مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهترین فروشگاه اینترنتی

توضیحات کوتاه :
"آمازون همیشه مثل همان روز اول خواهد بود". این دقیقاً همان عبارتی است که جف بیزوس، بنیانگذار آمازون در سال 2018 در نامه خود به سهامداران، تاکید کرد. او این شعار خود را در طول چند دهه تکرار کرده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
بهترین فروشگاه اینترنتی

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون سهم عمده‌ای از بازار را در اختیار دارد. آمازون در سال 2015، در پایگاه خود بیش از 300 میلیون مشتری فعال داشته است. در واقع، تعداد مشتریانی که آمازون در خود جای داده است، تقریباً برابر با جمعیت ایالات متحده می‌باشد. ویژگی‌هایی که آمازون عرضه می‌کند همچون بازخورد نظرات و پیشنهاد" علایق خرید سایر افراد" می‌تواند در راستای اقدامات بازاریابی شایان توجه باشد. بنابراین اگر آنچه به دنبالش هستید، دسترسی به بزرگ‌ترین پایگاه مشتری است، نمی‌توانید نسبت به تأثیر آمازون در این زمینه بی‌توجه باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

فروشگاه اینترنتی آمازون

"آمازون همیشه مثل همان روز اول خواهد بود". این دقیقاً همان عبارتی است که جف بیزوس، بنیانگذار آمازون در سال 2018 در نامه خود به سهامداران، تاکید کرد. او این شعار خود را در طول چند دهه تکرار کرده است. منظور او از تکرار عبارت این است که آمازون نباید هیچگاه متوقف شود و باید همانند همان روز اول ادامه دهد. حتی در زمان فعلی که تعداد کارمندانش را به بیش از 560000 نفر افزایش داده است و اعضای پرایم به بیش از 100 میلیون نفر رسیده‌اند و شرکت، خدماتی برای ارسال رایگان کالاهای مورد نظر ارائه می‌دهد. در این مقاله به برخی از موارد هوشمندانه‌ای که بیزوس در نامه و مصاحبه خود عنوان کرده است، می‌پردازیم.

 

مقاله پیشنهادی: دوره آموزش آمازون

فروشگاه اینترنتی

 

اصول بیزوس در آمازون

بیزوس معتقد است که استانداردهای سطح بالا اکتسابی و قابل یادگیری هستند. او می‌نویسد: "می‌توان فردی را به یک تیم با کیفیت و استاندارد بالا وارد کرد، او به سرعت خودش را با تیم سازگار خواهد نمود." عکس این جمله نیز درست است. در صورتی که تیم یا شرکت شما با استاندارهای پائین فعالیت داشته باشد، کارمند جدید نیز به‌طور ناخواسته اصول کاری خود را با سایر افراد تیم منطبق خواهد کرد. او همچنین اظهار می‌کند، استاندارهای بالا در یک حوزه به طور اتوماتیک، به استاندارهای بالا در حوزه دیگر نمی‌انجامد. مهم این است که افراد "نقاط کور" را تشخیص دهند. سعی کنید لیستی از وظایف خود تهیه نمایید، سپس از همکاری که مورد اعتماد شما است سؤال کنید، کدام یک از مسئولیت‌های شما نقطه قوت شما هستند. در صورتی که هنگام صحبت و مشورت با همکار خود به موارد مشخصی نرسیدید، لازم است در مورد اینکه چگونه می‌توانید به استانداردهای لازم در حوزه‌های مربوط به خود برسید، فکر کنید.

 

چگونه با بهترین فروشگاه اینترنتی به درآمد میلیاردی برسیم؟

 

اهداف آمازون

اگر به‌دنبال آن هستید که استانداردهای خود را در حوزه مشخصی افزایش دهید، در اولین گام باید در صدد دستیابی به کیفیت‌های لازم در آن حوزه باشید. در مرحله بعد، باید با توجه به زمان لازم برای دستیابی به سطح کیفیت مطلوب، انتظارات واقع گرایانه‌ای برای خود و تیمتان در نظر بگیرید. به‌طور مثال، شما در جلسات شرکت آمازون با ارائه مطالب به صورت پاورپوینت مواجه نخواهید شد. تیم‌ها از یادداشت‌های شش صفحه‌ای برای حضور افراد در جلسات استفاده می‌کنند. بیزوس می‌گوید کیفیت یادداشت‌ها با یکدیگر تفاوت دارد زیرا نویسندگان این یادداشت‌ها همیشه حوزه و هدف اقدامات لازم برای رسیدن به استانداردهای بالا را به خوبی تشخیص نمی‌دهند. بیزوس می‌نویسد: "نویسندگان یادداشت‌های شش صفحه‌ای، به اشتباه گمان می‌کنند که می‌توانند یادداشت‌ها را در یک یا دو روز یا حتی در طول چند ساعت بنویسند، در حالی که نوشتن این یادداشت‌ها شاید هفته‌ها زمان نیاز داشته باشد."

حفظ ارتباط آمازون با مشتریان 

مهم نیست که شما محصول می‌فروشید یا خدمات ارائه می‌دهید، در هر صورت باید اطمینان حاصل نمایید که هیچگاه رابطه خود را با افرادی که از خدمات یا محصولات شما استفاده می‌کنند از دست نمی‌دهید. بیزوس می‌گوید، هنوز ایمیل‌های موجود در اینباکس عمومی خود ([email protected]) را می‌خواند تا از امور مربوط به مشتریان آمازون آگاهی داشته باشد. او معتقد است، توجه و تمرکز بر صحبت‌ها و خواسته‌های مشتریان اهمیت بیشتری نسبت به عملکرد رقبا دارد. او اغلب نظرات و بازخورد مشتریان را با داده‌ها و اطلاعات شرکت مقایسه می‌کند تا از کم و کاستی‌ها با خبر شود. برای کسب‌وکارهایی که در صدد توسعه بازار خود با استفاده از محصولاتشان هستند، فروش آنلاین کمی وحشتناک به نظر می‌رسد. فروش در یک شرکتی که جایگاه خود را به دست آورده است همچون شرکت آمازون، انجام امور را ساده‌تر می‌نماید. اما توجه داشته باشید تصمیم شراکت با کدام فروشنده بسیار مهم است. 

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک جذب و افزایش مشتری های وفادار

خرید اینترنتی

 

فواید آمازون

آمازون سهم عمده‌ای از بازار را در اختیار دارد. آمازون در سال 2015، در پایگاه خود بیش از 300 میلیون مشتری فعال داشته است. مشتری فعال به کسی اطلاق می‌شود که در آمازون پروفایل داشته باشد و در 12 ماه گذشته خریدی انجام داده باشد. در واقع، تعداد مشتریانی که آمازون در خود جای داده است، تقریباً برابر با جمعیت ایالات متحده می‌باشد. شرکت‌های دیگر شرایط مشابهی ندارند، مثلاً تعداد مشتریان eBay از نصف مشتریان آمازون نیز کمتر است. بنابراین مزیت فروش در آمازون در چنین زیر ساختار قوی خود نمایی می‌کند. آمازون اکثر امور و اقدامات لازم را انجام می‌دهد و امکان دسترسی به میلیونها مشتری بالقوه را برای شما فراهم می‌کند. 
آمازون یک موتور بازاریابی قوی ارائه می‌دهد. ویژگی‌هایی که آمازون عرضه می‌کند همچون بازخورد نظرات و پیشنهاد" علایق خرید سایر افراد" می‌تواند در راستای اقدامات بازاریابی شایان توجه باشد. بنابراین اگر آنچه به دنبالش هستید، دسترسی به بزرگ‌ترین پایگاه مشتری است، نمی‌توانید نسبت به تأثیر آمازون در این زمینه بی‌توجه باشید. 

Amazon Business چیست؟

سرویس Amazon Business گزینه‌هایی برای شرکت‌ها دارد. هر شرکت می‌تواند به تعداد کاربران مشخصی اجازه خرید در آمازون دهد. سرپرست اصلی می‌تواند در صورت نیاز، کاربران مجاز را اضافه یا حذف کند، بر روش‌های پرداخت، آدرس‌های ارسال، تائید افراد و گزینه‌های گزارش مدیریت و کنترل داشته باشد. همه این موارد بر اساس نیاز شرکت صورت می‌پذیرد. مدیر تجاری Amazon Business، آقای Martin Rohde گفته است:" ما دستیابی به صدها میلیون محصول، را آسان نموده‌ایم. هر محصولی از تجهیزات IT تا مواد مربوط به نظافت همه در دسترس کلیه شرکت‌ها و صنایع هستند." 
سرویس Amazon Business گزینه‌های منحصربه‌فردی برای صرف هزینه کمتر و مزایای ارسال برای اعضایی دارد که در این سرویس ثبت‌نام کرده‌اند. هر فردی که یک حساب کاربری داشته باشد می‌تواند از طریق Amazon.Com خرید کند. صاحبان حساب در صورت انجام چندین خرید از قیمت‌های پائین‌تر بهره‌مند می‌شوند. قیمت میلیونها محصول در سرویس Business پایین‌تر از قیمت اصلی عرضه می‌شود و کاربر می‌تواند این قیمت‌ها را با قیمت‌های سایر فروشندگان مقایسه کند. حتی کاربر می‌تواند از برخی فروشندگان بابت کیفیت کالا تخفیف بگیرد. 
Rohde می‌گوید:" پیوسته از مشتریانی که از سرویس Business استفاده می‌کنند، می‌شنویم که قیمت‌های ارائه شده در این سرویس بر روی گستره عظیمی از محصولات، تنها راهی است که می‌توانند از پس چالش" هزینه‌های پنهان" برآیند. هزینه‌های پنهان مربوط به موارد از پیش تعیین نشده می‌شود و حوزه گسترده‌ای از موارد را شامل می‌شود. هزینه‌های پنهان می‌تواند برای شرکت‌ها بسیار پر‌هزینه و زمان‌بر باشد. اغلب به مدیریت صدها هزاران تأمین کننده متفاوت نیاز دارد.

 

بهترین فروشگاه اینترنتی

 

سرویس Business آمازون

برای ارسال کالا می‌توانید حساب پرایم خود را به حساب Business تغییر دهید و نیاز به هیچ هزینه اضافی نخواهد داشت. این روش فقط مختص اکانت‌های بیزینس تک کاربره می‌باشد. این سرویس برای کالاهای مشمول، ارسال دو روزه رایگان کالا و تعداد نامحدود را عرضه می کند. در صورتی که در حال حاضر حساب پرایم ندارید، می‌توانید بر اساس تعداد کاربران و کارمندانی که دارید، یک حساب پرایم به حساب بیزینس خود اضافه کنید. برای بالای 10 کاربر سالانه 499 دلار، بالای 100 کاربر 1299 دلار و برای بیش از 100 کاربر باید سالانه 10099 دلار پرداخت کنید. همچنین می‌توانید برای یک نسخه رایگان 30 روزه ثبت‌نام کنید. 

سوددهی آمازون

سرمایه‌داران Amazon.com در صورتی که رشد سالانه‌ای بالاتر از حد انتظار داشته باشند، ضررهای کوتاه مدت سه ماهه خود را مهم نمی‌شمارند. این پویایی، عاملی است که باعث می‌شود این شرکت 24 ساله به ثبات بیشتری برسد. آمازون در سه ماهه دوم رکورد 53/2 بیلیون دلار یا به عبارتی 07/5 دلار برای هر سهم را به دست آورده است. بر طبق اطلاعاتی که بلومبرگ ارائه کرده است، شرکت آمازون در نیمه نخست سال جاری به درآمد خالص 16/4 دلار رسیده است، که بیش از یک سال و نه ماه گذشته می‌باشد. این نتایج حاکی از آن است که جف بیزوس مدیر شرکت آمازون و تیم مدیریتی او صلاحیت داشتن چنین شرکت عظیمی با فروش سالانه 200 دلاری و بیش از نیم میلیون کارمند را دارا می‌باشند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-best-online-store
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
دریا گفته:
۰ | ۰

برای شروع این فعالیت نیاز به شرایط و دانش خاصی هست؟

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دریا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

شما برای ثبت نام و شروع فعالیت در آمازون به این موارد نیاز دارید :

توجه داشته باشید قوانین جاری در سایت آمازون دارای تغییرات و بروز رسانی می باشد، لذا شایسته است قبل از هر اقدام با دقت در این خصوص مطالعه و تحقیق نمایید . سپس با ذهنیت آگاه وارد این بیزینس بشوید. 

1. حساب بانکی دبیت در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون که قابلیت اتصال به درگاه پیونیر یا هایپر والت و امکان واریز و برداشت را داشته باشد. البته در برخی از کشور ها همانند کانادا، آمریکا، انگلستان و ... اتصال به این درگاه ها الزامی نیست. به همین دلیل قبل از هر اقدامی لیست کشورهای مورد تایید آمازون را به دقت مطالعه و بررسی کنید تا در این خصوص مطلع شوید. برای مشاهده لیست کشورهای مورد تایید آمازون  لینک زیر را دنبال نمایید. (توجه داشته باشید این لیست توسط خود کمپانی آمازون تهیه و بروزرسانی می شود).

http://ezzatkhah.com/amazoncounries

2. کردیت کارت برای پرداخت برخی از هزینه های آمازون.

3. شماره تلفن موبایل مورد تایید سایت آمازون ، جهت وریفای نمودن اکانت در سایت آمازون

4. ارائه آدرس معتبر و مورد تایید برای سایت آمازون  

5. به همراه داشتن مدارک هویتی مورد تایید سایت آمازون (در حال حاضر در خصوص مدارک هویتی پاسپورت یا گواهینامه معتبر رانندگی و صادره از کشور مورد تایید، مورد قبول آمازون می باشد. ولی همواره توجه داشته باشید که این موارد تنها توسط خود سایت آمازون تعیین می شود و ممکن است توسط آمازون تغییر پیدا کند پس باید قبل از هر اقدامی بررسی و متناسب با آخرین قوانین آمازون تهیه گردد- گاهی اوقات به جای گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی ملی (آیدی کارت) درخواست می شود)

6. اتصال شما به سایت آمازون باید از کشورهای مورد تایید آمازون باشد. 

7. پرینت حساب بانکی 180 روز گذشته، به همراه کلیه اطلاعات صاحب حساب و بانک صادر کننده که باید شامل مهر و امضای بانک نیز باشد.

توجه 1: قبض آب و برق نیز ممکن است در مسیر عضویت در وبسایت آمازون از شما درخواست شود. این مورد از برخی از فروشندگان درخواست می شود.

توجه2: موارد ذکر شده براساس آخرین و بروزترین قوانین سایت آمازون می باشد. طبیعتا چنانچه تغییری در این قوانین رخ دهد، می بایستی متناسب با قوانین جدید جهت ساخت اکانت فروشندگی در آمازون اقدام نمود.

توجه3: عزت خواه دات کام در زمینه افتتاح حساب بانکی بین المللی هیچ گونه فعالیتی ندارد ، به همین جهت بهترین پیشنهاد ما به شما تحقیق و بررسی در این زمینه می باشد. اگر بنا بر هر دلیلی موفق به افتتاح حساب بانکی در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون نشدید، می توانید در صورت تمایل و تحقیق خود از طریق حساب بانکی بین المللی مورد تایید آمازون و کردیت کارت یکی از دوستان یا خویشاوندان خود در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون یا شریک تجاری خود اقدام نمایید.

عنایت داشته باشید ایران مورد تایید آمازون نمی باشد و در لیست کشورهای مورد تایید آمازون وجود ندارد. البته ایرانیان عزیز داخل کشور هنوز راهکار برای ورود به بیزینس آمازون دارند . چند راه را خدمت شما ارائه مینمایم. بررسی نمایید و اگر سوالی وجود داشت مطرح کنید.

راه اول : از اقوام و یا دوستان مورد اعتماد خودتان که در یکی از کشورهای مورد تاید آمازون زندگی می‌کنند، کمک بگیرید.

راه دوم: در صورت صلاحدید و تمایل خود به یکی از کشورهای مورد تایید آمازون مراجعت نمایید و بر اساس قوانین آن کشور نسبت به افتتاح حساب بانکی بین المللی و سایر مدارک مورد نیاز برای ساخت اکانت اقدام نمایید. همواره توجه داشته باشید قوانین افتتاح حساب در کشورهای مختلف با هم متفاوت است. ما در زمینه افتتاح حساب بانکی فعالیتی نداریم و از قوانین همه کشورها در این خصوص و در خصوص تهیه سایر مدارک اطلاع دقیق نداریم لذا تحقیق، بررسی و اقدام در این خصوص به عهده خود شما می باشد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط