افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تاکتیک های فروش در آمازون (بخش دوم)

توضیحات کوتاه :
یکی از موارد مهم موفقیت در آمازون انتخاب محصول درست و مناسب است. در ادامه مصاحبه با یکی از دانشجویان را مطالعه می کنید که توانسته است در این مسیر موفق باشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 15

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تاکتیک های فروش در آمازون (بخش دوم)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از موارد مهم موفقیت در آمازون انتخاب محصول درست و مناسب است. در بخش دوم مصاحبه با محمد رفعتی یکی از دانشجویان دروه آربی با استاد حسین عزت خواه را مطالعه می کنید که توانسته است با انتخاب محصول مناسب موفقیت‌های زیادی را کسب نماید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

انتخاب محصول مناسب، کلید موفقیت در آمازون

یکی از موارد مهم موفقیت در آمازون انتخاب محصول درست و مناسب است. در ادامه بخشی از مصاحبه با یکی از دانشجویان دروه آربی را با استاد حسین را مطالعه می کنید که توانسته است در این مسیر موفق باشد.

استاد حسین عزت خواه: «این نکته را باید در این قسمت برای کسانی که این ویدیو را می‌بینند، عنوان کنم. زمانی که شما فروشی در آمازون دارید، گاهی اوقات به این دلیل که موقعیت مکانی شخص خریدار از آن انبار فوق‌العاده دور است، برای مثال فرض کنید که شخصی از نیویورک خریدی را انجام می‌دهد اما انبار اجناس شما در کالیفرنیا قرار دارد، زمان زیادی طول می‌کشد. در نتیجه بین 1 تا 2 روز یکی از محصولات شما کم می‌شود و برای آن شخص رزرو می‌شود. به همین دلیل حال چه در اپلیکیشن موبایل آمازون و چه در وبسایت، کمی دیر آپدیت صورت می‌گیرد. یکی از دلایل این اتفاق نیز همین است.»

+ «حال به یک نکته جالب می‌رسیم. زمانی که بیشترین میزان فروش خود را دیدید، چه احساسی داشتید؟»

 

فروش در آمازون

 

محمد رفعتی: «جناب عزت خواه، من همیشه جلوتر را می‌بینم. الان نیز آن روزی را می‌بینم که درآمد من بین 100 تا 150 دلار در ماه شده است. من اصلاً به 10، 20 یا 30 دلار فکر نمی‌کنم و به 100، 150 یا 200 دلار درآمد در آمازون فکر می‌کنم. خیلی راحت نیز این اتفاق می‌افتد. اگر شما کمی فکر کنید و بررسی کنید که چه محصولی را برای فروش در آمازون بیاورید و این ایده‌های کوچکی را روی آن پیاده کنید، می‌توانید راحت در آمازون 20، 30 یا 60 دلار در ماه فروش داشته باشید.»

+ «یک بخش بسیار مهم کسب و کار آمازون این است که شما یک محصول را پیدا کنید، از کارخانه‌دار قیمت بگیرید و با او صحبت کنید، از او سفارش یا نمونه بگیرید و محصول را به درستی به انبار ارسال کنید. این یکی از بزرگ‌ترین قسمت‌ها می‌باشد. اگر شما بتوانید در آن موفق شوید. چرا که شما خودتان می‌دانید که شما با یک لپ‌تاپ در اینجا نشسته‌اید اما یک جنسی را از یک کشور در آن طرف آب می‌خرید و به انبار می‌فرستید. عملاً شما هیچ کار فیزیکی انجام نمی‌دهید. یعنی شما به کارخانه نمی‌روید تا اجناس را انتخاب کنید. به‌همین دلیل کمی این ترس وجود دارد که آیا تمامی این فرآیند به درستی انجام می‌شود یا نه. به‌نظر من زمانی که اجناس یک فروشنده به درستی و سالم تحویل انبار آمازون داده می‌شود، یک تیک بسیار بزرگ زده می‌شود. چرا که شما توانسته‌اید یک کاری را انجام دهید که می‌توان گفت آخرین نسخه فروش یک محصول فیزیکی است که در آمازون FBA اتفاق می‌افتد. نقطه دوم نیز این می‌باشد که شما فروش ا تجربه کنید و خوشبختانه این اتفاق نیز برای شما افتاده است. بعد از آن تنها تکرار وجود دارد. یعنی شما دیگر به‌دنبال تکرار کردن خود بروید. حال هر چقدر که تجربه شما بالاتر برود و برای مثال محصول اول، دوم، سوم یا چهارم خود را داشته باشید، کم‌کم متوجه می‌شوید که به چه شکلی برای رونمایی از محصول، متفاوت کردن آن یا بالاتر بردن کیفیت استراتژی داشته باشید. شما حتی یاد می‌گیرید که چگونه با خریداران خود در تعامل باشید یا حتی از خریداران گذشته خود نیز استفاده نمایید و برای آنها ایمیل فرستاده و محصولات جدید خود را معرفی کنید. در نتیجه شما خیلی خوب روی راهی که پیش می‌روید، فکر می‌کنید و این اولین قدمی که رفته‌اید و توانسته‌اید در اولین محصول خود داشته باشید به‌نظر من خیلی خوب است. حال اگر نکته‌ای وجود دارد که در این زمینه می‌خواهید مطرح کنید آن را بگویید تا به سراغ سؤال بعد برویم.»

 

مقاله پیشنهادی: همه چیز در مورد آمازون

تاکتیک های فروش در آمازون

 

قدم به قدم تا موفقیت با دوره آربی برای فروش در آمازون

- «من اکنون محصولی که در آمریکا دارم را در استرالیا نیز قرار داده‌ام. مسئله خوب این است که محصولی که من آن را 2.20 خریداری می‌کردم را با قیمت کمتری از یک خریدار دیگر در چین خریداری می‌نمایم. این کارخانه برای من نمونه کار را نیز ارسال نمود و جنس دقیقاً همان جنس بود و تفاوتی نمی‌کرد و شاید حتی بتوان گفت این محصول خیلی از نمونه قبلی بهتر است و بسته خیلی بهتری دارد. اکنون من در حال سفارش دادن به او هستم. حال برای مثال در استرالیا من می‌خواهم این محصول را با یک screen protector و یک key bell بیاورم. این به ‌معنای داشتن 3 مورد در یک بسته است. تاکنون کسی در آمازون این ایده را نداده است و مشخص است که ما بعد از داشتن 2 یا 3 فروش به صدر جدول آمازون می‌رویم.»
+ «ایده‌های شما فوق‌العاده خوب است و به نگرش خوبی دست پیدا کرده‌اید. حال به دوره آربی بپردازیم. در این دوره بیش از 88 ویدئو که من آنها را قدم‌به‌قدم جدا نموده‌ام وجود دارد. به من بگویید که زمانی که به تماشای دوره آربی می‌پرداختید، این کار تا چه میزان برای شما راحت بود. ما می‌خواهیم بازخورد و نظر شما درباره این دوره را داشته باشیم.»

 

مقاله پیشنهادی: ایده های موفق آمازون

تاکتیک های فروش در آمازون

 


- «اگر بخواهم صادقانه بگویم، در صورتی که دوره آربی وجود نداشت، الان آمازون نیز برای من وجود نداشت. چرا که دوره آربی دقیقاً مثل یک کلاس است که به شما درس می‌دهد که چه کار کنید و چگونه کتاب را بخوانید یا امتحان دهید. این دوره واقعاً عالی بود و اگر دوره آربی وجود نداشت، در اصل دیگر آمازونی نیز نبود.»
+ «خیلی خوشحال هستم که این موضوع را از شما می‌شنویم. من نیز زمانی که قصد ساخت دوره آربی را داشتم، شاید بیش از 6 تا 9 ماه به این موضوع فکر می‌کردم که این پروسه را به چه شکلی به یک ویدئو آموزشی تبدیل کنم. چرا که سیستم به این شکل است که زمانی که شما یک قدم بر می‌دارید یک مشکل ایجاد شده و اتفاقی پیش می‌آید و ترتیب خاصی وجود ندارد. حال این نکته به یک منطق در ساخت این ویدیوها برسیم، کمی سخت بود. تنها راه حل از نظر من این بود که یک مثال زنده را در دوره آربی بیاورم که همان محصولی است که با آن آشنا هستید. در دوره آربی قدم‌به‌قدم جلو رفته و تا آنجا که توانستم سعی کردم تا همه مراحل را ساده کنم. حتی برای کسی که تا کنون هیچ کسب‌وکاری پیرامون آمازون نداشته است.»

 

تاکتیک های فروش در آمازون

 

نقش مؤثر دوره آربی در راه اندازی بیزینس آمازون

- «یکی از دوستان من نیز در اینجا هستند که من درباره او با آقای یزدانیان صحبت نمودم. ایشان نیز آمازون را راه‌اندای کرده‌اند. من در توتیوب ویدیوهای شما را تماشا کرده و بعد از آن کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کردم. اما او که این کار را نکرده بود در میانه راه با مشکل رو‌به‌رو شد و ناچار شد که دوره آربی را تهیه نماید. در حال حاضر دوستانی در اینجا حضور دارند که می‌دانند من در چه حوزه‌ای کار می‌کنم و چه میزان فروش دارم. یک سری از دوستان من به نزد من آمده و من به آنها نشان دادم که چگونه جنس را تهیه می‌کنم و الآن آن‌ها خیلی مشتاق می‌باشند. من می‌توانم بگویم که 10 یا 15 نفر از دوستان من قصد آمدن به آمازون و شروع بیزینس آمازون را دارند. من نیز به آنها پیشنهاد کرده‌ام که باید دوره آربی را تهیه نمایید. آن‌ها به من گفتند اگر ممکن است سی‌دی این دوره را به ما بدهید تا آن را تماشا کنیم و من به آنها در جواب گفتم که سی‌دی‌ای وجود ندارد. شما تنها یک حساب دارید و آن حساب روی لپ‌تاپ خودتان باز می‌شود و در جایی دیگر نمی‌توانید آن را باز کنید. شما باید تنها آن دوره را تهیه کنید و شروع به بیزینس کردن نمایید.»

 

تاکتیک های فروش در آمازون

 

+ «درست است. ما روی دوره آربی لایسنس گذاشته‌ایم تا خیالمان راحت باشد که هر شخصی تنها خودش از آن استفاده می‌کند. حال نکته‌ای که از تمامی این موارد مهم‌تر است، به نظر من پشتیبانی دوره آربی می‌باشد. چرا که من خودم به شخصه خیلی تلاش کردم تا تیمی را بسازم که بتواند برای آمازون پشتیبانی خوبی بدهد. شما می‌دانید که در این مسیر دنیا و اقیانوسی از سؤالات برای شما اتفاق می‌افتد و اگر کسی نباشد که به شما پاسخ دهد، دقیقاً مثل زمانی می‌ماند که شما کتابی را بخرید. شما هیچ‌وقت نمی‌توانید با نویسنده آن کتاب صحبت کنید. به همین دلیل من تصمیم گرفتم که اگر قرار است من دوره‌ای را مثل دوره آربی بسازم حتماً یک پشتیبانی قوی برای آن بگذارم و افراد فوق‌العاده قوی را استخدام نمایم.

 

روش های فروش در آمازون

 

جا دارد که از تیم فوق‌العاده عزت خواه تشکر نمایم. چرا که اگر موفقیت عزت خواه دات کام وجود دارد، تمام آن به تیم پشتیبانی بستگی دارد و کار یک مجموعه است. تمام تلاش من به عنوان لیدر این افراد، این است که اگر محتوای آموزشی را ارائه می‌دهیم یا دوره‌ای را ساخته یا هر کار دیگری که انجام می‌دهیم، بهترین و با کیفیت‌ترین باشد. احتمالاً شما برنامه الآن وقتشه را دیده‌اید. تمام صحبت من در این برنامه این است که همیشه یک ارزشی را اضافه نمایید. صرفاً نخواهید همه چیز را کپی کرده یا یک مورد تکراری را ارائه دهید. همیشه سعی کنید بهترین باشید. حتی شما در محصول خودتان که آن قاب گوشی بود نیز این کار را انجام داده‌اید و ارزشی را اضافه کرده‌اید. همین ارزش باعث می‌شود تا فروش شما بالاتر برود.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-on-amazon-tactics-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط