وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

9 اقدام روزانه برای تبدیل ‏شدن به یک کارآفرین موفق

توضیحات کوتاه :
در جهان امروز تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق و دستیابی به موفقیت در زندگی به هدف خیلی از ما تبدیل شده است. همه ما هر روز در زندگی شخصی و حرفه‌ای دست به کارهای بسیاری می‌زنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
9 اقدام روزانه برای تبدیل ‏شدن به یک کارآفرین موفق

 

خلاصه ای از مقاله

 شاید بتوان گفت یک روز از زندگی یک کارآفرین موفق با تصمیم گیری درباره کسب‌وکار او، تحقیق کردن و داشتن همکاری با سایرین می‌گذرد. از آنجایی که آنها کارهای زیادی را باید در روز انجام دهند و زمان کافی برای رسیدگی به تمامی آنها وجود ندارد، این انتظار وجود دارد که خیلی راحت تمرکز خود را از دست بدهند. اما در حقیقت چنین نیست. آن‌ها با برنامه‌ریزی روز خود را شروع می‌کنند و با برنامه‌ریزی پیش می‌روند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

کارآفرینان موفق چه ویژگی‌هایی دارند

در جهان امروز تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق و دستیابی به موفقیت در زندگی به هدف خیلی از ما تبدیل شده است. همه ما هر روز در زندگی شخصی و حرفه‌ای دست به کارهای بسیاری می‌زنیم. اما آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که یک روز یک کارآفرین موفق به چه شکلی سپری می‌شود؟ این سوالی است که ممکن است ذهن خیلی از شماها را به خود مشغول کرده باشد. شاید بتوان گفت یک روز از زندگی یک کارآفرین موفق با تصمیم گیری درباره کسب‌وکار او، تحقیق کردن و داشتن همکاری با سایرین می‌گذرد. از آنجایی که آنها کارهای زیادی را باید در روز انجام دهند و زمان کافی برای رسیدگی به تمامی آنها وجود ندارد، این انتظار وجود دارد که خیلی راحت تمرکز خود را از دست بدهند. اما در حقیقت چنین نیست. آن‌ها با برنامه‌ریزی روز خود را شروع می‌کنند و با برنامه‌ریزی پیش می‌روند. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که یک کارآفرین موفق در طول یک روز چه اقداماتی را انجام می‌دهد، می‌توانید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

 

مقاله پیشنهادی: چالش هایی که کارآفرینان با آن رو به رو هستند

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

 

اقدامات روزانه افراد موفق

روتین روزانه خود را می‌سازند

خیلی از کارهایی که ما در طول روز انجام می‌دهیم مشترک است. همه ما صبح از خواب بیدار می‌شویم. زمانی را صرف شستن دست و صورت خود و مسواک‌زدن دندان‌ها می‌کنیم. سپس به سراغ خوردن صبحانه می‌رویم و پس از آن به سمت محل کار خود رفته و روز کاری خود را شروع می‌کنیم. بعد از ظهرها نیز از سرکار به خانه برمی‌گردیم یا به استراحت می‌پردازیم یا با دوستان و خانواده خود زمانی را به تفریح می‌گذرانیم. در آخر هم بعد از خوردن شام برای خوابیدن به تخت‌خواب خود می‌رویم. این برنامه تقریباً کامل و مشخص است. اما آیا برنامه روزانه کارآفرینان موفق هم به همین شکل است؟ شاید کلیت روتین روزانه آنها به همین شکل باشد اما مطمئناً در جزئیات کاملاً با افراد عادی تفاوت دارند. آن‌ها برای تمام روز خود یک برنامه‌ریزی دقیق و مشخص دارند و هیچ کاری را بدون فکر و برنامه انجام نمی‌دهند. البته لازم است بدانید که علاوه بر روتین روزانه، باید برای هفته و ماه و حتی سالی که در پیش است هم یک برنامه‌‌ریزی مناسب وجود داشته باشد.

 

چندین اقدام برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

 

روز خود را با سخت‌ترین کار مربوط به آن روز آغاز می‌کنند

 معمولاً همه انسان‌ها در ابتدای روز از انرژی بیشتری برخوردار هستند، به همین دلیل هم توصیه می‌شود روز خود را با سخت‌ترین و مهم‌ترین کار آغاز کنید. چرا که در این زمان فکر آزادتری دارید و راحت‌تر می‌توانید به راه حل‌های مناسب دست پیدا کنید. یک مزیت دیگر این انتخاب، این است که زمانی که شما می‌توانید یک کار مهم را با موفقیت پشت‌سر بگذارید، کارهایی که باید در ادامه روز انجام دهید، به نظرتان راحت‌تر خواهند آمد. همچنین می‌توانید با اعتمادبه‌نفس بیشتری ادامه ‌دهید.

زمانی را به استراحت و رسیدن به آرامش فکری اختصاص می‌دهند

مسئله‌ای که باید بدانید این است که اگر شما یک روز بدون دغدغه را شروع کنید، مطمئناً می‌توانید روتین خود را به آسانی دنبال کنید و مشکلی هم از این بابت نخواهید داشت. اما اگر بخواهید مثل یک کارآفرین موفق روزی را سپری کنید که پر از اتفاقات مهم و تصمیم‌گیری‌های حیاتی است، آنگاه مطمئناً به صورت ناخودآگاه استرس و اضطراب بیشتری پیدا خواهید کرد. تمرینات جسمانی و ذهنی خیلی می‌توانند در این راستا کمک‌کننده باشند. با انجام مدیتیشن شما می‌توانید یک روز شادتر و بدون استرس را برای خود رقم بزنید. افراد موفق هم دقیقاً روز خود را به همین شکل آغاز می‌کنند. محلی که در آنجا آرامش بیشتری دارید را پیدا کنید و هر روز صبح چند دقیقه را به انجام تمرینات جسمانی و ذهنی اختصاص دهید.

هر شب روتین فردای خود را برنامه ریزی می‌کنند

برنامه‌ریزی برای فردا را به روتین شبانگاهی خود تبدیل کنید. یک لیست از کارهایی که باید فردا انجام دهید، تهیه نمایید و برنامه‌ریزی کنید که فردا در هر ساعت از روز چه کاری را باید انجام دهید. اگر احساس می‌کنید کارهایی که یادداشت کرده‌اید، زیاد هستند و در برابر آنها زمان شما کوتاه، سعی کنید کارهایی که از اولویت بالاتری برخوردار هستند را انتخاب کنید. اگر بتوانید در هر روز 2 الی 3 کار خیلی مهم خود را انجام دهید، می‌توانید مطمئن باشید که به شرایط یک کارآفرین موفق نزدیک شده‌اید.

 

مقاله پیشنهادی: شخصیت کارآفرین شما چگونه است؟

مسیر خود را تغییر دهید

 

افراد موفق برای هر روز خود اولویت بندی دارند

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم باید برای هر روز خود یک اولویت بندی مناسب داشته باشید. این کار یکی از بخش‌های اصلی هدف‌گذاری به‌شمار می‌رود. هر روز به هدف‌های خود فکر کنید و در صورت امکان آنها را به ترتیب اهمیتی که دارند اولویت‌بندی کنید. این اولویت‌بندی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با دید بهتری به جلو بروید و درگیر موارد جانبی که ممکن است تمرکز شما از اهدافتان را برهم بزند، نشوید.

هر روز فرآیندها و میزان پیشرفت خود را بررسی می‌کنند

هر روز زمانی را به بررسی تمام کارهای خود در همان روز اختصاص دهید. بررسی کنید که چقدر در راستای رسیدن به هدف‌های خود پیشرفت داشته‌اید. موانع و مشکلاتی که در سر راهتان وجود دارند را شناسایی کرده و در صورت امکان در صدد حل این مشکلات برآیید. از خودتان بپرسید که چه رویاهایی در سر داشتید و چقدر به آنها نزدیک شده‌اید. گاهی شاید لازم باشد مسیر خود را تغییر دهید و دوباره از یک مسیر جدید وارد شوید تا به هدفتان برسید. بررسی روزانه میزان پیشرفتتان خیلی می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

مقاله پیشنهادی: افزایش بهره وری برای کارآفرینان تازه کار - عزت خواه

 

هر روز زمانی را به ارتباطات روزانه خود اختصاص می‌دهند

همه ما در اطراف خود کسانی را داریم که از بودن در کنار آنها و داشتن ارتباط با آنها احساس بهتری پیدا می‌کنیم. این افراد می‌توانند اعضای خانواده، دوستان یا همکاران ما باشند. هیچ‌وقت آنقدر خودتان را درگیر کار نکنید که بودن در جمع و در کنار کسانی که با آنها احساس بهتری دارید را فراموش کنید. شاید شما نتوانید هر روز برای وقت گذراندن در کنار تمامی این افراد زمان داشته باشید. پس سعی کنید مثل یک فرد موفق برای روابط خود هم اولویت‌بندی داشته باشید.

روحیه کار تیمی داشته باشید

اصلاً مهم نیست که شما در چه زمینه‌ای کارآفرین هستید، مسئله مهم این است که شما باید روحیه کار تیمی را در خودتان پرورش دهید. شاید شما مجبور باشید به خاطر یک پروژه با یک گروه از افراد همکاری داشته باشید. اینکه این گروه از چه کسانی تشکیل شده‌اند یا دلیل این همکاری چیست، اصلاً اهمیتی ندارد. نکته مهم این است که شما گاهی مجبور می‌شوید در زندگی حرفه‌ای خود با افراد مختلف همکاری داشته باشید. پس باید بتوانید خودتان را برای چنین مسئله‌ای آماده کنید.

 

فروش در آمازون

 

به صورت روزانه برای یادگیری وقت بگذارید

یک کارآفرین موفق هیچ‌گاه دست از یادگیری نمی‌کشد. اگر شما هم قصد دارید روزی موفق باشید، پس یاد گرفتن را به‌هیچ عنوان فراموش نکنید. یاد گرفتن یک نیاز همیشگی است. شما هیچ‌وقت نمی‌توانید ادعا کنید که همه چیز را بلد هستید. جهان به صورت پیوسته در حال تغییر است و اگر شما به‌عنوان یک کارآفرین نتوانید با یادگیری، خودتان را در برابر این تغییرات حفظ کنید، مطمئن باشید سریعاً شکست خواهید خورد. پس هر روز حدود نیم ساعت از زمان خود را به مطالعه و یادگیری اختصاص دهید. کتاب بخوانید، به همایش‌ها و کنفرانس‌های مختلف بروید. سؤالات خود را بپرسید و سعی کنید نسبت به دیروز خود پربارتر شوید.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/9-daily-actions-to-become-a-successful-entrepreneur
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سحر گفته:
۰ | ۰

عاااااااالی

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

تشکر و سپاس از همراهی شما دوست گرامی.

پاسخ

مطالب مرتبط