افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

چگونه حسادت خود را از بین ببریم؟

  • 19 آذر 1396
  • 3086
  • 0

چگونه حسادت خود را از بین ببریم؟

حسادت چیست | حسادت | حسادت دوست | چگونه حسادت را از بین ببریم | چگونه حسادت خود را از بین ببریم | راههای مقابله با حسادت | با حسادتم چه کنم | چطور حسود نباشیم | درمان حسادت چیست

دوست من شاید تا بحال مطالب و محتواهای زیاد خوانده باشید که چگونه می توانیم در زندگی خودمان مثبت باشیم؟ می خواهیم یک فاکتور مهم و کلیدی را بررسی کنیم که در زندگی آرامش بیشتری پیدا کنیم اینکه:

 

باورهای یک میلیونر نابغه

 

چگونه احساس حسادت را در زندگی خود از بین ببریم؟

الان در این باره سه نکته اساسی را بررسی می کنیم: اما قبل از اینکه بخواهیم در این باره صحبت کنیم می خواهم بگویم که این موضوع فوق العاده مهم است. به این دلیل که اگر احساس حسادت در درون ما باشد. خیلی از جاهای زندگی ما را می تواند خراب کند دلیل آن چیست؟ دلیلش اینکه تو اولاً از طرز فکر خود، از راهی که می روید عقب می مانید. چون مدام یک تصویر دیگری از موفقیت آدمهای دیگر در ذهن شماست و شما به خود توجهی ندارید. مورد بعدی که خیلی بد است اینکه که اطرافیان  از شما از رفتار شما استقبال نمی کنند و کم کم شما را حذف می کنند و این خیلی بد است. حالا اگر به این مرحله برسید باید چه کار کنیم ؟ سه نکته  طلایی را باهم بررسی می کنیم:

مورد اول : شناسایی راههایی که حس حسادت از آن می آید، ما چرا به هر چیزی، هر آدمی و به هر موفقیتی از انسان های دیگر حسادت می کنیم ؟

 

ترس از عقب ماندن

 

می ترسید عقب بمانید ؟

به نظر من نکته اصلی توی تمام علت ها ترس است که دو مورد را شامل می شود: در زندگی شاید دقت کردید که به سن 30 یا 35 سالگی می رسید. تمام دوستان شما در ذهن شما می آید. از زمانی که کوچک بودید و از 7 سالگی مدرسه، دانشگاه و سرکار رفتید. شاید هنوز در ارتباط با هم هستید و آنها در ذهن شما می آیند که آقا یا خانم فلانی الان در چه سطحی از زندگی است. از لحاظ عاطفی شاید ازدواج کرده یا شاید صاحب فرزند شده اما شما چه؟ شاید از خود می پرسید که هنوز ازدواج نکردید یا شاید شرایط خوبی ندارید. هم اصلاً کار خوبی ندارید و مدام خود را مقایسه می کنید. زمانی که خود را مقایسه می کنید. خود را در ترازوی غیر متعادلی قرار می دهید که یک طرف آن خود شما هستید. طرف دیگر موفقیت های افراد دیگر است. مسلماً تلاش می کنید که خود را پایین تر در نظر بگیرید. بخاطر اینکه می ترسید از زندگی عقب بیافتید .  

هرگز چیزی را از دست نمی دهید !(می ترسید  از دست بدهید؟)

این مورد اصولاً به روابط عاطفی برمی گردد. زمانی که می ترسید که فلان شخص از زندگی شما بیرون برود یا فلان شخص را از دست دهید. شروع به حسادت کردن می کنید و حالا خیلی اتفاق افتاده اگر دقت کنید در روابطی که دو نفر دارند. به دونفر دیگر حسادت می کنند و می گویند که آن دو نفر چقدر خوشبخت هستند. می گویید که فلان کار را به یک سبک خاصی انجام داد یا او به سبک خاصی زندگی می کند و مدام مقایسه می کنید. اولین راه این است که این راهها را شناسایی کنید و ببینید که از چه جنبه هایی حسادت می کنید؟ از لحاظ از دست دادن یا از عقب ماندن، کدامیک؟ بگذارید خیلی خلاصه به شما بگویم ، دوست من باید زندگی خود را داشته باشید و هرچقدر آدمهای موفق در کنار شما زیاد باشند. به شما تبریک می گویم در فرکانسی قرار گرفتید که آدمهای موفقی در کنار شما هستند. باید شکرگزار این باشید. اگر دوستان ، فامیل ها و آشنایان شما در سطح های خوب و انسان های موفقی هستند. به شما تبریک می گویم چون در فرکانسی قرار گرفتید که این انسان ها در کنار شما هستند .

من زمانی یک فیلمی ساختم و به یک جشنواره ای فرستادم. در همان جشنواره فیلم هایی که بود همه آنها در سطح پایینی قرار داشت و زیاد خوب نبودند. یکی از دوستانم به من گفت: در جشنواره ای فیلم فرستادید که مطمئنی اول می شوید. من به او گفتم که اینجا جای من نیست. بخاطر اینکه من نمی خواهم قهرمان کارگردان ها در این سطح از جشنواره باشم یا با این کارگردان ها قابل مقایسه باشم. من می خواهم در جایگاههای که همه آدمهای موفق در آن قرار دارند و فیلم های فوق العاه ای است. اگر آنجا بدرخشم همان جا برای من ارزشمند است. به این جمله خیلی خوب دقت کنید .

فوق العاده اید !

همیشه یاد شما باشد که فوق العاده قوی هستید. سازنده یک محصول خود قیمت روی محصولی که ساخته است را انتخاب می کند. خود شما یک محصولی ساختید و قیمت آن را 3 هزار دلار می گذارید. این چیزی است که فکر می کنید ارزش دارد. دوست من قیمت شما چقدر است؟ خود چه قیمتی را روی خودتان می گذارید؟ زمانی که خود را با بقیه مقایسه می کنید. زمانی که شروع به حسادت کردن می کنید که فلان شخص به این یا آن موفقیت رسید. شما اصلاً هیچ ارزشی به خود ندادید. همین باعث می شود که خود را فراموش کنید. وقتی جلوی آینه که می ایستید دقیقاً خود را می بینید. پس به خود ارزش دهید. چون فوق العاده ارزشمند هستید و همه به شما در زندگی نیاز دارند. شما باید اینگونه فکر کرده و این طرز فکر را داشته باشید. از اینکه زاویه دوربین را به زندگی و کارهای بقیه افراد، روی کارهای کوچک خود و روی موفقیت های خود بگذارید. به جای آن این همه انرژی را در زندگی خود بگذارید. چون واقعاً انسان ارزشمندی هستید. اگر واقعاً خود لیاقت و جایگاهتان را بدانید .

به چه کسی حسادت می کنید؟

از شما می خواهم که با خود صادق باشید ، در زندگی شما الان چه کسی وجود دارد که شما به او حسادت می کنید؟ کمی خوب فکر کنید! اسامی آنها را لیست کنید! الان وقت آن است که به آنها زنگ بزنید و از آنها دلجویی کنید و در آغوش بگیرید و به آنها احساس محبت دهید. دوست خود داشته باشید.  من همین الان می خواهم که احساس حسادت را تبدیل به احساس دوست داشتن کنید .

قانون کائنات

یک قانونی در کائنات است زمانی که چیزی را دوست داشته باشید. همان مورد به سمت شما می آید و آن را جذب می کنید. زمانی که از چیزی بدتان بیاید. همان تشدید شده و بزرگ می شود و از دست می دهید کمی به این جمله فکر کنید . اگه ترس این را دارید که عقب بمانید یا یک چیزی را از دست دهید. شخصی را از دست دهید، موقعیتی را از دست دهید. باور کنید که از دست می دهید. ترس از هراتفاقی دقیقاً مصداق افتادن همان اتفاق به سمت خود شما است. گرچه این قانون کمی دردناک و سخت است. ولی می توانید از این قانون بخوبی استفاده کنید، می توانید به موارد مثبت فکر کرده و به اهداف خود فکر کنید که آنها خلق شوند. می توانید ترس خود را به تمام کائنات داده و ببینید که چه اتفاقی می افتد. آن آدم ها و شغل خود را از دست می دهید  و در زندگی خود عقب می افتید. اگر شروع به مقایسه با خانم یا آقای فلانی در سن 35 سالگی کردید و به خود از این مقایسه گفتید که بله بزرگترین بازنده زندگی خود هستید. بزرگترین کسی که زندگی خود را از دست داده مطمئناً به پایین ترین سطح آنها می آیید. زیرا دارید به آنها تمرکز کرده و روی همان  موارد  فکر می کنید و در کائنات هم به دنبال این می گردید که بله من بدتر از آنها هستم و به تبع جذب می کنید.

 

نگرش خود را تغییر دهید

نگرش خود را تغییر دهید

دوست خوبم دقیقا باید به چیزی که دقیقا می خواهید. تمرکز به چیزی که می خواهید باور داشته باشید. زمانی که به فردی حسادت می کنید به هر دستاوردی که داشته آن را برعکس کنید. خیلی هم آن را دوست داشته باشید. حتی تشویق کرده و بگویید که چقدر فوق العاده هستید که توانسته اند این دستاورد ها را به دست بیاروند. موفقیت ها را کسب کنند و بگویید که از صمیم قلب برای او خوشحال هستید. در ادامه ببینید همان آدم  ها برای شما چه می کنند. حداقل این است که انرژی منفی شما به کائنات فرستاده نمی شود و در بهترین حالت همان آدم به سمت شما می آید. هر کمکی که بتواند برای شما انجام می دهد. آدم ها حس کمک کردن در درون شما است. زمانی که چیزی را دوست دارند اصولاً می خواهند به بقیه هم یاد دهند به همین علت است که میلیون ها کتاب در سراسر جهان  نوشته شده و می شود.

فرکانس درونی خود را تغییر دهید

دوست من اگه نویسنده کتابها فقط بخاطر پول کتاب می نوشتند. راههای دیگر ای هم بود که بتوانند ثروتمند شوند. راههای دیگه ای بود که بتوانند امرار معاش کنند. ولی یک حس درونی در نویسنده است که دوست دارد که اطلاعات آن را بقیه بگوید. این خیلی ارزشمند است و شما هم سعی کنید که به آن فرکانس بروید. از فرکانس این که همه چیز مال شماست و همه چیز مال فردی دیگری است و کسی نمی خواهد چیزی را با فرد دیگری به اشتراک بگذارد از این فرکانس بیرون بیایید و حسادت را تبدیل به دوست داشتن کند. دوست من توصیه ای که برای شما دارم اینکه سعی کند که کتاب را جز اساسی در زندگی خود قرار دهید هر هفته یک کتاب مفید و عالی بخوانید. امیدوارم که این موراد را اجر کنید ومطمئن باشید که می توانید و لایق بهترین ها هستید .

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشتری بهره را از مطالب مقاله چگونه حسادت خود را از بین ببریم؟ در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط