین میزان انرژی را داشته باشند. در این موارد، این کارآفرینان تازه کار باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که کارهای مهم خود را در این زمانها انجام دهند.

اگر مطمئن نیستید که چه زمانی از روز بیشترین میزان انرژی را تجربه می‌کنید، یک یا دو هفته را به رصد کردن سطوح انرژی خود اختصاص دهید. زمان‌هایی که سطح انرژی شما بالا یا پایین است را ثبت کنید تا در نهایت به الگوی مشخصی برسید. بنابراین نکته مهم در اینجا کار کردن بر اساس سطح انرژی است و نه بر اساس اهمیت کارها.

 

مقاله پیشنهادی: 10 راهکار برای افزایش بهره وری در محیط کار

افزایش بهره وری برای کارآفرینان تازه کار

 

اولویت بندی کارها در مشاغل خانگی

یکی از مهمترین چالش‌های کارآفرینان تازه کار و مدیریت مشاغل خانگی این است که بر کارهایی تمرکز کنند که به سودآوری منجر می‌شوند. داشتن یک سیستم بایگانی مهم است اما از انجام پروژه برای مشتری یا ارسال محصول مهمتر نیست.

شما باید کارهای خود را بر اساس نتایجی که به همراه دارند اولویت بندی نمایید. کارهای خود را بر طبق معیارهای زیر اولویت بندی کنید:

 1. در لحظه حال به سودآوری منجر می‌شود: مثل انجام کار یا پروژه برای یک مشتری
 2. در آینده نزدیک به سودآوری منجر می‌شود: پروژه‌های جدید، بازاریابی، خدمات مشتریان
 3. در آینده دور به سودآوری منجر می‌شود: پروژه‌هایی که انجام دادن آنها زمان می‌برد، شبکه سازی
 4.  مدیریت کسب و کار: ایمیل‌های غیر بازاریابی یا خدمات مشتریان، بایگانی، حسابداری و غیره.

 

مقاله پیشنهادی: قانون 8020 برای بهبود بهره وری و مدیریت زمان 

کارآفرینان تازه کار

 

کارآفرینان تازه کار باید برای روز خود برنامه ریزی کنند

اکثر کارآفرینان استارت آپ ها و مشاغل خانگی این توانایی را دارند که برای کارهای تکراری برنامه‌ریزی کنند. به عنوان مثال یک نویسنده مستقل می‌تواند یک زمان مخصوص برای نوشتن روزانه داشته باشد. یک دستیار مجازی می‌تواند یک زمان مشخص برای مدیریت مشتریان در فضای مجازی و دیگر کارها داشته باشد.

هرچند کار در منزل می‌تواند انعطاف زیادی داشته باشد اما بد نیست که برای کارهای خود یک روتین ثابت داشته باشید. یک برنامه روزانه باعث ایجاد روتین و عادات می‌شود و در این صورت دیگر نیازی به این ندارید که هر روز فکر کنید چه کارهایی باید انجام دهید.

بهتر است که کارهای غیر معمول روزانه خود را بر اساس کارهای معمول تنظیم کنید. اما برنامه‌ریزی به تنهایی فایده‌ای ندارد. شما باید آنقدر انضباط فردی داشته باشید تا بتوانید به برنامه خود عمل کنید.

اگر به راحتی دچار استرس می‌شوید یا حواستان از کار پرت می‌شود، می‌توانید از تکنیک پومودورو (Pomodoro) استفاده کنید. بر اساس این تکنیک، شما 25 دقیقه بدون وقفه کار می‌کنید (با استفاده از تایمر) و سپس یک زمان استراحت کوتاه دارید و سپس دوباره شروع به کار می‌کنید.

پس از چهار بار تکرار این روند، یک زمان استراحت طولانی‌تر دارید و دوباره چرخه را شروع می‌کنید. هدف از این کار این است که کارایی و تمرکز خود را با یک روش ساده و غیرپیچیده افزایش دهید.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

مشاغل خانگی

 

مدیریت عوامل ناشناخته و پرت کننده حواس

بزرگ‌ترین چالش برای کارآفرینان تازه کار این است که با عوامل پرت‌کننده حواس برخورد کنند و کارهایی را انجام دهند که از قبل برنامه‌ریزی نشده‌اند. اغلب مواقع، یک تماس تلفنی یا یک مشکل غیرمترقبه حواس شما را پرت می‌کند و برنامه‌ریزی شما را به هم می‌ریزد.

یک مشکل دیگر مربوط به پروژه‌های بلند مدت است که اغلب به دلیل کارهای ضروری‌تر به تعویق می افتند. برای مدیریت کارهایی که برای آنها برنامه‌ریزی نکرده‌اید، باید اهمیت آنها را ارزیابی کنید و آنها را سریعتر انجام دهید، برای انجام آنها برنامه‌ریزی کنید یا از فرد دیگری بخواهید که آنها را انجام دهند. 

 • کارهایی که باید سریعتر انجام دهید. این کارها ضروری یا بحرانی هستند و سریعاً باید به آنها رسیدگی کنید. در اینجا چالش این است که بدانید یک کار آنقدر مهم است که خود به خود به بالای لیست اولویت‌ها می‌رود. هر چیزی که بر درآمد شما اثر می‌گذارد باید در بالای لیست باشد. بنابراین اگر سایت شما قطع شده است باید اول از همه به آن بپردازید. اگر یک مشتری در حال انتقاد است، باید سریعاً آن را رفع کنید. 
 • کارهایی که برای آنها برنامه‌ریزی می‌کنید. کارهایی که غیرمترقبه رخ می‌دهند اما ضروری نیست که سریعاً به آنها رسیدگی کنید. آن‌ها را وارد برنامه روزانه خود کنید تا بعداً به آنها رسیدگی کنید. 
 • کارهایی که برون سپاری می‌کنید. هر زمان که بتوانید کاری را به یک فرد دیگر بسپارید، زمان پیدا می‌کنید تا روی کارهای پولسازتر تمرکز کنید. بنابراین هربار که چنین موردی رخ داد، اگر یک دستیار مجازی خوب داشته باشید می‌توانید آن کار را به او بسپارید. 

وقتی روی یک پروژه بلند مدت کار می‌کنید، بهترین راه برای مدیریت این کارها در برنامه روزانه این است که:

 1. پروژه را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید.
 2. یک مهلت برای اتمام پروژه تعیین کنید.
 3. تمام مراحل را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که تا پایان مهلت مقرر به اتمام برسند.
 4. این مراحل را به عنوان کارهای مهمی در نظر بگیرید که نمی‌توان آنها را به تعویق انداخت.

کارآفرینان تازه کار برای اولویت‌بندی کارهای روزانه استارت آپ خود، می‌توانند از اپلیکیشن‌های آنلاین استفاده کنند. می‌توانند برنامه روزانه، هفتگی یا ماهانه را تنظیم کنند. اما در صورت لزوم باید برنامه روزانه خود را تغییر داده تا اولویت‌های کار رعایت شوند.

 

شغل ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره خرید از علی بابا و فروش در آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/novice-entrepreneurs
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط