مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه حسادت خود را از بین ببریم؟

توضیحات کوتاه :
حسادت کردن در زندگی می‌تواند مانعی برای موفقیت باشد. حس حسادت را به انرژی مثبتی برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت تبدیل نمایید و با درس گرفتن از زندگی افراد موفق، به موفقیت دست یابید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 14.4k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
چگونه حسادت خود را از بین ببریم؟

 

خلاصه ای از مقاله

مقایسه کردن زندگی خود با دیگران باعث می‌شود که هدف اصلی زندگی خود را فراموش کرده و از مسیر موفقیت خارج شویم. بررسی و مطالعه زندگی افراد موفق تنها باید به این دلیل باشد که نکات مثبت موفقیت آنها را دریافت کرده و در زندگی خود بکار بریم، نه اینکه با مقایسه خود با آنها از مسیر موفقیت دور شویم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه حسادت خود را از بین ببریم؟

حسادت چیست | حسادت | حسادت دوست | چگونه حسادت را از بین ببریم | چگونه حسادت خود را از بین ببریم | راههای مقابله با حسادت | با حسادتم چه کنم | چطور حسود نباشیم | درمان حسادت چیست

دوست من، شاید تا به حال مطالب و محتواهای زیاد خوانده باشید که چگونه می‌توانیم در زندگی خودمان مثبت باشیم؟ می‌خواهیم یک فاکتور مهم و کلیدی را بررسی کنیم که در زندگی آرامش بیشتری پیدا کنیم اینکه:

 

باورهای یک میلیونر نابغه

 

چگونه احساس حسادت را در زندگی خود از بین ببریم؟

الآن در این‌باره سه نکته اساسی را بررسی می‌کنیم: اما قبل از اینکه بخواهیم در این باره صحبت کنیم می‌خواهم بگویم که این موضوع فوق‌العاده مهم است. به این دلیل که اگر احساس حسادت در درون ما باشد، خیلی از جاهای زندگی ما را می‌تواند خراب کند. دلیل آن چیست؟ دلیل این است که اولاً از طرز فکر خود، از راهی که می‌روید عقب می‌مانید. چون مدام تصویری از موفقیت آدم‌های دیگر در ذهن شما است و به خودتان توجهی ندارید. با خواندن و پیگیری زندگی افراد موفق تنها باید نکاتی را در نظر بگیرید که با شرایط زندگی شما سازگار باشد و باعث موفقیت شما گردد، نه اینکه باعث دلسری شما و مانعی برای رسیدن به موفقیت شما شود. مورد بعدی که خیلی بد است اینکه اطرافیان از شما و رفتارتان استقبال نمی‌کنند و کم کم شما را حذف می‌کنند و این خیلی بد است. زیرا داشتن حسادت باعث انتقال انرژی منفی به دیگران می‌شود و دیگران تمایلی به ارتباط با افراد با انرژی منفی را ندارند. حالا اگر به این مرحله برسید باید چه کار کنیم؟

سه نکته  طلایی را باهم بررسی می کنیم:

مورد اول : شناسایی راه‌هایی که حس حسادت از آن می‌آید، ما چرا به هر چیزی، هر آدمی و به هر موفقیتی از انسان‌های دیگر حسادت می‌کنیم؟

 

ترس از عقب ماندن

 

می ترسید عقب بمانید ؟

به نظر من نکته اصلی تمام علت‌ها ترس است که دو مورد را شامل می شود: در زندگی شاید دقت کردید که به سن 30 یا 35 سالگی می‌رسید. تمام دوستان شما در ذهن شما می آید. از زمانی که کوچک بودید و از 7 سالگی مدرسه، دانشگاه و سرکار رفتید. شاید هنوز در ارتباط با هم هستید و آنها در ذهن شما می‌آیند که آقا یا خانم فلانی الآن در چه سطحی از زندگی است. از لحاظ عاطفی شاید ازدواج کرده یا شاید صاحب فرزند شده اما شما چه؟ شاید از خود می‌پرسید که هنوز ازدواج نکردید یا شاید شرایط خوبی ندارید، اصلاً کار خوبی ندارید و مدام خود را مقایسه می‌کنید. زمانی که خود را مقایسه می‌کنید، خود را در ترازوی غیرمتعادلی قرار می‌دهید که یک طرف آن خود شما هستید. طرف دیگر موفقیت‌های افراد دیگر است. مسلماً تلاش می‌کنید که خود را پایین‌تر در نظر بگیرید. به خاطر اینکه می‌ترسید از زندگی عقب بیافتید. باید این را در نظر بگیرید که موفقیت برای همه در یک زمان یکسان صورت نمی‌گیرد. گاهی بعضی افراد در سنین پایین موفقیت را کسب می‌کنند و بعضی دیگر در سنین بالا به موفقیت می‌رسند.

هرگز چیزی را از دست نمی دهید! (می ترسید  از دست بدهید؟)

این مورد اصولاً به روابط عاطفی بر می‌گردد. زمانی که می‌ترسید که فلان شخص از زندگی شما بیرون برود یا فلان شخص را از دست دهید، شروع به حسادت‌کردن می2کنید و حالا خیلی اتفاق افتاده اگر دقت کنید در روابطی که دو نفر دارند. به فرد دیگر حسادت می‌کنند و می گویند که آن دو نفر چقدر خوشبخت هستند. می‌گویید که فلان کار را به یک سبک خاصی انجام داد یا او به سبک خاصی زندگی می‌کند و مدام مقایسه می‌کنید. اولین راه این است که این راه‌ها را شناسایی کنید و ببینید که از چه جنبه‌هایی حسادت می‌کنید؟ از لحاظ از دست‌دادن یا از عقب‌ماندن، کدامیک؟ بگذارید خیلی خلاصه به شما بگویم، دوست من باید زندگی خود را داشته باشید و هرچقدر آدم‌های موفق در کنار شما زیاد باشند، به شما تبریک می‌گویم در فرکانسی قرار گرفتید که آدم‌های موفقی در کنار شما هستند. باید شکرگزار این باشید. اگر دوستان، فامیل‌ها و آشنایان شما در سطح‌های خوب و انسان‌های موفقی هستند. به شما تبریک می‌گویم چون در فرکانسی قرار گرفتید که این انسان‌ها در کنار شما هستند. قرار گرفتن در چنین موقعیتی باعث می‌شود که شما هم در مسیر موفقیت قرار بگیرید. پس به جای حسادت نمودن به آنها تلاش نمایید که از رازهای موفقیت آنها استفاده نمایید و شما هم به سبک خودتان موفق شوید.

مقاله پیشنهادی: ترفندهای استفاده از قانون جذب

چگونه حسادت خود را ازبین ببریم

 

من زمانی یک فیلمی ساختم و به جشنواره‌ای فرستادم. در همان جشنواره فیلم‌هایی که بود همه آنها در سطح پایینی قرار داشت و زیاد خوب نبودند. یکی از دوستانم به من گفت: در جشنواره‌ای فیلم فرستادید که مطمئن هستید اول می‌شوید. من به او گفتم که اینجا جای من نیست. به خاطر اینکه من نمی‌خواهم قهرمان کارگردان‌ها در این سطح از جشنواره باشم یا با این کارگردان‌ها قابل مقایسه باشم. من می‌خواهم در جایگاه‌هایی که همه آدم‌های موفق در آن قرار دارند و فیلم‌های فوق‌العاه ای است، قرار بگیرم . اگر آنجا بدرخشم همان جا برای من ارزشمند است. به این جمله خیلی خوب دقت کنید.

برای خودتان و دیگران ارزش قائل شوید

در رابطه‌هایی که برقرار می‌کنید از نزدیکترین افراد تا افرادی که آشنایی چندانی با شما ندارند، به طور اتفاقی آنها را دیده‌اید و باید و با آنها رابطه‌ای حتی کوتاه‌مدت برقرار کنید، احترام و ارزش قائل شوید. هر رابطه‌ای که شکل می‌گیرد باید دو سویه باشد. بنابراین در ابتدا لازم است برای فرد مخاطب ارزش قائل شوید و به دیدگاه‌ها و نظراتش احترام بگذارید حتی اگر تفاوت‌هایی با شما دارد. پس از آن او نیز تحت تاثیر رفتار محترمانه شما قرار خواهد گرفت و پاسخ شما را به همان شیوه خواهد داد. اما نکته مهمی وجود دارد این است که باید شخصیت و افکار خودتان را نیز محترم بدانید. در صورت وجود تفاوت‌های جزئی یا بارزی که میان شما و سمت دیگر رابطه وجود دارد برای هر دو ارزش قائل شوید.  

فوق العاده اید !

همیشه یاد شما باشد که فوق‌العاده قوی هستید. سازنده یک محصول خود قیمت روی محصولی که ساخته است را انتخاب می‌کند. خود شما یک محصولی ساختید و قیمت آن را 3 هزار دلار می‌گذارید. این چیزی است که فکر می‌کنید ارزش دارد. دوست من قیمت شما چقدر است؟ خود چه قیمتی را روی خودتان می‌گذارید؟ زمانی که خود را با بقیه مقایسه می‌کنید. زمانی که شروع به حسادت کردن می‌کنید که فلان شخص به این یا آن موفقیت رسید. شما اصلاً هیچ ارزشی به خود ندادید. همین باعث می‌شود که خود را فراموش کنید. وقتی جلوی آینه می‌ایستید دقیقاً خود را می‌بینید. پس به خود ارزش دهید. چون فوق‌العاده ارزشمند هستید و همه به شما در زندگی نیاز دارند. شما باید اینگونه فکر کرده و این طرز فکر را داشته باشید. از اینکه زاویه دوربین را به زندگی و کارهای بقیه افراد، بر روی کارهای کوچک خود و بر روی موفقیت‌های خود بگذارید. به جای آن این همه انرژی را در زندگی خود بگذارید. چون واقعاً انسان ارزشمندی هستید. اگر واقعاً خود لیاقت و جایگاهتان را بدانید.

 

چگونه حسادت خود را ازبین ببریم

 

به چه کسی حسادت می کنید؟

از شما می‌خواهم که با خود صادق باشید، در زندگی شما الآن چه کسی وجود دارد که شما به او حسادت می‌کنید؟ کمی خوب فکر کنید! اسامی آنها را لیست کنید! الآن وقت آن است که به آنها زنگ بزنید و از آنها دلجویی کنید و در آغوش بگیرید و به آنها احساس محبت دهید. دوست خود داشته باشید. من همین الآن می‌خواهم که احساس حسادت را تبدیل به احساس دوست داشتن کنید.

قانون کائنات

یک قانونی در کائنات است زمانی که چیزی را دوست داشته باشید. همان مورد به سمت شما می‌آید و آن را جذب می‌کنید. زمانی که از چیزی بدتان بیاید. همان تشدید شده و بزرگ می‌شود و از دست می‌دهید کمی به این جمله فکر کنید. اگر ترس این را دارید که عقب بمانید یا یک چیزی را از دست دهید. شخصی را از دست دهید، موقعیتی را از دست دهید. باور کنید که از دست می‌دهید. ترس از هر اتفاقی دقیقاً مصداق افتادن همان اتفاق به سمت خود شما است. گرچه این قانون کمی دردناک و سخت است. ولی می‌توانید از این قانون بخوبی استفاده کنید، می‌توانید به موارد مثبت فکر کرده و به اهداف خود فکر کنید که آنها خلق شوند. می‌توانید ترس خود را به تمام کائنات داده و ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. آن آدم‌ها و شغل خود را از دست می‌دهید و در زندگی خود عقب‌می‌افتید. اگر شروع به مقایسه با خانم یا آقای فلانی در سن 35 سالگی کردید و به خود از این مقایسه گفتید که بله بزرگترین بازنده زندگی خود هستید. بزرگترین کسی که زندگی خود را از دست داده مطمئناً به پایین‌ترین سطح آنها می‌آیید. زیرا دارید به آنها تمرکز کرده و روی همان موارد  فکر می‌کنید و در کائنات هم به دنبال این می‌گردید که بله من بدتر از آنها هستم و به تبع جذب می‌کنید.

مقاله پیشنهادی: قانون جذب چیست؟

 

نگرش خود را تغییر دهید

نگرش خود را تغییر دهید

دوست خوبم دقیقاً باید به چیزی که دقیقا می‌خواهید. تمرکز به چیزی که می‌خواهید باور داشته باشید. زمانی که به فردی حسادت می‌کنید به هر دستاوردی که داشته آن را برعکس کنید. خیلی هم آن را دوست داشته باشید. حتی تشویق کرده و بگویید که چقدر فوق‌العاده هستید که توانسته‌اند این دستاوردها را به دست بیاروند. موفقیت‌ها را کسب کنند و بگویید که از صمیم قلب برای او خوشحال هستید. در ادامه ببینید همان آدم‌ها برای شما چه می‌کنند. حداقل این است که انرژی منفی شما به کائنات فرستاده نمی‌شود و در بهترین حالت همان آدم به سمت شما می‌آید. هر کمکی که بتواند برای شما انجام می‌دهد. حس کمک کردن در درون همه آدم‌هاست. زمانی که چیزی را دوست دارند اصولاً می‌خواهند به بقیه هم یاد دهند به همین علت است که میلیون‌ها کتاب در سراسر جهان  نوشته شده و می‌شود.

فرکانس درونی خود را تغییر دهید

دوست من اگر نویسنده کتاب‌ها فقط به خاطر پول کتاب می‌نوشتند. راه‌های دیگری هم بود که بتوانند ثروتمند شوند. راه‌های دیگری بود که بتوانند امرارمعاش کنند. ولی یک حس درونی در نویسنده است که دوست دارد که اطلاعات آن را بقیه بگوید. این خیلی ارزشمند است و شما هم سعی کنید که به آن فرکانس بروید. از فرکانس این که همه چیز مال شما است و همه چیز متعلق به فردی دیگری است و کسی نمی‌خواهد چیزی را با فرد دیگری به اشتراک بگذارد از این فرکانس بیرون بیایید و حسادت را تبدیل به دوست‌داشتن کنید. دوست من توصیه‌ای که برای شما دارم اینکه سعی کنید که کتاب را جز اساسی در زندگی خود قرار دهید هر هفته یک کتاب مفید و عالی بخوانید. امیدوارم که این موراد را اجر کنید وذمطمئن باشید که می‌توانید و لایق بهترین‌ها هستید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چگونه حسادت خود را از بین ببریم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرین


تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه-حسادت-خود-را-از-بین-ببریم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
م گفته:
۰ | ۰

حسادت نکردن در بعضی مواقع بسیار سخت است! چیزی را که خیلی دوست دارم داشته باشم و هرگز هم امکان دستیابی بهش را ندارم، یکی دیگه داره ... دست خودم نیست ... حرص می خورم که چرا اون داره و من ندارم ... بهش حسادت می کنم
ای کاش موفق شم بر این حس عذاب آور غلبه کنم

هدیه گفته:
۰ | ۱

حسادت در حد کمش می تونه به پیشرفت ما کمک کنه فقط باید مواظب باشیم حدشو رعایت کنیم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما هدیه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نکته بینی و حسن نظر شما قابل تحسین است و از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط