تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رمز موفقیت فروشگاه اینترنتی آمازون

توضیحات کوتاه :
وقتی صحبت از تجارت الکترونیک می‌شود، ناخودآگاه نام آمازون به ذهن می‌رسد که میلیون‌ها کالا به فروش می‌رسد و مشتریان تجربه خوبی از شیوه‌های خرید آنلاین و خدمات مشتریان به دست می‌آورند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 9

  • 2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رمز موفقیت فروشگاه اینترنتی آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

در فروشگاه خرده فروشی آنلاین آمازون، میلیون‌ها کالا به فروش می‌رسد و مشتریان تجربه خوبی از شیوه‌های خرید آنلاین و خدمات مشتریان به دست می‌آورند. در این مقاله، به بیان عواملی که باعث موفقیت آمازون در کار خرید و فروش آنلاین شده است، می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رمز موفقیت آمازون

وقتی صحبت از تجارت الکترونیک می‌شود، ناخودآگاه نام آمازون به ذهن می‌رسد. در این فروشگاه خرده فروشی آنلاین، میلیون‌ها کالا به فروش می‌رسد و مشتریان تجربه خوبی از شیوه‌های خرید آنلاین و خدمات مشتریان به دست می‌آورند. در این مقاله، به بیان عواملی که باعث موفقیت آمازون در کار خرید و فروش آنلاین شده است، می‌پردازیم.

 

فروش در آمازون

 

شخصی بودن سایت آمازون برای مشتریان

از لحظه‌ای که کاربر وارد سایت آمازون دات کام می‌شود، تجربه‌ای شخصی از کار با سایت خواهد داشت. مثلاً اگر کاربر قبلا در سایت ثبت نام کرده باشد، آمازون وارد گفت‌و‌گویی نزدیک با او می‌شود و از او می‌خواهد تا محصولات را رتبه‌بندی کند. به این ترتیب در آینده، محصولاتی که به مشتری پیشنهاد می‌کند، بر اساس سلیقه و خواسته‌های او خواهد بود.

همچنین شرکت، الگوهای جستجو و خرید مشتری را نیز زیر نظر دارد تا از این راه محصولات مناسبی را به او پیشنهاد کند. به علاوه آمازون، بخش عمده صفحه اصلی خود را برای محصولات پیشنهادی و شخصی سازی شده در نظر گرفته است.

خدمات آمازون به مشتریان

شهرت عمده آمازون به خاطر ارائه خدمات به مشتریان است. نتیجه یک پژوهش در سال 2013 که با هدف بررسی تجربه مشتریان از خرید اینترنتی از 10 برند برتر صورت گرفت، حاکی از برتری مطلق آمازون در این زمینه بود. شرکت آمازون بالاتر از رقبای خود یعنی Nordstrom، اپل و گوگل قرار داشت. همچنین در این تحقیق، ارقام جالبی درباره درصد مشتریان راضی به دست آمد. از جمله این که فروشندگانی که از آمازون راضی بوده‌اند، به احتمال 60 درصد مجدداً وارد بیزینس با آمازون خواهند شد.

همچنین 83 درصد از مشتریان، محصولات بیشتری از سایت خواهند خرید و 77 درصد نیز آن را به دیگران توصیه خواهند کرد. با در نظر گرفتن این نکات متوجه خواهید شد که خدمت رسانی به مشتریان، رمز اصلی موفقیت پایدار در کسب و کارهای آنلاین است. خرده فروشانی که به موضوعات و شکایات مطرح شده از سوی مشتریان منظم و دقیق رسیدگی می‌کنند، به تأثیر مثبت آن بر بیزینس خود پی خواهند برد.

 

فروشگاه اینترنتی آمازون

 

خدمات آمازون پرایم

شاید بزرگترین مزیت آمازون بر سایر خرده فروشان اینترنتی، خدماتی است که تحت عنوان آمازون پرایم به مشتریان ارائه می‌شود. شرکت آمازون، از سال 2005 سرویس پرایم را راه اندازی کرد. در این سرویس، مشتریانی که سالانه مبلغ 99 دلار حق اشتراک بپردازند، می‌توانند از خدمات این سرویس بهره مند شوند. این طرح، طی دهه بعد قدرت بیشتری پیدا کرد.

در این نوع سرویس، آمازون کالای خریداری شده را به صورت رایگان و طی دو روز به دست اعضای سایت می‌رساند. همچنین مشتری به خدماتی مثل Amazon Instant Video دسترسی داشته و می‌تواند از کتابخانه مجازی کیندل کتاب امانت بگیرد. موفقیت سرویس آمازون پرایم به اندازه‌ای بوده است که در تعطیلات 2013 که زمان اوج خرید سالانه به حساب می‌آمد، بیش از یک میلیون مشتری از این سایت خرید کردند.

FBA آمازون

در حالی که امروزه خرده فروشان معمولی توانایی رقابت با خدمات آمازون پرایم را ندارند، فروشندگانی که کالای خود را در آمازون می‌فروشند از سرویس FBA آمازون برای نگهداری محصولات خود در مراکز آماده سازی و ارسال این شرکت استفاده می‌کنند. با این روش، محصولات آنها، شرایط لازم برای استفاده از ارسال دو روزه و رایگان آمازون پرایم را به دست می‌آورد.

 

مقاله پیشنهادی: آمازون بزرگترین سایت فروش کالا

رمز موفقیت  آمازون

 

امکان بررسی نظر سایر مشتریان

یکی از مهمترین دلایلی که مصرف کنندگان، محصولات را در اینترنت جست و جو می‌کنند این است که می‌توانند نظر سایر مشتریان درباره کالاها و رتبه‌ای که به آنها داده‌اند را بررسی کنند. چون نظر سایر مصرف‌کنندگان برای آنها بسیار قابل اطمینان است. اگر چه امروزه بیشتر خرده فروشان آنلاین، امکان رتبه بندی و نظردهی درباره محصولات را به سایت‌های خود اضافه کرده‌اند، اما گاهی این قسمت یا خالی است یا تنها یکی دو نظر در آن ثبت شده است. با این حال در آمازون، مشتریان معمولاً بخش رتبه بندی و نظرات را خالی نمی‌گذارند. به همین خاطر، بیشتر خریداران برای جست و‌جو و خرید کالا، مستقیماً وارد سایت آمازون می‌شوند.

نوآوری در آمازون

هر ساله، آمازون، خدمت جدیدی را به دنیای فروشگاه‌های آنلاین معرفی می‌کند. آمازون پرایم یکی از این خدمات برجسته است. به علاوه، آمازون خدمت دیگری به نام Amazon Fresh را به مشتریان ساحل غربی معرفی کرده است. در این سرویس، مشتریان برخی از کالاها مثل خواربار تازه و محصولات محلی را صبح زود سفارش می‌دهند و آمازون آنها را همان روز، به شکل رایگان به دستشان می‌رساند.

به علاوه، آمازون با همکاری اداره پست آمریکا، روزهای یکشنبه، محصولات اعضای پرایم را به آنها تحویل می‌دهد. همچنین طبق اعلام جف بزوس مدیرعامل آمازون، این شرکت در حال آزمایش طرحی است که طی آن، بسته‌های مشتریان از طریق پهپاد به دستشان می‌رسد. با این روش، آمازون می‌تواند محصولات را ظرف 30 دقیقه یا کمتر به خریدار ارسال کند.

 

رمز موفقیت فروشگاه اینترنتی آمازون

 

کادابرا نامی که به آمازون تغییر یافت

جف بزوس بعد از این که به قدرت جادویی اینترنت و نقش آن در دسترسی گسترده مردم به کالاها پی برد، تصمیم گرفت یک سایت فروش کالا به راه اندازد. این سایت در ابتدا «کادابرا» نام داشت، اما بعد آن را به «آمازون» تغییر داد. والدین جف بزوس، اولین سرمایه گذاران او به حساب می‌آمدند. او در مصاحبه‌ای گفته بود که پدرش ابتدا چیزی درباره اینترنت نمی‌دانسته است.

جف بزوس نیز از همان ابتدا به آنها هشدار داده بود که 70 درصد احتمال دارد سرمایه‌شان را از دست بدهند. با این حال، خانواده بزوس با هوشمندی خود توانستند این مسیر را با موفقیت پشت سر بگذارند. اولین فروش آمازون در سال 1995 صورت گرفت که طی آن شرکت کتابی را به یکی از مشتریان بسیار کنجکاو خود فرستاد. عنوان این کتاب «مفاهیم سیال و مقایسه‌های خلاق: مدل‌های کامپیوتری مکانیسم‌های بنیادی اندیشه» بود.

عرضه اولیه سهام آمازون

ماه می 1997، آمازون عرضه اولیه سهام خود را اعلام کرد و تجارت خود را تحت نام «AMZN» و با بازار بورس «نزدک» آمریکا شروع کرد. اواخر همان سال، این شرکت «خرید با یک کلیک» را معرفی کرد که سرعت خرید مشتریان را به شکل چشم گیری افزایش می‌داد. 

جهانی شدن آمازون

اکتبر 1998، شرکت آمازون اولین سایت‌های بین المللی خود را در دو کشور انگلستان (Amazon.co.uk ) و آلمان (Amazon.de) راه اندازی کرد. امروزه شرکت آمازون، در حداقل 11 وب سایت خرده فروشی جهان، به مشتریان خود خدمات رسانی می‌کند. جف بزوس، بینانگذار و مدیرعامل شرکت آمازون، در 27 دسامبر 1999، از سوی نشریه «تایم» به عنوان «شخصیت سال» معرفی شد. 

آمازون، ابر فروشگاه آنلاین

آمازون پس از طی مسیری طولانی به جایگاه امروزی خود رسیده است. آمازون ابتدا یک کتابفروشی بود. اما از سال 2003، محصولات متنوع و جدیدی مثل کالاهای ورزشی، تجهیزات فضای باز، انواع خوارکی‌ها و محصولات بهداشتی-مراقبتی را به فهرست محصولات خود اضافه کرد. همین تنوع محصولات و خدماتی که به مشتریان ارائه می‌شود، آمازون را به ابرقدرتی در حوزه فروش آنلاین تبدیل کرده است.

استودیوی آمازون

استودیوی آمازون در سال 2010 راه اندازی شد و با توجه به بازخورد مردم، اقدام به پخش برنامه‌های تلویزیونی، طنز و فیلم‌های سینمایی کرد. سریال «Transparent» یکی از مشهورترین برنامه‌های ساخت استودیوهای آمازون بود و اوایل سال جاری جایزه گلدن گلوب را به دست آورد.

 

کسب و کار آنلاین

 

خدمات وب آمازون

یکی از عواملی که نقش مهمی در موفقیت آمازون داشته است، خدمات وب آمازون است. این خدمات، مجموعه‌ای از ابزارهای مرتبط با فضای ابری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. طبق گزارشات، درآمد شرکت از این سرویس یک میلیارد و هشتصد و بیست میلیون دلار بوده است. این‌ها تنها بخشی از عوامل موفقیت  آمازون محسوب می‌شوند.

شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آربی که توسط آقای حسین عزت خواه به زبان فارسی و برای علاقمندان به کسب و کار آنلاین تهیه شده است، وارد دنیای بی انتهای آمازون شوید و از عوامل دیگری که باعث گسترش این شکل از بیزینس شده است مطلع شوید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-success-secret
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط