وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

خدمات نوین در آمازون

توضیحات کوتاه :
در سال 1995،‌ زمانی که آمازون شروع به کار کرد، Amazon.com وبسایتی بود که فقط کتاب به فروش می‌رساند. پس از گذشت تنها یک ماه،‌ این شرکت به بیش از 40 کشور مختلف جهان کتاب ارسال کرده بود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 6.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
خدمات نوین در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود توانسته به یک غول تجاری در جهان تبدیل شود. هنگامی که یک نفر وارد سایت آمازون می‌شود، با دریایی از محصولات مختلف روبه‌رو می‌شود. بدیهی است این حجم از محصولات باید در انبارهای بسیار بزرگ آمازون قرار داده شود و پشتیبانی آن نیز کار بسیار دشواری است. اما با این حال آمازون بهترین سرویس را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

شناخت بهتر سایت آمازون

شهرت جهانی وبسایت آمازون بیشتر به خاطر کتابخوان الکترونیک Kindle،‌ توزیع و ارسال اجناس در زمان بسیار کوتاه و امکان خرید مجازی تقریبا هر چیزی که می‌توان تصور کرد، در این فروشگاه می‌باشد. مجموع درآمد این فروشگاه آنلاین در سال 2012 به رقم 61 میلیارد دلار رسید و هم اکنون در رتبه پنجم فهرست 2000 دامنه برتر اینترنتی ComScore قرار گرفته ‌است، آیا می‌دانستید این غول دنیای مجازی کار خود را از پارکینگ خانه موسس آن، جف بزوس آغاز کرد؟ یا اینکه زمینه فعالیت فروشگاه آمازون آنقدر رشد پیدا نموده که انبارهای این شرکت فضایی بیش از 700 برابر محدوده Madison Square Gardens نیویورک، اشغال نموده‌اند؟

 

چگونه حتی از ایران از سایت آمازون کسب درآمد کنیم؟

 

ویژگی های برتر فروشگاه آمازون

آمازون با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود توانسته به یک غول تجاری در جهان تبدیل شود. هنگامی که یک نفر وارد سایت آمازون می‌شود، با دریایی از محصولات مختلف روبه‌رو می‌شود. بدیهی است این حجم از محصولات باید در انبارهای بسیار بزرگ آمازون قرار داده شود و پشتیبانی آن نیز کار بسیار دشواری است. اما با این حال آمازون بهترین سرویس را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

 

مقاله پیشنهادی: رمز موفقیت فروشگاه اینترنتی آمازون

موسس سایت آمازون

 

تاریخچه سایت آمازون

سایت آمازون در ابتدا قرار بود Cadabra (بخشی از کلمه جادویی Abracadabra) نامیده شود. اما این ایده پس از آن که وکیل جف بزوس مدیرعامل این شرکت این کلمه را اشتباها Cadaver (به معنی جسد) شنید، کنار گذاشته شد.

نامگذاری سایت آمازون

بزوس دامنه Amazon.com را به دو دلیل برگزید: نخست این که تداعی‌کننده عظمت و بزرگی باشد (با این توضیح که این وبسایت با شعار «بزرگترین کتاب‌فروشی روی زمین» آغاز به کار کرد.) و دوم این که در آن زمان آدرس وبسایت‌ها اغلب به ترتیب حروف الفبا مرتب می‌شدند.

انبارهای شرکت آمازون

انبارهای شرکت آمازون فضایی بیش از 700 برابر محدوده Madison Square Gardens نیویورک، و حجمی بیش از 10٫000 استخر المپیک اشغال نموده‌اند.

فروش اولین کتاب در سایت آمازون

عنوان اولین کتابی که از فروشگاه اینترنتی آمازون و گاراژ جف بزوس، در سال 1995 میلادی خریداری شد، Fluid Concepts & Creative Analogies: Computer Models of the Fundamental Mechanisms of Thought  (مفاهیم روان و قیاس‌های خلاقانه - مدل‌های کامپیوتری مکانیزم‌های اساسی فکر) بود.

لوگوی سایت آمازون

لوگوی کنونی فروشگاه آمازون به‌منظور به تصویر کشیدن لبخندی که از A تا Z کشیده شده، طراحی شد. این لوگو نمایانگر تمایل این فروشگاه برای تحویل همه چیز به همه کس در همه جای جهان است.

ایده جالب سایت آمازون

کارکنان شرکت آمازون، (حتی مدیر عامل) هر دو سال یک بار، دو روز کاری خود را در پیشخوان خدمات مشتریان، می‌گذرانند. این امر به‌منظور آشنایی همگی کارکنان با روند خدمات مشتریان، صورت گرفته است.

عظمت سایت آمازون

فروشگاه اینترنتی آمازون به تنهایی ده درصد از کل تجارت الکترونیک آمریکای شمالی را در اختیار دارد. Office Depot, Stapes, Apple, Dell, WalMart, Sears, و Libertyهمگی در مجموع به همان اندازه‌ی آمازون یعنی ده درصد از این بازار را در دست دارند. این به معنی است که بیش از 1000 فروشنده آنلاین دیگر، باید برای 80 درصد باقی مانده بجنگند.

صرفه جویی های انجام شده در سایت آمازون

«گِرِگ لیندن»، یکی از کارکنان پیشین آمازون که بخش پیشنهادات این شرکت را ابداع کرده است، صرفه‌جویی‌های صورت گرفته در مخارج اولیه شرکت آمازون را شرح داده است. لیندن نوشته بهترین نمونه این صرفه‌جویی‌ها در مخارج، میزهای کار این شرکت بود. « اگر این کار را به جف بزوس بسپارید،‌ مراحل تهیه‌اش به این صورت است: یک درب چوبی بخرید (ترجیحا بین دو پوسته اصلی آن خالی بوده و قبلا روی آن سوراخی ایجاد نشده باشد). دو قطعه چوب 180*10 *10 سانتی‌متری را از وسط اره کنید. پایه‌های چوبی به‌دست آمده را با تعدادی بَستِ بدشکل به درب میخ کنید. اکنون آن را به عنوان میز کار جلوی یک برنامه‌نویس بگذارید! »

برتری سایت آمازون

ارزش کاربران منحصربه‌فرد فروشگاه اینترنتی آمازون 5 برابر بیشتر از کاربران سایت Ebay هستند چرا که یک کاربر منحصربه‌فرد این فروشگاه به‌طور میانگین 189 دلار وارد مجموعه می‌کند در صورتی که این رقم برای یک کاربر Ebay ، فقط 39 دلار است.

خرید سهام فروشگاه کفش Zappos توسط آمازون

در سال 2009 شرکت آمازون تمامی سهام فروشگاه معروف آنلاین کفش Zappos.com به ارزش تقریبی 1.2 میلیارد دلار را یکجا خریداری کرد.

رشد شرکت آمازون

در سال 1995،‌ زمانی که آمازون شروع به کار کرد، Amazon.com وبسایتی بود که فقط کتاب به فروش می‌رساند. پس از گذشت تنها یک ماه از راه‌اندازی،‌ این شرکت به بیش از 40 کشور مختلف جهان کتاب ارسال کرده بود. از آن زمان فروشگاه اینترنتی آمازون به یکی از بزرگترین شرکت‌های تجارت الکترونیک جهان تبدیل شده که گفتنی است حدود 44 درصد از کل فروش الکترونیکی ایالات متحده در سال 2017 را به خود اختصاص داده است. اما سوالی که باقی می‌ماند این است که فروشگاه آمازون دقیقا به چه شکل به این نتایج تاثیرگذار دست یافت؟ در ادامه به هفت فاکتوری که باعث شده آمازون چنین موفقیت بزرگی را تجربه کند، می‌پردازیم.

مقاله پیشنهادی: استراتژی رشد آمازون

1 - نوآوری در آمازون

بخش بزرگی از موفقیت آمازون ریشه در فناوری‌ها و فعالیت‌های نوآورانه این شرکت دارند که بیشتر آن‌ها توسط مدیرعامل این شرکت، جف بزوس تحقق یافت. مثلا Echo، دستگاه تحسین‌برانگیز گیرنده فرمان صوتی آمازون را در نظر بگیرید. Echo‌ قابلیت پخش آهنگ،‌ گردآوری اخبار و اطلاعات مربوط به تیم‌های ورزشی موردعلاقه شما و حتی چک کردن وضعیت آب و هوا را با گفتن تنها چند کلمه دارد. این تکنولوژی نوآورانه سرمایه‌گذاری عظیمی از طرف این غول اینترنتی بود که نتایجی استثنایی در پی داشت. تنها در سال 2017 بیش از 22 میلیون دستگاه Echo به فروش رسید. ذهنیت پیشروی آمازون همیشه صددرصد ثمربخش نبوده، اما موفقیت‌های بزرگی مثل Echo ثابت کرد که نوآوری می‌تواند نتایج تاثیرگذاری برای شرکت‌های تجارت الکترونیک به همراه داشته باشد.

 

مقاله پیشنهادی: ایده و خلاقیت در آمازون

محصولات دستی آمازون

 

2 - خدمات مشتریان در آمازون

به علت تعهد شرکت آمازون به خدمات مشتریان در کلاس جهانی،‌ این کمپانی تعداد زیادی ابزار کارامد برای کاربران خود ایجاد کرده که آن‌ها به کمک آن می‌توانند بسته‌های خود را ردیابی کرده یا به سرعت اجناس سفارش داده شده را مرجوع یا تعویض نمایند و این ابزارها باعث ایجاد سادگی و راحتی در تجربه خرید آنلاین آن‌ها شده است. تیم خدمات مشتریان فروشگاه آمازون جوایز متعددی برای تلاش‌های بی‌وقفه شان در جلوگیری از ایجاد مشکلات برای مشتریان و یافتن سریع آن‌ها در صورت ایجاد، گرفته‌اند. یکی از ماموریت‌های مهم آمازون تبدیل شدن به مشتری-محورترین شرکت روی کره زمین است و تعهد این برند به این هدف، باعث سودرسانی به سهام داران آن نیز شده است.
 شبکه‌های اجتماعی ابزار قدرتمند دیگری برای تعامل با مشتریان و بهبود کیفیت خدمات ارائه شده به آن ها است. اگر از این رسانه به درستی از آن‌ها استفاده شود، می‌تواند به کسب‌وکار الکترونیک شما کمک کنند تا بهتر متوجه نگرانی‌های مشتریان خود شوید و ساختار قدرتمند و محکمی از هواداران وفادار و علاقه‌مندی که از برند شما حمایت می‌کنند، ایجاد کنید.

3 - اجرا و نظارت سایت آمازون

آمازون می‌کوشد در هنگام پاسخ‌گویی به سفارشات همه چیز را درست و به‌دقت انجام دهد. این شرکت محصولات و خدماتی را انتخاب می‌کند که مشتریان می‌خواهند و به آنها نیاز دارند و همچنین از ظرفیت مراکز توزیع سراسر جهان که امکان ارسال سریع محصولات را به آن می‌دهند، بهره می‌برد. شرکت آمازون همچنین روابط خوبی با عرضه‌کنندگان و فروشندگان بزرگ دارد که این روابط به این وبسایت امکان ارائه تخفیفات ویژه به مشتریان خود را می‌دهد. بزرگترین فروشگاه آنلاین حال حاضر جهان، همچنین امسال طرح‌هایی برای سرمایه‌گذاری بیشتر در اروپا، از جمله به کارگیری هزاران کارمند جدید، در دست اجرا دارد. به علاوه، آن‌ها به‌دنبال همکاری با فروشگاه‌‌های فیزیکی‌ای هستند که قابلیت تحویل کمتر از یک روزه‌ی اقلام سفارشی با پهپاد را دارند.

4 – تنوع فروش اجناس در سایت آمازون

با این که وبسایت آمازون به‌عنوان فروشگاه آنلاین کتاب شروع به فعالیت کرد، اما اکنون همه چیز به مشتریان خود ارائه می‌کند از سوپ گرفته تا خشکبار. یک جستجوی ساده نشان می‌دهد در این وبسایت بیش از 3000 لیست مختلف برای سوپ سبزیجات قرار گرفته. عبارت “nuts” را جستجو کنید و مشاهده خواهید کرد که بیش از 37 هزار نتیجه برای آن پیدا می‌شود. فروشگاه اینترنتی آمازون اکنون محصولات گوناگونی در دسته‌بندی‌های: موسیقی، کتاب، محصولات الکترونیکی، سلامت و زیبایی، لوازم جانبی خودرو،‌ مواد غذایی و پوشاک ارائه می‌کند. صاحبان کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند با بستن قرارداد با شبکه حرفه‌ای‌های آمازون، از پشتیبانی IT، مونتاژ (اسمبل) وسایل و حتی سرویس‌های صوتی تصویری بهره‌مند شوند. با ایجاد تنوع در محصولات ارائه شده، فروشگاه آمازون دائما به رشد خود ادامه داده است. جدا از این که در چه صنعتی مشغول به کار هستید، باید برای ایجاد تنوع در کار خود، هیچ‌گونه واهمه ای نداشته باشید. گسترش کسب‌وکارتان به بازارها و محصولات جدید باعث دستیابی به فرصت‌ها و امکانات کاری جدید در جهت توسعه آن، خواهد شد. شما باید همچنین در صورت امکان در روش‌های رشد و توسعه دیجیتالی خود نیز تنوع ایجاد کنید. برای نمونه، سایت آمازون در حال حاضر از تعداد شگفت آور 3.6 میلیارد بک لینک (لینک ارجاع دهنده) و ارجاعات از 3.8 میلیون دامنه مختلف سود می‌برد. لینک‌های مختلفی که دارای تنوع کافی هستند، می‌توانند نقشی محوری در هر پروژه سئو (SEO) بازی کند.

 

مقاله پیشنهادی: فروش اجناس در آمازون

تنوع محصولات آمازون

 

5 – روند استاندارد خرید در آمازون

یک رابط قوی کاربر،‌ برای مشتریان یک تجارت الکترونیک، پیدا کردن چیزی که به دنبالش هستند را آسان‌تر می‌کند و باعث می‌شود مراحل تصمیم‌گیری خرید برای آن‌ها سریع‌تر انجام شود که این امر نهایتاً به فروش بیشتر می‌انجامد. به‌همین دلیل است که آمازون یک تیم کامل حرفه‌ای طراحی رابط کاربری و تحلیل تجربه کاربر، متشکل از متخصصان رشته‌های مختلف از پژوهش کاربران و طراحی تعاملات گرفته تا طراحی و توسعه وب را به کار می‌گیرد. این متخصصان با مهندسان آمازون و مدیران اجرایی محصولات همکاری می‌کنند تا یک تجربه کاربری بی‌نقص ایجاد کنند که احتمال خرید کردن او را افزایش می‌دهد.

 

نحوه سفارش اجناس از آمازون

 

6 – استراتژی تولید محتوا در آمازون

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که محتوای طولانی و بلند، مولفه‌ای اساسی در سئوی تجارت‌های الکترونیک است. برای بیشتر دیده شدن یک صفحه در موتورهای جستجو، به مقادیر زیادی محتوا و کلیدواژه نیاز است. به‌همین دلیل است که وبسایت آمازون از توضیحات و پرسش‌های متداول (FAQ) طولانی در صفحه محصولات خود استفاده می‌کند. اما با این وجود به صفحه هر محصولی که در وبسایت آمازون مراجعه کنید، می‌بینید که محتوای طولانی تاثیرمنفی روی روان بودن آن یا کیفیت تجربه کاربر نمی‌گذارد. در آمازون به توضیحات محصولات اولویت کمتری نسبت به گزینه‌های مهم (مانند افزودن به سبد خرید و Buy Now) داده شده است. این ادغام بدون‌نقص طراحی و محتوا در صفحات محصولات آمازون باعث اطمینان از جذب ترافیک مرتبط بالا و احتمال بالای ترغیب بازدیدکنندگان به خرید می‌شود. اگر به‌دنبال ارتقا و بهبود محتوای سایت خود بدون قربانی کردن تجربه کاربری آن هستید،‌ حتما به فکر همکاری با یک شرکت مشاور دیجیتال مارکتینگ باشید.

7 – روند سود رسانی در آمازون

آیا به یاد دارید زمانیکه آمازون هنوز سودرسانی نداشت؟ احتمالا باید هشدار جف بزوس به سرمایه‌گذاران را به یاد داشته باشید که اعلام کرد مدت زیادی طول خواهد کشید تا آن‌ها بتوانند شاهد بازگشت سرمایه خود باشند. در سال 1997 او به مجله Inc. گفت که آمازون برای مدتی بسیار طولانی سودرسانی نخواهد داشت. ذهنیت او مبنی بر این که «باید مدت زیادی در این حوزه فعال بمانیم تا موفق شویم» شرکتش را به سوی استراتژی‌های تازه ای سوق داد و سرانجام در سال 2003 برای اولین‌بار شرکت آمازون به سودرسانی رسید. به هر حال جدا از این که چگونه به این مساله نگاه کنیم، سایت آمازون از یک کتاب‌فروشی آنلاین کوچک به یک غول صنعتی بدل شد. حتی می‌توان گفت فروشگاه آمازون خود، صنعتی را به منظور تسلط کامل بر روی آن، ایجاد کرد.

 

دلایل پیشرفت آمازون

 

دلایل پیشرفت در فروشگاه اینترنتی آمازون

حال که آشنایی کاملی با روند پیشرفت آمازون در رده‌های مختلف تجارت الکترونیک پیدا کردیم، می‌خواهیم بررسی کنیم که تجارت الکترونیک شما چگونه می‌تواند پیشرفت مشابهی داشته باشد. علاوه بر ویژگی‌هایی که در بالا عنوان شد، دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، یکی از مهم‌ترین شتاب‌دهندگان رشد تجارت الکترونیک شما است. مهم است به یاد داشته باشیم که بازاریابی دیجیتال برای یک تجارت الکترونیک به طیف وسیعی از عوامل تاثیرگذار وابسته است نه فقط یکی از آن‌ها. مثلا شما ممکن است سرمایه فراوانی برایSEO  یا PPC (تبلیغات کلیکی) هزینه کنید تا خیالتان از بابت جذب خریداران احتمالی‌ای که به‌دنبال نوع محصول مشخص شما هستند، راحت باشد، اما اگر وبسایت یا صفحه شما برای جذب کاربران و ترغیب آن‌ها به خرید، بهینه‌سازی نشده باشد، آن‌ها به سادگی به موتور جستجو بازگشته و سراغ تامین‌کننده دیگری می‌روند. برای گرفتن حداکثر نتیجه‌ی ممکن، شما به گستره‌ای از تاکتیک‌ها و روش‌های بازاریابی دیجیتال نیاز دارید که باعث حرکت خریداران به سمت صفحه شما و انجام سریع‌تر فرآیند تصمیم‌گیری خرید در آن می‌شود. حال برای دستیبابی به یک بیزینس سودآور و مطلوب پیشنهاد می‌گردد در مورد وبسایت غول آسای آمازون تحقیق و بررسی نمایید، جهت کسب اطلاعات بیشتر به زبان کاملاً فارسی به لینک زیر مراجعه نمایید.

آموزش فروش کالای فیزیکی در سایت آمازون

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-modern-services
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
شادی گفته:
۰ | ۰

سلام
بسیار عاااالی بود
در برنامه های آینده ام هست که فعالیت در وبسایت آمازون را شروع کنم.
به امید موفقیت

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما شادی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

هر آنچه که می خواهید محقق می‌شود اگر باور داشته باشید و اقدام کنید. دو فاکتور مهمی که در مجموعه عزت خواه دات کام سعی کردیم به صورت کامل و جامع به علاقه‌مندان به تغییر آموزش دهیم. حضور و همراهی شما در این مسیر، تلاش و انگیزه ما را چندین برابر می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط