مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نگاهی به رشد کمپانی آمازون

توضیحات کوتاه :
شرکت آمازون یکی از بهترین نمونه‌های موفقیت در میان شرکتهای اینترنتی است. آمازون مقیاس فعالیت‌های تجاری خود را بالا برده و ظرفیت‌های خود را برای افزایش سود در آینده، ارتقا بخشده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
نگاهی به رشد کمپانی آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون در صنعت خرده فروشی آنلاین انقلابی ایجاد کرده که باعث شده است بسیاری از فروشگاهها نتوانند با او در این زمینه رقابت کنند. از آنجا که آمازون تنها به صورت آنلاین فعالیت دارد، بسیاری از هزینه‌های مربوط به فروشگاههای فیزیکی را ندارد و به همین دلیل می‌تواند قیمت‌های پایین‌تری را برای محصولات ارائه شده در وبسایت خود اعلام نماید. در این صورت، آمازون ترسی از کسب سود کمتر نخواهد داشت. 

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

مدل تجاری موفق آمازون

شرکت آمازون یکی از بهترین نمونه‌های موفقیت در میان شرکتهای اینترنتی است. به مدت 20 سال، آمازون تنها بر رشد و پیشرفت بیزینس خود تمرکز داشت و توجه چندانی به سودآوری نداشت. در برخی از این سالها، شرکت سودآوری داشت و در برخی دیگر با ضرر مواجه می‌شد. اما از لحاظ سرمایه، تاکنون این شرکت با مشکلی مواجه نبوده و توانسته است عملیات خود را به خوبی پیش ببرد بدون اینکه با کمبود نقدینگی مواجه شود. ممکن است شرکت در چند سال اخیر به سود زیادی دست نیافته باشد اما مسلماً توانسته است مقیاس فعالیت‌های تجاری خود را بالا برده و ظرفیت‌های خود برای افزایش سود در آینده را ارتقا بخشد و بدین وسیله، نرخ بالای قیمت نسبت به درآمد را در بازار سهام توجیه کند.

 

فروش در آمازون

 

از اکتبر امسال، آمازون بالاترین نرخ قیمت سهام نسبت به درآمد را در میان پنج شرکت معروف فیسبوک، اپل، آمازون، نتفلیکس و گوگل از آن خود کرده است که معادل 138 است. اما نرخ قیمت نسبت به فروش برای آمازون 4.06 است که منطقی‌تر بوده و معیار بهتری برای ارزیابی سهام آمازون محسوب می‌شود. از ژانویه 2015، سهام آمازون با بیشترین افزایش مواجه بوده که ارزش آن از 300 دلار به 1758 دلار برای هر سهم رسیده است.

با این وجود، نسبت قیمت سهام به فروش، نرخ ثابت حدود 3 داشته است. اگر نرخ قیمت نسبت به فروش، معیار مناسبی برای تخمین ارزش آمازون باشد، ارزش آمازون در آینده می‌تواند به میزان رشد شرکت از لحاظ درآمد وابسته باشد. برخی کارشناسان تخمین زده‌اند که ارزش هر سهم آمازون در ده سال آینده به 6000 دلار برسد. این موضوع را می‌توان با توجه به نرخ متوسط رشد فروش در آمازون ارزیابی نمود. همچنین عملکرد گذشته سهام این شرکت نیز می‌تواند به ما نشان دهد که ارزش سهام شرکت در ده سال آینده تا چه میزان افزایش خواهد داشت.

چشم‌انداز رشد آینده آمازون

در اکتبر امسال، آمازون درآمد دوازده ماهه معادل 208.125 میلیارد دلاری را برای خود ثبت نمود. در سه سال گذشته، درآمد آمازون با نرخ سالانه 25.97 درصدی در حال رشد بوده است. حاشیه سود ناخالص دوازده ماهه شرکت برابر با 24 درصد بوده است. درآمد خالص آمازون در این دوره دوازده ماهه 300 میلیون دلار بوده است. درآمد خالص، نرخ رشد سالانه 28 درصدی داشته و حاشیه سود خالص آن نیز 3 درصد بوده است. مشخص نیست که در ده سال آینده نرخ رشد فروش آمازون به چه میزان برسد اما به طور متوسط تخمین زده می‌شود که این رقم 25 درصد باشد. هرچند به طور معمول شرکت‌ها نمی‌توانند این میزان از نرخ رشد را برای خود در بازه زمانی طولانی نگه دارند اما آمازون با هر شرکت دیگری تفاوت دارد.

آمازون وارد بازارهای جدید شده و به طور منظم در حال معرفی شرکای جدید و خلاق است. تنها در نیمه دوم سال 2018، آمازون در تلاش برای یافتن مکان مناسب برای مقر جدید، ایجاد شراکت با Shark Tank، گسترش توانایی‌های الکسا و بسیاری کارهای دیگر بوده است. بنابراین خیلی دور از ذهن نیست که این میزان رشد را از این شرکت انتظار داشته باشیم. در حال حاضر آمازون در همه جا حضور دارد. آمازون نحوه خرید توسط مشتریان را تغییر داده و بدین وسیله تغییراتی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اقتصاد کشور آمریکا ایجاد کرده است. این تغییرات می‌توانند شامل تأثیر بر تورم، اشتغال یا سرمایه گذاری باشند. در حال حاضر، آمازون به دنبال تأسیس دومین مقر خود در یک شهر دیگر آمریکا است که نام این شهر به زودی اعلام می‌شود.

 

نگاهی به رشد کمپانی آمازون

 

آمازون، غول خرده فروشی آنلاین

آمازون فعالیت خود را با فروش کتاب آغاز کرد و سپس در طول زمان همه نوع کالا را برای فروش در وبسایت خود اضافه نمود. ارائه محصولات متنوع و همچنین تحویل سریع و رایگان باعث شده است که مشتریان هر روز بیشتر و بیشتر به سمت آمازون جذب شوند.  طبق آمارهای منتشر شده، آمازون 4 درصد فروش خرده فروشی کل کشور و 44 درصد خرده فروشی آنلاین آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در سال 2017 پرفروش‌ترین دسته کالای آمازون، لوازم الکترونیک بود که فروشی بالغ بر 8.5 میلیارد دلار را تجربه نمود. آمازون علاوه بر سودی که برای مشتریان، فروشندگان و سرمایه گذاران خود دارد تأثیرات زیادی بر اقتصاد آمریکا نیز گذاشته است که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

تأثیر آمازون بر کاهش تورم

آمازون در صنعت خرده فروشی آنلاین انقلابی ایجاد کرده که باعث شده است بسیاری از فروشگاهها نتوانند با او در این زمینه رقابت کنند. از آنجا که آمازون تنها به صورت آنلاین فعالیت دارد، بسیاری از هزینه‌های مربوط به فروشگاههای فیزیکی را ندارد و به همین دلیل می‌تواند قیمت‌های پایین‌تری را برای محصولات ارائه شده در وبسایت خود اعلام نماید. در این صورت، آمازون ترسی از کسب سود کمتر نخواهد داشت. ارائه قیمت‌های پایین‌تر مطمئناً بر کاهش تورم تأثیر مستقیم خواهد داشت.

افزایش اشتغال توسط آمازون

آمازون علاوه بر ایجاد فضای کسب و کار برای فروشندگان شخص ثالث، تعداد زیادی کارمند را در سرتاسر جهان در انبارها و مراکز ارسال استخدام نموده است. تعداد افرادی که در انبارهای آمازون مشغول به کار هستند، 566 هزار نفر می‌باشد که این تعداد کارمند در مقایسه با کارمندان شرکتهای بزرگ مانند گوگل و فیسبوک بسیار بالاتر است. یکی دیگر از حوزه‌هایی که آمازون در آن باعث ایجاد اشتغال شده است، استخدام افراد و پیمانکاران شخص ثالث برای تحویل کالا است. آمازون به تازگی برنامه فلکس را نیز معرفی نموده است که در آن رانندگان می‌توانند در امر تحویل کالا با آمازون همکاری داشته باشند.

 

مقاله پیشنهادی: استراتژی رشد آمازون

موفقیت وبسایت آمازون

 

مقر جدید آمازون

در حال حاضر آمازون به دنبال شهری مناسب است تا مقر جدید خود را در آن بنا نهد. این مقر جدید باعث ایجاد 50 هزار شغل جدید و 5 میلیون دلار سرمایه برای شهر موردنظر خواهد شد. آمازون به دنبال شهری است که سوبسید و کاهش مالیات را به این شرکت ارائه دهد و همچنین از لحاظ فناوری نیز در وضعیت خوبی باشد. آمازون در حال ادغام فناوری با خدمات خود است که از آن دسته می‌توان به تحویل کالا توسط پهپادها و فروشگاه‌های AmazonGo اشاره نمود. این فروشگاهها فرآیند خرید را برای مشتریان بسیار آسانتر و سریع‌تر می‌کنند چون برای خرید کالا، مشتری دیگر نیازی به ایستادن در صف برای پرداخت پول ندارد.

آمازون به رشد کسب و کارهای کوچک کمک می‌کند

زیرساخت‌های انبارداری آمازون نه تنها تحویل سریع کالا را برای مشتریان امکان پذیر نموده است، بلکه به یک گروه دیگر از مردم نیز نفع می‌رساند: کسب و کارهای کوچک. فروشندگان و صاحبان کسب و کارهای کوچک می‌توانند با استفاده از زیرساختهای آمازون به تعداد زیادی خریدار دسترسی داشته باشند که بدون حضور آمازون این کار هرگز برای آنها امکان پذیر نبود. آنها می‌توانند از ظرفیت‌های ارسال و تحویل کالای ارائه شده توسط آمازون استفاده کرده و تمام کارهای ارسال و تحویل را به آمازون بسپارند.

طبق آمارهای اعلام شده توسط شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی، بیش از 20 هزار کسب و کار کوچک و متوسط در سال 2017 به فروشی بالغ بر یک میلیارد دلار در آمازون دست یافته‌اند. با رشد کسب و کارهای کوچک، اشتغال ایجاد می‌شود و درآمد افراد نیز افزایش می‌یابد. طبق اعلام شرکت، به لطف پلتفرم آمازون، بیش از 99 هزار شغل جدید خارج از شرکت آمازون ایجاد شده است.

 

افزایش درآمد با مدیریت کسب و کار

 

سرمایه آمازون

آمازون دومین شرکتی است که در کل تاریخ آمریکا، به سرمایه یک تریلیون دلار رسیده است. جف بیزوس که 17 درصد سهام شرکت را در اختیار دارد، ثروتمندترین فرد جهان است. همچنین سهام شرکت که برای اولین بار در سال 1997 وارد بازار بورس شد، به قیمت 18 دلار برای هر سهم به فروش می‌رسید که اکنون در سال 2018، این قیمت به 2661 دلار برای هر سهم رسیده است.

تمامی مواردی که در این مقاله ذکر شد، نشان از موفقیت چشمگیر آمازون و نفوذ این شرکت در اقتصاد جهان دارند که این بازار را تبدیل به یک فرصت بسیار مناسب برای فروشندگان و کسب و کارهای آنلاین نموده است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/a-look-at-amazon-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط