مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

2 راه کسب درآمد از آمازون

توضیحات کوتاه :
امروزه این موضوع برای همگان روشن است که آمازون چشم انداز فروش آنلاین و حتی فروش فیزیکی را دگرگون کرده است. اما آیا همه فروشندگان باید به فروش در آمازون روی بیاورند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 16

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
2 راه کسب درآمد از آمازون
خلاصه‌ای از مقاله:
در عصر اینترنت همه افراد به مشاغلی روی آورده‌اند که فارغ از دردسرهای کسب‌وکارهای سنتی باشد. یکی از مشاغل پرطرفدار بیزینس فروش کالای فیزیکی در وبسایت غول‌آسای آمازون است. پلتفرم فروش شخص ثالث آمازون این کسب وکار آنلاین را آسان و از هر مکان ممکن ساخته است. اما چرا و چگونه می توان در آمازون فروشنده شد؟  
 
آنچه در این مقاله می‌خوانید:
 
 

چرا فروش در آمازون؟

امروزه این موضوع برای همگان روشن است که آمازون چشم انداز فروش آنلاین و حتی فروش فیزیکی را دگرگون کرده است. با این تغییراتی که آمازون در صنعت خرده فروشی ایجاد کرده است، این پرسش مطرح می‌شود که آیا همه فروشندگان باید به فروش در آمازون روی بیاورند؟ آمار زیر کمک می‌کند درک بهتری از جایگاه آمازون در دنیای امروزی به دست آوریم.
 
بهترین روش کسب درآمد از آمازون چیست؟
 
در حال حاضر 310 میلیون حساب مشتری فعال درآمازون وجود دارد. آمازون یکی از پلتفرم‌های پیشتاز در عرصه خرده فروشی آنلاین است که علاوه بر تجربه خرید جهانی، بسیاری خدمات دیگر را به مشتریان ارائه می‌دهد. در واقع، مزایای عضویت پرایم یکی از دلایلی است که کاربران در ایالات متحده به این برنامه عضویت می‌پیوندند. برای بسیاری از مشتریان، ارسال رایگان دو روزه مهمترین مزیت و جاذبه پرایم محسوب می‌شود. اما برخی مشتریان دیگر به دلیل مزایای دیگر پرایم مانند تماشای ویدیوی آنلاین به صورت نامحدود در چندین پلتفرم و تخفیفات مختص اعضای پرایم به این برنامه علاقمند هستند. 
در یک تحقیق که در سال 2017 انجام شد، 75 درصد مشتریان آنلاین "اکثر" خریدهای خود را از طریق آمازون انجام می‌دهند. در این تحقیق، 45 درصد اعلام کردند که ترجیح می‌دهند خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. 76 درصد آمریکایی‌ها اعلام کردند که قصد دارند در فصل تعطیلات خریدهای خود را از سایت آمازون انجام دهند. این آمار نشان دهنده پیشتازی بی چون و چرای آمازون در عرصه خرده فروشی آنلاین است زیرا هیچ سایتی تا کنون نتوانسته است چنین آمار خیره کننده‌ای را به خود اختصاص دهد. 
105 میلیون مشتری، عضو پرایم هستند که بیش از دو برابر اعضای غیر پرایم در آمازون خرید می‌کنند. یکی از عوامل مؤثر، ارسال دو روزه رایگان است که بسیاری از مشتریان را تشویق به خرید می‌کند. در واقع، اکثر مشتریان پرایم این سرویس را به دلیل ارسال رایگان سفارشات انتخاب کرده‌اند. هزینه عضویت سالانه پرایم 119 دلار است که باعث می‌شود این سرویس یک مزیت ارزان قیمت به شمار رود زیرا ارسال رایگان تنها یک مزیت این برنامه است و بسیاری مزایای دیگر شامل اعضای پرایم می‌شود.
آمازون نه تنها یک پلتفرم بسیار موفق برای خرید آنلاین است، بلکه یک مارکت پلیس دیجیتال رو به رشد است که تجربه خرید بدون نقصی را به مشتریان ارائه می‌دهد. این وبسایت در میان مشتریان از اعتبار بالایی برخوردار است. در سه ماهه دوم سال 2019، 54 درصد اجناسی که در آمازون فروخته شد، توسط فروشندگان شخص ثالث به فروش رسیده بود. در سال 2018، نزدیک به سه چهارم بیزینس‌های فروش در آمازون تنها یک تا پنج کارمند داشتند، یعنی بیزینس‌های کوچکی بودند که برندهای بزرگ شامل آنها نمی‌شد.
 
 
2 راه کسب درآمد از آمازون
 

راه‌های فروش در آمازون

چندین راه برای فروش در آمازون وجود دارد. راه اول فروش طرف اول یا وندور است که از طریق آن، وندورها موجودی خود را به آمازون ارسال می‌کنند و آمازون نیز روی اجناس قیمت می‌گذارد و به نام خود به فروش می‌رساند. مزایای این نوع از فروش این است که آمازون اجناس را به صورت عمده از وندورها خریداری می‌کند و چون این اجناس تحت نام خود آمازون به فروش می‌رسند از اعتبار نام آمازون برخوردار هستند. 
نوع دیگر فروش در آمازون، فروش به وسیله طرف سوم است. این فروشنده‌ها می‌توانند هم به صورت انفرادی و هم به صورت حرفه‌ای در آمازون فعالیت نمایند. طبق آمار منتشر شده در سال 2018، نزدیک به نیمی از بیزینس ها 81 تا 100 درصد درآمد خود را از فروش در آمازون به دست آورده بودند.
 
2 راه کسب درآمد از آمازون
 

آیا فروشندگان باید محصولات خود را در آمازون بفروشند؟

با ظهور و پیشرفت آمازون، مشتریان روز به روز بیشتر به سمت خرید آنلاین متمایل می‌شوند و بسیاری از بیزینس‌های فروش فیزیکی وادار شده‌اند که خود را با این تغییر هماهنگ کنند. شکی در این نیست که آمازون انقلابی در صنعت خرده فروشی ایجاد کرده است که باعث شده عادات خرید مردم در سرتاسر جهان متحول شده و بسیاری از بیزینس‌های سنتی نتوانند از پس پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر مشتریان برآیند. با آنکه هنوز بخش اندکی از فروش کل محصولات در سراسر آمریکا به آمازون اختصاص یافته است، اما نیمی از فروش آنلاین در کشور آمریکا از طریق آمازون انجام می‌شود. این نکته نشان می‌دهد که جایگاه فروش آنلاین در میان مردم و مشتریان عصر جدید چگونه است و هر بیزینسی برای اینکه بتواند در دنیای پر رقابت امروزی دوام بیاورد باید بتواند خود را با تغییرات هماهنگ ساخته و از فضای ایجاد شده بهترین استفاده را ببرد. برای فروشندگانی که می‌خواهند فروش خود را بالا نگه دارند و در این اکوسیستم پیچیده خرده فروشی جدید به رقابت ادامه دهند، ورود به آمازون به عنوان یک کانال فروش دیگر می‌تواند گزینه مناسبی باشد. 
 
2 راه کسب درآمد از آمازون
 

4 دلیل برای ورود به بیزینس آمازون

اگر شما یک بیزینس فروش فیزیکی دارید، آیا فکر می‌کنید که باید علاوه بر فروش فیزیکی، فروش آنلاین را نیز تجربه کنید؟ بسیاری از فروشندگانی که قبلاً به صورت سنتی فروش خود را انجام می‌دادند اکنون بیزینس فروش در آمازون را راه اندازی کرده‌اند. موارد زیر نمونه‌هایی از مزایایی هستند که فروش در آمازون برای آنها به همراه داشته است.

1. افزایش درآمد فروش

یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی فروشندگان فیزیکی، ثابت ماندن نرخ فروش و درآمد است. از آنجا که روز به روز به تعداد مشتریان آنلاین افزوده می‌شود، تعداد افرادی که هنوز تمایل دارند سوار اتومبیل شوند و در ترافیک رانندگی کنند تا به یک فروشگاه بروند و به دنبال محصولی بگردند که ممکن است حتی در آن فروشگاه آن محصول را پیدا نکنند، روز به روز کاهش می‌یابد. این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود فروشندگان سنتی وارد بیزینس فروش در آمازون شوند. با فروش در آمازون شما می‌توانید به یک پایگاه مشتریان چند صد میلیونی دسترسی داشته باشید که نه تنها در هیچ فروشگاه فیزیکی، بلکه در هیچ پلتفرم آنلاین دیگری نیز نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. 

2. قدرت چانه زنی بهتر با تأمین کنندگان

همراه با افزایش درآمد، توانایی برای افزایش حاشیه سود در فروش فیزیکی می‌تواند یک مزیت مهم برای فروشندگان باشد. وقتی فروش و درآمد شما افزایش یابد، می‌توانید با تأمین‌کنندگان و سازندگان محصول مذاکرات بیشتری انجام دهید. همچنین از آنجا که فروش آنلاین شما زیاد است، می‌توانید اجناسی را با تخفیفات بیشتر پیدا کنید، کاری که در فروش فیزیکی شاید زیاد نتوان انجام داد.  با این کار می‌توانید حاشیه سود خود را بالاتر ببرید. 
 
2 راه کسب درآمد از آمازون
 

3. فروش موجودی راکد

معمولاً فروشندگان کالاهای فیزیکی که به صورت سنتی محصولات خود را به فروش می‌رسانند، بخشی از کالاهای درون فروشگاه خود را نمی‌توانند به فروش برسانند. دلیل این مسأله هم این است که مشتریان فروشگاه‌های فیزیکی معمولاً طیف خاصی از افراد را تشکیل می‌دهند و تنوع مشتریان آنلاین را ندارد. اما در مقابل، آمازون یک مارکت پلیس مبتنی بر عرضه و تقاضا است. با فروش در آمازون می‌توانید بسیاری از اجناسی که در انبار فروشگاه فیزیکی شما باقی مانده یا رنگ‌هایی که خریدار زیادی ندارند را به فروش برسانید چون تنوع مشتریان در بازار آمازون بسیار زیاد است و در واقع مشتریان آمازون بین المللی هستند. محصولاتی که فروش فیزیکی کمتری دارند به صورت آنلاین بیشتر به فروش می‌روند. اگر از سرویس آمازون FBA استفاده کنید، می‌توانید همه اجناس خود را با هم برای انبار آمازون ارسال کنید و آمازون به صورت تک تک اجناس را برای شما به فروش رسانده و ارسال می‌کند. این سرویس آمازون یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های آن است که در آن تمامی مراحل ارسال و انبارداری و خدمات مشتریان را خود آمازون انجام می‌دهد. یکی از مزایای FBA این است که به شما اجازه می‌دهد از سمت اعضای پرایم درآمد بیشتری کسب کنید. همچنین شما اجناس خود را در انبار آمازون قرار می‌دهید و نیازی به داشتن انبار شخصی ندارید و اگر انبار شخصی در اختیار دارید می‌توانید از آن استفاده‌های دیگری نمایید. وقتی یک مشتری یک جنس راخریداری می‌کند، آمازون کل فرایند تراکنش را برای شما مدیریت می‌کند که شامل: پردازش پرداخت، به روز رسانی موجودی، ارسال محصول و ارائه خدمات مشتریان است. با فروش اجناسی که در فروشگاه فیزیکی به فروش نرفته‌اند، درآمد و حاشیه سودی کسب می‌کنید که به شما کمک می‌کند موجودی خود را به گونه‌ای افزایش دهید که فروش در فروشگاه فیزیکی نیز بالا رود. 
 
2 راه کسب درآمد از آمازون
 

4. استفاده بهتر از ساعات کاری

اگر شما یک فروشگاه فیزیکی دارید، مطمئناً می دانید که همه ساعات روز از لحاظ حضور مشتری یکسان نیست. بنابراین اگر همزمان فروش محصول در آمازون انجام دهید، می‌توانید از ساعات کم‌کاری یا بیکاری استفاده کنید و روی بیزینس آمازون خود تمرکز کنید. می‌توانید اجناسی را از تأمین‌کنندگان سفارش دهید که منحصراً برای فروش در آمازون باشند و نه فروشگاه فیزیکی. اگر در فروشگاه خود کارمندانی دارید که برای شما کار می‌کنند، می‌توانید از آنها بخواهید که در ساعت کم‌کاری، به بیزینس آمازون رسیدگی کنند. مخصوصاً اگر از سیستم FBA استفاده کنید، می‌توانید با انجام کارهای کمتر و صرف انرژی کمتر، حتی فروش بیشتری را تجربه کنید. به این ترتیب می‌توانید نرخ درآمد خود را نسبت به تعداد کارکنان افزایش دهید. البته به خاطر داشته باشید که برخی تأمین‌کنندگان، اجازه فروش کالا به صورت آنلاین را نمی‌دهند. بنابراین قبل از شروع بیزینس اطمینان حاصل کنید که از تمامی قوانین اطلاع دارید تا بعداً دچار مشکل نشوید.
 
چگونه بیزینس امنی را بسازیم؟
 
دلایلی که ارائه شد می‌تواند بیزینس های فروش فیزیکی را قانع کند تا علاوه بر فروش سنتی، به فروش آنلاین روی آورند. حتی اگر یک بیزینس در وبسایت خود محصولات خود را به فروش برساند، می‌تواند با ورود به دنیای بیکران آمازون، شانس و موقعیت پیشرفت بیشتر بیزینس خود را فراهم کند.
 
تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.
 
 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/2-ways-make-money-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط