خلاصه ای از مقاله

آمازون سهم عمده‌ای از بازار را در اختیار دارد. آمازون در سال 2015، در پایگاه خود بیش از 300 میلیون مشتری فعال داشته است. در واقع، تعداد مشتریانی که آمازون در خود جای داده است، تقریباً برابر با جمعیت ایالات متحده می‌باشد. ویژگی‌هایی که آمازون عرضه می‌کند همچون بازخورد نظرات و پیشنهاد" علایق خرید سایر افراد" می‌تواند در راستای اقدامات بازاریابی شایان توجه باشد. بنابراین اگر آنچه به دنبالش هستید، دسترسی به بزرگ‌ترین پایگاه مشتری است، نمی‌توانید نسبت به تأثیر آمازون در این زمینه بی‌توجه باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

فروشگاه اینترنتی آمازون

"آمازون همیشه مثل همان روز اول خواهد بود". این دقیقاً همان عبارتی است که جف بیزوس، بنیانگذار آمازون در سال 2018 در نامه خود به سهامداران، تاکید کرد. او این شعار خود را در طول چند دهه تکرار کرده است. منظور او از تکرار عبارت این است که آمازون نباید هیچگاه متوقف شود و باید همانند همان روز اول ادامه دهد. حتی در زمان فعلی که تعداد کارمندانش را به بیش از 560000 نفر افزایش داده است و اعضای پرایم به بیش از 100 میلیون نفر رسیده‌اند و شرکت، خدماتی برای ارسال رایگان کالاهای مورد نظر ارائه می‌دهد. در این مقاله به برخی از موارد هوشمندانه‌ای که بیزوس در نامه و مصاحبه خود عنوان کرده است، می‌پردازیم.

 

مقاله پیشنهادی: دوره آموزش آمازون

فروشگاه اینترنتی

 

اصول بیزوس در آمازون

بیزوس معتقد است که استانداردهای سطح بالا اکتسابی و قابل یادگیری هستند. او می‌نویسد: "می‌توان فردی را به یک تیم با کیفیت و استاندارد بالا وارد کرد، او به سرعت خودش را با تیم سازگار خواهد نمود." عکس این جمله نیز درست است. در صورتی که تیم یا شرکت شما با استاندارهای پائین فعالیت داشته باشد، کارمند جدید نیز به‌طور ناخواسته اصول کاری خود را با سایر افراد تیم منطبق خواهد کرد. او همچنین اظهار می‌کند، استاندارهای بالا در یک حوزه به طور اتوماتیک، به استاندارهای بالا در حوزه دیگر نمی‌انجامد. مهم این است که افراد "نقاط کور" را تشخیص دهند. سعی کنید لیستی از وظایف خود تهیه نمایید، سپس از همکاری که مورد اعتماد شما است سؤال کنید، کدام یک از مسئولیت‌های شما نقطه قوت شما هستند. در صورتی که هنگام صحبت و مشورت با همکار خود به موارد مشخصی نرسیدید، لازم است در مورد اینکه چگونه می‌توانید به استانداردهای لازم در حوزه‌های مربوط به خود برسید، فکر کنید.

 

چگونه با بهترین فروشگاه اینترنتی به درآمد میلیاردی برسیم؟

 

اهداف آمازون

اگر به‌دنبال آن هستید که استانداردهای خود را در حوزه مشخصی افزایش دهید، در اولین گام باید در صدد دستیابی به کیفیت‌های لازم در آن حوزه باشید. در مرحله بعد، باید با توجه به زمان لازم برای دستیابی به سطح کیفیت مطلوب، انتظارات واقع گرایانه‌ای برای خود و تیمتان در نظر بگیرید. به‌طور مثال، شما در جلسات شرکت آمازون با ارائه مطالب به صورت پاورپوینت مواجه نخواهید شد. تیم‌ها از یادداشت‌های شش صفحه‌ای برای حضور افراد در جلسات استفاده می‌کنند. بیزوس می‌گوید کیفیت یادداشت‌ها با یکدیگر تفاوت دارد زیرا نویسندگان این یادداشت‌ها همیشه حوزه و هدف اقدامات لازم برای رسیدن به استانداردهای بالا را به خوبی تشخیص نمی‌دهند. بیزوس می‌نویسد: "نویسندگان یادداشت‌های شش صفحه‌ای، به اشتباه گمان می‌کنند که می‌توانند یادداشت‌ها را در یک یا دو روز یا حتی در طول چند ساعت بنویسند، در حالی که نوشتن این یادداشت‌ها شاید هفته‌ها زمان نیاز داشته باشد."

حفظ ارتباط آمازون با مشتریان 

مهم نیست که شما محصول می‌فروشید یا خدمات ارائه می‌دهید، در هر صورت باید اطمینان حاصل نمایید که هیچگاه رابطه خود را با افرادی که از خدمات یا محصولات شما استفاده می‌کنند از دست نمی‌دهید. بیزوس می‌گوید، هنوز ایمیل‌های موجود در اینباکس عمومی خود (Jeff@amazon.com) را می‌خواند تا از امور مربوط به مشتریان آمازون آگاهی داشته باشد. او معتقد است، توجه و تمرکز بر صحبت‌ها و خواسته‌های مشتریان اهمیت بیشتری نسبت به عملکرد رقبا دارد. او اغلب نظرات و بازخورد مشتریان را با داده‌ها و اطلاعات شرکت مقایسه می‌کند تا از کم و کاستی‌ها با خبر شود. برای کسب‌وکارهایی که در صدد توسعه بازار خود با استفاده از محصولاتشان هستند، فروش آنلاین کمی وحشتناک به نظر می‌رسد. فروش در یک شرکتی که جایگاه خود را به دست آورده است همچون شرکت آمازون، انجام امور را ساده‌تر می‌نماید. اما توجه داشته باشید تصمیم شراکت با کدام فروشنده بسیار مهم است. 

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک جذب و افزایش مشتری های وفادار

خرید اینترنتی

 

فواید آمازون

آمازون سهم عمده‌ای از بازار را در اختیار دارد. آمازون در سال 2015، در پایگاه خود بیش از 300 میلیون مشتری فعال داشته است. مشتری فعال به کسی اطلاق می‌شود که در آمازون پروفایل داشته باشد و در 12 ماه گذشته خریدی انجام داده باشد. در واقع، تعداد مشتریانی که آمازون در خود جای داده است، تقریباً برابر با جمعیت ایالات متحده می‌باشد. شرکت‌های دیگر شرایط مشابهی ندارند، مثلاً تعداد مشتریان eBay از نصف مشتریان آمازون نیز کمتر است. بنابراین مزیت فروش در آمازون در چنین زیر ساختار قوی خود نمایی می‌کند. آمازون اکثر امور و اقدامات لازم را انجام می‌دهد و امکان دسترسی به میلیونها مشتری بالقوه را برای شما فراهم می‌کند. 
آمازون یک موتور بازاریابی قوی ارائه می‌دهد. ویژگی‌هایی که آمازون عرضه می‌کند همچون بازخورد نظرات و پیشنهاد" علایق خرید سایر افراد" می‌تواند در راستای اقدامات بازاریابی شایان توجه باشد. بنابراین اگر آنچه به دنبالش هستید، دسترسی به بزرگ‌ترین پایگاه مشتری است، نمی‌توانید نسبت به تأثیر آمازون در این زمینه بی‌توجه باشید. 

Amazon Business چیست؟

سرویس Amazon Business گزینه‌هایی برای شرکت‌ها دارد. هر شرکت می‌تواند به تعداد کاربران مشخصی اجازه خرید در آمازون دهد. سرپرست اصلی می‌تواند در صورت نیاز، کاربران مجاز را اضافه یا حذف کند، بر روش‌های پرداخت، آدرس‌های ارسال، تائید افراد و گزینه‌های گزارش مدیریت و کنترل داشته باشد. همه این موارد بر اساس نیاز شرکت صورت می‌پذیرد. مدیر تجاری Amazon Business، آقای Martin Rohde گفته است:" ما دستیابی به صدها میلیون محصول، را آسان نموده‌ایم. هر محصولی از تجهیزات IT تا مواد مربوط به نظافت همه در دسترس کلیه شرکت‌ها و صنایع هستند." 
سرویس Amazon Business گزینه‌های منحصربه‌فردی برای صرف هزینه کمتر و مزایای ارسال برای اعضایی دارد که در این سرویس ثبت‌نام کرده‌اند. هر فردی که یک حساب کاربری داشته باشد می‌تواند از طریق Amazon.Com خرید کند. صاحبان حساب در صورت انجام چندین خرید از قیمت‌های پائین‌تر بهره‌مند می‌شوند. قیمت میلیونها محصول در سرویس Business پایین‌تر از قیمت اصلی عرضه می‌شود و کاربر می‌تواند این قیمت‌ها را با قیمت‌های سایر فروشندگان مقایسه کند. حتی کاربر می‌تواند از برخی فروشندگان بابت کیفیت کالا تخفیف بگیرد. 
Rohde می‌گوید:" پیوسته از مشتریانی که از سرویس Business استفاده می‌کنند، می‌شنویم که قیمت‌های ارائه شده در این سرویس بر روی گستره عظیمی از محصولات، تنها راهی است که می‌توانند از پس چالش" هزینه‌های پنهان" برآیند. هزینه‌های پنهان مربوط به موارد از پیش تعیین نشده می‌شود و حوزه گسترده‌ای از موارد را شامل می‌شود. هزینه‌های پنهان می‌تواند برای شرکت‌ها بسیار پر‌هزینه و زمان‌بر باشد. اغلب به مدیریت صدها هزاران تأمین کننده متفاوت نیاز دارد.

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

سرویس Business آمازون

برای ارسال کالا می‌توانید حساب پرایم خود را به حساب Business تغییر دهید و نیاز به هیچ هزینه اضافی نخواهد داشت. این روش فقط مختص اکانت‌های بیزینس تک کاربره می‌باشد. این سرویس برای کالاهای مشمول، ارسال دو روزه رایگان کالا و تعداد نامحدود را عرضه می کند. در صورتی که در حال حاضر حساب پرایم ندارید، می‌توانید بر اساس تعداد کاربران و کارمندانی که دارید، یک حساب پرایم به حساب بیزینس خود اضافه کنید. برای بالای 10 کاربر سالانه 499 دلار، بالای 100 کاربر 1299 دلار و برای بیش از 100 کاربر باید سالانه 10099 دلار پرداخت کنید. همچنین می‌توانید برای یک نسخه رایگان 30 روزه ثبت‌نام کنید. 

سوددهی آمازون

سرمایه‌داران Amazon.com در صورتی که رشد سالانه‌ای بالاتر از حد انتظار داشته باشند، ضررهای کوتاه مدت سه ماهه خود را مهم نمی‌شمارند. این پویایی، عاملی است که باعث می‌شود این شرکت 24 ساله به ثبات بیشتری برسد. آمازون در سه ماهه دوم رکورد 53/2 بیلیون دلار یا به عبارتی 07/5 دلار برای هر سهم را به دست آورده است. بر طبق اطلاعاتی که بلومبرگ ارائه کرده است، شرکت آمازون در نیمه نخست سال جاری به درآمد خالص 16/4 دلار رسیده است، که بیش از یک سال و نه ماه گذشته می‌باشد. این نتایج حاکی از آن است که جف بیزوس مدیر شرکت آمازون و تیم مدیریتی او صلاحیت داشتن چنین شرکت عظیمی با فروش سالانه 200 دلاری و بیش از نیم میلیون کارمند را دارا می‌باشند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-best-online-store
بهترین فروشگاه اینترنتی

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

نظرات کاربران

0 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط